Αρχική  > Τοπικές Ενώσεις

Τοπικές Ενώσεις

Η δράση στη Β΄ ΕΣΚΑ

Football
358
Τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής

Β’ ΕΣΚΑ Ανδρών 1ος Ομιλος
9η αγωνιστική

ΦΕΑ-ΓΣΚ 65-46
ΓΑΟΚ-Παιανία 65-66
Καρέας-Εθν. Ελλην. 66-49
Αίολος-Πολυνίκης 80-73
Γαλάτσι-Θεμιστοκλής 70-35
ΑΕΚ Π.-Ιρις Π. 74-56
Αναγέννηση-ΦΟΤ 62-45

 

ΦΕΑ 65
Κηφισιά 46

Διαιτητές: Μαγκλογιάννης, Τούσης

Δεκάλεπτα: 24-11, 36-22, 50-33, 65-46.

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ (Καρατζάς, Κουτσούκος): Αφαλίδης 6, Ρωμοσιός 4, Αναούνης, Λουφόπουλος 7 (1), Στεργιάκης 20, Τσεκούρας, Παπαδόπουλος Κ. 2, Δεληγιάννης 8 (1), Μπάτσος, Γιαννουλάκος 8, Καρβέλης, Καραλευθέρης 10 (1).

ΚΗΦΙΣΙΑ (Μπιλάλης Ν., Γιαννακάκης): Τριποδάκης Λ. 4, Ζιώγας 2, Μπαζίνης, Μπιλάλης Κ. 9, Πολυδώρου 2, Σελίτας 1, Βογιατζόγλου, Λαμπρόπουλος 9 (1), Πολύζος, Τριποδάκης Φ. 18 (4), Τσολακόπουλος 1, Παναγιώτου.

 

Κουκουβάουνες 65
Παιανία 66

Διαιτητές: Ισιγώνης, Σιαμίδης

Δεκάλεπτα: 17-15, 35-33, 54-49, 65-66.

ΚΟΥΚΟΥΒ/ΝΕΣ (Κουκλάκης, Μπαζιάνας): Λουΐζος 3, Χασαπόπουλος, Τσιόρδας, Σιαπατόρης 5, Καρακατσάνης 10, Μαζιάνης 7 (1), Δρυμαλίτης 11 (3), Αγγελόπουλος 2, Τσιάπουλας 16 (2), Κονταρίνης, Τσενές 2, Παπαγγελάκης 9.

ΠΑΙΑΝΙΑ ΚΤΗΣΙΦΩΝ (Μπράμος): Στάμου 1, Σκανδάλης 5, Μίχας 2, Μιμάνι, Σπυρόπουλος 3 (1), Δουβλαντώνης 17 (2), Δεδούσης 8, Χύτας 3, Σιδέρης, Αγγελής 2, Τσόκας, Τσίγκανος 25 (5).

 

Καρέας 66
Εθν. Ελληνορ. 49

Διαιτητές: Αναστασίου, Ραπτογιάννης

Δεκάλεπτα: 25-13, 40-28, 51-43, 66-49.

ΚΑΡΕΑΣ (Σούφλας, Πλούμης): Μανούρης, Κοκοτσάκης Α. 12 (1), Μαμαλάκης 15 (2), Κοκοτσάκης Σ. 6 (1), Μακρής 17, Κοκοτσάκης Γ., Τσολάκος Λ. 2, Τσολάκος Κ. 8, Περγαντής 4, Μπότσας, Παπαγιαννόπουλος 2, Δημητρίου.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛΗΝΟΡΩΣΩΝ (Διδάχος): Βιτζηλαίος 1, Βελέντζας, Δεληγιάννης 11 (2), Γιαννάτος, Κιούσης 2, Αγόρης, Πολυχρονόπουλος 5, Σωρανίδης 8, Μπάρτζης 13 (1), Αναγνώστου 8 (2), Γλυκόπουλος 1.

 

Αίολος 80
Πολυνίκης 73

Διαιτητές: Αποστολίδης, Παπαδόπουλος

Δεκάλεπτα: 18-17, 41-30, 57-55, 80-73.

ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ (Τσίρος, Κλήμης): Σκούρος, Ραδίτσας 22 (3), Μαμουνής 17 (3), Μπιτζηλής, Καντιώτης 5, Παντελής 5 (1), Χουσεΐν 18 (1), Θεοδώρου, Κωστόπουλος 3 (1), Κουντούρης 10, Γιγουρτάκης.

ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓΙΑΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ (Στρατικόπουλος): Πατάτας 9 (3), Δημητρακούλης, Μόρφος 3, Τσοχονελίτζε 4, Γκερέκος, Βερβίτας 8, Μένος, Κοντούλης 12, Δουρουντούς 7, Χιώτης 4, Δημούλης, Βαμβακίδης 26 (5).

