Αρχική  >  Ελλάδα  > Γυναίκες

Πέρασε και απ΄ την Πυλαία ο Ολυμπιακός

Football
400
Νίκες για Πρωτέα και Δάφνη * Νέα ήττα ο Παναθηναϊκός!  * Τα αποτελέσματα στην Α2

Για την 19η αγωνιστική της Α1 γυναικών σήμερα, ο Ολυμπιακός πέρασε απ΄ την Πυλαία, επικρατώντας του ΠΑΟΚ με 80-44. Ο Πρωτέας Βούλας κέρδισε εντός 79-60 τον Κρόνο Αγ. Δημητρίου, ενώ η Δάφνη Αγ. Δημητρίου νίκησε στη Νέα Σμύρνη 69-66 τον Πανιώνιο. 

Ο Παναθλητικός πήρε σημαντική νίκη επί του Παναθηναϊκού με 79-72, ενώ ο Αθηναϊκός κέρδισε τον Άρη με 82-73.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΕΔΩ 

 

Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ (20η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

ΟΜΙΛΟΣ ΝΟΤΟΥ

ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ-ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 62-96 

ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ-ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ 38-56 

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ-ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 62-42 

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ-ΜΕΛΙΣΣΙΑ 61-43 

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ-ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 59-64 

ΡΕΠΟ: ΣΠΟΡΤΙΓΚ

Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2016-2017 (1ος ΟΜΙΛΟΣ)

Ομάδα Βαθμ Αγων Νικ Ηττ Μηδ Επιθ Αμυν Διαφ   Βαθ2     Διαφ2     Διαφ3  
ΑΟ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 33 18 15 3 0 1235 954 281   0   1   1,294
ΓΣ ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 32 18 14 4 0 1043 867 176   7   1   1,202
ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ 32 19 13 6 0 1212 1029 183   4   1,084   1,177
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 32 18 14 4 0 1067 886 181   4   0,921   1,204
ΑΟ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ 29 18 11 7 0 983 931 52   0   1   1,055
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 28 18 10 8 0 976 937 39   0   1   1,041
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ 27 18 9 9 0 981 975 6   0   1   1,006
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 25 18 8 10 0 1093 974 119   0   1   1,122
ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 23 19 4 15 0 913 1138 -225   0   1   0,802
ΑΟ ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ ΠΑΛ.ΚΟΚΚΙΝ 18 18 2 15 1 733 1129 -396   4   1   0,649
ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 18 18 0 18 0 783 1199 -416   2   1   0,653

 

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Φάρος Κερατσινίου – Ηλιούπολη 62-42
Διαιτητές: Ισιγώνης, Τζίμης
Δεκαλεπτα: 20-11, 36-25, 50-30, 62-42
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Λειβάδης – Καραπακλάς): Λόξα 2, Βράκα 1, Σιαλάι 2, Αθανασίου 7(2), Γκριτζά 7, Τσέρου 12, Κεχαγιά 22, Χατζηλεοντή 1, Καρακασίδου 2, Ακρίβου, Αλεξανδρίδου 4, Πετράκη 2.
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Γερεουδάκης – Στανέλλος): Μπότση 1, Γεωργούση 5(1), Μηνά 2, Παππά, Θεοδώρου 17(2), Πριόνα 7, Λελεδάκη 2, Καλοπήτα 2, Μπακαλέξη 6, Καββαδά, Βαρελτζή.

Ίκαρος Καλλιθέας – Μελίσσια 61-43
Διαιτητές: Σκαλτσής, Λαζόγκα
Δεκάλεπτα: 19-10, 31-21, 43-28, 61-43
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Ρουμπελάκη, Χατζηαυγουστίδης):  Γιγουρτάκη 2, Στεφάτου 8(1), Στεφάνου  8(1), Ευμορφοπούλου 16(1), Ρουμπελάκη 5(1),  Ζαχαράκη, Λίτσι 16(2), Παναγιωτοπούλου, Ζότοβα 4, Πολίτη 2, Κορδαλή
ΜΕΛΙΣΣΙΑ ( Μάλαμα Οικονόμου): Καραβέλη 3, Τζουγκράκη 10(2), Βαγδατλή, Κουρούβανη, Δούρου 9, Κοιλιαρίδη 10, Παπαδρόσου 3(1), Ζακυνθινού, Καπερώνη 6, Νικολέτου 2, Καλημέρη

Κυρίαρχοι – Αγία Παρασκευή 62-96
Διαιτητές: Παπαδόπουλος, Σκουλαρίκης
Δεκάλεπτα: 16-31, 38-57, 52-87, 62-96
ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ (Ζαχαρίας): Σπυριδωνίδου 2, Σταθάκη 5, Κοκκίνη, Μπρούλια 3, Νεαρχακου 21(1), Χατζηγεωργίου 10, Ιντσαμπούν 4, Θεοφίλου 3, Καρακλή 14(3), Βόπη.
ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωτσόπουλος, Στρατάκος): Μακρυνίκα 12, Καμμένου 11(1), Κοντογιάννη 15(1),  Κλείτσα  10(1), Ψωμά, Καράμπελα, Πολιτοπουλου 12(1), Τριχά 2, Πετυχάκη 10, Αμίτση 4, Γρύλλια 1, Κούκη 19.

