Αρχική  >  Ελλάδα  > Β' + Γ'

Η δράση στη Γ΄ Εθνική

Football
3958
Για την 8η αγωνιστική είχαμε

Στις αναμετρήσεις για την 8η αγωνιστική στη Γ Εθνική είχαμε:

Τα αποτελέσματα:

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Αρης Νικαίας – Καλαμάτα 74-65

Ακράτα – Αχαγιά 83-80

Αιγάλεω – Ηλυσιακός 101-72

Ληξούρι – Μεγαρίδα 46-79

Κηφισιά – Κεραυνός Αιγίου 82-60

Εσπερος ΑΟΠΑ – Ιωνικός ΝΦ 69-73

Πέρα – Λέοντας 70-53

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Αιγάλεω 16, Μεγαρίδα, Ιωνικός ΝΦ 15, Αχαγιά 14, Ηλυσιακός, Κηφισιά, Πέρα, Ακράτα 12, Κεραυνός Αιγίου 11, Εσπερος Π., Λέοντας 10, Ληξούρι, Καλαμάτα 9, Αρης Νικαίας 8.

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (16/12): Καλαμάτα – Ακράτα, Αχαγιά 82 – Αιγάλεω, Ηλυσιακός – Ληξούρι, Μεγαρίδα – Πέρα, Κεραυνός Αιγίου – Αρης Νικαίας, Ιωνικός ΝΦ – Ν. Κηφισιά, Λέοντες – Εσπερος ΑΟΠΑ

Φύλλα αγώνα

Ακράτα - Αχαγιά 83-80

Δεκάλεπτα: 17-12, 41-40, 64-60, 83-80

Διαιτητές: Αργυρούδης, Καλογριάς

Ακράτα (Βουρνάς): Σίνης 13(2), Μαλλής 3(1), Γκιζογιάννης 16(1), Βεσκούκης 23(1), Τσιακμάς 2, Λάφης 2, Γκόβας 7(1), Ονάσογλου 11(1), Θανόπουλος 6(1).

Αχαγιά (Σαράντης): Ανδρ. Βουρνάς 13, Κωνσταντινόπουλος 2, Νικολάου 6, Τσάμης 19(1), Οικονομόπουλος 12(3), Κάλλης 12(2), Μακρής 13, Λυμπέρης 3(1).

 

Αιγάλεω - Ηλυσιακός 101-72

Δεκάλεπτα: 19-16, 42-45, 71-55, 101-72

Διαιτητές: Ζακεστίδης, Τηγάνης

Αιγάλεω (Ζωντός): Φακοπουλίδης, Ντακούλιας 14(1), Γκαγκαλούδης 29(4), Αγγελόπουλος 11(1), Καλλινικίδης 16, Μπάρδας, Καράβολας 27(1), Κούρτης, Μπούτσικος, Ναυπλιώτης, Οικονόμου 4.

Ηλυσιακός (Θωμόπουλος): Γραμματίκας 13(3), Κουρκουτσάκης 5, Φώτσης 18(1), Κοψιάς 4, Κόλτηρης 2, Καραμπάς 15(1), Αντωνόπουλος 4, Μπουργάνος 9, Ζαραϊδώνης 2, Φουστέρης, Αγγελόπουλος, Προύντζος.

 

Άρης Νίκαιας - Καλαμάτα 74-65

Δεκάλεπτα: 8-14, 32-37, 51-49, 74-65

Διαιτητές: Κοτσίμπος, Χατζημάρκος

Άρης Νικαίας (Ζερβουλάκος): Κριτσωτάκης 14(3), Αλεξανδρόπουλος 2, Βασιλακάκης, Γούνης 3(1), Πορτελάνος 6(2), Κρητικός 16(2), Κόλλιας 15, Χατζόγλου, Χατζόπουλος 1, Σιδερής, Παπουτσής 17(3).

Καλαμάτα (Νώντας): Γκοντόπουλος 9, Πέζος 7(1), Μαθιόπουλος 3(1), Γιαννουκάκης 3, Μπάκας 18, Καλογερόπουλος 12, Κοντόπουλος 2, Γιαννακόπουλος 11(1).

