Αρχική  >  Ελλάδα  > Β' + Γ'

Η δράση στη Γ΄ Εθνική

Football
3885
Σε Νότο και Βορρά

Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ - 5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Καλαμάτα – Πέρα 72-76
Αχαγιά – Έσπερος ΑΟΠΑ 74-64
Ηλυσιακός – Ν. Κηφισιά 88-83
Ληξούρι – Άρης Νικαίας (Αναβλήθηκε)
Αιγάλεω – Ακράτα 78-72
Μεγαρίδα – Ιωνικός ΝΦ 83-78
Κεραυνός Αιγίου – Λέοντας 61-54

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Μεγαρίδα, Αιγάλεω 10, Αχαγιά, Ιωνικός ΝΦ 9, Ν. Κηφισιά 8, Ακράτα, Πέρα, Ηλυσιακός, Κεραυνός, Λέοντας 7, Ληξούρι, Έσπερος 6, Καλαμάτα 5, Άρης Νικ. 4.

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (25/11): Έσπερος – Καλαμάτα, Ν. Κηφισιά – Αχαγιά, Άρης Νικ. – Ηλυσιακός, Ακράτα – Ληξούρι, Αιγάλεω – Μεγαρίδα, Πέρα – Κεραυνός, Λέοντας – Ιωνικός ΝΦ.

Φύλλα αγώνα

Καλαμάτα - Πέρα 72-76

Δεκάλεπτα: 26-15, 31-38, 49-55, 72-76

Διαιτητές: Λεκατσάς, Μαρινάκης

ΣΚ Καλαμάτα (Κούτρης): Μιχόπουλος 9(3), Μπάκας 10, Γκοντόπουλος 30(4), Πέζος 4, Γιαννουκάκης 7(1), Καλογερόπουλος 6, Κοντίβας, Γιαννακόπουλος 6, Σιδέρης.

Πέρα (Γκαναβίας): Παπάζης 1, Τσολάκης 18(1), Σωτηράκης 13, Ντιφαντής 4, Πιτούλης 5, Χολέβας 6(2), Θεολογίτης 10(2), Τσιρόπουλος 6(2), Βαρδάλος 4(1), Παπατζόπουλος 4, Πεταλάς, Αναστασιάδης.

 

Μεγαρίδα - Ιωνικός ΝΦ 83-78

Δεκάλεπτα: 17-32, 43-45, 63-59, 83-78

Διαιτητές: Ραχιώτης, Αποστολίδης

Μεγαρίδα (Μάνταλος): Πέτρουλας, Κοντόπουλος, Σπυρόπουλος 6(1), Παλαιοχωρίτης 15(3), Ζακυνθινός 11, Μπαλάφας 17(3), Στεφάνου 2, Βούρτσης, Μαλούκος 13, Θέος 12(1), Παπασπύρος.

Ιωνικός ΝΦ (Δεσποτάκης): Παπανδρέου 2, Άρχος, Παπαπέτρος 2, Γρύλλης 13(3), Κουμουνδούρος, Πέττας 22(2), Μουμπάρακ 7(1), Μαλτέζος, Γκίνης 18(5), Κουλούρης 2, Κατιάκος 12, Χριστόδουλος.

 

Κεραυνός Αιγίου - Λέοντας 61-54

Δεκάλεπτα: 26-13, 41-23, 52-49, 61-54

Διαιτητές: Ντάνος, Καββαδάς

Κεραυνός Αιγίου (Λιόνας): Αγγελόπουλος 15(2), Κουκουλομάτης 8(2), Μούκας 18(2), Μπεκρής 8, Δημόπουλος 3, Τζελέπης 2, Λυμπερέας 7, Μπιτσάκος, Ράπτης.

Λέοντας (Κόλλιας): Σταυριανόπουλος 5, Μακρής 18(4), Πασπαλάς 4, Μπαλτζής 14(3), Κουρούπης 1, Βασιλόπουλος 5, Αμπαδιωτάκης 2, Σβερκούνος 4, Ντόρμπαρης 1.

 

Αχαγιά - Έσπερος Πατρών 74-64

Δεκάλεπτα: 20-22, 34-42, 54-51, 74-64

Διαιτητές: Μακρόπουλος, Ασλανίδης

Αχαγιά (Σαράντης): Αναστασόπουλος, Βουρνάς 17 (1), Κωνσταντινόπουλος, Νικολάου 10, Ταρνάρης 1, Οικονομόπουλος 18, Κάλλης, Τσάμης 11 (2), Δ. Λυμπέρης 12 (3), Μακρής 5.

Εσπερος Πατρών (Δεράος): Γιαλελής, Φραντζής 17 (3), Βεργανελάκης 1, Ζαφείρης 12 (2), Ροκανάς 11(3), Καλογιάννης, Κατσαβόπουλος 2, Δούρος 5, Μπαρδάκας 4, Βύρλας 12.

 

Αιγάλεω - Ακράτα 78-72

Δεκάλεπτα: 12-29, 25-13, 21-9, 20-21

Διαιτητές: Χριστινάκης, Χατζημάρκος

Αιγάλεω (Ζωντός): Ναυπλιώτης, Καλλινικίδης 13, Γκαγκαλούδης 15(2), Καράβολας 25(2), Κούρτης 5(1), Αγγελόπουλος 8(1), Φακοπουλίδης, Ντακούλιας 8.

Ακράτα (Παπαδόπουλος): Ονάσογλου 12(1), Μάλλης 6, Γκιζογιάννης 26, Λάφης, Γκόβας 7, Σίνης 3(1), Βεσκούκης 16(3).

 

Ηλυσιακός - Κηφισιά 88-83

Δεκάλεπτα: 20-13, 41-38, 61-61, 88-83

Διαιτητές: Πολυχρόνης, Λύρας

Ηλυσιακός (Θωμόπουλος): Γραμματίκας 3, Κοψιάς 9(1), Καραμπάς 19(1), Αντωνόπουλος 16, Μπουργάνος 26(2), Ζαραϊδώνης 4, Φουστέρης 4, Αγγελόπουλος 4, Προύντζος.

Κηφισιά (Παπαδόπουλος): Μοσχοβίτης 21(2), Μακρυγιάννης 3(1), Χατζηνικόλας 24(1), Σταθούλης 5(1), Πρέκας 6, Μανούσος 10(1), Σιούτης 4, Σκούταρης 5(1), Δουβλής 3(1), Γιαννόπουλος.

2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΚΑΠ – Έξω Παναγίτσα 79-86
ΟΦΗ – Δειλινό 80-62
Ίκαρος Ν. Σμ. – Ερμής Σχηματαρίου 59-65
Αργοναύτης Τρ. – Κορωπί 62-67
Μελίσσια – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 73-77
ΒΑΟΛ – Άρης Θήβας 88-71
Καλλιθέα Ρόδου – Λοκρός Αταλάντης 51-62

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: ΟΦΗ 10, ΕΦΑΟΖ, Μελίσσια, Αργοναύτης 9, Λοκρός, Βούρειος, Ίκαρος 8, Κορωπί, ΚΑΠ, Ερμής 7, Έξω Παναγίτσα, Άρης Θηβ., Καλλιθέα 6, Δειλινό 5.

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (25/11): Δειλινό – ΚΑΠ, Ερμής – ΟΦΗ, Κορωπί – Ίκαρος, ΕΦΑΟΖ – Αργοναύτης, Μελίσσια – Βούρειος, Έξω Παναγίτσα – Καλλιθέα, Λοκρός – Άρης Θηβ.

Φύλλα αγώνα

Ίκαρος Νέας Σμύρνης - Ερμής Σχηματαρίου 59-65

Δεκάλεπτα: 18-22, 32-38, 45-50, 59-65

Διαιτητές: Σοφιανόπουλος, Λεβεντάκος

Ίκαρος Νέας Σμύρνης (Γιαννακόπουλος): Ανέστης, Σταμάτης 15(3), Γιαννακοδήμος 2, Μακρυνιώτης, Μοσώρας 3(1), Μούκας 5(1), Μιχαλόπουλος 11, Διαμαντόπουλος 12(1), Αντωνούσος, Μπάζιος 11)1).

Ερμής Σχηματαρίου (Τσαούσης, Σολομωνίδης): Σπηλιόπουλος 2, Πανταζής 7(1), Γκρινιάρης 27(1), Κώνστας, Φλώτσιος 2, Μαράντος 9, Τσαπρούνης 10, Εζιάκα 3, Γιανναλέτσος 5(1), Μεϊντάνης, Κουτής.

 

ΟΦΗ - Δειλινό 80-62

Δεκάλεπτα: 24-18, 45-33, 64-44, 80-62

Διαιτητές: Καρανικόλα Αλ., Σκανδαλάκης

ΟΦΗ (Ράλλης): Μητρόπαπας 8(1), Κριθινάκης 3(1), Αντωνόπουλος 2, Τσεκιρτζόγλου 12(3), Τσιλόγλου, Καρλάφτης 5(1), Αγαπιάδης 5(1), Πετράκης 11, Μπουμπάρης 17, Καμπάκας, Καραλής 4, Πάλλης 13.

Δειλινό (Γωνιωτάκης): Γουμενάκης 10(2), Μπορμπίδης 9(1), Αντωνογιαννάκης 2, Γαϊτανάκης, Στέβοβιτς, Λεφής 5(1), Γρύλλης 10(2), Εκίζογλου 3(1), Κυρίτση 4, Γκουτσίδης, Σπηλιόπουλος 4, Χασάπης 15(3).

 

Μελίσσια - ΕΦΑΟ Ζωγράφου 73-77

Δεκάλεπτα: 20-15, 34-38, 48-57, 73-77

Διαιτητές: Αντωνιάδης, Βελέντζας

Μελίσσια (Δάγλας, Μπάρτζος): Κυπαρίσης 6, Στεργίου 11(3), Γεραμάνης, Οικονομόπουλος 17, