Αρχική  >  Ελλάδα  > Β' + Γ'

Το Παγκράτι "ΣΤΟΠ" σε Δάφνη Δαφνίου

Football
4008
Τα αποτελέσματα στη Β΄ Εθνική

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Δούκας - Πρωτέας Βούλας      69-71

Πανελευσινιακός – Πεντέλη      70-67

Ένωση Ιλίου – Γλαύκος           65-66 (κ.α. 59-59)   

Παγκράτι - Δάφνη Δαφνίου      75-64  

Παπάγου – Πανερυθραϊκός     72-81

Κόρινθος - Κρόνος Αγ. Δημητρίου       56-51

Οίαξ Ναυπλίου – Έσπερος      84-67  

Μανδραϊκός – Τρίτων  74-78  

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Οίαξ, Δάφνη 18, Τρίτων, Παγκράτι 17, Έσπερος, Πρωτέας, Δούκας 16, Κόρινθος, Πεντέλη 15, Πανελευσινιακός, Πανερυθραϊκός, Γλαύκος 14, Μανδραϊκός,Παπάγου 13, Κρόνος, Ίλιον 12.

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (23/12): Πρωτέας – Πανελευσινιακός, Πεντέλη – Ίλιον, Γλαύκος – Παγκράτι, Δάφνη – Μανδραϊκός, Πανερυθραϊκός – Δούκας, Κρόνος – Παπάγου, Έσπερος – Κόρινθος, Τρίτων – Οίαξ.

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Νίκη Βόλου – ΧΑΝΘ    66-90  

Μαχητές – Γέφυρα       71-66

ΓΣ Φαρσάλων - Φίλιππος Βέροιας      73-76

Αγρίνιο - Ίκαροι Σερρών           64-57

Μακεδονικός – Ελευθερούπολη           81-82  

Φαίακας – Ανατόλια     64-84  

Στρατώνι - Ερμής Λαγκαδά      68-71

Έσπερος Λαμίας – Προποντίς 85-69  

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Ανατόλια, Αγρίνιο 19, Μαχητές 17, ΧΑΝΘ, Ελευθερούπολη, Νίκη 16, Ερμής, Φίλιππος, Φάρσαλα, Φαίακας 15, Ίκαροι, Γέφυρα 14, Έσπερος, Προποντίς 13, Στρατώνι 12, Μακεδονικός 11.

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (23/12): ΧΑΝΘ – Μαχητές, Γέφυρα – Φάρσαλα, Φίλιππος – Αγρίνιο, Ίκαροι – Έσπερος, Ελευθερούπολη – Νίκη, Ανατόλια – Μακεδονικός, Ερμής – Φαίακας, Προποντίς – Στρατώνι.

 

ΝΟΤΟΣ

*ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 75-64
Δεκάλεπτα:
 22-21, 40-30, 54-44, 75-64
Διαιτητές: Αποστολίδης-Καλογερόπουλος Φ.
Παγκράτι (Λιόγας): Τζιβελέκας 10 (2), Κούτρας 5 (1), Κατωπόδης 5 (1), Λυτόπουλος 11, Φωτίου 9, Δερμιτζάκης 10, Δόξας, Ροδοστόγλου 19 (1), Μπένος 6, Αρμάος 2.
Δάφνη Δαφνίου (Κωνσταντινίδης): Καννάς, Γκάτζο 5 (1), Κουφόπουλος, Γοργόνης 1, Καραμπάτσος, Ψημίτης 9 (1), Σαλέχ 15 (2), Δομπρογιάννης 5 (1), Μουστόπουλος 6, Παπαδιονυσίου 16, Τάταρης 6, Αρνοκούρος 3 

*ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ – ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 56-51
Δεκάλεπτα :
 16-14, 33-30, 56-51
Διαιτητές : Μαντήλας-Τσακαλογιάννης
ΚΑΟ Κορίνθου (Νικητόπουλος) :Νιφόρας 11 (1), Γεωργίου 4 (1), Μακρής 12 (1), Θεοδωρίδης 2, Κεφαλάς 6, Μπαλης, Περρωτής 13, Πράττης, Κωνσταντίνου, Τασσιόπουλος 8 (3), Σκελλαράκης, Δανίκας.
Κρόνος Αγ. Δημητρίου (Ρουμελιώτης): Κεφαλάς 3, Ξιούρας 12 (4), Ζαραϊδώνης 6, Κόης 11 (1), Σολωμός 2, Καρακεχαγιάς 2, Στέφος 10, Τσαβος, Βούζας 5 (1), Κακαργιάς, Μπακλαβάς, Ανδρεάτος  

*ΟΙΑΚΑΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 84-67
Δεκάλεπτα:
 27-16, 50-36, 67-48, 84-67
Διαιτητές: Δαρλαμήτσος-Κανελλόπουλος
Οίαξ Ναυπλίου (Κουλουριώτης): Ραζής 1, Κουμπούρας 17 (1), Πασολάρι 2, Πελεκάνος 23 (2), Παπαντωνίου 14 (2), Χάσα,  Γεωργιάδης 2, Σκορδάς 4, Αναγνωστόπουλος 8 (1), Ευστρατίου 2, Μπουρτσουκλής 3, Μανάκας 8 (2).
Έσπερος Καλλιθέας (Μάντζαρης): Γραμματικός 19 (5), Σκουλούδης 8, Παπαφλωράτος 2, Βάρσος 11 (3), Αγγελόπουλος 3, Βλασσόπουλος 4, Χατζηκίδης 8 (2), Χαρούνι Κλ. 4, Χαρούνι Ν. 11, Καρλάφτης 5, Μούτσα, Μπούσι.

*ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ – ΤΡΙΤΩΝΑΣ 74-78
Δεκάλεπτα:
 16-16, 36-39, 56-55, 74-78
Διαιτητές: Στρέμπας-Σκαλτσής
Μανδραϊκός (Κουστένης): Σιμιτζής 5 (1), Φωτόπουλος 6, Ρεκουνιώτης 4 Γεωργοπαπαδάκος Σ. 14 (2), Δέδες 11 (3), Γεωργοπαπαδάκος Ν. 13, Σεργιένκο 2, Χάλαρης 16 (1),
Τρίτωνας (Μιχελάκος): Τσούτσος 3 (1), Ψαρόπουλος  2, Καλατζής 16 (2), Σπυριδάκης, Ντιμπ 9 (2), Νικολακόπουλος 5 (1), Μαλτέσιος 33, Κουκουνιάς 7, Βερτούδος 3.  

*ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 72-81
Δεκάλεπτα:
 21-18, 34-45, 50-60, 72-81
Διαιτητές: Μπίκας, Τσολάκος
ΑΣ Παπάγου (Ταυρόπουλος): Πίνης, Πρισκομάτης 11 (1), Λεκάκης 2, Παπαπέτρου 3, Κουτρούλιας 28 (2), Αγγελόπουλος, Μπάλος 7, Γιαννίκος 2, Ζώρζος 19 (2).
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 10 (13 ριμπ.), Στογιάνοβιτς 12 (1), Καλλιανιώτης 11 (3/5 τρίπ., 3 κλεψ.), Ντουζίδης 9 (1), Σκάνδαλος 7 (1), Γιαουρτόγλου 19 (1), Γεωργιάδης, Στάθης 10 (4/5 δίπ.), Αντωνίου 3 (1), Καστανιώτης, Ματζιώρης, Σπάχια.

*ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ – ΓΛΑΥΚΟΣ 65-66 παρ.
Δεκάλεπτα:
 17-13, 25-31, 47-38, 59-59 (κ.α.), 65-66
Διαιτητές: Μακρής-Χριστινάκης
Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης): Παπαγεωργίου, Ι. Μπέλλας 13 (3), Τσακίρης 10, Φουντάς 10 (2), Πανουσόπουλος 6, Μπολάτογλου, Γεροκώστας 9 (1), Οδ. Μπέλλας 11 (1), Τσουμπρής 2, Μανταλβάνος 4.
Γλαύκος (Μυριούνης): Μοσχοβάκης 4 (1), Σερέτης 11 (2), Βανδώρος 2, Γιαννικόπουλος 4, Καρακωνσταντάκης 16 (2), Κούτρας 7 (1), Μαναβόπουλος 7, Αγγελόπουλος 10, Δαβάνης 5.  

