Αρχική  >  Ελλάδα  > Β' + Γ'

Β΄ ΕΘΝΙΚΗ: 7η Αγωνιστική

Football
4756
Το Παγκράτι "ΣΤΟΠ" σε Δούκα!

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Πρωτέας Βούλας - Οίαξ Ναυπλίου    70-90

ΑΕ Πεντέλης - ΚΑΟ Κορίνθου         60-75  

ΑΟ Γλαύκος – Παπάγου         67-63  

Παγκράτι – Δούκας     82-80  

Ένωση Ιλίου – Πανελευσινιακός       67-65

Δάφνη Δαφνίου – Έσπερος     74-63  

Πανερυθραϊκός – Μανδραϊκός           106-98 (κ.α. 90-90)  

Κρόνος Αγ. Δημητρίου – Τρίτων        78-85  

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Δούκας, Δάφνη 13, Οίακας, Τρίτων, Έσπερος 12, Πρωτέας, Παγκράτι 11, Παπάγου, Κόρινθος, Πεντέλη 10, Κρόνος, Μανδραϊκός, Πανελευσινιακός, Πανερυθραϊκός, Ίλιον, Γλαύκος 9.

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (2/12): Κόρινθος – Πρωτέας, Παπάγου – Πεντέλη, Δούκας – Γλαύκος, Πανελευσινιακός – Παγκράτι, Ίλιον – Δάφνη, Οίαξ – Πανερυθραϊκός, Μανδραϊκός – Κρόνος, Τρίτων – Έσπερος.

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΧΑΝΘ - ΣΑ Στρατωνίου        70-61

ΚΣ Γέφυρας - Φαίακας Κέρκυρας      75-77

Φίλιππος Βέροιας – Μακεδονικός      79-64

ΑΟ Αγρινίου - Νίκη Βόλου    83-71

ΓΣ Φαρσάλων - Μαχητές Δόξα Πεύκων        80-84 (κ.α. 73-73)  

Ίκαροι Σερρών - Ερμής Λαγκαδά       78-75

ΓΣ Ελευθερούπολης - Έσπερος Λαμίας         94-76

ΣΑΑΚ Ανατόλια - ΑΜΣ Προποντίς   78-56  

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Ανατόλια, Μαχητές, Αγρίνιο 13, Νίκη, ΧΑΝΘ 12, Φάρσαλα, Ίκαροι, Φαίακας 11, Ελευθερούπολη, Φίλιππος 10, Στρατώνι, Προποντίς, Γέφυρα, Ερμής, Έσπερος 9, Μακεδονικός 7. 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (2/12): Φαίακας – ΧΑΝΘ, Μακεδονικός – Γέφυρα, Νίκη – Φίλιππος, Μαχητές – Αγρίνιο, Φάρσαλα – Ίκαροι, Στρατώνι – Ελευθερούπολη, Έσπερος – Ανατόλια, Προποντίς – Ερμής.

 

ΝΟΤΟΣ

* ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ 70-90
Δεκάλεπτα: 18-29, 29-50, 52-71, 70-90
Διαιτητές: Χριστινάκης-Καρακωνσταντόπουλος
Πρωτέας Βούλας (Βλάχος): Ματαλιωτάκης 6, Κυριλής 10 (2), Ματσάγγος 8 (2), Μόρφης, Φιλίππου, Αγγελόπουλος 10 (1), Παπαδάκης 4, Παπαρέγκας 12 (2), Αυγενικός 9 (1), Γάργαλης, Καματερός
Οίαξ Ναυπλίου (Κουλουριώτης): Ραζής, Κουμπούρας 15 (1), Πασολάρι, Πελεκάνος 19 (4), Παπαντωνίου 21 (5), Χάσα, Γεωργιάδης 10 (1), Σκορδάς 4, Αναγνωστόπουλος 16, Ευστρατίου, Τσούχλης

* ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 74-63
Δεκάλεπτα: 21-20, 40-26, 61-50, 74-63
Διαιτητές: Πλιάκας-Αργυρούδης
Δάφνη Δαφνίου (Κωνσταντινίδης): Καννάς 7 (1), Γκάτζο 4, Κουφόπουλος 3 (1), Γοργόνης 10 (1), Καραμπάτσος 6 (1), Ψημίτης 5 (1), Σαλέχ 4, Δομπρογιάννης 10 (2), Μουστόπουλος 5, Παπαδιονυσίου 7 (1), Τάταρης 13, Αρνόκουρος
Έσπερος Καλλιθέας (Μάντζαρης):  Σκουλούδης 15, Βάρσος 2, Χατζηκίδης 5 (1), Καρλάφτης 2, Θεοδοσίου, Παπαφλωράτος 18 (3), Βλασσόπουλος 7, Χαρούνι Κ. 4, Γραμματικος 9 (2), Χαρούνι Ν. 1, Κοντραφούρης, Μούτσα,  Μπουρτσουκλής 5.  

