Αρχική  > Τοπικές Ενώσεις

Τοπικές Ενώσεις

Δέκα με τόνο το Αιγάλεω!

Football
351
Χωρίς αντίπαλο στη φετινή Α΄ ΕΣΚΑ

Α’ ΕΣΚΑ Ανδρών
10η αγωνιστική

ΟΦΗΗ-Σπόρτιγκ 65-62
Αιγάλεω-Ιωνικός ΝΦ 72-53
ΑΟΚ Χαλάνδρι-Αργοναύτης 91-88
Ηλιούπολη-Τυφών 74-71
Αχαρνής-Προμηθέας 80-62
Ποσειδών-Ηλυσιακός 68-72
Κουκάκι-Πεύκη 75-69 

 

ΟΦΗΗ 65
Σπόρτιγκ 62

Διαιτητές: Ανδρικόπουλος, Καλογερόπουλος, Ρεμουντάκης

Δεκάλεπτα: 16-24, 30-41, 46-51, 65-62.

ΟΦ ΗΡΑΚΛΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ (Κοσμίδης, Δριμάλας): Στεφανής 19, Δρακόπουλος 5 (1), Ροΐδης 14 (2), Τσίτος, Σπηλιόπουλος, Παπαδόπουλος 4 (1), Nιώτης 3, Μαργαρώνης, Νικολαΐδης 9 (3), Σαπρανίδης 5, Λοΐζος 6, Καλαποθαράκος, Δουβλίδης.

ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Αρβανίτης): Αρναουτάκης 11, Τζουμάκας 7 (1), Μανωλίτσης, Μπουγιούρης 5, Σερέπας, Τάσιος 8 (2), Μιλούσης 8 (2), Καραμπάτος 9 (3), Βισνιέβσκι 14.

 

Αιγάλεω 72
Ιωνικός 53

Διαιτητές: Παπαθανασίου, Παυλόπουλος, Σπυρόπουλος

Δεκάλεπτα: 20-13, 34-28, 56-38, 72-53.

ΑΙΓΑΛΕΩ (Λιόγας, Ιμπραημάκης): Κυριακόπουλος 9, Μπάρδας 19 (5), Tσαμπής 8, Καράβολας, Κούρτης 7, Κουκουράβας, Οικονόμου 6, Πλουτέτσκι 7, Ναυπλιώτης, Καλλινικίδης 10, Μούγιος 6, Ντόκος.

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ (Χατζηπανηγύρης, Κόντος): Γραμματίκας 2, Αρχος 11 (3), Φωτητζόγλου 5, Γρύλλης 3, Κοντοζόπουλος, Τύρλας 4, Μουμπάρακ 18 (4), Καράμπελας, Κουμουνδούρος, Τσουβελεκάκης, Κούτρας, Χριστόδουλος 10.

 

ΑΟΚ Χ. 91
Αργοναύτης 88

Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος, Αργυρούδης, Σακκής

Δεκάλεπτα: 26-19, 45-42, 68-60, 91-88.

ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ (Στεφανάκης, Αναγνώστου): Αρσενίδης, Βαλληνδράς 4, Φρίμας, Κονδύλης 17 (5), Μωραΐτης 7 (1), Δημητριάδης 24, Μορφονιός 7 (1), Αμπελάς 8, Ζένιου, Πουλής 22 (5), Αυδής 2, Οικονομόπουλος.

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ ΡΑΦΗΝΑΣ (Γιαννακόπουλος, Πανταζής): Μπελεξής, Χωματάς 10 (2), Μητσάκης, Σβάρνας, Συγγούνας Ε. 19 (2), Συγγούνας Δ., Ζερβός 18 (3), Τρικαλιώτης 9 (1), Σιώμος 7, Γιωτάκης, Παπουτσής 19 (3), Γεμενής 6 (1).

 

Ηλιούπολη 74
Τυφών 71

Διαιτητές: Παπαφωτίου, Διμπινούδης, Τεφτίκης

Δεκάλεπτα: 15-13, 33-26, 56-41, 74-71.

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Καρακώστας, Μαγουλάς): Σπανός 8 (2), Καραβαγγέλης, Βάβουλας 2, Κούκουρας 16 (4), Τσιάκος 13 (1), Κριεκούκης 3 (1), Καπερώνης 15 (4), Κανταράκιας 4, Μαντάς 9, Ζαχαριάδης, Λαμπρόπουλος 3 (1).

ΤΥΦΩΝ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ (Ζωντός): Παπαποστόλου 6 (2), Δρακόπουλος, Παπαγιαννόπουλος, Φωτιάδης 5 (1), Νιφόρας 16, Πετριανίδης 5 (1), Παπαδημητρίου 9, Πρίφτης, Γόντικας, Δόξας 9 (1), Λαζαρίδης 17 (2), Καρακώστας 4.

