Αρχική  > Τοπικές Ενώσεις

Τοπικές Ενώσεις

Η δράση στη Β΄ ΕΣΚΑ

Football
420
Τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής

Β’ ΕΣΚΑ Ανδρών 1ος Ομιλος
10η αγωνιστική

Εθν. Ελλην.-ΦΕΑ 80-83
Ιρις Π.-Αναγέννηση 73-63
ΦΟΤ-Πολυνίκης 72-65
Καρέας-Αίολος 78-66
Παιανία-Γαλάτσι 61-69
Θεμιστοκλής-ΑΕΚ Π. 70-74
Κηφισιά-ΓΑΟΚ 66-34

 

Εθνικός Ελληνορώσων 80
ΦΕΑ 83

Διαιτητές: Ουσταμπασίδης, Σακκής

Δεκάλεπτα: 25-21, 43-46, 62-60, 80-83.

ΕΘΝ. ΕΛΛΗΝΟΡ. (Διδάχος): Κιούσης, Γουρνέλος, Γιαννάτος, Σωρανίδης, Βιτζηλαίος 7 (1), Βελέντζας 8 (2), Αγόρης 14 (3), Πολυχρονόπουλος 6, Μπάρτζης 31 (3), Αναγνώστου 10 (1), Γλυκόπουλος 2, Δεληγιάννης 2.

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ (Καρατζάς, Κουτσούκος): Καραλευθέρης 16 (4), Αναούνης, Λιναρίτης, Τσεκούρας, Ρωμοσιός 4, Καρβέλης, Λουφόπουλος 11, Στεργιάκης 29 (2), Αφαλίδης 1, Δεληγιάννης 11 (2), Μπάτσος 5, Γιαννουλάκος 6.

 

Ιριδα 73
Αναγέννηση Πετραλώνων 63

Διαιτητές: Παπαδόπουλος, Ανανίδης

Δεκάλεπτα: 21-28, 33-40, 57-50, 73-63.

ΙΡΙΔΑ ΠΕΤΡΟΥΠ. (Κοντός, Κοτσαύτης): Πουρνάρας, Λυσανδρόπουλος 18 (3), Τσιρίγκας 10 (1), Φανουργιάκης, Βούρτσας 17 (4), Γονιδάκης 7, Τσατσάνης Π. 13 (3), Καραδήμας 8, Θωμαδάκης, Κιούκης, Καλλιμάνης.

ΑΝΑΓΕΝNΗΣΗ (Βασιλόπουλος, Μπραχιμάι): Παρασκευόπουλος, Παυλίδης 5, Μπορακάι 9, Πουλιανός 2, Αλεφαντινός 4, Σωτηρόπουλος 5, Συριανός 16 (4), Μπράκας, Τσίτουρας 16 (4), Βαζούρας 4, Τσουκαλάς 2.

 

ΦΟ Τούφας Χαλανδρίου 72
Πολυνίκης Αγ. Βαρβάρας 65

Διαιτητές: Ορφανός, Μάιτου

Δεκάλεπτα: 10-19, 25-27, 56-50, 72-65.

ΦΟΤ (Σπηλιωτόπουλος): Πιαλόγλου 2, Χαμηλός 21 (3), Καζαντζιάν 18 (6), Κατσίκερος, Κουγιανός 10, Ζερβολέας 15, Λυράκης 2, Καράμπουλας, Χατζημιχαήλ, Πολίτης 2, Χατζής 2, Φύτρος.

ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ (Στρατικόπουλος): Πατάτας 13 (1), Μόρφος, Τσοχονελίτζε 11, Γκερέκος, Βερβίτας 6, Κοντούλης 11, Δουρουντούς 9, Παπαδόπουλος 5 (1), Λίβανος, Χιώτης, Δημούλης, Βαμβακίδης 10 (3).

 

Καρέας 78
Αίολος Ταύρος 66

Διαιτητές: Αντωνίου, Κούλης

Δεκάλεπτα: 27-23, 50-34, 69-53, 78-66.

ΚΑΡΕΑΣ (Σούφλας, Πλούμης): Κοκοτσάκης Α. 19 (3), Μαμαλάκης 8, Κοκοτσάκης Σ. 10, Μακρής 15 (1), Χατζημωράκης, Κοκοτσάκης Γ., Τσολάκος Λ. 2, Τσολάκος Κ. 8, Περγαντής 12 (1), Παπαγιαννόπουλος 2, Δημητρίου 2.

ΑΙΟΛΟΣ (Τσίρος): Σκούρος 4, Ραδίτσας 24 (3), Μαμουνής 4, Μπιτζηλής, Χίνης, Γιγουρτάκης, Καντιώτης 1, Παντελής 11 (3), Χουσεΐν 8 (1), Θεοδώρου, Κωστόπουλος 10 (1), Κουντούρης 4.

