Αρχική  >  Ελλάδα  > Γυναίκες

Ορεξάτος ο Ολυμπιακός

Football
2776
Πίσω στη δράση η Α1 γυναικών * Ο Πανιώνιος "διπλό" με ΠΑΟΚ  * Φινάλε στην Α2 γυναικών

Ορεξάτος επικράτησε από τη διακοπή ο Ολυμπιακός, καθώς για την 21η αγωνιστική της Α1 γυναικών συνέτριψε τον Πρωτέα Βούλας με 93-53. Οι Εσπερίδες κέρδισαν τον Παναθηναϊκό με 65-39. Ο Πανιώνιος υπέταξε στην Πυλαία 66-56 τον ΠΑΟΚ. Η Νίκη Λευκάδας επιβλήθηκε του Παναθλητικού με 92-50. Ο Φάρος νίκησε τη Δάφνη Αγ. Δημητρίου με 63-47. Ο Ολυμπιακός Βόλου κέρδισε τον Αθηναϊκό με 70-55.

Α1 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2017-2018

Ομάδα Βαθμ Αγων Νικ Ηττ Μηδ Επιθ Αμυν Διαφ   Βαθ2     Διαφ2     Διαφ3  
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ 42 21 21 0 0 1885 1079 806   0   1   1,746
ΑΟ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 39 21 18 3 0 1439 1196 243   0   1   1,203
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ 37 21 16 5 0 1426 1263 163   0   1   1,129
ΑΟ ΔΑΦΝΗ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 33 21 12 9 0 1436 1383 53   0   1   1,038
ΑΣ ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ 32 21 11 10 0 1461 1387 74   4   1   1,053
ΑΣ ΠΑΟΚ 32 21 11 10 0 1448 1474 -26   2   1   0,982
ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΣ ΒΥΡΩΝΑ 31 21 10 11 0 1448 1498 -50   0   1   0,966
ΓΣ ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 30 21 9 12 0 1309 1400 -91   4   1   0,934
ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 30 21 9 12 0 1376 1406 -30   2   1   0,978
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 193 26 21 5 16 0 1289 1583 -294   0   1   0,814
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΕ ΣΥΚΕΩΝ 25 21 4 17 0 1273 1506 -233   0   1   0,845
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ 21 21 0 21 0 936 1551 -615   0   1   0,603



Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ 

Με τις αναμετρήσεις της 22ης Αγωνιστικής έπεσε σήμερα η αυλαία του πρωταθλήματος της Α2 Γυναικών.

Την άνοδο στην Α1 εξασφάλισαν ο Σπόρτιγκ και ο Ηρακλής, ενώ την τρίτη προνομιούχο θέση θα διεκδικήσουν μέσα από μπαράζ τα Καλύβια με την Πυλαία.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα 22ης Αγωνιστικής

OA Χανίων – Κρόνος Αγ. Δημ.  69-75
ΕΦΑΟ Ζωγράφου  - Σπόρτιγκ 48-57
ΚΑΟ Μελισσίων – Ανταγόρας Κω 69-48
Ηλιούπολη – Ελευθερία 62-72
Αρης Πετρούπολης – Καλύβια 41-84
Αγία Παρασκευή – Προφήτης Ηλίας 72-52

Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2017-2018 (1ος ΟΜΙΛΟΣ)

Ομάδα Βαθμ Αγων Νικ Ηττ Μηδ Επιθ Αμυν Διαφ   Βαθ2     Διαφ2     Διαφ3  
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 42 22 20 2 0 1280 1077 203   0   1   1,188
ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ 39 22 17 5 0 1403 1141 262   0   1   1,229
ΑΟ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ 38 22 16 6 0 1332 1123 209   0   1   1,186
ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ 37 22 15 7 0 1344 1189 155   0   1   1,130
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 35 22 13 9 0 1393 1219 174   0   1   1,142
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 34 22 12 10 0 1209 1151 58   0   1   1,050
ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 33 22 11 11 0 1383 1279 104   0   1   1,081
ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ 31 22 9 13 0 1118 1149 -31   0   1   0,973
ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ 29 22 7 15 0 1301 1439 -138   0   1   0,904
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 28 22 8 13 1 1255 1420 -165   0   1   0,883
ΠΑΣ ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ 24 22 2 20 0 994 1392 -398   3   1,018   0,714
ΑΟ ΠΡΟΦΗΤΗ ΗΛΙΑ 24 22 2 20 0 1105 1538 -433   3   0,982   0,718