 

Αχαρνής 80
Προμηθέας 62

Διαιτητές: Μπίκας, Κοτσώνης, Μαλανδρής

Δεκάλεπτα: 20-19, 38-37, 60-48, 80-62.

ΑΧΑΡΝΗΣ (Σουρμελής, Γεωργογάλας): Ζέρβας 11, Ροδόπουλος, Βεκρής, Κακουλίδης Π. 5, Γραμμένος, Χριστοφάκης 6, Ιγγλέζος 8 (1), Κακουλίδης Σ. 5, Λίτσος 16, Ρεντίφης 7 (1), Στρατομήτρος 16 (4), Λουγιάκης 4.

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Αναστασόπουλος): Μούργελας, Ασημακόπουλος 4, Αποστόλου 5, Κορομηλιάς 2, Τριάντης 3, Λαμπρόπουλος, Κουνάβης 5, Στασινός 15 (2), Καπογιαννάτος, Χιώτης, Ιμαριάγκμπε 8, Κοκορόγιαννης 10.

 

Ποσειδών 68
Ηλυσιακός 72

Διαιτητές: Καλδίρης, Ορφανός, Αντωνιάδης

Δεκάλεπτα: 18-20, 35-38, 58-53, 68-72.

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΝΨ (Ζήβας): Βουλγαράκης, Δαμίγος 2, Τζελέπης, Κριτσωτάκης 11 (2), Τσέλιος, Μπαρμπαρής 8, Γεραμάνης 5 (1), Δελής 15 (1), Πανταζής 1, Ζαρμακούπης 26 (2), Σμυρλής, Τσιγκάκος.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Θωμόπουλος, Τσικίνας): Χανιώτης 2, Ιωακειμίδης, Kούργιας 4, Φώτσης 21 (2), Βαρσάμος 3, Μακρής, Πλακογιαννάκης 4, Αντωνόπουλος 17 (4), Σουρβατζής, Τσιαμπάς 3 (1), Τρίχας 2, Τσούπρος 2, Ζευκιλής 15 (1).

 

Κουκάκι 75
Πεύκη 69

Διαιτητές: Καραβίτης, Γιακείμη, Καλαντζής

Δεκάλεπτα: 17-17, 29-32, 40-48, 61-61 (κ. δ.), 75-69 (α’ παρ.).

ΚΟΥΚΑΚΙ (Κλάδης, Βεζυρτζόγλου): Κωστελέτος 1, Καμπέρης, Σιδερής Γ. 6 (2), Βλαδίτσης 3 (1), Δολιανίτης 12 (2), Δελλής 14, Κατεβάτης, Κοσμάς, Γιαννάκης 17 (3), Σιδερίδης 3 (1), Σιδερής Ν. 2, Μοσχονάς 16 (1), Θεοφανάκης 1.

ΠΕΥΚΗ (Κοντομηνάς, Χάλαρης): Αθανασιάδης 2, Τσιαντούλας, Ροντογιάννης, Μαντζανάς 5 (1), Χασάπης, Τασιόπουλος 18 (2), Σημαιόπουλος 6, Δρικόγιας 9 (1), Παγίδας 3, Σιδερής, Φιλιππόπουλος 13, Ανδρουλάκης 13 (1).

 

Α΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ

ΤΙΤΛΟΣ ΟΜΑΔΑΣ ΒΑΘ ΑΓΩΝ Ν Η Μ ΑΒ ΕΠΙΘ ΑΜΥΝ ΔΙΑΦ ΒΑΘΜΟΙ ΣΤΟΥΣ
ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ
ΑΓΩΝΕΣ
ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟΥΣ
ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ
ΑΓΩΝΕΣ
 
ΑΙΓΑΛΕΩ ΑΟ 20 10 10 0 0 0 903 617 286 0 1,000
ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ 18 10 8 2 0 0 695 582 113 0 1,000
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ 17 10 7 3 0 0 702 669 33 0 1,000
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ 16 10 6 4 0 0 728 782 -54 2 1,016
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 16 10 6 4 0 0 651 590 61 1 0,984
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 15 10 5 5 0 0 679 664 15 5 1,070
ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ 15 10 5 5 0 0 676 700 -24 5 1,000
ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛ. 15 10 5 5 0 0 707 686 21 3 1,035
ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ 15 10 5 5 0 0 663 649 14 2 0,878
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 14 10 4 6 0 0 566 637 -71 2 1,320
ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 14 10 4 6 0 0 638 720 -82 1 0,758
ΤΥΦΩΝ ΑΣ 12 10 2 8 0 0 656 745 -89 2 1,027
ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 12 10 2 8 0 0 613 724 -111 1 0,974
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 11 10 1 9 0 0 671 783 -112 0 1,000

 

Β΄ ΕΣΚΑ (εξ αναβολής)

1ος Ομιλος 7η αγωνιστική

Γαλάτσι-ΦΟΤ 79-58
Αίολος-Αναγέννηση 59-78

 

Γαλάτσι 79
ΦΟΤ 58

Διαιτητές: Μηλαπίδης, Αθανασόπουλος

Δεκάλεπτα: 20-10, 36-23, 54-40, 79-58.

ΓΑΛΑΤΣΙ (Κουμαράς): Γυφτοκώστας 2, Τσιούτσιας, Οικονομόπουλος 10 (1), Μακρής 10 (1), Κορκοσούρας 20 (4), Παπαδόπουλος 12, Γιάννης 1, Καρούσης 7 (1), Παπαβλασσόπουλος 5 (1), Μπινετόπουλος, Στράγκας 6, Μπαλαμπάνης 6 (2).

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Σπηλιωτόπουλος): Καράμπουλας, Πιαλόγλου 3 (1), Κατσίκερος 2, Χαμηλός 3, Καζαντζιάν 4, Κουγιανός 16 (2), Κατσουλάρης, Ζερβολέας 4, Λυράκης 7, Βόσικας 13 (4), Πολίτης 1, Χατζής 5.

 

Αίολος 59
Αναγέννηση 78

Διαιτητές: Τσαχάκης, Καλογριάς

Δεκάλεπτα: 11-18, 37-32, 49-62, 59-78.

ΑΙΟΛΟΣ (Τσίρος, Κλήμης): Σκούρος, Ραδίτσας 23 (2), Μαμουνής 15 (3), Μπιτζηλής, Δάφνης 3 (1), Χίνης, Καντιώτης 2, Γιγουρτάκης, Χουσεΐν 4, Θεοδώρου 2, Κωστόπουλος 5 (1), Κουντούρης 5 (1).

ΑΝΑΓΕΝNΗΣΗ ΠΕΤΡΑΛ. (Βασιλόπουλος, Καλαντζής): Παρασκευόπουλος, Παυλίδης 4, Διονυσόπουλος 8 (2), Μπορακάι 13, Πουλιανός 6, Αλεφαντινός 4, Σωτηρόπουλος 3 (1), Συριανός 12 (2), Ροκάς 5 (1), Τσίτουρας 15 (2), Βαζούρας 3 (1), Τσουκαλάς 5.

 

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΤΙΤΛΟΣ ΟΜΑΔΑΣ ΒΑΘ ΑΓΩΝ Ν Η Μ ΑΒ ΕΠΙΘ ΑΜΥΝ ΔΙΑΦ ΒΑΘΜΟΙ ΣΤΟΥΣ
ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ
ΑΓΩΝΕΣ
ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟΥΣ
ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ
ΑΓΩΝΕΣ
 
ΦΕΑ Ν.Φ.- Ν.Χ. 18 9 9 0 0 0 687 506 181 0 1,000
ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 17 9 8 1 0 0 627 564 63 0 0,000
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-Δ.Π. 17 9 8 1 0 0 686 619 67 0 0,000
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 15 9 6 3 0 0 613 541 72 0 1,000
ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 14 9 5 4 0 0 579 552 27 0 1,000
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 13 9 4 5 0 0 614 657 -43 4 1,153
ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒ. 13 9 4 5 0 0 630 632 -2 4 0,966
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 13 9 4 5 0 0 534 572 -38 3 0,913
ΑΟ ΚΑΡΕΑ 13 9 4 5 0 0 600 558 42 1 0,972
ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ 12 9 3 6 0 0 516 603 -87 0 1,000
ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ 11 9 2 7 0 0 554 616 -62 4 0,893
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. 11 9 2 7 0 0 546 593 -47 3 1,121
ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 11 9 2 7 0 0 546 607 -61 3 0,929
ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 11 9 2 7 0 0 512 624 -112 2 1,354

διαβάστε επίσης

comments powered by Disqus

"Στο www.basketnet.gr είμαστε απλά... ερωτευμένοι με το μπάσκετ. Αγαπάμε την πορτοκαλί μπάλα. Λατρεύουμε τον ήχο της όταν σκάει στο παρκέ... Αυτό είναι το μπάσκετ! Έρωτας με την πρώτη... μπαλιά!"

Newsletter

Εγγραφείτε στο Newsletter του Basketnet.gr.

Back to Top