Αρχική  >  Ελλάδα  > Γυναίκες

Η δράση στην Α1 γυναικών

Football
529
Δραματική νίκη της Νίκης Λευκάδας  * Κέρδισε ο Αθηναϊκός  * "Διπλό" ο Πρωτέας Βούλας  * Η Δάφνη Αγ. Δημητρίου υπέταξε τον ΠΑΟ!  * Τα αποτελέσματα στην Α2

Για την 18η αγωνιστική της Α1 γυναικών σήμερα, η Νίκη Λευκάδας πήρε δραματική νίκη κόντρα στον ΠΑΟΚ με 60-59! Ο Αθηναϊκός κέρδισε εντός τον Παναθλητικό με 93-69. Ο Πρωτέας Βούλας νίκησε εκτός 67-61 τον Άρη. Η εντυπωσιακή Δάφνη Αγ. Δημητρίου υπέταξε τον Παναθηναϊκό με 51-46!

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΕΔΩ 

Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ (19η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

ΟΜΙΛΟΣ ΝΟΤΟΥ 

ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ-ΣΠΟΡΤΙΓΚ 50-68 (χθες)

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ-ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 60-65

ΜΕΛΙΣΣΙΑ-ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 67-80 

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ-ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 72-42 

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ-ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 62-44

ΡΕΠΟ: ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ

Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2016-2017 (1ος ΟΜΙΛΟΣ)

Ομάδα Βαθμ Αγων Νικ Ηττ Μηδ Επιθ Αμυν Διαφ   Βαθ2     Διαφ2     Διαφ3  
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 32 18 14 4 0 1067 886 181   0   1   1,204
ΑΟ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 31 17 14 3 0 1173 912 261   0   1   1,286
ΓΣ ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 30 17 13 4 0 982 824 158   4   1   1,191
ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ 30 18 12 6 0 1116 967 149   2   1   1,154
ΑΟ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ 27 17 10 7 0 927 893 34   3   1,112   1,038
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 27 17 10 7 0 933 876 57   3   0,899   1,065
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ 26 17 9 8 0 939 913 26   0   1   1,028
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 24 17 8 9 0 1034 910 124   0   1   1,136
ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 21 18 3 15 0 849 1079 -230   0   1   0,786
ΑΟ ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ ΠΑΛ.ΚΟΚΚΙΝ 17 17 2 14 1 671 1033 -362   4   1   0,649
ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 17 17 0 17 0 745 1143 -398   2   1   0,651

 

Αρκάδι Ρεθύμνου – Σπόρτιγκ 50-68
Διαιτητές: Λαμπίρης, Τσάμης
Τα δεκάλεπτα: 7-20, 25-33 34-47, 50-68
ΑΡΚΑΔΙ (Πλευράκης): Κουλούρη Μ. 11 (2), Ρήγα, Μούκα 7, Φραγγελάκη 2, Κουλούρη Σ. 15 (2), Μιχελιδάκη, Καζά 13, , Καλοκύρη, Φοβάκη 2, Παναρετάκη.
ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Νανάκος): Δανδουλάκη Α. 4, Εμμανουηλίδου, Δανούση 7, Βαφειάδη 28 (3), Κριμιτζά 3, Μουζάκη 7, Οικονομίδου 8 (2), Σερεπά, Δανδουλάκη Μ. 11.

Ελευθερία Μοσχάτου – Αρης Πετρούπολης 62-44
Διαιτητές: Δημουλάς, Φλώρος
Δεκάλεπτα 20-9 , 36-16 , 48-28 , 62-44
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. (Τσαραπατσάνης, Παπαναστασίου): Ξεπαπαδέα 8 (1), Δεγαίτη, Καλάγια 2, Ζαχαράκη 9, Μούλτση, Σπαθάρη 20 (5), Χελιώτη 14, Σιγάλα 2, Καρανάσιου 5, Κρίτσαλου 2
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ. (Τσιαντής ) : Κομματά , Ναβροζίδου 6, Γούλα Φ., Μαρίνη 7 (1), Λουκάτου 15, Ντζαμαρία, Ντάνου 3 (1), Χιώτη 5, Τσέρου 2, Τσουμάνη 6, Στεφανίδου