 

Πέρα - Λέοντας 70-53

Δεκάλεπτα: 19-7, 42-24, 53-40, 70-53

Διαιτητές: Ξυλάς, Αντωνίου Γ.

Πέρα (Γκαναβίας, Φέρτης): Βαρδάλος, Θεολογίτης, Παπάδης 16(4), Αναστασιάδης, Τσιρόπουλος 10(2), Τσολάκης 14, Χολέβας 15(5), Πεταλάς, Πιτούλης 4, Σωτηράκης 7(1), Μυλωνάκης, Ντιφαντής 4.

Λέοντας (Κόλλιας): Βασιλόπουλος 3, Μακρής 17, Πασπαλάς 6, Σβερκούνος, Κούτουλας 6, Ντορμπάρης 3, Φλατζής 8(1), Σταυριανόπουλος 5(1), Ποτήρης 2, Αμπαδιωτάκης 3(1).

 

Ληξούρι - Μεγαρίδα 46-79

Δεκάλεπτα: 10-20, 24-37, 38-59, 46-79

Διαιτητές: Νάστος, Ντάσης

Ληξούρι (Τζουγανάτος): Αντωνάτος 6(1), Σαρίκας 3(1), Ανδρικόπουλος 3, Συνοδινός 5(1), Ιωακειμίδης 7(1), Μαρούλης 5, Τρυφωνόπουλος 8, Λαμπρόπουλος 9(1).

Μεγαρίδα (Μάνταλος): Πέτρουλας 1, Κοντόπουλος 17(3), Σπυρόπουλος 9(2), Παλαιοχωρίτης 3, Ζακυνθινός 3, Μπαλάφας 7(1), Παπασταυρλοπουλος 3(1), Αβραμίδης 12, Μαλούκος 15, Θέος 6, Πίπας 2.

 

Έσπερος Πατρών - Ιωνικός ΝΦ 69-73

Δεκάλεπτα: 22-18, 31-33, 46-52, 69-73

Διαιτητές: Σταθόπουλος, Ασημακάκη

Έσπερος Πατρών (Δεράος): Αργυρόπουλος, Φραντζής 23(3), Βεργανελάκης 6, Ζαφείρης 6, Ροκανάς 6(2), Σερέτης 3(1), Τόμπρος, Λ. Καλογιάννης 11(3), Δούρος, Μπαρδάκας 2, Βύρλας 12.

Ιωνικός ΝΦ (Δεσποτάκης): Παπανδρέου 9, Μαλτέζος, Παπαπέτρος, Γρίλης 15(1), Κουμουνδούρος, Πέττας 17(2), Μουμπάρακ 20(4), Κουλούρης, Κατιάκος 12, Χριστόδουλος.

 

Κηφισιά - Κεραυνός Αιγίου 82-60

Δεκάλεπτα: 21-14, 38-27, 62-45, 82-60

Διαιτητές: Μακρής, Πίπλιος

Κηφισιά (Κωλέτσης): Μοσχοβίτης 12(1), Μακρυγιάννης 10(2), Χατζηνικόλας 19, Σταθούλης 7, Γιαννόπουλος 2, Μανούσος 10, Σιούτης 6(1), Σκούταρης 10, Δούβλης 5(1), Μαντιάκος.

Κεραυνός Αιγίου (Λιόνας): Σταματόπουλος, Κουκουλομάτης 9(1), Ράπτης, Κάντας 6(2), Οικονομίδης, Σένα, Μπεκρής 14(2), Μούκας 4, Αγγελόπουλος 20, Λυμπερέας 5, Τζελέπης 2.

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα:

Κορωπί-ΚΑΠ 84-81

ΕΦΑΟΖ-ΟΦΗ 52-69

Μελίσσια-Ίκαρος Ν. Σμ. 75-77 (61-61 κ.α., 67-67 α’ παρ.)