*ΔΟΥΚΑΣ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 69-71
Δεκάλεπτα:
 20-16, 38-37, 55-53, 69-71
Διαιτητές: Γιακείμη-Φασόλης
Δούκας (Χούμπαυλης): Βουγιούκας 12, Ευστρατίου 8, Ξύδης 10, Μποχωρίδης 14(2), Τσιτσιγιάννης 6, Λάκκας 5, Δενδρινός 2, Πετς 4(1), Παππάς 8(2), Μήτσιαλος, Γκίνης, Δραγάτης
Πρωτέας Βούλας (Βλάχος): Αγγελόπουλος 13(1),Αυγενικός 13(2), Μόρφης, Ματαλιωτάκης 10, Ματσάγγος, Παπαδάκης 24(4), Παπαρέγκας 11, Κυριλής, Καματερός 2, Φιλίππου  

*ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ – ΠΕΝΤΕΛΗ 70-67
Δεκάλεπτα: 22-20, 35-39, 56-52, 70-67
Διαιτητές: Ζακεστίδης-Ουσταμπασίδης
Πανελευσινιακός (Καλογήρου): Κυριακόπουλος 14 (2), Ηλιάδης 10 (2), Καράμπελας 5 (1), Μουρατίδης 3 (1), Βούλγαρης 3 (1), Σταθόπουλος 10 (1), Ιωάννου 1, Δούκας 4, Ψαρόπουλος 20 (1).
Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Μπούτρης 4, Γεωργακόπουλος, Λίτσος 3 (2), Αποστολόπουλος 3 (1), Κούσουλας 12 (2), Καρούζος 7 (1), Μπέλη 6, Μπίγγος 11, Σαλτουρίδης 2, Ταγάρης 11

 

ΒΟΡΡΑΣ

*ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ – Σ.Κ ΑΝΑΤΟΛΙΑ 64-84
Δεκάλεπτα
: 14-24, 31-44, 43-74, 64-84
Διαιτητές: Τσιαπλής – Κατωτικίδης
Φαίακας Κέρκυρας (Κοντογιάννης): Γρίψιος 8(1), Ματενίδης 8, Νεδέλκος 13(1), Σιώπης, Σπιτιέρης 7(1), Πεταλωτής 8, Περούλης 9, Μαγγανάς 5(1), Ταουσάνης 4, Χατζόπουλος 2
Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Νικολαΐδης, Στεφανίδης, Αμπατζάς 10(2), Αράπης 11(2), Γαλανίδης 9(3), Κάτανος 3, Κωνσταντινίδης 2, Ξενιτίδης 6, Ζώτος 9, Μπρόζος 14(1), Καραποστόλου 20(3)  

*ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ-ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ 81-82
Δεκάλεπτα:
 20-23, 49-44, 66-66, 81-82  
Διαιτητές: Παπαγεωργίου-Εκιζόγλου
Μακεδονικός (Καραμουσαλίδης): Χαλάτσης 17 (2), Κοντσές 6 (2), Μπαρζού 6, Κουντουρατζόγλου 15 (2), Τασούδης, Κομμάτας, Καραθανάσης 6 (2), Ουλουσίδης 15 (2), Καλογεράτος 10, Ιωαννίδης, Χαντζίδης 6
Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος): Κελεσίδης 13, Στυλίδης 14 (2), Κωνσταντάρας, Μπέσσας, Μπουκτσακτσί, Ιωάννου 8 (2), Απαζίδης, Σταμπουλής 25 (3), Λαζαρίδης, Χαρισμίδης 11, Βοϊβατόπουλος 8, Καραγιώργος 3 (1) .

*ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΧΑΝΘ 66-90
Δεκάλεπτα:
 17-24, 37-45, 55-63, 66-90
Διαιτητές: Ταρενίδης Κ.-Χατζηχαρίσης  
Νίκη Βόλου (Πρέκας – Τύμπας): Καραγεώργος 3(1), Βερτζάγιας, Γεωργίου 6(2), Τασιούδης 11(1), Κουτίνας 9(1), Τσαβές 2, Γιωτόπουλος 3(1), Τσώλης 1, Τάσσος 10(1), Φρουσκλιάς 15 (3), Διγενής 4, Αναγνωστόπουλος 2
ΧΑΝΘ (Ζαφειρούδης): Δεληγιώργης 21(2), Τσάμης 6, Πέτροβιτς 17 (3), Παπαδόπουλος 19 (1), Χονδρόπουλος 3(1), Ζαφειρούδης 12 (1), Μπαλάσκας 5 (1), Βλαγκόγιας 6, Ντίνος 1, Βαζούκης, Καραγεωργίου, Γεωργάκης.

*ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΠΕΥΚΩΝ – ΓΕΦΥΡΑ 71-66
Δεκάλεπτα:
 14-13, 39-27, 56-47, 71-66
Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Θεοδώρου
Μαχητές Πειραματικός Πευκών (Γεροφώτης): Βογιατζής 5(1), Καραγιαννίδης 12(3), Δήμας 13(3), Μαυρίδης 9(1), Χατζημιχαηλίδης 7(1), Κλωναράς, Στόλης 9, Τσιμίδης 2, Βαϊντερλής 6, Μητσάκης 6(1), Ελευθεριάδης 2
Γέφυρα (Αλμπάνης): Πουλιανίτης 15(4), Καραγιαννάκης 8, Ψευτόγκας 5(1), Καταβαίνης 1, Αποστολίδης 9(1), Ζιάκας 5, Κουτουξίδης 6, Σιώμος 10, Κοτσάνος 7  

*ΦΑΡΣΑΛΑ – ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 73-76
Δεκάλεπτα:
 24-14, 43-27, 53-55, 73-76
Διαιτητές: Φουτζήλας-Κοϊμτζόγλου
Φάρσαλα (Φόρος): Λεπενιώτης 14, Χαιρετίδης 2, Αναγνωστόπουλος 2, Τσιώγκας 5(1), Συνετός 2, Τοπουζίδης 9(3), Γκιουλέκας 19, Φαρμάκης, Δέσπος 17, Φιλιππόπουλος 2, Λούτας, Λιουπης.  
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας – Μπλατσιώτης): Παπαδόπουλος 3, Κοθράς 16(1), Σισμάνης, Βάλλιος 3(1), Τσιακλαγκάνος 5(1), Παραπουρας 21(5), Σουτζόπουλος 16(2), Καντάρκος 11(1), Καβαργύρης

*ΑΓΡΙΝΙΟ – ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 64-57
Δεκάλεπτα:
 17-18, 37-34, 48-44- 64-57
Διαιτητές: Καρακάσης – Κρεσταινίτης.
Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Τασόπουλος 4, Μπερερής, Μιχάλογλου 14, Καπινιάρης 18(2), Χρήστου, Τσατάς 2, Σταμούλης, Γκρέκας 14(2), Μητσου 12(1), Ψαράς, Σαρρής, Σταμίρης.
Ίκαροι Σερρών (Σίσκος): Κάτος, Δημάδης, Σιδερίδης, Γεωργιανός 9(1), Δαλαγκόζης 4, Κουτσοκώστας, Γκούτζιας, Παπαδόπουλος 2, Καραμπέκης 8, Θολιώτης 3, Φώτογλου 6, Κακιούζης 25.

*ΣΤΡΑΤΩΝΙ – ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 68-71
Δεκάλεπτα: 21-16, 31-40, 54-54, 68-71
Διαιτητές: Ντούρας-Μπακάλης
Στρατώνι (Mύθου): Δοξάκης 4 (1),Mπουρδάνος 19 (3),Σιδηροηλίας 2,Φλιάτης 4,Kοτζαγιάννης 4,Mπέγας 9 (2),Πολιτόπουλος 12 (3),Δασκαλόπουλος 14
Eρμής Λαγκαδά (Aγγέλης): Mήνου 3 (1) ,Aλτίνης, Mάρουσιτς 9 (1), Tσιρογιάννης 14 (2),Pάπι ,Nώτης 7,Παρίτσης 7 ,Kαμαριώτης 11 (3) ,Πλιούκας 3(1) ,Γκαμούρας 8,Xριστοδούλου ,Πιλκούδης 9  

*ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ – ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ / ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ 85-69
Δεκάλεπτα: 21-22, 44-35, 64-54, 85-69
Διαιτητές : Καλογερόπουλος Λ.-Τσουμαχίδης
Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Στογίλκοβιτς 3 (1), Ρούζιος 7 (2), Μαντζούκας, Πάππος 7 (1), Κατσαρές, Παπανικολάου, Φύκας 11 (3), Παπαργυρόπουλος 18 (1), Φούντας, Αργύρης 2, Τεπετίδης 13 (1), Ολύμπιος 24 (5).
Χαλκηδόνα / Προποντίς (Τσούρμας) : Σπύρας, Μακρίδης, Δανάκης 6, Τσακαλέρης 20 (1), Μυλωνίδης 14 (1), Παπαδόπουλος, Λαϊδης, Κουτέ,, Γιαννόπουλος Δελίδης 14 (2), Σικαλίδης 15 (2), Φυλακτός.


διαβάστε επίσης

comments powered by Disqus

"Στο www.basketnet.gr είμαστε απλά... ερωτευμένοι με το μπάσκετ. Αγαπάμε την πορτοκαλί μπάλα. Λατρεύουμε τον ήχο της όταν σκάει στο παρκέ... Αυτό είναι το μπάσκετ! Έρωτας με την πρώτη... μπαλιά!"

Newsletter

Εγγραφείτε στο Newsletter του Basketnet.gr.

Back to Top