Hλιούπολη – ΣΔΥ Τρίπολης 72-42
Διαιτητές: Κιουλάφας, Παπαδημητρόπουλος
Δεκάλεπτα : 24-10 39-27, 51-32, 72-42
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Γερεουδάκης Φέξης ): Μπότση 14, Γεωργούση 11(1) Μηνά Καββαδά 12(2) Παππά Πριόνα Λελεδακη 1 Καλοπήτα 6 Λεντζακη Μπακαλέξη 11, Θεοδωρου 17(1), Βαρελτζή
ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Μπαρουξή): Μοσχοπούλου 6 Ντρέβου 11 Μπαλή Μπαρουξή 17(1) , Κούρτη , Κωτσοπούλου Τζάνη 8

Μελίσσια – Φάρος Κερ. 67-80
Διαιτητές: Ορφανός Ι., Κονταράτος
ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Μάλαμα): Καραβέλη 2, Τσουγκράκη 9 (3), Δούρου 10, Κοιλιαρίδη 7, Ζακυνθινού 9 (1), Χριστακοκοπούλου 4, Καπερώνη 12, Καλημέρη 14
ΦΑΡΟΣ (Λειβάδης): Λόξα 1, Βράκα 2, Σιαλάι 5, Αθανασίου 13 (3), Χατζηλεοντη, Καρακασίδου, Ακριβού, Τσέρου 8, Κεχαγιά 35 (4), Γκρίτζα 12, Αλεξανδρίδου, Πετράκη 4

Αγία Παρασκευή – Ίκαρος Καλλιθέας  60-65
Διαιτητές: Μαραμής , Καλαϊτζάκης
Δεκάλεπτα: 15-13, 27-28, 43-47, 60-65
ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος, Στρατάκος): Μακρυνίκα 4, Τριχά, Καμμένου 23(5), Κοντογιάννη 15, Κλείτσα 2, Ψωμά, Πολιτοπούλου 2, Πετυχάκη 11, Κούκη 3
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Ρουμπελάκης, Χατζηαυγουστίδης): Γιγουρτάκη 5(1), Στεφάτου 9(1), Στεφάνου, Ευμορφοπούλου 8, Ρουμπελάκη 2, Ζαχαράκη 3, Λίτσι 22(3), Παναγιωτοπούλου , Ζότοβα 16(2)

 

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ 

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΡΥΣΙΟΥ 28-59

ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ-ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ 54-52

ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 49-62

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ-ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ 87-39

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ 46-61

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 67-43

Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2016-2017 (2ος ΟΜΙΛΟΣ)

Ομάδα Βαθμ Αγων Νικ Ηττ Μηδ Επιθ Αμυν Διαφ   Βαθ2     Διαφ2     Διαφ3  
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β. 37 19 18 1 0 1300 891 409   0   1   1,459
ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 36 19 17 2 0 1305 904 401   0   1   1,443
ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛ. 33 19 14 5 0 1001 806 195   0   1   1,241
ΟΛΥΜΠΙΑ ΓΣ ΛΑΡΙΣΑΣ 31 19 12 7 0 1063 1049 14   0   1   1,013
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ 30 19 11 8 0 1019 955 64   0   1   1,067
ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ-ΑΡΧΕΛΑΟΣ 27 19 8 11 0 1006 1086 -80   2   1   0,926
ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 27 19 8 11 0 1007 1060 -53   1   1   0,949
ΑΜΣ ΑΝΑΓΕΝ. Ν.ΡΥΣΙΟΥ 26 19 7 12 0 929 951 -22   0   1   0,976
ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ 2001 ΞΑΝΘΗΣ 25 19 6 13 0 840 1059 -219   0   1   0,793
ΑΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ 24 19 5 14 0 875 1046 -171   0   1   0,836
ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ 23 19 5 13 1 796 1114 -318   0   1   0,714
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 22 19 3 16 0 878 1098 -220   0   1   0,799

 

Σταυρούπολη-Απόλλων Καλαμαριάς 49-62
Διαιτητές: Τοκμακίδης, Τεμέλκου
Δεκάλεπτα: 15-19, 31-30, 38-46, 49-62
ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Μπαξεβάνος): Μυγδαλιά 16, Σαμαρά 2, Αντωνιάδου, Κωστανάκη 12 (3), Κανέλογλου 6, Τσάνταλη 7 (1), Πλάτσα 2, Πεχλιβανίδου 2, Κελεκίδου 2.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης, Καρακασίδου): Σταμπή 9 (1), Ιγγλέζου 5 (1), Καλαντίδου 6, Ακσεχέρογλου 14, Σολωμού 13 (2), Φλώρου 2, Καϊμακτσή 13 (2), Γραμματικού.