Αργοναύτης -ΒΑΟΛ Χίου 71-65

Ερμής Σχηματαρίου-Καλλιθέα 77-63

Δειλινό-Άρης Θήβας 69-90

Εξω Παναγίτσα-Λοκρός Αταλάντης 79-88

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: ΟΦΗ 16, Μελίσσια, Αργοναύτης 14, ΕΦΑΟΖ 13, Λοκρός, Κορωπί, Ερμής Σχημ., Ικαρος 12, ΚΑΠ, Αρης Θήβας 11, ΒΑΟΛ Χίου, Εξω Παναγίτσα, Καλλιθέα Ρ. 10, Δειλινό 8.

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (16/12): ΚΑΠ – ΕΦΑΟΖ, ΟΦΗ – Μελίσσια, Ικαρος Νέας Σμύρνης – Αργοναύτης, ΒΑΟΛ – Εξω Παναγίτσα, Καλλιθέα – Κορωπί, Αρης Θήβας – Ερμής Σχηματαρίου, Λοκρός Αταλάντης – Δειλινό

Φύλλα αγώνα

Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας-ΒΑΟΛ Χίου 71-65

Δεκάλεπτα: 22-19, 42-39, 57-51, 71-65

Διαιτητές: Κουτσοδήμος, Μπακατέα

Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας (Γιαννακόπουλος): Κορομηλάς, Καλογερόπουλος 14(1), Γαλιατσάκης, Χωματάς 6, Τσίρος 16(4), Συγγούνας 12(1), Σταμέλος, Τύρλας 4, Ζερβός 9, Σιλιτζίρης 4, Σβάρνας 5, Μητσάκης.

ΒΑΟΛ Χίου (Βούλικας): Σερέπας, Σαμιώτης 4, Ανδρουλάκης 18(3), Σουλίκας 8. Φουντουλάκος, Αγγελίδης 5, Καραφαντής, Τσουρής 10(1), Κουϊμτζής 4, Τροβάς 3, Σουλινάρης 4, Κωνσταντινάκος 9(1).

 

Ερμής Σχηματαρίου - Καλλιθέα 77-63

Δεκάλεπτα: 19-15, 36-29, 56-48, 77-63

Διαιτητές: Ελ Ανύ, Παπαδημητρόπουλος

Ερμής Σχηματαρίου (Τσαούσης): Σπηλιώπουλος 7, Πανταζής 13, Γκρινιάρης 8, Μεϊντάνης, Κώνστας 3(1), Φλώτσιος 9(1), Μαράντος 7, Τσαπρούνης 21, Μαλισιόβας, Γιανναλέτσος, Ετζιάκα 9.

Καλλιθέα (Μπίλιας): Χατζηγεωργίου, Ματσαμάς 5(1), Τσακίρης 5, Παναγιωταράκος 8, Γυφτάκης 5(1), Μπιλλιάς 4, Παρδακάς 25, Χατζηδημητρίου, Μήτσης 2, Σκορδάλης, Κανύχης 9

 

Δειλινό - Άρης Θήβας 69-90

Δεκάλεπτα: 16-22, 33-45, 53-67, 69-90

Διαιτητές: Μπούκας, Μαρτινάκος

Δειλινό (Γωνιωτάκης): Γουμενάκης 13(1), Μπορμπίζης, Αντωνογιαννάκης 2, Γαϊτανάκης, Στέβοβιτς 11, Λεφής 10, Γριλλής 13(2), Εκιζόγλου 9(2), Κυρίτσης 8(2), Κοτσίδης, Σπηλιώπουλος 3.

Αρης Θήβας (Ματσαγγούρας): Γεωργούτσος 8(1), Τζαβίδας 1, Ματσαγγούρας, Γκόλιας, Καδιγιαννόπουλος, Παναγιωτίδης 24(4), Καλεμτζάκης 14(3), Χαραλάμπης 18, Δαχρετζής 10(1), Κουμπές, Τριανταφύλλου, Ντέντα 15.