 

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Αγία Παρασκευή – Προφήτης Ηλίας 72-52
Διαιτητές: Μελισσάρης, Τούσης
Δεκάλεπτα: 22-11, 42-26, 54-35, 72-52
ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος): Πεσκατζίου 6, Γκανιά, Γρίσπου 7, Βαμβακά 9, Κλείτσα 11(1),Σαπαλίδου 8, Πολιτοπούλου 25(4), Κούκη 4, Πετυχάκη Χ. 2, Αμίτση, Μπεζαΐτη.
ΠΡΟΦ.ΗΛΙΑΣ (Π. Χλιαουτάκης): Αναστασάκου, Δροσωτάκη 9(2), Σπύρη 2, Τζάρου 2, Νεαρχάκου 23(2), Κουτσοδήμου 10, Μουτεβελή, Γουλουμή 2, Κομνηνέλλη, Τσελεπίδου 4, Γιαννοπούλου.

Αρης Πετρούπολης – Καλύβια 41-84
Διαιτητές: Ορφανός, Ρεμουντάκης
Δεκάλεπτα: 8-27, 20-41, 30-66, 41-84
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Αγγελή): Σαμαρίδου 2, Μικροπούλου 10, Βασιλοπουλου 2, Μερτέκη, Σισμανίδου 3, Ζούμα Μ. 2, Καπελέρη 9, Παναγιωτοπουλου, Λίγκρη 4, Φάσουρα 5(1), Ζούμα Ν. 4
ΚΑΛΥΒΙΑ (Αναγνώστου Κωτσάκη): Παζαριδη 4, Σταμάτη 13(1), Σαλπασαρανη, Μπαλταδοπούλου, Ρετζεμπέρη 14, Αξιπούλου 8, Λακουμέντα 2, Μαστρογιαννίδου 15, Γκίνη 3(1), Αυτζή11(3), Καλημέρη 4, Τσουκαλά 10.

Ηλιούπολη – Ελευθερία Μοσχάτου 62-72
Διαιτητές: Ισιγώνης, Αντωνιαδης
Δεκάλεπτα: 17-13, 35-30, 42-55, 62-72
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Γερεουδάκης – Στανελλος): Καββαδά 10(2), Κόνταρη, Μηνά 3(1), Καλοπήτα 2, Πράπα 8, Πετράκη, Στεφάνου 4, Βιντσιλαίου 20(1), Οικονομίδου 15, Ευαγγελάτου Ν.
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (Παπαναστασίου): Κακλέα 6, Τζουγκράκη 22(2), Χελιώτη 14, Μίχου 13, Ζαχαράκη 9, Σπαθάρη 8(2), Καλάγια, Μπάμπη, Ορφανού, Καρανάσιου.

ΚΑΟ Μελισσίων – Ανταγόρας Κω 69-48
Διαιτητές: Λάμπος- Τσακιράκη
Δεκάλεπτα: 19-14, 44-26, 56-34, 69-48
Κ.Α.Ο. ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ (Μάλαμα): Καραβέλη 4, Σατρατζέμη 2, Αθανασίου 15(4), Κουρουβάνη 2, Κοιλιαρίδη 12(2), Σταμούλη, Χιώτη 14, Κωνσταντινίδου 2, Γιαννακοπούλου 7(1), Κανέλλου 11.
ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ (Καπλανίδης): Κουζούκα 1, Σαράγια, Πατμίου 2, Σβύνου, Δρεττάκη 17, Κασάπογλου 28(3), Χατζηνικολάου.

ΕΦΑΟ Ζωγράφου  - Σπόρτιγκ 48-57
Διαιτητές: Δαβιδέλης – Βελέντζας
Δεκάλεπτα: 10-14, 28-22, 39-43, 48-57
ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Βερροιόπουλος ): Ψαρρού, Βυζεντίνη 4, Μάλλιου, Ζουμπεράκη, Ισκιόγλου 13, Ζουρνή 12, Κεσσέ 2, Πατέρα 13 (2), Μάνου 2, Κελλάρη 2, Βάσιου

ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Σόφτσης - Ροδοκανάκης ): Τσαφαρά, Παυλοπούλου, Φουράκη Β. 4, Δανδουλάκη Α. 6(2), Σαλιάϊ 20 (3), Δανδουλάκη Μ. 4, Νίξινα 7, Σιδέρη 2, Καράλη 2, Φουράκη Στ. 12.

