Αρχική  > Τοπικές Ενώσεις

Τοπικές Ενώσεις

Η δράση στη Β΄ ΕΣΚΑ

Football
384
Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής

Β’ ΕΣΚΑ Ανδρών 1ος Ομιλος
8η αγωνιστική

Εθν. Ελλην.-Αίολος 67-72
Ιρις Π.-Γαλάτσι 72-74
Πολυνίκης-Αναγέννηση 72-53
ΦΟΤ-ΑΕΚ Π. 59-64
Παιανία-ΦΕΑ 59-87
Θεμιστοκλής-ΓΑΟΚ 67-59
ΓΣΚ-Καρέας 70-60

 

Εθνικ. Ελληνορωσ. 67
Αίολος 72

Διαιτητές: Αντωνιάδης, Μαγκουσάκης

Δεκάλεπτα: 25-16, 40-25, 58-47, 67-72.

ΕΘΝ. ΕΛΛΗΝΟΡ. (Διδάχος): Βιτζηλαίος 13 (3), Βελέντζας 7 (1), Αγόρης 13 (1), Πολυχρονόπουλος 5, Σωρανίδης 2, Μπάρτζης 10 (1), Αναγνώστου 9 (1), Γλυκόπουλος 8, Κιούσης.

ΑΙΟΛΟΣ (Τσίρος): Σκούρος, Ραδίτσας 21 (2), Χίνης 21 (2), Μαμουνής 10 (2), Μπιτζηλής, Δάφνης, Καντιώτης, Παντελής 9 (2), Χουσεΐν 11, Θεοδώρου, Κωστόπουλος, Κουντούρης.

 

Ιριδα 72
Γαλάτσι 74

Διαιτητές: Καλαϊτζάκης, Μαρτινάκος

Δεκάλεπτα: 16-13, 30-28, 47-44, 63-63 (κ. δ.), 72-74 (α’ παρ.).

ΙΡΙΔΑ ΠΕΤΡΟΥΠ. (Κοντός): Πουρνάρας 14 (2), Λυσανδρόπουλος 2, Τσιρίγκας 2, Μπίλης, Βούρτσας 7 (1), Γονιδάκης 2, Κιούκης, Τσατσάνης Π. 9 (1), Καραδήμας 5, Τσατσάνης Ι. 17 (1), Σμάγκιν 12 (2), Καλλιμάνης 8.

ΓΑΛΑΤΣΙ (Κουμαράς): Τσιούτσιας, Οικονομόπουλος 4, Μακρής 6 (1), Γυφτοκώστας 6, Κορκοσούρας 18 (2), Παπαδόπουλος 16, Στράγκας 4, Καρούσης, Παπαβλασόπουλος 16 (2), Μπαλαμπάνης 4, Γιάννης, Μπινετόπουλος.

 

Πολυνίκης 72
Αναγέννηση 53

Διαιτητές: Παπαφωτίου, Καλαβρός

Δεκάλεπτα: 20-18, 38-31, 61-39, 72-53.

ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ (Στρατικόπουλος): Πατάτας 5 (1), Δημητρακούλης 7 (1), Μόρφος, Τσοχονελίτζε 12 (1), Γκερέκος, Βερβίτας 4, Κοντούλης 14, Δουρουντούς 13 (1), Λίβανος, Χιώτης 4, Βαμβακίδης 13 (3).

ΑΝΑΓΕΝNΗΣΗ ΠΕΤΡΑΛ. (Βασιλόπουλος, Καλατζής): Πουλιανός, Παρασκευόπουλος 4, Παυλίδης 8, Διονυσόπουλος, Μπορακάι 12, Αλεφαντινός 4, Σωτηρόπουλος, Βαζούρας 2, Συριανός 14 (1), Ροκάς, Τσίτουρας 9 (1), Τσουκαλάς.

 

ΦΟΤ 59
ΑΕΚ Π. 64

Διαιτητές: Ορφανός, Τερζής

Δεκάλεπτα: 19-18, 32-31, 48-47, 59-64.

ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ ΧΑΛ. (Σπηλιωτόπουλος): Χατζημιχαήλ, Πιαλόγλου 14 (1), Χαμηλός 8 (1), Καζαντζιάν 5 (1), Κατσίκερος, Κουγιανός 17 (3), Φύτρος, Λυράκης, Καράμπουλας, Πολίτης 4, Βόσικας 11 (3), Χατζής.

ΑΕΚ Π. (Παπανδρέου, Τόπακας): Γκότσης 2, Παλτόγλου 10 (2), Πάρνος, Ευθυμιόπουλος, Βιδάκης 16 (2), Δημητρόπουλος 1, Αναγνωστόπουλος, Πέττας 5, Κακολύρης 9 (1), Σιδέρης, Μιχαλόπουλος, Μητσόπουλος 4, Τζαγκαράκης 17.