ΑΕ Πυλαίας-ΠΑΣ Γιάννινα 67-43
Διαιτητές: Γιαννούλης Αναστ., Κανελλόπουλος
Δεκάλεπτα: 21-6, 32-18, 47-25, 67-43
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου, Γιάνναρος): Ζωγράφου 4, Πετρίδου 14 (1), Γρηγοριάδου 4, Κοκκίνου 5, Βατσιτσίδου 17, Ζιβώνη 3, Καρατζά 2, Γαλιτσιάνου 18 (3), Πλουμπή
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Τσίπα, Γιωτίτσα Ε. 4, Βαλέκα 3, Μεντεσίδου 9, Κατσίδου 17 (5), Χρηστάκη 4, Γιωτίτσα Δ. 2, Μπουκουβάλα 4.

ΑΟ Σερρών-Πιερικός Αρχέλαος 54-52
Διαιτητές: Πλατέλα, Παπαδοπούλου Κ.
Δεκάλεπτα: 12-15, 36-29, 44-43, 54-52
ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ (Δώδος): Αγγειοπλάστη, Μαραγκού 13 (1), Τόγα 5 (1), Μπακιρτζίδου 17, Τζιαμπάζη 15 (5), Βλαχβέη, Νασιάκου 2, Λαδοπούλου 2, Στεφανίδου
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Τσιρογιάννη): Καραλή, Πουρσανίδου, Λεκάι, Ζουγκουρίδου 12 (4), Φλώρου 14, Γκοτζαμάνη 3 (1), Δαβιτίδου 8, Μπαγκλαρίδου 2, Μπουμπουλέντρα, Κωτούλα 13, Δημητριάδου

Τιτάνες Δράμας-Ηρακλής 46-61
Διαιτητές: Χρυσάφης, Χατζημπαλίδης
Δεκάλεπτα: 13-18, 26-33, 39-43, 46-61
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καρατσομπάνης): Στάικου 6 (1), Παράσχου 4 (1), Βαρσάμη, Αρσένογλου, Γαϊτάνη 22 (1), Γιαντσιώρη 14 (1), Κυριακίδου, Αθανασιάδου
ΗΡΑΚΛΗΣ (Συρόπουλος): Τσουμπερλή 9 (1), Ελευθεριάδου 3 (1), Κωτούλα 8 (2), Γιαννούδη 12 (1), Τσαμπούρη 6 (2), Μαργαρίτη 4, Γεροστεργίου 7 (1), Τζιότζιου 2, Λογδανίδου 10, Καρακούλα

Ολύμπια Λάρισας-Αναγέννηση Ν.Ρ. 28-59
Διαιτητές: Μπάρδας, Καντερές
Δεκάλεπτα: 8-16, 18-30, 24-37, 28-59
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Δημητρέλια, Σουλιώτη 11 (1), Ντούρα, Παπαστεργίου 1, Λιάσκου, Σκαρλή 1, Μαγδαλιανίδου 5, Κουτσουνούρη 6, Καλλίδη 4
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.Ρ. (Μύρβαλη): Καλομιτσίνη 9 (1), Καζαντζή, Ταυροπούλου 3, Τζίκου 13 (1), Μούρτου 11 (1), Ψαρρά 13 (3), Παπαδάκη 5, Βασλαματζή 3 (1), Αθανασιάδου 2

Ολυμπιακός Βόλου-Ασπίδα Ξάνθης 87-39
Διαιτητές: Χατζηκώστας, Μποΐτσης
Δεκάλεπτα: 23-11, 46-21, 68-27, 87-39
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Καπουρνιώτης, Μπορίνος): Νούλα, Παγκαλίδου 10 (3), Αγαγιώτη 8 (2), Τότση 2, Ζέρβα 2, Σουλτάνη 24 (1), Χούτα 2, Ταντουρόφκσα 25 (4), Ζήτη, Αγκάνη 2, Διαμαντοπούλου 2, Κοτσιάφτη 10
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Κααρά Αχμέτ): Καραλίδου Σ. 6, Κουτρουβέλη, Σακουλάκη 7 (1), Παπαχρυσοβέργη 2, Σουλιώτη 14 (1), Καραλή 10, Καραλίδου Β.


διαβάστε επίσης

comments powered by Disqus

"Στο www.basketnet.gr είμαστε απλά... ερωτευμένοι με το μπάσκετ. Αγαπάμε την πορτοκαλί μπάλα. Λατρεύουμε τον ήχο της όταν σκάει στο παρκέ... Αυτό είναι το μπάσκετ! Έρωτας με την πρώτη... μπαλιά!"

Newsletter

Εγγραφείτε στο Newsletter του Basketnet.gr.

Back to Top