OA Χανίων – Κρόνος Αγ. Δημ.  69-75
Διαιτητές: Ξυλάς-Σκανδαλάκης
Δεκάλεπτα: 17-26, 31-46, 52-62, 69-75
ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ (Κασικτσόγλου): Πρασιανάκη 4, Δερμιτζάκη, Σκορδυλάκη 5(1), Χαλιβίδου, Κουφογιάννη 19(1), Ψυχογιού 14(1), Καζαντζή 17(2), Δασκουλίδου 8(2), Παπαμαρκάκη 4, Σκουμπάκη.  
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Νανάκος – Νικολαϊδου): Δασκαλοπούλου 21, Μποσγανά 4, Χόντο, Ρούτση, Σιγάλα 4, Κυριακοπούλου 28(4), Γκέργκι 10, Ξάνθου 8, Γασπαράτου, Ζουρτσάνου, Μίτση. 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα 22ης Αγωνιστικής

Πιερικός Αρχέλαος-Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 51-56
Ολύμπια Λάρισας-Ηρακλής 54-56
Πανσερραϊκός-ΕΟ Σταυρούπολης 61-47
Τιτάνες Δράμας-Ναύαρχος Βότσης  55-46
Απόλλων Καλαμαριάς- Αρης 39-46
Ασπίδα Ξάνθης-ΑΕ Πυλαίας  36-66

Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2017-2018 (2ος ΟΜΙΛΟΣ)

Ομάδα Βαθμ Αγων Νικ Ηττ Μηδ Επιθ Αμυν Διαφ   Βαθ2     Διαφ2     Διαφ3  
ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 43 22 21 1 0 1411 1042 369   0   1   1,354
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ 39 22 17 5 0 1433 1114 319   0   1   1,286
ΑΜΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.ΡΥΣΙΟΥ 37 22 15 7 0 1233 1086 147   0   1   1,135
ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 36 22 14 8 0 1186 1073 113   0   1   1,105
ΑΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ 34 22 12 10 0 1207 1172 35   4   1   1,029
ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ 34 22 12 10 0 1130 1178 -48   2   1   0,959
ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 33 22 11 11 0 1184 1095 89   4   1   1,081
ΟΛΥΜΠΙΑ ΓΣ ΛΑΡΙΣΑΣ 33 22 11 11 0 1200 1155 45   2   1   1,038
ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ-ΑΡΧΕΛΑΟΣ 28 22 6 16 0 1147 1291 -144   3   1,031   0,888
ΑΠΣ ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ 28 22 8 14 0 1137 1258 -121   3   0,969   0,903
ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ 2001 ΞΑΝΘΗΣ 25 22 3 19 0 973 1300 -327   0   1   0,748
ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 24 22 2 20 0 784 1261 -477   0   1   0,621

 

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Πανσερραϊκός – ΕΟ Σταυρούπολης 61-47
Διαιτητές: Κανελόπουλος – Παναγιωτίδης
Δεκάλεπτα: 18-15, 40-24, 56-37, 61-47
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ(Σιάκκα): Μίχου, Σιδερίδου 2, Χύσα 8, Κεφαλά, Μπακιρτζίδου 10, Σιάκκα 2, Βλάχβεη 2, Πελτέκη 13 (1), Κουτούση 11, Πιτσιάβα 10 (2), Γκανάτσιου 3, Δαμιανάκου.
ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ(Δρακουλίδης): Ανδριοπούλου 3(1), Γούτη 5 (1), Γρηγοριάδου 12, Χατζηστρατή 1, Βέκιου 2, Κανελόγλου 8 (1), Πεχλιβανίδου Δ. 5 (1), Πεχλιβανίδου Σ. 11.