 

Παιανία 59
ΦΕΑ 87

Διαιτητές: Πολυχρόνης, Παπαγεωργίου

Δεκάλεπτα: 12-28, 32-43, 45-64, 59-87.

ΠΑΙΑΝΙΑ ΚΤΗΣΙΦ. (Μπράμος):  Μίχας 4 (1), Σκανδάλης 7 (1), Ορφανίδης 3, Δανατζής 7 (1), Μιμάνι, Δουβλαντώνης 8, Δεδούσης 9, Χύτας 7 (1), Αγγελής, Σιδερής 8 (1), Τσόκας 5, Τσίγκανος 1.

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ (Καρατζάς, Κουτσούκος): Αφαλίδης 11, Αναούνης 3 (1), Μαστρογιάννης 3 (1), Λουφόπουλος 9, Ψαλτάκης, Τσεκούρας, Δεληγιάννης 22 (4), Μπάτσος 14, Γιαννουλάκος 14, Καρβέλης 4, Καραλευθέρης 7.

 

Θεμιστοκλής 67
ΓΑΟΚ 59

Διαιτητές: Μπούκας, Κομιανός

Δεκάλεπτα: 22-9, 37-26, 52-46, 67-59.

ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ (Σφυρής, Παππάς): Δρακόπουλος 16, Παπαπαναγιώτου, Λαρεντζάκης 3 (1), Ρώης 15 (3), Τσατσάνης Δ. 5 (1), Οικονόμου 2, Γαλάνης, Τασούλας 14, Κόκκαλης 3, Σπανίδης, Σωτηρίου, Κουρής, Καρτσούνης 9.

ΚΟΥΚΟΥΒ/ΝΕΣ (Κουκλάκης, Μπαζιάνας): Λουΐζος 9, Χασαπόπουλος 3 (1), Σιαπατώρης 2, Κονταρίνης, Καραΐσκος, Καρακατσάνης 17, Μαζιάνης 2, Δρυμαλίτης 9 (1), Αγγελόπουλος, Τσιάπουλας 12, Τσενές 5 (1), Παπαγγελάκης.

 

ΓΣΚ 70
Καρέας 60

Διαιτητές: Κοτσώνης, Κούλης

Δεκάλεπτα: 24-13, 40-31, 57-43, 70-60.

ΚΗΦΙΣΙΑ (Μπιλάλης Ν., Γιαννακάκης): Τριποδάκης Π. 7, Μπαζίνης 2, Ζιώγας 2, Τσολακόπουλος, Βογιατζόγλου, Πολυδώρου 16 (2), Λαμπρόπουλος 25 (6), Πολύζος 2, Τριποδάκης Φ. 8, Παναγιώτου 4, Σελίτας 2, Μπιλάλης Κ., Τσολακόπουλος 2.

ΚΑΡΕΑΣ (Σούφλας, Πλούμης): Μανούρης 8, Κοκοτσάκης Α. 11 (1), Μαμαλάκης 7, Κοκοτσάκης Σ. 9 (1), Κοκοτσάκης Γ., Τσολάκος Λ. 3, Τσολάκος Κ. 6, Περγαντής 8, Παπαγιαννόπουλος 7, Δημητρίου 1.

 

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΤΙΤΛΟΣ ΟΜΑΔΑΣ ΒΑΘ ΑΓΩΝ Ν Η Μ ΑΒ ΕΠΙΘ ΑΜΥΝ ΔΙΑΦ ΒΑΘΜΟΙ ΣΤΟΥΣ
ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ
ΑΓΩΝΕΣ
ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟΥΣ
ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ
ΑΓΩΝΕΣ
 
ΦΕΑ Ν.Φ.- Ν.Χ. 16 8 8 0 0 0 622 460 162 0 0,000
ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 16 8 8 0 0 0 581 499 82 0 0,000
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-Δ.Π. 15 8 7 1 0 0 612 563 49 0 1,000
ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 13 8 5 3 0 0 544 482 62 0 1,000
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 12 8 4 4 0 0 469 506 -37 2 1,036
ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒ. 12 8 4 4 0 0 557 552 5 1 0,966
ΑΟ ΚΑΡΕΑ 11 8 3 5 0 0 534 509 25 0 0,000
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 11 7 4 3 0 0 464 448 16 0 0,000
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 10 7 3 4 0 0 475 506 -31 4 1,055
ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 10 8 2 6 0 0 456 550 -94 4 1,273
ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ 10 8 2 6 0 0 450 538 -88 4 0,945
ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ 10 8 2 6 0 0 505 550 -45 3 0,878
ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ 9 7 2 5 0 0 443 466 -23 0 1,000
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. 7 7 0 7 0 0 406 489 -83 0 1,000