 

ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC - Λοκρός Αταλάντης 79-88

Δεκάλεπτα: 20-18, 42-34, 58-64, 79-88

Διαιτητές: Τσάτσης, Μελισσάρης

ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC (Πούλος): Σέττος 7, Κουτσογιάννης 5(1), Θεοδωράκος 6(1), Ξιούρας 14(2), Μανταλβάνος 16, Μανιάτης 5, Γκιζογιάννης 26(2), Γεωργουσόπουλος.

Λοκρός Αταλάντης (Ζαρονικόλας): Φωτητζόγλου 12(1), Κεχρής 14(2), Πασσάς 2, Παπαηλίου, Καλογερόπουλος, Μάτος Αν. 17, Μάτος Αγγ. 28(6), Δουρούκης 3(1), Ψάλτου 12.

 

Κορωπί - ΚΑΠ 84-81

Δεκάλεπτα: 23-23, 45-44, 67-60, 84-81

Διαιτητές: Γεράνιος, Αντωνιάδης

Κορωπί (Κακιούζης): Καραχάλιας 2, Καμαρινός 11, Φίλα 8(2), Αγόρης 4, Καραδολάμης 21, Σβορώνος 7(1), Κουτουφάς 28(4), Χρονόπουλος 3

ΚΑΠ (Ταμπάκης): Μόκκας 6, Βενιτουράκης 4(1), Βαφιάς 18(2), Χρονόπουλος 23(2), Τσαμπής 7(1), Μαυροειδάκος 17, Τσιρίμπασης, Φασιανός 4, Γαρδέλης, Καρυπίδης 2

 

ΕΦΑΟ Ζωγράφου - ΟΦΗ 52-69

Δεκάλεπτα: 14-21, 25-36, 37-50, 52-69

Διαιτητές: Καμήτσος, Φάκαρος

ΕΦΑΟ Ζωγράφου (Ζήβας): Παλαντζάς 2, Γκόντγουϊν 3(1), Πρόφκα, Ζαρμακούπης 10, Δρίβας 12(2), Σπανός 9(2), Κανελλόπουλος, Βαρνάβας 5, Οκεκουογιέν 11, Σαρλής, Δήμου.

ΟΦΗ (Ράλλης): Μητρόπαπας 5, Κριθινάκης, Αντωνόπουλος 17(2), Τσερκιτζόγλου 9(3), Καρλάφτης, Αγαπιάδης 11(1), Πετράκης 10(2), Μπούμπαρης 2, Καραλής 13(2), Πάλλης 2.

 

Μελίσσια - Ίκαρος Νέας Σμύρνης 75-77 (β΄ παρ.)

Δεκάλεπτα: 20-17, 33-23, 48-40, 59-59 (κ.α.), 67-67 (α΄ παρ.), 75-77 (β΄ παρ.)

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χ., Κοτσώνης

Μελίσσια (Δάγλας): Κυπαρίσσης 2, Στεργίου 5(1), Γεραμάνης, Οικονομόπουλος 18(1), Κοντός 14(2), Σοφρωνάς 3, Τριχάς, Καραχάλιος 26(1), Καραβανάς 7.

Ίκαρος Νέας Σμύρνης (Γιαννακόπουλος, Μεγαγιάννης): Χόρτσας, Κυριακόπουλος 2, Σταμάτης 12(2), Γιαννακόδημος 7, Ανέστης 11(1), Μούκας, Μιχαλόπουλος 4, Διαμαντόπουλος 16(2), Αντωνούσος 10, Μπάζιος 15(1).

 

3ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα:

Ίκαροι Τρικάλων-ΑΟΚ Βέροιας 86-64

Πρωτέας Γρεβενών-ΑΟ Καλαμπάκας 67-60

Τιτάνες Παλαμά-ΓΑΣ Μελίκης 76-69

Ολυμπιακός Βόλου-Δόξα Λευκάδας 71-82

Εύαθλος -ΠΑΣ Γιάννινα 55-66

Μαντουλίδης-Νικόπολη Πρέβεζας 97-73

Ρεπό: ΑΓΣ Ιωαννίνων

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Δόξα Λευκάδας, ΠΑΣ Γιάννινα, Πρωτέας Γρεβενών 13, ΑΓΣΙ, Μαντουλίδης, Εύαθλος 12, Ολυμπιακός Β, ΓΑΣ Μελίκης 11, Ικαροι, ΑΟΚ Βέροιας, Τιτάνες 10, Καλαμπάκα 9, Νικόπολη 8.

