Αρχική  >  Ελλάδα  > Γυναίκες

Τα αποτελέσματα στην Α2 γυναικών

Football
696
Για την 16η αγωνιστική είχαμε

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα 16ης Αγωνιστικής

Ελευθερία Μοσχάτου-Ανταγόρας Κω  64-42
ΓΣ Ηλιούπολης-Αγία Παρασκευή 48-56
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Μελίσσια 46-38
ΓΑΣ Καλυβίων-Προφήτης Ηλίας 70-42 
Αρης Πετρούπολης-ΟΑ Χανίων (16/2)
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Σπόρτιγκ (18/2)

Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2017-2018 (1ος ΟΜΙΛΟΣ)

Ομάδα Βαθμ Αγων Νικ Ηττ Μηδ Επιθ Αμυν Διαφ   Βαθ2     Διαφ2     Διαφ3  
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 29 15 14 1 0 881 711 170   0   1   1,239
ΑΟ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ 28 16 12 4 0 994 829 165   0   1   1,199
ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ 27 16 11 5 0 1028 830 198   0   1   1,238
ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ 26 16 10 6 0 989 882 107   4   1   1,121
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 26 16 10 6 0 988 882 106   2   1   1,120
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 25 16 9 7 0 852 845 7   0   1   1,008
ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ 23 16 7 9 0 851 863 -12   0   1   0,986
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 22 15 7 8 0 972 950 22   2   1   1,023
ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 22 15 7 8 0 921 910 11   1   1   1,012
ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ 20 15 5 10 0 869 981 -112   0   1   0,885
ΠΑΣ ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ 17 16 1 15 0 744 1077 -333   3   1,018   0,690
ΑΟ ΠΡΟΦΗΤΗ ΗΛΙΑ 17 16 1 15 0 817 1146 -329   3   0,982   0,712

 

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Ηλιούπολη –Αγία Παρασκευή 48-56
Διαιτητές: Αντωνιάδης Αλεξ.-Σκουλαρίκης
Δεκάλεπτα: 13-17, 22-30, 36-48, 48-56
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Γερεουδάκης, Στανέλλος): Ευαγγελατου Α., Κουταλιανού 2, Μηνά, Θεοδώρου 7(1), Καλοπίτα, Πράπα 8, Πετράκη 8, Στεφάνου 10, Καββαδά 4, Οικονομιδου 5, Φρίμα, Ντάνου 4.
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος, Στρατάκος): Πεσκατζίου 3, Γκανιά 3(1), Γρίσπου 12(2), Βαμβακά 10, Κλείτσα, Πολιτοπούλου 16(2), Σαπαλίδου, Αμίτση, Πετυχάκη Χ. 4, Κούκη 8, Πεζαϊτη.

Ελευθερία Μοσχάτου – Ανταγόρας Κω 64-42
Διαιτητές: Χαϊνά- Τσακιράκη
Δεκάλεπτα ήταν: 17-11, 33-19, 39-31, 64-42
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (Παπαναστασίου): Κακλέα 5(1), Τσουγκράκη, Χελιώτη 15, Μίχου 17, Ζαχαράκη 8, Σπαθάρη 19(2), Καλάγια, Ορφανού, Καρανάσου 2, Κρίτσαλου.
ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ (Καπλανίδης): Κουζούκα, Γαλαχουσίδη, Φραζή 2, Σαράγια 2, Πατμίου 4(1), Βελούδου 8, Σβύνου 4, Στάκκου, Δρεττάκη 8, Κασάπογλου 12(1), Χατζηνικολάου.

ΕΦΑΟ  Ζωγράφου - Μελίσσια  46-38
Διαιτητές:Δαβιδέλης, Ναστούλης
Δεκάλεπτα: 8-11, 22-21, 32-29, 46-38
ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Βερροιόπουλος): Βυζεντίνη 2, Μάλλιου, Ζουμπεράκη, Ισκιόγλου 11, Ζουρνή 10, Πατέρα 10, Μάνου 4, Κελλάρη 7(1), Χαϊκάλη 2.
ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Μάλαμα): Καραβέλη 4, Σατρατζέμη 5(1), Αθανασίου 7(1), Κοιλιαρίδη 12(1), Γιαννακοπούλου 10, Νικολέτου, Κανέλλου.

ΓΑΣ Καλυβίων – Προφήτης Ηλίας 70-42
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Μαρτινάκος
Δεκάλεπτα: 25-09, 37-21, 54-34, 70-42
ΚΑΛΥΒΙΑ (Αναγνώστου Κωτσάκη) Παζαρίδη 17(5, Σταμάτη 8, Καμμένου1 4(2) Καλημέρη 3, Ρεντζεπέρη 8 , Αξιοπούλου 2, Τσουκαλά 9(1) Μαστρογιαννίδου 2, Γκίνη Αυτζή 7(1).
ΠΡΟΦ. ΗΛΙΑΣ (Χλιαουτάκης): Δροσωτάκη 11(1), Σπύρη 9(1) Νεαρχάκου 9(1)Κουτσοδήμου 2, Πούλη 2, Τσελεπίδου 7(1) Γιαννοπούλου 2

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα 16ης Αγωνιστικής
Ασπίδα Ξάνθης-Πιερικός Αρχέλαος 59-61
Ολύμπια Λάρισας-Απόλλων Καλαμαριάς 55-59
Πανσερραϊκός-Τιτάνες Δράμας 50-56
ΕΟ Σταυρούπολης-Αρης 25-66
Ναύαρχος Βότσης-ΑΕ Πυλαίας 54-77
Σάββατο 10/02
Ηρακλής-Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 54-41

Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2017-2018 (2ος ΟΜΙΛΟΣ)

Ομάδα Βαθμ Αγων Νικ Ηττ Μηδ Επιθ Αμυν Διαφ   Βαθ2     Διαφ2     Διαφ3  
ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 31 16 15 1 0 1015 763 252   0   1   1,330
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ 28 16 12 4 0 1062 827 235   0   1   1,284
ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 27 16 11 5 0 871 760 111   0   1   1,146
ΑΜΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.ΡΥΣΙΟΥ 26 16 10 6 0 869 777 92   2   1   1,118
ΑΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ 26 16 10 6 0 888 829 59   1   1   1,071
ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ 25 16 9 7 0 801 825 -24   0   1   0,970
ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 24 16 8 8 0 848 784 64   4   1   1,081
ΟΛΥΜΠΙΑ ΓΣ ΛΑΡΙΣΑΣ 24 16 8 8 0 849 817 32   2   1   1,039
ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ-ΑΡΧΕΛΑΟΣ 22 16 6 10 0 809 882 -73   0   1   0,917
ΑΠΣ ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ 19 16 5 11 0 823 943 -120   0   1   0,872
ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 17 16 1 15 0 553 907 -354   2   1   0,609
ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ 2001 ΞΑΝΘΗΣ 17 16 1 15 0 706 980 -274   1   1   0,720

 

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Ναύαρχος Βότσης – ΑΕ Πυλαίας 54-77
Διαιτητές: Παπαδοπούλου Κ.-Ηλιόπουλος
Δεκάλεπτα: 19-25, 29-41, 37-61, 54-77
ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ (Μαυρίδης): Χρυσοστομίδου 6, Καζαντζή Σπ. 16, Αραμπατζή 2, Καζαντζή Στ. 11(1), Παπανικολάου 3(1), Τσελεμπή 10, Τερεζή Χ., Αβραμίδου 6.
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ  (Λίτσου-Γιάνναρος): Μπαλλά 8, Πετρίδου 18(5), Σταμπή 14(2), Καραμπατζάκη 11, Παπαρδέλα 6, Κοκκίνου 2, Τζήμου 10, Πλουμπή 2, Βατσιτσίδου 6, Σακκά.