 

Β’ ΕΣΚΑ Ανδρών 2ος Ομιλος
8η αγωνιστική

Κούρος-Ολυμπιάδα 71-58
Πρωτέας-Αγ. Ανάργυροι 56-66
Νήαρ Ηστ-Γλ. Νερά 69-51
ΜΕΝ Ιλίου-Αμιλλα 69-63
ΟΚΑΜ-Κυψελιακός 72-58
Κρόνος Γ.-Νικηφόρος 61-76
Δάφνη-Φίλιππος 70-73

 

Κούρος 71
Ολυμπιάδα 58

Διαιτητές: Αντωνίου, Ζαγουρής

Δεκάλεπτα: 17-13, 33-30, 53-46, 71-58.

ΚΟΥΡΟΣ (Σίμος, Δάφνης): Τσόλας, Καπερώνης, Σπυρίδης 10 (2), Κατσίκης, Μπίρμπας 15, Αντωνίου, Γεωργαντάς 2, Παξινός 22 (2), Κονδύλης 4, Ζεκάκος 5, Ψωμαδέρης 13 (1), Αμπλιανίτης.

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ (Σγουρίτσας, Μπεζεριάνος): Μπακόπουλος Δ. 13 (1), Μαντζούνης 2, Ρουμπέας 7, Λημνιός, Ζαχόπουλος 3, Κοτσολέτης, Ανδρουλάκης 11 (2), Οικονόμου 6, Διόλατζης, Τηλιόπουλος 16 (4), Μπακόπουλος Α.

 

Πρωτέας 56
Αγ. Ανάργ. 66

Διαιτητές: Τεφτίκης, Λαζόγκα

Δεκάλεπτα: 14-17, 30-33, 42-53, 56-66.

ΠΡΩΤΕΑΣ (Ζαφειράκης): Ανδριώτης 9 (3), Μέλλος 7 (1), Αναγνώστου Κ., Τίκας, Μαζαράκης, Σιράγας, Νταγιάννης, Γερασιμόπουλος 11 (1), Πάτσιος 8 (2), Δράκος, Ντάφλος 5 (1), Αναγνώστου Η. 16.

ΑΓ. ΑΝΑΡΓ. (Σολωμός): Λαγός 3 (1), Γκινούτσης 14 (1), Κουτσούμπας 3 (1), Τουρλίδας, Σφακιανάκης, Γούνης 7, Ζήκας 9 (1), Αθανασάκης 16, Αγγελογιαννάκης 4, Μπαμπάκος 2, Παπαηλιού 8.

 

Νήαρ 69
Γλ. Νερά 51

Διαιτητές: Μηλαπίδης, Ναστούλης

Δεκάλεπτα: 23-6, 37-24, 56-40, 69-51.

ΝΗΑΡ ΗΣΤ (Καρνέσης, Τουρλής): Νικολόης 2, Χατζηκωστής 14 (4), Θειακούλης 8 (2), Πανταζής, Σκέντζος, Χατζηαναστασιάδης, Μάγκος 12 (2), Τσαντήλας, Σαρακασίδης 17 (3), Ζαλώνης 10, Αποστολίδης 6.

ΓΛ. ΝΕΡΑ (Σκλαβούνος, Παπασιδέρης): Γάσπαρης 4, Αγγέλης 6, Σαρημπάλης 8 (2), Γαϊτανάκης 7, Κατσαμπέκης 5, Νταούντ 4, Καρκανίδης, Σταφυλάς, Μεγαλοοικονόμου, Καρακώστας, Σακελλαρίδης 5, Χανιώτης 12.

 

ΜΕΝ Ιλίου
Αμιλλα

Διαιτητές: Σκούτας, Σιαμίδης

Δεκάλεπτα: 17-14, 31-29, 45-43, 69-63.

ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ (Γεωργαλάς, Κατσιώτης): Γραμμένος 4, Μουρτογιάννης, Αντωνόπουλος Α. Β. 15 (3), Καβούρης 1, Καρυάτης 3 (1), Φίλιος 7, Αντωνόπουλος Ι. Β. 6 (2), Τριαντογιάννης, Κώτσιας 15, Τσερώνης 16, Μαντέλος, Παπαδάκης 2.

ΑΜΙΛΛΑ (Μακρής): Μαρκομιχάλης 22 (2), Χύτας 3 (1), Βαμβακάρης 4, Βλασερός 11, Μήλης, Αγρέβης, Καμπίτης, Τόλιος 14 (1), Παριανόπουλος 6 (2), Σπηλιώτης, Βοσκάκης, Αδράμης 3.