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (16/12): ΑΟΚ Βέροιας -Πρωτέας Γρεβενών, ΑΟ Καλαμπάκας - Τιτάνες Παλαμά, ΓΑΣ Μελίκης - ΑΓΣ Ιωαννίνων, Δόξα Λευκάδας - Ικαροι Τρικάλων, Νικόπολη Πρέβεζας - Ολυμπιακός Βόλου, ΠΑΣ Γιάννινα - Μαντουλίδης , Ρεπό: Εύαθλος

Φύλλα αγώνα

Ολυμπιακός Βόλου-Δόξα Λευκάδας 71-82

Δεκάλεπτα: 13-26, 30-49, 47-64, 71-82

Διαιτητές: Λαδάς, Χατζηχαρίσης

Ολυμπιακός Βόλου (Γκουγκουτούδης): Στύλας 13(2), Μαλαμούλης, Τσόγκας, Ιλτσογλου 10, Κυριακόπουλος 4, Μπόγδανος 19(1), Αγγελοκωστόπουλος, Μπουσκολίτης 6(2), Σκαμάγκας 7(2), Αναστασόπουλος 2, Χαρχαρής, Λουλούδης 10.

Δόξα Λευκάδας (Γιασσάρης): Νικολόπουλος 20(6), Αργυρός, Αναγνωστόπουλος 23(1), Τσιαβές 10, Παπαδόπουλος, Βαγενάς 25(2), Γεωργάκης, Μακρόπουλος, Γερονάτσιος, Τριχόπουλος 4, Κελάριου, Ζαμπάκης.

 

Μαντουλίδης-Νικόπολη Πρέβεζας 97-73

Δεκάλεπτα: 21-24, 47-45, 67-61, 97-73

Διαιτητές: Σαρακενίδης, Χρυσάφης

Μαντουλίδης (Νικολαΐδης Ι., Καραμανώλης): Νικολαΐδης 14(2), Τάκης 13(2), Μπέλλος 3, Γκαντίδης 11(3), Λαγός, Ρεφατλλάρι 6(2), Ψαθάς 4, Ντίαθ 6, Καλόγηρος 25, Φόρογλου 2, Κεραμάρης 2, Σίμογλου 11(1).

Νικοπόλη Πρέβεζας (Παπίρης, Πολίτης): Κοντογιάννης 20, Ζήκας, Τζίμας, Παπαχρήστος, Κακιούζης 14(4), Παπαμιχαήλ 6, Δούβλης 1, Μούλας 19(1), Βαβέτσης 6(2), Πελίγκος 8(1).

 

Τιτάνες Παλαμά-ΓΑΣ Μελίκη 76-69

Δεκάλεπτα: 18-22, 36-36, 58-56, 76-69

Διαιτητές: Φούτζηλας, Λαῒδης

Τιτάνες Παλαμά(Ζαχαρέλης): Τσιαμπάς 22(1), Καραϊσκάκης 17(2), Γκογκίδης 11, Μπακαβέλος, Καραδήμας, Τσουμας 9(1), Μακρης 7(2), Φαλιάκης, Αρχοντούλης, Χανελί 2, Κατσαδούρος 5, Γκαγκανάσιος 3.

ΓΑΣ Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 20(2), Μαγαλιός, Μαυρίδης 18(1), Λέφας 4(1), Ρογγότης 2, Πεϊμανίδης 2, Καποδίστριας, Λαπατούρας 4, Παπάζογλου, Καρατζάς 2, Κοτζαμπάσης 14(2), Σταυρουλάκης 3(1).

