Αρχική  > Τοπικές Ενώσεις

Τοπικές Ενώσεις

Ανοδος στην Α’ ΕΣΚΑ για το Γαλάτσι!

Football
8148
Τα πλέι οφ στη Β΄ ΕΣΚΑ  * Έκαναν το 3-2 Νήαρ Ηστ και ΟΚΑΜ!

Β’ ΕΣΚΑ Ανδρών/1ος Ομιλος
Πλέι οφ

 

(3-0), τελικοί

Γαλάτσι 80
ΓΣΚ 69

Διαιτητές: Κάρδαρης, Παπαδόπουλος

Δεκάλεπτα: 18-23, 40-38, 62-57, 80-69.

ΓΑΛΑΤΣΙ (Κουμαράς): Λυμπερόπουλος 10, Τσιούτσιας, Οικονομόπουλος, Μακρής 8, Κορκοσούρας 18 (3), Παπαδόπουλος 19, Γιάννης, Καρούσης, Παπαβλασόπουλος 15 (2), Μπαλαμπάνης 3, Στράγκας 6, Γυφτοκώστας 1.

ΚΗΦΙΣΙΑ (Μπιλάλης Ν., Γιαννακάκης): Τριποδάκης Π. 12, Ζιώγας 6 (2), Βογιατζόγλου 3 (1), Μπιλάλης Κ. 3 (1), Μπαζίνης 8, Βαβελίδης, Πολυδώρου 8 (1), Σελίτας 2, Λαμπρόπουλος 15 (3), Πολύζος 8 (2), Τριποδάκης Φ. 4, Τσολακόπουλος.

 

4η-5η θέση, ένα ματς

 

ΑΕΚ Π. 71
Πολυνίκης 83

Διαιτητές: Γιακείμη, Αυγερινός

Δεκάλεπτα: 14-21, 27-47, 48-69, 71-83.

ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Παπανδρέου, Σωμαράκης): Χίος 4, Γκότσης, Πάρνος 2, Βιδάκης 25 (2), Αναγνωστόπουλος 2, Πέττας 12 (1), Κακολύρης 3 (1), Σιδέρης, Μαρτζέλης, Τζαγκαράκης 23, Δημητρόπουλος, Μιχαλόπουλος.

ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑΣ (Στρατικόπουλος, Πολίτης): Πατάτας 10 (2), Δημητρακούλης 9 (1), Τσοχονελίτζε 4, Βερβίτας 12, Μόρφος 11 (1), Κοντούλης 6, Παπαδόπουλος 8, Λιβανός 4, Χιώτης 3, Τζεμπέλικος, Βαμβακίδης 16 (3).


2ος Ομιλος

Πλέι οφ (ημιτελικά)

 

(3-2)

Νήαρ 71
Γλ. Νερά 62

Διαιτητές: Μπίκας, Σπυρόπουλος

Δεκάλεπτα: 18-16, 40-34, 55-50, 71-62.

ΝΗΑΡ ΗΣΤ (Καρνέσης, Τουρλής): Νικολόης 1, Χατζηκωστής 9, Βαρουκτσής, Χατζηαναστασιάδης, Μάγκος 22 (1), Αποστολίδης 16, Πανταζής 4, Τσαντήλας, Σαρακασίδης 15 (3), Ζαλώνης 4.

ΓΛ. ΝΕΡΑ (Σκλαβούνος): Βρακατσέλης, Γαϊτανάκης 8, Κατσαμπέκης 15, Νταούντ, Παπασιδέρης 2, Αγγελής, Γεωργούσης, Σταφυλάς 4, Καρακώστας 5, Σακελλαρίδης 6, Χανιώτης 16, Γάσπαρης 6.

 

(3-2)

ΟΚΑΜ 67

ΜΕΝ Ιλ. 55

Διαιτητές: Σκούτας, Σιδέρης

Δεκάλεπτα: 20-19, 40-33, 51-48, 67-55.

ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ (Χασιώτης, Μελάς): Γιαννάκης 6, Τσίρος 8 (1), Ατζαμόγλου 17 (3), Πλέστης, Κεσκινίδης 7 (1), Παπαγιαννάκος 7, Παπακωνσταντίνου 5 (1), Βλάχος 14 (2), Χατζής, Μπαλόπητος, Νάσσου, Καλούδας 3 (1).

ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ (Γεωργαλάς, Κατσιώτης): Γραμμένος 2, Μουρτογιάννης, Αντωνόπουλος Β. Α. 2, Καβούρης, Καρυάτης 2, Φίλιος 8, Αντωνόπουλος Β. Ι. 10 (2), Τριαντογιάννης 9, Κώτσιας 2, Τσερώνης 13 (1), Μαντέλος, Παπαδάκης 7.

 

Τελικοί: ΟΚΑΜ-Νήαρ Ηστ (1-1)

4η-5η θέση Γλ. Νερά-ΜΕΝ Ιλίου (ένα ματς)

————————————————————-

Β’ Ανδρών, μπαράζ παραμονής

Ρεβάνς του +5 του ΦΟΤ

 

Πρωτέας 52
ΦΟΤ 40

Διαιτητές: Θεονάς, Τσολάκος

Δεκάλεπτα: 16-13, 26-18, 37-32, 52-40.

ΠΡΩΤΕΑΣ Ν. ΚΟΣΜΟΥ (Λώλος, Βασιλείου): Κεφαλάς 4, Μέλλος, Αναγνώστου Κ. 3 (1), Σιράγας 8 (1), Νικολόπουλος, Μαζαράκης, Γερασιμόπουλος 2, Πάτσιος 13 (2), Ντάφλος 7, Αναγνώστου Η. 15, Πρινινιάκης.

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Σπηλιωτόπουλος): Φραγκούλης, Βόσικας 14 (1), Πιαλόγλου 8 (1), Χαμηλός 2, Καζαντζιάν 3 (1), Καράμπουλας, Χατζής 2, Ζερβολέας, Κατσουλάρης 1, Φύτρος 6, Πολίτης 2, Λυράκης 2.

 


διαβάστε επίσης

comments powered by Disqus

"Στο www.basketnet.gr είμαστε απλά... ερωτευμένοι με το μπάσκετ. Αγαπάμε την πορτοκαλί μπάλα. Λατρεύουμε τον ήχο της όταν σκάει στο παρκέ... Αυτό είναι το μπάσκετ! Έρωτας με την πρώτη... μπαλιά!"

Newsletter

Εγγραφείτε στο Newsletter του Basketnet.gr.

Back to Top