 

ΟΚΑΜ 72
Κυψελιακός 58

Διαιτητές: Σπυρόπουλος, Αναστασόπουλος

Δεκάλεπτα: 27-20, 45-36, 60-48, 72-58.

ΟΚΑΜ (Χασιώτης, Μελάς): Καλούδας 10 (2), Τσίρος 20 (3), Πλέστης 4, Κεσκινίδης 12 (1), Παπαγιαννάκος 11, Παπακωνσταντίνου 2, Βλάχος 7 (1), Χατζής, Μπαλόπητος 6, Φράγκος.

ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ (Σγούρος, Αθανασόπουλος): Μπαρδάκος 3, Τσέλο 3 (1), Θάνος 14, Ράπτης 8 (2), Σιλιτζήρης 6, Ορλώφ, Κουτρούλης 3, Σπυρόπουλος 12 (2), Δήμας 7, Μπεμπέτσος 2, Παπαδημητράκης, Σιν.

 

Κρόνος Γέρακα 61
Νικηφόρος 76

Διαιτητές: Μακρής, Μαρίνος

Δεκάλεπτα: 15-17, 24-39, 40-60, 61-76.

ΚΡΟΝΟΣ (Λιγνός): Γκίνης 2, Χατζηδιάκος, Χατζόπουλος 6 (2), Πάσχος 3 (1), Τσουκαλάς, Γάκης 4, Κόρμπος 5, Λουκάς, Ευθυμίου 6, Γιαννακόπουλος, Κώσταρης Δ. 15 (2), Κώσταρης Β. 16.

ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ΑΓ. ΒΑΡΒ. (Γρυλλιωνάκης, Τσούλιας): Κρητικός 17 (2), Μιχαηλίδης 6, Γεργεριτάκης 25 (3), Μαράτος, Παπαδόπουλος, Οικονόμου 1, Παπαναγόπουλος 3, Κούρτζας 2, Κάππης, Μπουρβάνης 12, Ράπτης, Τζιώτης 10 (3).

 

Δάφνη 70
Φίλιππος 73

Διαιτητές: Γρίβα, Κονταράτος

Δεκάλεπτα: 28-19, 43-28, 58-53, 70-73.

ΔΑΦΝΗ (Καραμπάς): Μηντζαρίδης 5 (1), Ολύμπιος 2, Καραγιάννης 1, Γεωργακόπουλος 8, Αργυρίδης 13, Πασσάς 6, Γεωργόπουλος 11 (3), Βαλές 5, Γκόλιας 8,  Σαμαράς 11 (1), Πίτσαρης.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Αντωνόπουλος, Τσίτος): Τσίμπερης, Παπαδόπουλος 20, Γεωργιάδης, Ντάνας 19 (3), Λότσιος, Μητρόπουλος, Κανελλόπουλος 5 (1), Κατσαρός, Λιαπούρης 7, Μπότσας 6 (2), Βεντούρης 15 (4), Ζεμπέρης 1.

 

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΤΙΤΛΟΣ ΟΜΑΔΑΣ ΒΑΘ ΑΓΩΝ Ν Η Μ ΑΒ ΕΠΙΘ ΑΜΥΝ ΔΙΑΦ ΒΑΘΜΟΙ ΣΤΟΥΣ
ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ
ΑΓΩΝΕΣ
ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟΥΣ
ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ
ΑΓΩΝΕΣ
 
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 15 8 7 1 0 0 533 447 86 0 0,000
ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ 15 8 7 1 0 0 538 416 122 0 0,000
ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 14 7 7 0 0 0 461 390 71 0 1,000
ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ 13 8 5 3 0 0 517 520 -3 0 1,000
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 12 8 4 4 0 0 480 509 -29 2 1,224
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 12 8 4 4 0 0 494 530 -36 1 0,817
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ 12 8 4 4 0 0 502 488 14 0 0,000
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 11 8 3 5 0 0 480 514 -34 4 1,065
ΑΟ ΠΡΩΤΕΥΣ 11 8 3 5 0 0 489 485 4 4 0,974
ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 11 8 3 5 0 0 481 494 -13 3 1,030
ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ 11 8 3 5 0 0 512 490 22 1 0,873
ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ 10 7 3 4 0 0 460 444 16 2 1,393
ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 10 8 2 6 0 0 509 548 -39 1 0,718
ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 8 8 0 8 0 0 397 578 -181 0 1,000

διαβάστε επίσης

comments powered by Disqus

"Στο www.basketnet.gr είμαστε απλά... ερωτευμένοι με το μπάσκετ. Αγαπάμε την πορτοκαλί μπάλα. Λατρεύουμε τον ήχο της όταν σκάει στο παρκέ... Αυτό είναι το μπάσκετ! Έρωτας με την πρώτη... μπαλιά!"

Newsletter

Εγγραφείτε στο Newsletter του Basketnet.gr.

Back to Top