 

Πρωτέας Γρεβενών-ΑΟ Καλαμπάκα 67-60

Δεκάλεπτα: 19-10, 34-24, 43-45, 67-60

Διαιτητές: Σελεβός, Πλατέλλα

Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Τζήμου 3(1), Κυρατζής Χ., Μητρόπουλος Β., Μαλούτας 10(1), Μιχαηλίδης 13(4), Συλλάκος, Τακίδης 10, Μπόζιαρης 4, Μακρής 18(4), Μαλιούρας 9 (1), Κολοβός.

ΑΟ Καλαμπάκα (Σδράκας): Γεπερίδης, Μασάδης 12(2), Μπαλωμένος, Ούτος, Σπανός 3(1), Γαϊτανίδης 3(1), Παουλεάνου 5(1), Σούλκο 8, Τούλας, Γκάτζιας 9, Παπακώστας 18, Κιουρτζίδης 2.

 

Ίκαροι Τρικάλων-ΑΟΚ Βέροιας 86-64

Δεκάλεπτα: 28-17, 44-27, 68-45, 86-64

Διαιτητές: Παπαθανασίου, Κολοκυθάς

Ικαροι Τρικάλων (Μητσιάδης): Κολότσιος Α. 5, Βλάχος 19, Κολότσιος Β. 2, Αργύρης 12, Χατζής, Ντούρβας, Τσορμπατζάκης, Μούμογλου 8, Φούντας 16, Μπαρμπαρούσης, Στάνκοβιτς 14, Μέξης 10.

ΑΟΚ Βέροιας (Ηλιάδης): Τρομπούκης 2, Ουσουλτζόγλου 4, Καραθανάσης, Γκανάς 3(1), Βλάχος 4, Μαυρίδης 16, Ιωαννίδης 3(1), Κασαμπαλής 10, Καραδήσογλου 3, Χατζηλαμπρινός 6, Χαραλαμπίδης 11(1).

 

Εύαθλος Πολυκάστρου-ΠΑΣ Γιάννινα 55-66

Δεκάλεπτα: 18-16, 31-36, 44-51, 55-66

Διαιτητές: Σιταρίδης, Γραικός

Εύαθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος Γ.): Παπαδόπουλος 10(2), Ημερίδης 17(2), Μαρκόπουλος 2, Αθανασίου, Γιαμπατζίδης Δ., Γκαντίδης, Ζωιτσούδης, Γιαμπατζίδης Κ., Τσελέκης 4, Σιδηρόπουλος 21, Μήτσης, Κουτούλας 1.

ΠΑΣ Γιάννινα (Κωστόπουλος): Γεωργίου 7(1), Πανάρας 11(3), Τσίρμπας-Αναγνώστου 3(1), Πρέντζας 8(1), Καραγκιολίδης 10(2), Μάντζιος Π. 3, Μάντζιος Δ. 8, Πάτρας 11(1), Πανταζής, Πιστίολης, Γιωτάκης 5(1).

 

4ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα:

ΠΟ Νέων Μουδανιών-ΜΕΝΤ 58-81

Αίας Ευόσμου-Αστέρας Σίνδου 56-64

ΓΑΣ Κομοτηνή-ΑΟ Πολυγύρου 72-72(κ.α.), 82-81 (παρ.)

ΒΑΟ-Ζέφυρος 63-77

ΔΕΚΑ-ΠΣ Ευκαρπίας 81-72

Μακαμπή-Απόλλων Καλαμαριάς 58-73

Ασπίδα Ξάνθης-Λεύκιππος Ξάνθης 51-61

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: ΠΣ Ευκαρπίας, ΜΕΝΤ, ΑΟ Πολύγυρου, ΓΑΣ Κομοτηνή 14, ΔΕΚΑ, Απόλλων Καλ, 13, Αίας Ευόσμου 12, Λεύκιππος, Ασπίδα, ΒΑΟ, Ζέφυρος 11, Αστέρας Σίνδου, Μακαμπή 10, ΠΟ Ν. Μουδανιών 8

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (16/12): ΜΕΝΤ - Αίας Ευόσμου, Αστέρας Σίνδου - ΓΑΣ Κομοτηνή, ΑΟ Πολυγύρου - ΒΑΟ, Ζέφυρος - Μακαμπή, ΠΣ Ευκαρπίας - ΠΟ Νέων Μουδανιών, Λεύκιπος Ξάνθης - ΔΕΚΑ, Απόλλων Καλαμαριάς - Ασπίδα Ξάνθης.