 

Γαλάτσι 70
Θεμιστοκλής 35

Διαιτητές: Θεονάς, Αναστασόπουλος

Δεκάλεπτα: 16-6, 35-13, 54-24, 70-35.

ΓΑΛΑΤΣΙ (Κουμαράς): Αθανασόπουλος, Τσιούτσιας 2, Οικονομόπουλος 10 (2), Γυφτοκώστας 2, Κορκοσούρας 15 (3), Παπαδόπουλος 11, Στράγκας 8, Καρούσης, Παπαβλασόπουλος 2, Μπαλαμπάνης 18 (4), Γιάννης 2, Μπινετόπουλος.

ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓΑΛΕΩ (Σφυρής, Παππάς): Δρακόπουλος 2, Λαρεντζάκης, Ρώης 2, Τσατσάνης Δ. 6, Κόκκαλης 2, Σωτηρίου, Παπαπαναγιώτου, Μυρτέλι, Τασούλας 9, Βοϊδήλος 10 (1), Κουρής 2, Καρτσούνης 2.

 

ΑΕΚ Π. 74
Ιρις Π. 56

Διαιτητές: Φραγκούλη, Τηγάνης

Δεκάλεπτα: 18-17, 35-30, 55-48, 74-56.

ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Παπανδρέου, Τόπακας): Γκότσης 2, Παλτόγλου 4, Πάρνος 2, Βιδάκης 23 (2), Δημητρόπουλος, Αναγνωστόπουλος, Πέττας 15, Σιδέρης 6, Μιχαλόπουλος, Ευθυμιόπουλος, Μητσόπουλος 2, Τζαγκαράκης 20.

ΙΡΙΔΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Κοντός): Πουρνάρας, Λυσανδρόπουλος 10 (2), Τσιρίγκας 2, Μπίλης 3 (1), Βούρτσας 6 (2), Γονιδάκης 4, Τσατσάνης Π. 7 (2), Καραδήμας 8, Θωμαδάκης 3 (1), Σμάγκιν, Τσατσάνης Ι. 9, Καλλιμάνης 4.

 

Αναγέννηση 62
ΦΟΤ 45

Διαιτητές: Χρηστίδης, Γαραντζιώτης

Δεκάλεπτα: 14-14, 26-21, 43-29, 62-45.

ΑΝΑΓΕΝNΗΣΗ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ (Βασιλόπουλος, Καλαντζής): Βαζούρας 5 (1), Παρασκευόπουλος, Πουλιανός 17 (1), Παυλίδης 4, Διονυσόπουλος, Μπορακάι 2, Μπράκας, Αλεφαντινός 1, Σωτηρόπουλος 1, Συριανός 13 (1), Ροκάς 8, Τσίτουρας 11 (2).

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Σπηλιωτόπουλος): Πιαλόγλου, Χατζημιχαήλ 6, Χατζής 4, Χαμηλός 2, Καζαντζιάν, Κατσίκερος, Φύτρος, Κουγιανός 16 (2), Λυράκης 2, Καράμπουλας, Πολίτης 7, Βόσικας 8.

 

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΤΙΤΛΟΣ ΟΜΑΔΑΣ ΒΑΘ ΑΓΩΝ Ν Η Μ ΑΒ ΕΠΙΘ ΑΜΥΝ ΔΙΑΦ ΒΑΘΜΟΙ ΣΤΟΥΣ
ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ
ΑΓΩΝΕΣ
ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟΥΣ
ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ
ΑΓΩΝΕΣ
 
ΦΕΑ Ν.Φ.- Ν.Χ. 18 9 9 0 0 0 687 506 181 0 1,000
ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 17 9 8 1 0 0 627 564 63 0 0,000
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-Δ.Π. 17 9 8 1 0 0 686 619 67 0 0,000
ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 14 9 5 4 0 0 579 552 27 0 1,000
ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒ. 13 9 4 5 0 0 630 632 -2 5 1,031
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 13 8 5 3 0 0 534 483 51 3 1,148
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 13 9 4 5 0 0 534 572 -38 3 0,826
ΑΟ ΚΑΡΕΑ 13 9 4 5 0 0 600 558 42 1 0,972
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 12 8 4 4 0 0 555 579 -24 2 1,033
ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ 12 9 3 6 0 0 516 603 -87 1 0,968
ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 11 9 2 7 0 0 512 624 -112 2 1,354
ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ 11 9 2 7 0 0 554 616 -62 1 0,738
ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 10 8 2 6 0 0 488 528 -40 0 1,000
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. 9 8 1 7 0 0 468 534 -66 0 1,000