* ΓΛΑΥΚΟΣ – ΠΑΠΑΓΟΥ 67-63
Δεκάλεπτα: 19-15, 32-37, 46-55, 67-63
Διαιτητές: Ρίζος-Ντάνος
Γλαύκος (Μυριούνης): Μοσχοβάκης 16 (2), Σερέτης 11 (1), Βανδώρος, Εφέπουλος, Καρακωνσταντάκης 6 (1), Κούτρας 4, Μαναβόπουλος 17, Αγγελόπουλος 8, Δαβάνης 6, Σπυράκος, Διαμαντόπουλος.
Παπάγου (Κατσούνης): Παπαζήσης, Πίνης 11 (3), Πρισκομάτης, Λεκάκης 4, Χρυσός 17 (1), Κουτρούλιας 9, Παπαπέτρου 3 (1), Γιαννίκος, Αγγελόπουλος 8, Ζώρζος 11, Μάνδαλος  

* ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ – ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ 106-98 παρ.
Δεκάλεπτα: 21-24, 49-49, 74-69, 90-90 (κ.δ.), 106-98 (παρ.)
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος, Μαραμής
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 20, Στογιάνοβιτς 6, Καλλιανιώτης 4, Ντουζίδης 2, Σκάνδαλος 30, Γιαουρτόγλου 16 (1), Γεωργιάδης 3 (1), Στάθης 10, Αντωνίου 4 (1), Καστανιώτης, Ματζιώρης 11 (1), Σπάχια.
Μανδραϊκός (Κουστένης): Βασιλόπουλος 4, Σιμιτζής 9 (1), Γεωργοπαπαδάκος Σ. 18 (5), Δέδες 25 (3), Γκαϊντάσοβ 10, Σεργιένκο 4, Κοπακάκης 2, Χάλαρης 14, Φωτόπουλος, Γεωργοπαπαδάκος Ν. 12.  

* ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 67-65
Δεκάλεπτα: 14-14, 30-33, 51-55, 67-65
Διαιτητές: Πόντας – Γιακείμη
Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης): Παπαγεωργίου 4, Μπέλλας Γ. 6(1), Τσακίρης 12(2), Φουντάς 9(1), Πανουσόπουλος 2, Μπολάτογλου 2, Μπέλλας Οδ. 18(1), Μανταλβάνος 12, Γεροκώστας 2, Τσιουμπρής, Τσόλης, Τσόλκας
Πανελευσινιακός (Καλογήρου): Κυριακόπουλος 8(2), Ηλιάδης 6(2),Μουρατίδης 4, Βούλγαρης 12(3), Σταθόπουλος 4, Δούκας 8, Αναγνωστάκης 11(1), Ψαρόπουλος 12(2), Καράμπελας, Ιωάννου, Πικέας, Φέιζο  

 

* ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΔΟΥΚΑΣ 82-80
Δεκάλεπτα : 28-18, 45-34, 63-50, 82-80
Διαιτητές : Καραβίτης-Μηλαπίδης
Παγκράτι (Λιόγας) : Τζιβελέκας 15 (1), Κούτρας 4, Κατωπόδης 3 (1), Λυτόπουλος 9, Φωτίου 13 (2), Δερμιτζάκης 13, Δόξας, Ροδοστόγλου 10, Μπένος 15
Δούκας (Χούμπαυλης) : Παππάς 36 (2), Δενδρινός, Μποχωρίδης 7 (2), Βουγιούκας 5, Ευστρατίου, Γκίνης 2, Ξύδης 7 (1), Τσιτσιγιάννης, Δραγάτης 2, Πέτς 10 (1), Λάκκας 2, Αποστολίδης 2  

* ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ – ΤΡΙΤΩΝΑΣ 78-85
Δεκάλεπτα : 17-14, 33-39, 51-65, 78-85
Διαιτητές : Μαγκουνής-Κονταράτος
Κρόνος Αγ.Δημητρίου (Καρακώστας) : Τσάβος, Στραγανιώτης 3, Κεφαλάς 4, Ξιούρας, Ζαραϊδώνης 9, Βούζας 11 (1), Κόης 14 (2), Σολωμός 15, Καρκεχαγιάς 16 (2), Στέφος 6, Ανδρέατος
Τρίτωνας (Μιχελάκος) : Τσούτσος 11, Ύμερι, Ψαρόπουλος 15 (1), Καλατζής 12 (2), Σπυριδάκης, Ντίμπ 8, Νικολακόπουλος 9, Δαμινάκος, Μαλτέσιος 16, Δόρλης, Κουκουνιάς 14, Βερτούδος.

* ΠΕΝΤΕΛΗ – ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ 60-75
Δεκάλεπτα : 21-24, 28-33, 40-58, 60-75
Διαιτητές : Μακρής-Λεκατσάς
Πεντέλη (Χαρτοματσiδης): Μπούτρης7 (1), Γεωργακόπουλος 6 (1), Λίτσος 16 (4), Αποστολόπουλος 6, Κούσουλας 2, Καρούζος 3 (1), Μπέλη 14 , Κουκάκης, Μπίγγος, Σαλτουρίδης 2, Τάγαρης 7, Νάσσης.
ΚΑΟ Κορίνθου (Νικητόπουλος) : Γεωργίου 4 (1), Σακελλαράκης 2, Μακρής 33 (7), Θεοδωρίδης, Κεφαλάς 10 (1), Μπαλης, Περρωτής12, Πράττης, Κωνσταντίνου 7 ( 1), Τασσιόπουλος 3 (1), Αρσένης 4.

 

ΒΟΡΡΑΣ

  • ΑΝΑΤΟΛΙΑ-ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ 78-56
    Διαιτητές: Γαζέτας-Λουλουδιάδης
    Δεκάλεπτα : 24-21, 37-36, 64-45,78-56
    Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Νικολαΐδης, Στεφανίδης, Αμπατζάς 8, Αράπης 3(1), Γαλανίδης12(2), Κάτανος, Κωνσταντινίδης, Ξενιτίδης 14(4), Ζώτος 2, Μπρόζος 16(1), Καραποστόλου 23(3)
    Χαλκηδόνα (Τσούρμας): Σπύρας 1, Μαρκίδης 5, Τσακαλέρης 18, Λαΐδης 3(1), Μυλωνίδης 14(1), Κούτε, Δελλίδης 6, Σικαλίδης 9(1), Φυλαχτός

* ΦΑΡΣΑΛΑ – ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΠΕΥΚΩΝ 80-84
Δεκάλεπτα: 14-10, 31-35, 48-51, 73-73, 80-84
Διαιτητές: Ταρενίδης Στ.-Κοτσίμπος
Φαρσαλα (Φόρος): Λεπενιώτης 14(1), Χαιρετιδης 4, Αναγνωστοπουλος 3, Τσιόγκας 2 , Συνετός 4, Τοπουζίδης 8(1), Γκιουλέκας 26(3), Δέσπος 17, Φιλιππόπουλος 2
Μαχητές Πειραματικό Πευκών (Γεροφωτης): Βογιατζής 3(1), Καραγιαννίδης 9(1), Δήμας 6, Μαυρίδης 23(3),Χατζημιχαηλίδης 7(1), Κλωνάρας, Στόλης 10, Τσιμίδης 2, Βαϊντερλής 2, Μητσάκης 14(2), Ελευθεριάδης 9(1)

* ΑΓΡΙΝΙΟ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 83-71
Δεκάλεπτα: 24-18, 43-46, 64-59, 83-71
Διαιτητές: Διαμαντής-Μακρόπουλος
Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Τασόπουλος 16, Μιχάλογλου 24(3), Καπινιάρης 14(1), , Τσατάς , Σταμούλης , Γκρέκας 16(2), Μήτσου 4, Ψαράς 9(2).
Νίκη Βόλου (Πρέκας-Τύμπας): Καραγεώργος 9(3), Γεωργίου 11(2) , Αναγνωστόπουλος , Τασιούδης 4, Τσαβές, Βερτζάγιας, Γιωτόπουλος, Τσώλης 8(2), Χροναίος, Τάσσος 19(1), Φρουσκλιάς 20(3), Διγενής.  

* ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ-ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ 79-64
Δεκάλεπτα: 21-18, 42-35, 61-53, 79-64  
Διαιτητές: Καρακώστας-Παζόλης
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας-Μπαλατσιώτης): Παπαδόπουλος 3, Τσεσμετζίδης, Σισμάνης 3, Πονόπουλος, Βάλλιος 11 (3), Τσιαγκλαγκάνος 5 (1), Καβαργύρης 2, Κοθράς 17 (2), Παραπούρας 19 (5), Σουτζόπουλος 13 (1), Καντάρκος 6
 Μακεδονικός (Μύθου): Χαλάτσης 19 (2), Κοντσές 12, Μπαρζού, Κουντουρατζόγλου 11, Τσινόπουλος 9 (2), Τασούδης, Κομμάτας, Καραθανάσης, Ουλουσίδης 8, Καλογεράτος 5 (1), Ιωαννίδης  

* ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ – ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 78-75
Δεκάλεπτα: 25-21, 39-39, 56-61, 78-75
Διαιτητές: Ξέρας – Τσουμαχίδης
Ίκαροι Σερρών (Σίσκος): Γεωργιανός 12, Δαλαγκόζης 8 (1), Παπαδόπουλος 2, Καραμπέκης 9, Θολιώτης 4, Φώτογλου 11 (2), Κακιούζης 32, Κάτος, Κουτσοκώστας.
Ερμής Λαγκαδά (Αγγέλης): Μάρουσιτς 7 (1), Νότης 2, Παρίτσης 10 (1), Καμαριώτης 21 (1), Γκαμούρας 8, Πιλκούδης 4, Τσιρογιάννης 23 (2), Μήνου.

* ΧΑΝΘ – ΣΤΡΑΤΩΝΙ 70-61
Δεκάλεπτα: 12-16,28-31, 49-45, 70-61
Διαιτητές : Παπαγεωργίου-Μπακάλης
ΧΑΝΘ (Ζαφειρούδης,Τζιόμαλος): Βαζούκης, Ντίνος 4, Χονδρόπουλος 6(2), Παπαδόπουλος, Μπαλάσκας 8(2), Ζαφειρούδης 11(3), Γεωργάκης 11, Πέτροβιτς 18(3), Καραγεωργίου, Δεληγεώργης 12, Βλαγκόγιας, Τσάμης.
Στρατώνι (Χατζούλης, Μιχαηλίδης): Δοξάκης 3(1), Μπουρδάνος 17(2), Κολοκοτρώνης 6, Κόκκιος, Γεωργιάδης, Σιδηροηλίας 1, Φλιάτης, Κοτζαγιάννης 5, Μπέγας 5, Πολιτόπουλος 10(1), Δασκαλόπουλος 14, Δημήτρακας.  

* ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ – ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 75-77
Δεκάλεπτα: 18 – 25, 40 – 46, 56 – 50, 75 – 77
Διαιτητές: Ντούρας – Ζαχαριάδης  
Γέφρυρα (Μπίσκας) : Πουλιανίτης 10, Καραγιαννάκης 4, Ψευτόγκας 6 (1), Καταβαίνης, Αποστολίδης 14 (4), Ζιάγκας 11, Κουτουξίδης 5, Σιώμος 10, Κοτσάνος 9, Παπαδόπουλος 6.
Φαίακας Κέρκυρας (Κοντογιάννης) : Σαγιάς, Γρίψιος 8, Ματενίδης 17 (4), Νεδέλκος, Σιώπης11 (1), Σπιτιέρης 6, Πεταλωτής 4, Περούλης 18 (2), Νίκας, Μαγκανάς, Ταουσάνης 7, Χατζόπουλος 6.  

* ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 94-76
Δεκάλεπτα: 23-21, 50-42, 75-54, 94-76
Διαιτητές : Θεοδώρου-Τσιρτσιμάλης
Ελευθερούπολη: Κελεσίδης 12 (1), Καραγιώργος 2, Στυλίδης 14 (2), Κωνσταντάρας 1, Ιωάννου 14 (2), Απαζίδης, Σταμπουλής 9 (1), Χαρισμίδης 14, Βοιβατόπουλος 18
Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Στογίλκοβιτς 3 (1), Ρούζιος 4, Πάππος 11 (1), Κατσαρές 19 (3), Παπανικολάου 3 (1), Φύκας 4, Παπαργυρόπουλος 19 (1), Τεπετίδης 10 (2), Ολύμπιος 3 (1), Αργύρης


διαβάστε επίσης

comments powered by Disqus

"Στο www.basketnet.gr είμαστε απλά... ερωτευμένοι με το μπάσκετ. Αγαπάμε την πορτοκαλί μπάλα. Λατρεύουμε τον ήχο της όταν σκάει στο παρκέ... Αυτό είναι το μπάσκετ! Έρωτας με την πρώτη... μπαλιά!"

Newsletter

Εγγραφείτε στο Newsletter του Basketnet.gr.

Back to Top