Φύλλα αγώνα

ΒΑΟ - Ζέφυρος 63-77

Δεκάλεπτα: 19-24, 38-40, 52-62, 63-77

Διαιτητές: Τζιοπάνος, Αναστασιάδης

ΒΑΟ (Νομικός, Κατσής): Λεπτοκαρίδης 14, Μπαγκντασαριάν 4, Πετρίδης 16, Τζουβάρας 5(1), Ζησόπουλος, Ταζόπουλος 10, Χότζα 3, Μαδεμλής, Πισιώτης 2, Βουνάκης, Γιαννούλης 2, Καδηγιαννάκης 7(1).

Ζέφυρος (Αλεξανδρίδης): Μυτιληναίος, Καλπαξίδης 13, Φωτιάδης, Ματενίδης 12, Γιαννάκης 2, Τσάμογλου 3, Βούλγαρης 3(1), Τσιόγκας 14, Πάρος 3, Ζωγράφος 2, Τσιούντος 12(1), Μάρκου 13(2).

 

Μακαμπή-Απόλλων Καλαμαριάς 58-73

Δεκάλεπτα: 17-19, 28-36, 35-48, 58-73

Διαιτητές: Γραικός, Δέλλας

Μακαμπή (Κοντός): Παπαμαστοράκης 1, Σκουφέζης 12, Σαμαράς 9 (2) , Πετράκης 11 (3), Μπάδης 5 (1), Σαββίδης 6, Αρούχ 11, Μυζίου 3 (1), Aργυρίου, Χατζηκυριακίδης.

Απόλλων Καλαμαριάς (Τσεσμετζής): Αποστόλου, Μαχαιριανάκης 11, Μύθιλλος 5 (1), Τσιμπής 12, Παϊτάρης, Σαμαράς 3 (1), Αγραφιώτης 18 (4), Μόρας 5, Ακριτίδης 12, Αθαναηλίδης 5, Γουναρόπουλος 2.

 

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ – ΛΕΥΚΙΠΠΟΣ ΞΑΝΘΗΣ 51-61
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-15, 27-27, 30-45, 51-61
Διαιτητές: Τσαρδούλιας – Καντερές
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Στεφανίδης): Άνθης 2, Παπαδάκης 11, Αναστασιάδης 3 (1), Παπαδόπουλος 3 (1), Πενλίδης , Καραμανώλης 6 (1), Θεοδωρίδης, Κουτσογιάννης, Μανδαλάκης 12 (1), Τσέλλος 8 (2), Κασούρας 6, Μασμανίδης.
ΛΕΥΚΙΠΠΟΣ ΞΑΝΘΗΣ (Αμοιρίδης): Κουμπάνης 10(1), Νταβουλτζόπουλος 3, Δώδος , Στεργίου 7 (1), Κυφωνίδης, Δάτσης 3 (1), Χρήστου 10 (2), Σταμπουλής 10 (2), Παλλάκης 7, Στασινόπουλος 4, Κάλφας, Σταματέλος 7 (1).

ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ-ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ 82-81 72-72 (κ.α )
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-13, 33-30, 55-50, 72-72. 82-81 
Διαιτητές: Λουλουδιάδης-Βασιλόπουλος
ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ(Λεμονίδης): Ιορδάνογλου 23 (2), Σπέντζος 3, Ζολώτας 6 (2), Αθανασίου, Λεχούδης 8, Κουτσοβασίλης 14 (2), Μαγουλάς 3, Παλάσκας 9 (3), Μπορμπίδης , Χαλίλ 16
ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ(Τσολάκης): Πιπιλιάρης 23 (4), Κουλαξής 7 (1) Ρίζος, Παυλέας 5 (1), Αζίζης 11 (1), Στυλιανίδης 12, Νικολόπουλος, Νούκαρης 7 (1), Σπουργίτης, Λευκαδίτης 15 (1).