Ασπίδα Ξάνθης – Πιερικός Αρχέλαος 59-61 (παρ.)
Διαιτητές: Λαδάς-Θεοδωρίδης
Δεκάλεπτα: 13-18, 27-27, 39-37, 49-49 (κ.α.), 59-61 (παρ.)
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Μεχμέτ Ούστα 3 (1), Καραλίδου 3 (1), Μουσένκου, Ευθυμίου, Παυλάκη, Καραλή, Τσακίρη, Μαμαλίγκατζη 11 (1), Σουλιώτη 23, Σακουλάκη 14 (2), Πετρίδου, Καρακώστα 5.
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Τσιρογιάννη): Δαβιτίδου 14 (3), Αμβρακίδου, Ζουγκουρίδου 12 (2), Φλώρου 12, Γκοτζαμάνη 6 (2), Λάππα 9, Μπουμπουλέντρα, Καρατάσιου, Λεκάι, Δημητριάδου 6, Παντζιάλα 2, Γκρίτζαλη.

Ολύμπια Λάρισας – Απόλλων Καλαμαριάς 55-59
Διαιτητές: Μπούγλος-Τσάλας
Δεκάλεπτα: 14-12, 26-29, 38-42, 55-59
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Μιχαηλίδου, Σολωμού 11(3), Σουλιώτη 9(1), Λιάσκου 2, Σκαρλή, Κουτσουνούρη 16, Μπενέκη 17.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης-Καρακασίδου): Ιγγλέζου 4(1), Αντωνιάδου 15(3), Παπαρέντη, Οικονόμου 2, Παλλάνη 10(3), Ακσεχέρογλου 8, Ευσταθίου, Σιφναίου 7(1), Διαμαντίδου 8, Καϊμακτσή 6, Παπαϊωάννου.

Πανσερραϊκός – Τιτάνες Δράμας 50-56
Διαιτητές: Κολοκυθάς – Γιαννουλής
Δεκάλεπτα: 9-18, 27-26, 37-33, 50-56
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Δώδος): Μπακιρτζίδου 18, Χύσα, Βλάχβεη, Κίναλη, Πελτέκη 4 (1), Κουτούση 13, Πιτσιάβα 15 (2).
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Μάρκου): Μαραγκού 14 (1), Τόγα 5, Σαμολαδά 12 (2), Τζιαμπάζη 12 (4), Γιαντσιώρη 13, Βαρσάμη, Καρυώτη.

ΕΟ Σταυρούπολης – Αρης 25-66
Διαιτητές: Μαλτέσιος-Θρασυβουλίδης
Δεκάλεπτα: 7-17, 16-33, 18-50, 25-66
ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Δρακουλίδης): Ανδριοπούλου, Γρηγοριάδου 5, Πεχλιβανίδου Δ. 3, Πεχλιβανίδου Σ. 3, Βέκιου 4, Μαυροπούλου, Κανέλλογλου 4, Γούτη 2, Αντωνιάδου 4, Χατζηστρατή.
ΑΡΗΣ (Βαχαροπούλου): Νιγδέλη, Καραβέλη 4, Κωστανάκη 4, Γράψα 10,  Αντωνιάδου 14, Γκρίτζαλη 11, Βεντούρα 12, Πλατσά 8, Λαγκαδιώτου 2, Γκομπετζίσβίλι 1.

ΗΡΑΚΛΗΣ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΡΥΣΙΟΥ 54-41

Δεκάλεπτα: 7-6, 19-17, 40-35, 54-41

Διαιτητές: Δέλλας-Αναστασιάδης

ΗΡΑΚΛΗΣ (Λαμπρόπουλος): Παπαβασιλείου 11(2), Τσουμπερλή, Γιαννοπούλου 28(2), Ελευθεριάδου 2, Θωμά 5(1), Τζιότζιου, Γιαννούδη 6, Μυγδαλιά, Λογδανίδου 2. 

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη): Καμπίτση 2, Εμμανουηλίδου, Καλομιτσίνη 5(1), Κουλακιώτη 11(2), Ψαρρά 9, Τζίκου 8, Παπαδάκη 6, Πασιούδη.


διαβάστε επίσης

comments powered by Disqus

"Στο www.basketnet.gr είμαστε απλά... ερωτευμένοι με το μπάσκετ. Αγαπάμε την πορτοκαλί μπάλα. Λατρεύουμε τον ήχο της όταν σκάει στο παρκέ... Αυτό είναι το μπάσκετ! Έρωτας με την πρώτη... μπαλιά!"

Newsletter

Εγγραφείτε στο Newsletter του Basketnet.gr.

Back to Top