 

Β’ ΕΣΚΑ Ανδρών 2ος Ομιλος
9η αγωνιστική

Νικηφόρος-Δάφνη 53-59
Φίλιππος-ΟΚΑΜ 51-43
Αμιλλα-Νήαρ 73-67
Ολυμπιάδα-Πρωτέας 65-73
Αγ. Ανάργυροι-ΜΕΝ Ιλίου 49-47
Γλ. Νερά-Κρόνος Γ. 70-63
Κυψελιακός-Κούρος 79-75

 

Νικηφόρος 53
Δάφνη 59

Διαιτητές: Φασόλης, Ευαγγελίδης

Δεκάλεπτα: 17-12, 27-32, 37-51, 53-59.

ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ΑΓΙΑΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ(Γρυλλιωνάκης, Τσούλιας): Κρητικός 6, Σίμος, Παπαδόπουλος 2, Μιχαηλίδης, Γεργεριτάκης 5, Μαράτος, Οικονόμου, Παπαναγόπουλος 3 (1), Κούρτζας 4, Βαρνάβας 11, Μπουρβάνης 14, Ράπτης, Τζιώτης 8 (1).

ΔΑΦΝΗ (Καραμπάς): Μιντζαρίδης 3, Βούλγαρης 14, Καραγιάννης, Γεωργακόπουλος 2, Αργυρίδης 2, Πασσάς 3, Γεωργόπουλος 10 (3), Βαλές 10 (1), Γκολιάς 2, Σαμαράς 6 (2), Βίτσος 7, Μανιατόπουλος.

 

Φίλιππος 51
ΟΚΑΜ 43

Διαιτητές: Καραβίτης, Καλαντζής

Δεκάλεπτα: 11-, 25-18, 36-37, 51-43.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Αντωνόπουλος, Τσίτος): Τσίμπερης, Παπαδόπουλος 19, Γεωργιάδης, Ντάνας 16 (2), Λότσιος, Μητρόπουλος 2, Κανελλόπουλος 5 (1), Φιλόπουλος, Λιαπούρης 2, Παπαϊωάννου 7, Βεντούρης, Ζεμπέρης.

ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ (Χασιώτης, Μελάς): Καλούδας, Λαγουδάκης, Οικονόμου 2, Γιαννάκης 2, Τσίρος 10 (1), Ατζαμόγλου, Κεσκινίδης, Παπαγιαννάκος 9 (1), Παπακωνσταντίνου 9 (1), Βλάχος 8, Χατζής, Μπαλόπητος 3.

 

Αμιλλα 73
Νήαρ Ηστ 67

Διαιτητές: Γιακείμη, Ιασωνίδης

Δεκάλεπτα: 21-16, 31-30, 50-49, 73-67.

ΑΜΙΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Μακρής): Μαρκομιχάλης 21 (4), Χύτας 6, Βαμβακάρης, Βλασερός 15, Αγρέβης, Μήλης 2, Καμπίτης, Τόλιος 5, Παριανόπουλος 5 (1), Σπηλιώτης, Βοσκάκης 3 (1), Αδράμης 16 (3).

ΝΗΑΡ ΗΣΤ (Καρνέσης, Τουρλής): Νικολόης 7, Χατζηκωστής 14 (2), Θειακούλης 3 (1), Πανταζής 7 (1), Σκέντζος, Μάγκος 20 (1), Τσαντήλας 3 (1), Χατζηαναστασιάδης, Δημητριάδης, Σαρακασίδης 5, Ζαλώνης 8, Αποστολίδης.

 

Ολυμπιάδα 65
Πρωτέας 73

Διαιτητές: Ζακεστίδης, Σκουλαρίκης

Δεκάλεπτα: 14-13, 23-28, 45-53, 65-73.

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ (Σγουρίτσας, Μπεζεριάνος): Μπακόπουλος Δ. 6, Μαντζούνης 9 (2), Λημνιός, Ζαχόπουλος 12 (1), Κοτσολέτης, Ανδρουλάκης 11 (1), Οικονόμου, Λούβαρης 2, Διόλατζης 9, Τηλιόπουλος 3, Μπακόπουλος Α. 13.

ΠΡΩΤΕΑΣ (Ζαφειράκης): Ανδριώτης 10 (3), Μέλλος 13, Αναγνώστου Κ., Σιράγας, Νταγιάννης, Γερασιμόπουλος 19 (2), Πάτσιος 16 (3), Δράκος 2, Ντάφλος 4, Αναγνώστου Η. 9, Ξένος, Λιάπης.

 

Αγ. Ανάργ. 49
ΜΕΝ Ιλίου 47

Διαιτητές: Καλογριλάς, Ζιώγας

Δεκάλεπτα: 16-14, 25-24, 39-34, 49-47.

ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ (Σολωμός): Λαγός, Γκινούτσης 10 (1), Σφακιανάκης, Τουρλίδας, Κουτσούμπας 1, Γουνής 10, Ζήκας 4, Αθανασιάδης 7, Αγγελογιαννάκης 1, Ζουλινάκης, Μπαμπάκος 3, Παπαηλιού 13.

ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ (Γεωργαλάς, Κατσιώτης): Γραμμένος 2, Μουρτογιάννης, Αντωνόπουλος Α. Β. 6 (2), Καβούρης 7 (1), Καρυάτης, Φίλιος 3 (1), Αντωνόπουλος Ι. Β. 4 (1), Τριαντογιάννης 10, Κώτσιας 2, Τσερώνης 13, Μαντέλος, Παπαδάκης.

 

Γλ. Νερά 70
Κρόνος 63

Διαιτητές: Αγγέλης, Μελισσάρης

Δεκάλεπτα: 16-9, 35-25, 52-41, 70-63.

ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ (Σκλαβούνος, Παπασιδέρης): Γάσπαρης 13 (1), Αγγελής, Σαρήμπαλης 13 (2), Γαϊτανάκης 4, Κατσαμπέκης 13, Καρκανίδης 2, Σταφυλάς 8 (2), Μεγαλοοικονόμου, Καρακώστας, Σακελλαρίδης 9, Χανιώτης 8.

ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ (Λιγνός): Γκίνης 5, Χατζόπουλος 11 (1), Πάσχος 3, Ευθυμίου 10, Τσουκαλάς 2, Μυκονιάτης, Γιαννακόπουλος, Κόρμπος 4, Φραγκούλης, Μακρυδάκης 8 (2), Κώσταρης Δ. 4, Κώσταρης Β. 16.

 

Κυψελιακός 79
Κούρος 75

Διαιτητές: Σκούτας, Καλογεράκης

Δεκάλεπτα: 44-27 (ημ.).

ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ (Σγούρος, Αθανασόπουλος): Βουρδάνος, Τσέλο 6 (2), Θάνος 19 (2), Ράπτης, Σιλιτζήρης 26 (2), Χρόνης 8 (2), Ορλώφ 5, Κουτρούλης, Σπυρόπουλος 7, Δήμας 7, Οϊε 1, Τσεκούρας.

ΚΟΥΡΟΣ ΑΝΑΒΥΣΣΟΥ (Σίμος): Τσόλας, Καπερώνης, Σπυρίδης 6 (1), Κατσίκης, Μπίρμπας 20, Αντωνίου, Γεωργαντάς, Παξινός 13, Κονδύλης 13, Ζεκάκος, Ψωμαδέρης 23 (2), Αμπλιανίτης.

 

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΤΙΤΛΟΣ ΟΜΑΔΑΣ ΒΑΘ ΑΓΩΝ Ν Η Μ ΑΒ ΕΠΙΘ ΑΜΥΝ ΔΙΑΦ ΒΑΘΜΟΙ ΣΤΟΥΣ
ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ
ΑΓΩΝΕΣ
ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟΥΣ
ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ
ΑΓΩΝΕΣ
 
ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 16 8 8 0 0 0 512 433 79 4 1,140
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 16 9 7 2 0 0 600 520 80 1 0,901
ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ 16 9 7 2 0 0 581 467 114 1 0,843
ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ 15 9 6 3 0 0 587 583 4 0 1,000
ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 13 9 4 5 0 0 530 541 -11 8 1,003
ΑΟ ΠΡΩΤΕΥΣ 13 9 4 5 0 0 562 550 12 8 1,026
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 13 9 4 5 0 0 553 581 -28 8 1,022
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 13 9 4 5 0 0 555 588 -33 6 1,009
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ 13 9 4 5 0 0 549 537 12 6 1,022
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 13 9 4 5 0 0 559 603 -44 5 0,909
ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ 13 9 4 5 0 0 571 543 28 4 1,006
ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ 12 8 4 4 0 0 539 519 20 0 1,000
ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 11 9 2 7 0 0 562 607 -45 0 1,000
ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 9 9 0 9 0 0 460 648 -188 0 1,000

διαβάστε επίσης

comments powered by Disqus

"Στο www.basketnet.gr είμαστε απλά... ερωτευμένοι με το μπάσκετ. Αγαπάμε την πορτοκαλί μπάλα. Λατρεύουμε τον ήχο της όταν σκάει στο παρκέ... Αυτό είναι το μπάσκετ! Έρωτας με την πρώτη... μπαλιά!"

Newsletter

Εγγραφείτε στο Newsletter του Basketnet.gr.

Back to Top