ΜΟΥΔΑΝΙΑ- ΜΕΝΤ 58-81 
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10-17, 22-35, 49-61, 58-81
Διαιτητές: Χατζημπαλίδης-Χατζηκώστας 
ΜΟΥΔΑΝΙΆ (Παναγιωτόπουλος): Φιλοξενίδης 7 (1), Βέτσος, Σαρχώσης 4, Τσιγγελίδης 7, Σούρλας, Δεβίδης, Κουτζούχας 4, Ευγενίου 9, Τσοπουρίδης 18, Ζάχαρης 6, Τσατσαρής 2, Παπαδόπουλος 1. ΜΕΝΤ(Κουγιουμτζίδης): Ζεϊμπέκης, Βτσιλής 11 (3), Μιχαηλίδης 17 (1), Μητακίδης 6, Νικολούδης 10, Παπαδόπουλος 7 (1), Κατσούλης 12 1 Χατζηλάμπρου 7, Ακσεχέρογλου 5, Καρανώτας 4, Βελέντζας 1, Καρατόλιος 1.

ΔΕΚΑ-ΕΥΚΑΡΠΙΑ 81-72 
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 29-20, 48-39, 60-59, 81-72 
Διαιτητές:  Γαζέτας-Κουκουλεκίδης
ΔΕΚΑ(Κυριαζής): Δημητριάδης 4, Βογιατζής 16 (4), Βενετίδης 3 (1), Φυλάκης, Τσιροπούλης, Θεογιάννης 7 (2), Ροϊδης, Κοϊμτζόγλου 15 (3), Παπασαβόγλου 15 (3), Ντάκος 5 (1), Κρίτσικας 2, Προτούλης 14 (2). ΕΥΚΑΡΠΙΑ(Νίκου- Δαδάλας): Χαρτόπουλος 4, Πρεδάρης 3, Κιούρκας 9 (1), Βαρύτης 13, Χολέβας 14 (1), Απιδόπουλος 11, Πλεξίδας 8, Γκαβέζος Αντ. 6, Κοσμίδης 3 (1), Παγωνίδης, Μητρόπουλος, Γκαβέζος Αρ.

ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ –ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΙΝΔΟΥ 56-64
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ 9-13, 25-30, 41-39, 56-64 
Διαιτητές:  Τσιρτσιμάλης-Τσάνταλη 
ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ(Γυμνόπουλος- Κόρκας): Βαρδής, Σκέμπης 1, Λαζαρίδης 12(2), Γαϊτάνης, Ρόμπουτης 17(1), Καρασίμος 2, Περιστεράκης, Σεκαδάκης 5 (1), Νέσης 9 (2), Μπρουκς, Σαββίδης 10. 
ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΙΝΔΟΥ(Μπαλογιάννης-Βουδούρης): Ταβλαρίδης 3, Παπαπασχάλης 8, Ιωαννίδης 10, Πετρίδης 17(1), Σταυρακίδης, Καλαϊτζίδης, Ιατρίδης Ζ 2, Δημητριάδης 5 (1), Μέλλιος, Τζίγκας 3 (1), Μυσιρλόγλου 12 (2), Ιατρίδης Αλ 4.

 


διαβάστε επίσης

comments powered by Disqus

"Στο www.basketnet.gr είμαστε απλά... ερωτευμένοι με το μπάσκετ. Αγαπάμε την πορτοκαλί μπάλα. Λατρεύουμε τον ήχο της όταν σκάει στο παρκέ... Αυτό είναι το μπάσκετ! Έρωτας με την πρώτη... μπαλιά!"

Newsletter

Εγγραφείτε στο Newsletter του Basketnet.gr.

Back to Top