Απόλλων Καλαμαριάς – Αρης 39-46
Δεκάλεπτα: Τσαρδούλιας-Δικταπανίδης
Διαιτητές: 12-14, 20-21, 22-31, 39-46
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης-Καρακασίδου): Ιγγλέζου 4, Αντωνιάδου Σ. 11(1), Καϊμακτσή 11(1), Οικονόμου 3(1), Παλλάνη 2, Ακσεχέρογλου 6, Ευσταθίου, Σιφναίου 2, Διαμαντίδου, Παπαϊωάννου, Παπαρέντη.
ΑΡΗΣ (Βαχαροπούλου): Καραβέλη 2, Κωστανάκη 5, Γράψα 12(2), Κωφοκώτσιου, Βαντσιούρη 3(1), Αντωνιάδου Α. 14, Γκρίτζαλη 2, Βεντούρα 2, Γκομπετζίσβίλι 6.

Πιερικός – Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 51-56
Διαιτητές: Κουφούδης-Λυγούρας
Δεκάλεπτα: 13-12, 30-26, 37-44, 51-56
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Τσιρογιάννη-Χατζηιωάννου):Δαβιτίδου 5(1), Γκρίτζαλη,  Ζουγκουρίδου 11(2), Φλώρου 16(1), Αμβρακίδου, Γκοτζαμάνη 2, Λάππα 7, Μπουμπουλέντρα, Καρατάσιου 1, Μουστακίδου 7, Δημητριάδου 2.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη): Καμπίτση 17(4), Εμμανουηλίδου 5(1), Καλομιτσίνη 5(1), Κουλακιώτη 1, Ψαρρά 13(1), Τζίκου 6, Παπαδάκη 6, Βασλαματζή 3, Πασιούδη.

Ολύμπια Λάρισας – Ηρακλής 54-56
Διαιτητές: Μπάρδας-Αβραμίδου
Δεκάλεπτα: 22-12, 35-25, 44-37, 54-56
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Μιχαηλίδου 4, Σολωμού 10, Λιάσκου, Σκαρλή 21(5), Μαγδαλιανίδου 10, Μπενέκη 9.
ΗΡΑΚΛΗΣ (Λαμπρόπουλος): Παπαβασιλείου 4, Τσουμπερλή 10, Πάπα Ι., Ελευθεριάδου 1, Θωμά 9(3), Τζιότζιου 6, Γιαννούδη 10(2), Μυγδαλιά 14, Πάππα Ρ., Λογδανίδου 2, Κλιματσάκη, Καλογρίδου.

Ασπίδα Ξάνθης – ΑΕ Πυλαίας 36-66
Διαιτητές: Γιαννούλης-Νέδογλου
Δεκάλεπτα: 8-23, 12-39, 28-51, 36-66
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Μεχμέτ-Ουστά 5(1), Καραλίδου Σ. 2, Τσακίρη 9, Σακουλάκη 5(1), Παυλάκη 2, Κάραλη, Αντώνογλου 3(1), Μαμαλίγκατζη 7(1), Σιγιώργη 2, Καραλίδου Β., Πετρίδου, Χαλκίδου 1.
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ  (Λίτσου): Μπαλλά 4, Πετρίδου 12(2), Κατσαμούρη 6(1), Λάλου 6, Σταμπή 12(2), Καραμπατζάκη 6, Παπαρδέλα 10(1), Σακκά 6, Τζήμου 4, Πλουμπή.

Τιτάνες Δράμας – Ναύαρχος Βότσης 55-46
Διαιτητές: Χρυσάφης-Χατζηκώστας
Δεκάλεπτα: 19-6, 32-16, 43-29, 55-46
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Μάρκου): Τερλίδου 3, Μαραγκού 13(1), Καριώτη 2, Τόγα 4, Σαμολαδά 13(3), Τζιαμπάζη 6(2), Κοσκερίδου, Γιαντσιώρη 14, Βαρσάμη, Αθανασιάδου.
ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ (Μαυρίδης): Χρυσοστομίδου 12(1), Καζαντζή Σπ. 11(1), Αραμπατζή 1, Καζαντζή Στ. 12, Παπανικολάου, Τσελεμπή 4, Τερεζή Χ. 6.


διαβάστε επίσης

comments powered by Disqus

"Στο www.basketnet.gr είμαστε απλά... ερωτευμένοι με το μπάσκετ. Αγαπάμε την πορτοκαλί μπάλα. Λατρεύουμε τον ήχο της όταν σκάει στο παρκέ... Αυτό είναι το μπάσκετ! Έρωτας με την πρώτη... μπαλιά!"

Newsletter

Εγγραφείτε στο Newsletter του Basketnet.gr.

Back to Top