 

Παιανία Κτησιφών 61
Γαλάτσι 69

Διαιτητές: Πλιάκας, Αδαμόπουλος

Δεκάλεπτα: 22-15, 34-38, 47-50, 61-69.

ΠΑΙΑΝΙΑ (Μπράμος): Στάμου, Σκανδάλης 5 (1), Μίχας 6, Δουβλαντώνης 9 (2), Σπυρόπουλος, Μιμάνι 11 (1), Δεδούσης 6, Χύτας 8 (2), Αγγελής, Σιδερής, Ορφανίδης, Τσόκας, Τσίγκανος 16 (1).

ΓΑΛΑΤΣΙ (Κουμαράς): Γυφτοκώστας, Τσιούτσιας, Οικονομόπουλος 2, Μακρής 15 (3), Κορκοσούρας 11 (2), Παπαδόπουλος 8, Γιάννης, Καρούσης, Παπαβλασόπουλος 10, Λυμπερόπουλος, Στράγκας 11, Μπαλαμπάνης 12 (1).

 

Θεμιστοκλής Αιγάλεω 70
ΑΕΚ Περιστερίου 74

Διαιτητές: Ραχιώτης, Αυγερινός

Δεκάλεπτα: 25-17, 48-35, 58-57, 70-74.

ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ (Σφυρής, Παππάς): Δρακόπουλος 10, Παπαπαναγιώτου, Λαρεντζάκης 9 (3), Ρώης 12 (2), Τσατσάνης Δ. 14 (3), Κόκκαλης, Τασούλας 6, Σωτηρίου, Mυρτέλι, Βοϊδήλος 13 (2), Κουρής 2, Καρτσούνης 4.

ΑΕΚ Π. (Παπανδρέου, Τόπακας): Γκότσης, Παλτόγλου 10 (2), Πάρνος, Βιδάκης 18 (4), Δημητρόπουλος, Αναγνωστόπουλος 3, Μιχαλόπουλος, Πέττας 11 (1), Κακολύρης 17 (2), Σιδέρης, Μητσόπουλος, Τζαγκαράκης 15.

 

ΓΣΚ 66
ΓΑΟΚ 34

Διαιτητές: Δαβιδέλης, Μακρής

Δεκάλεπτα: 18-0, 28-16, 44-23, 66-34.

ΚΗΦΙΣΙΑ (Μπιλάλης Ν., Γιαννακάκης): Τριποδάκης Π. 2, Μπαζίνης 2, Ζιώγας 5 (1), Πολυδώρου 2, Τσιάπας 3 (1), Τσολακόπουλος 3, Βογιατζόγλου, Λαμπρόπουλος 24 (4), Πολύζος 5, Τριποδάκης Φ. 16 (3), Παναγιώτου 4, Μπιλάλης Κ..

ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ (Κουκλάκης, Κρίκης): Λουΐζος 4, Χασαπόπουλος 6 (2), Σκουτέλης, Καρακατσάνης 6, Μαζιάνης, Δρυμαλίτης, Σιαπατόρης, Τσιάπουλας, Τσενές 5 (1), Λαδικός 7 (1), Τσιόδρας 6, Παπαγγελάκης.

 

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΤΙΤΛΟΣ ΟΜΑΔΑΣ ΒΑΘ ΑΓΩΝ Ν Η Μ ΑΒ ΕΠΙΘ ΑΜΥΝ ΔΙΑΦ ΒΑΘΜΟΙ ΣΤΟΥΣ
ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ
ΑΓΩΝΕΣ
ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟΥΣ
ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ
ΑΓΩΝΕΣ
 
ΦΕΑ Ν.Φ.- Ν.Χ. 20 10 10 0 0 0 770 586 184 0 1,000
ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 19 10 9 1 0 0 693 598 95 0 0,000
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-Δ.Π. 19 10 9 1 0 0 760 689 71 0 0,000
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 17 10 7 3 0 0 682 602 80 0 1,000
ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 15 10 5 5 0 0 649 626 23 2 1,104
ΑΟ ΚΑΡΕΑ 15 10 5 5 0 0 678 624 54 1 0,905
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 14 10 4 6 0 0 680 735 -55 4 1,153
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 14 10 4 6 0 0 568 638 -70 3 0,913
ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒ. 14 10 4 6 0 0 695 704 -9 2 0,935
ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ 13 10 3 7 0 0 577 672 -95 3 0,929
ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 13 10 3 7 0 0 585 687 -102 2 1,196
ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 13 10 3 7 0 0 618 672 -54 1 0,963
ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ 12 10 2 8 0 0 634 699 -65 2 1,044
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. 12 10 2 8 0 0 609 666 -57 1 0,958

 

Β’ ΕΣΚΑ Ανδρών 2ος Ομιλος
10η αγωνιστική

Πρωτέας-Κυψελιακός 64-53
Κούρος-ΟΚΑΜ 40-56
Νικηφόρος-Φίλιππος 63-67
Νήαρ Ηστ-Αγ. Ανάργυροι 74-64
ΜΕΝ Ιλίου-Ολυμπιάδα Παπ. 76-56
Κρόνος Γ.-Αμιλλα 54-71
Δάφνη-Γλ. Νερά 61-62

 

Πρωτέας 64
Κυψελιακός 53

Διαιτητές: Πόντας, Σέλληνας

Δεκάλεπτα: 15-20, 29-32, 46-45, 64-53.

ΠΡΩΤΕΑΣ (Ζαφειράκης, Βασιλείου): Ανδριώτης 4, Μέλλος 8 (1), Αναγνώστου Κ. 2, Σιράγας 2, Νταγιάννης, Γερασιμόπουλος 1, Πάτσιος 8, Δράκος 2, Ντάφλος 21 (5), Αναγνώστου Η. 16, Ξένος, Μαζαράκης.

ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ (Σγούρος, Αθανασόπουλος): Βουρδάνος 7 (1), Θάνος 16, Μπαρδάκος, Ράπτης 1, Σιλιτζήρης 13, Κουτρούλης, Σπυρόπουλος 1, Δήμας 2, Παναγόπουλος 2, Οουε 2, Χρόνης 7 (1), Ορλώφ 2.

 

Κούρος Αναβύσσου 40
ΟΚΑ Μεσογείων 56

Διαιτητές: Τσαχάκης, Δράκος

Δεκάλεπτα: 10-17, 19-33, 29-40, 40-56.

ΚΟΥΡΟΣ (Σίμος): Τσιούβας, Καπερώνης, Σπυρίδης 2, Κατσίκης, Μπίρμπας 8, Αντωνίου, Γεωργαντάς 7 (1), Παξινός 3 (1), Κονδύλης 3, Ζεκάκος, Ψωμαδέρης 17 (1), Αμπλιανίτης.

ΟΚΑΜ (Χασιώτης, Μελάς): Καλούδας 3 (1), Φράγκος, Γιαννάκης 5 (1), Τσίρος 7 (2), Ατζαμόγλου 4, Πλέστης, Κεσκινίδης, Παπαγιαννάκος 16 (3), Βλάχος 5 (1), Χατζής, Μπαλόπητος 13 (2), Νάσσου 3.

 

Νικηφόρος Αγ. Βαρβάρας 63
Φίλιππος Περιστερίου 67

Διαιτητές: Παπαφωτίου, Πετράκης

Δεκάλεπτα: 24-19, 39-36, 56-50, 63-67.

ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ (Γρυλλιωνάκης, Τσούλιας): Κρητικός 20 (4), Μιχαηλίδης 2, Γεργεριτάκης 6 (1), Οικονόμου, Παπαναγόπουλος 1, Παπαδόπουλος, Κούρτζας, Βαρνάβας 7, Κάππης 8, Μπουρβάνης 19, Ράπτης, Τζιώτης.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Αντωνόπουλος, Τσίτος): Τσίμπερης 4, Παπαδόπουλος 22 (2), Γεωργιάδης 6, Λότσιος, Μητρόπουλος 2, Κανελλόπουλος 8 (1), Μπότσας, Λιαπούρης 4, Παπαϊωάννου 6, Βεντούρης 15 (3), Κατσαρός, Ζεμπέρης.

 

Νήαρ 74
Αγ. Ανάργ. 64

Διαιτητές: Στρέμπας, Παπαγεωργίου

Δεκάλεπτα: 31-18, 48-33, 57-51, 74-64.

ΝΗΑΡ ΗΣΤ (Καρνέσης, Τουρλής): Νικολόης 6, Χατζηκωστής 22 (5), Θειακούλης 3 (1), Πανταζής 8 (2), Χατζηαναστασιάδης, Σκέντζος, Μάγκος 11 (1), Τσαντήλας, Σαρακασίδης 18 (4), Ζαλώνης 2, Αποστολίδης 4.

ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ (Σολωμός): Λαγός 7 (1), Γκινούτσης 22 (2), Σφακιανάκης 2, Τουρλίδας, Αθανασιάδης, Κουτσούμπας 11 (1), Γούνης 12 (1), Ζήκας, Αθανασάκης 7, Σαμαράς 3 (1), Τσίκος, Αγγελογιαννάκης.

 

ΜΕΝ Ιλίου 76
Ολυμπιάδα 56

Διαιτητές: Αργυρούδης, Παυλόπουλος

Δεκάλεπτα: 13-10, 34-23, 54-38, 76-56.

ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ (Γεωργαλάς, Κατσιώτης): Γραμμένος 2, Μουρτογιάννης, Αντωνόπουλος Α. Β. 9 (3), Καβούρης 10 (2), Καρυάτης 9 (1), Φίλιος 8, Αντωνόπουλος Ι. Β. 5, Τριαντογιάννης 3, Κώτσιας 12 (1), Τσερώνης 15, Μαντέλος Μ, Παπαδάκης 3.

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ (Σγουρίτσας, Μπεζεριάνος): Μπακόπουλος Δ., Οικονόμου 15 (3), Ρουμπέας 3 (1), Καραγεώργος 3 (1), Ελευθερίου, Κοτσολέτης, Ανδρουλάκης 4, Διόλατζης 4, Τηλιόπουλος 3, Μπακόπουλος Α. 7, Λούβαρης 6, Ζαχόπουλος 11 (1).

 

Κρόνος 54
Αμιλλα Περιστερίου 71

Διαιτητές: Αντωνόπουλος, Καλαβρός

Δεκάλεπτα: 11-13, 24-29, 36-47, 54-71.

ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ (Λιγνός): Γκίνης 2, Χατζηδιάκος 5, Φραγκούλης, Χατζόπουλος 5 (1), Πάσχος 14 (4), Λουκάς, Τσουκαλάς, Κόρμπος 4, Μακρυδάκης 7 (1), Ευθυμίου 4, Κώσταρης Δ. 5, Κώσταρης Β. 8.

ΑΜΙΛΛΑ (Μακρής): Μαρκομιχάλης 12 (2), Χύτας 10, Βαμβακάρης, Βλασερός 14, Μήλης 4, Κούνας, Καμπίτης 2, Τόλιος 12, Παριανόπουλος, Αγρέβης, Σπηλιώτης 3, Βοσκάκης 7 (2), Αδράμης 7.

 

Δάφνη 61
Γλ. Νερά 62

Διαιτητές: Αθανασόπουλος, Ζαγουρής

Δεκάλεπτα: 20-19. 33-25, 50-43, 61-62.

ΔΑΦΝΗ (Καραμπάς): Μηντζαρίδης, Bίτσος 11, Βούλγαρης 1, Ολύμπιος 2, Γεωργακόπουλος 2, Αργυρίδης 13, Πασσάς 6 (2), Γεωργόπουλος 8 (2), Βαλές, Γκόλιας 11, Σαμαράς, Καραγιάννης 7.

ΓΛ. ΝΕΡΑ (Σκλαβούνος, Παπασιδέρης): Γάσπαρης 4, Αγγέλης, Σαρημπάλης 9, Γαϊτανάκης 10, Κατσαμπέκης 15, Νταούντ 2, Καρκανίδης 6 (2), Σταφυλάς 4, Μεγαλοοικονόμου, Καρακώστας, Σακελλαρίδης 5, Χανιώτης 7.

 

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΤΙΤΛΟΣ ΟΜΑΔΑΣ ΒΑΘ ΑΓΩΝ Ν Η Μ ΑΒ ΕΠΙΘ ΑΜΥΝ ΔΙΑΦ ΒΑΘΜΟΙ ΣΤΟΥΣ
ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ
ΑΓΩΝΕΣ
ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟΥΣ
ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ
ΑΓΩΝΕΣ
 
ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 18 9 9 0 0 0 579 496 83 4 1,140
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 18 10 8 2 0 0 674 584 90 1 0,901
ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ 18 10 8 2 0 0 637 507 130 1 0,843
ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ 17 10 7 3 0 0 649 644 5 0 1,000
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ 15 10 5 5 0 0 625 593 32 3 1,008
ΑΟ ΠΡΩΤΕΥΣ 15 10 5 5 0 0 626 603 23 3 1,016
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 15 10 5 5 0 0 624 635 -11 3 0,978
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 14 10 4 6 0 0 595 644 -49 4 0,978
ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 14 10 4 6 0 0 594 615 -21 3 0,958
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 14 10 4 6 0 0 615 679 -64 3 0,952
ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ 14 10 4 6 0 0 632 605 27 2 1,313
ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ 13 9 4 5 0 0 592 583 9 0 1,000
ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 12 10 2 8 0 0 625 674 -49 0 1,000
ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 10 10 0 10 0 0 514 719 -205 0 1,000

διαβάστε επίσης

comments powered by Disqus

"Στο www.basketnet.gr είμαστε απλά... ερωτευμένοι με το μπάσκετ. Αγαπάμε την πορτοκαλί μπάλα. Λατρεύουμε τον ήχο της όταν σκάει στο παρκέ... Αυτό είναι το μπάσκετ! Έρωτας με την πρώτη... μπαλιά!"

Newsletter

Εγγραφείτε στο Newsletter του Basketnet.gr.

Back to Top