ΣΔΥ Τρίπολης – Ελευθερία Μοσχάτου 38-56
Διαιτητές: Χουγιάζος, Χαϊνά
Δεκάλεπτα: 10-16, 18-28, 30-38, 38-56
ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Τζανη-Σαββάκη): Ντρέβου 6, Μπέκα 2, Χαμπηλομάτη, Μοσχοπούλου 22(3), Κοτσιοπούλου 2, Τζανή 6.
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (Τσαραπατσάνης – Παπαναστασίου): Ξεπαπαδέα 3(1), Σιγάλα 8, Δεγαϊτη, Καλάγια, Ζαχαράκη 7, Μούλτση 2, Σπαθάρη 23(6), Χελιώτη 4, Κουτρά, Προέδρου, Καρανάσιου 6(1), Κρίτσαλου 3,

Αρης Πετρούπολης – Αρκάδι Ρεθύμνου 59-64
Διαιτητές: Μυλωνάς, Αντωνίου
Δεκάλεπτα: 12-17, 26-26, 38-45, 59-64
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Κωνσταντόπουλος): Ναυροζίδου 8 (2), Λουκάτου 10, Γούλα 3 (1), Χιώτη 21, Φάσουρα 2, Τσέρου 3 (1), Τσουμάνη 11, Στεφανίδου 1.
ΑΡΚΑΔΙ (Πλευράκης): Κουλούρη Μ. 22 (3), Ρήγα 1, Μούκα 8, Ζουμπεράκη 5, Κουλούρη Σ. 17 (3), Μιχελιδάκη 2, Καζά 9, Κανδεράκη.


ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ

ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ-ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ  60-64

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΡΥΣΙΟΥ-ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ  45-41

ΗΡΑΚΛΗΣ-ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ  81-58

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ-ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ 54-59 

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 47-65 

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ-ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ 50-66 

Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2016-2017 (2ος ΟΜΙΛΟΣ)

Ομάδα Βαθμ Αγων Νικ Ηττ Μηδ Επιθ Αμυν Διαφ   Βαθ2     Διαφ2     Διαφ3  
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β. 39 20 19 1 0 1365 938 427   0   1   1,455
ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 38 20 18 2 0 1386 962 424   0   1   1,440
ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛ. 34 20 14 6 0 1048 871 177   0   1   1,203
ΟΛΥΜΠΙΑ ΓΣ ΛΑΡΙΣΑΣ 33 20 13 7 0 1129 1099 30   0   1   1,027
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ 31 20 11 9 0 1077 1036 41   0   1   1,039
ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 29 20 9 11 0 1071 1120 -49   0   1   0,956
ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ-ΑΡΧΕΛΑΟΣ 28 20 8 12 0 1066 1150 -84   4   1   0,926
ΑΜΣ ΑΝΑΓΕΝ. Ν.ΡΥΣΙΟΥ 28 20 8 12 0 974 992 -18   2   1   0,981
ΑΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ 26 20 6 14 0 934 1100 -166   3   1,032   0,849
ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ 2001 ΞΑΝΘΗΣ 26 20 6 14 0 894 1118 -224   3   0,968   0,799
ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ 24 20 5 14 1 837 1159 -322   0   1   0,722
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 23 20 3 17 0 928 1164 -236   0   1   0,797

 

Αναλυτικά τα παιχνίδια:
Πιερικός Αρχέλαος – ΕΟ Σταυρούπολης 60-64

Διαιτητές: Ιορδανίδης, Λυγούρας
Δεκάλεπτα: 10-14, 29-32, 41-46, 60-64
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Τσιρογιάννη): Καραλή, Πουρσανίδου, Λεκάι, Ζουγκουρίδου 15 (3), Φλώρου 17, Γκοτζαμάνη 7, Μπαγκλαρίδου 2, Δημητριάδου 2, Κωτούλα 17 (2), Μπουμπουλέντρα.
ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Μπαξεβάνος): Μυγδαλιά 15, Σαμαρά 5 (1), Αντωνιάδου, Μητρακοπούλου, Κωστανάκη 22 (3), Κανέλογλου 9, Τσάνταλη, Πλάτσα, Πεχλιβανίδου 7 (1), Κελεκίδου 6 (1).

Ηρακλής – ΑΕ Πυλαίας 81-58
Διαιτητές: Τζιοπάνος Γ., Σελεβός
Δεκάλεπτα: 11-9, 32-19, 55-45, 81-58
ΗΡΑΚΛΗΣ (Συρόπουλος): Τσουμπερλή 2, Ελευθεριάδου 2, Κωτούλα 19(3), Γιαννούδη 2, Τσαμπούρη 20(6), Μαργαρίτη 6, Ξανθυνίδου, Γεροστεργίου 12(1), Τζιότζιου, Λογδανίδου 9, Καρακούλα 9.
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Ζωγράφου 6, Πετρίδου 12(1), Γρηγοριάδου, Κοκκίνου 8, Βατσιτσίδου 7, Ζιβώνη 4, Καρατζά, Γαλιτσιάνου 21(5), Πλουμπή.

ΠΑΣ Γιάννινα – Ολύμπια Λάρισας 50-66
Διαιτητές: Καρκαλέτσης, Τσαρδουλιάς
Δεκάλεπτα: 10-14, 17-28, 27-45, 50-66
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ(Σιαμέτης): Χήτα 2, Σαρηγιαννίδου 20(4), Γιωτίτσα Ε. 4, Βαλέκα, Μεντεσίδου 13, Κατσίδου 6(2), Χρυσάφη 3, Γιωτίτσα Δ. 2, Μπουκουβάλα.
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Δημητρέλια, Σουλιώτη 20, Ντούρα,  Λιάσκου, Παπασετργίου 14(4), Σκαρλή 8(1), Μαγδαλιανίδου 4, Κουτσουνούρη 20(2). 

Ασπίδα Ξάνθης – Τιτάνες Δράμας 54-59
Διαιτητές: Κολοκυθάς, Ρούτζιος
Δεκάλεπτα: 7-19, 18-32, 6-13, 54-59
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Μεχμέτ-Ουστά 3(1), Καραλίδου Σ. 14(2), Καρακώστα 9, Σακουλάκη 19(2), Σουλιώτη 9, Κουτρουβέλη, Παπαχρυσοβέργη, Καραλή, Σαρβάνη, Καραλίδου Β.
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καρατσομπάνης): Στάικου 3(1), Παράσχου 3, Καριώτη Κ. 1, Βαρσάμη, Αρσένογλου Μ. 3(1), Σαμολαδά 20(2), Γαϊτάνη Ε. 19, Γιαντσιώρη 10, Κυριακίδου.

Απόλλων Καλαμαριάς – Ολυμπιακός Βόλου 47-65
Διαιτητές: Γιαννούλης Αναστ., Θωμόπουλος
Δεκάλεπτα: 17-16, 21-27, 35-45, 47-65
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης-Καρακασίδου): Σταμπή 4, Ιγγλέζου 13(2), Μαϊδάτση 2, Καλαντίδου 7, Ακσεχέρογλου 10, Σολωμού 5, Πολυχρονιάδου, Νεφελούδη, Καϊμακτσή 6, Γραμματικού.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Καπουρνιώτης-Μπορίνος): Νούλα, Παγκαλίδου 3(1), Αγαγιώτη 7, Ζέρβα 9(16ρ.), Σουλτάνη 8, Τότση, Χούτα, Ταντουρόφσκα 18(2), Ζήτη 2, Αγκάνη 2, Δημητριάδου 5, Κοτσιάφτη 11.

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου – ΑΟ Σερρών 45-41
Διαιτητές: Ξυλάς, Πρεβεντάς
Δεκάλεπτα: 14-12, 25-25, 34-30, 45-41
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ(Μύρβαλη): Κουλακιώτη, Καλομιτσίνη 11(1), Καζαντζή, Μούρτου 9, Ψαρρά 18(2), Τζίκου 3, Παπαδάκη 2, Βασλαματζή, Αθανασιάδου.
ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ(Δώδος): Μαραγκού 3(1), Τόγα 16(1), Μπακιρτζίδου 10, Τζιαμπάζη 8(2), Νασιάκου 4, Χατζηπαύλου, Λαδοπούλου Κ., Στεφανίδου.


διαβάστε επίσης

comments powered by Disqus

"Στο www.basketnet.gr είμαστε απλά... ερωτευμένοι με το μπάσκετ. Αγαπάμε την πορτοκαλί μπάλα. Λατρεύουμε τον ήχο της όταν σκάει στο παρκέ... Αυτό είναι το μπάσκετ! Έρωτας με την πρώτη... μπαλιά!"

Newsletter

Εγγραφείτε στο Newsletter του Basketnet.gr.

Back to Top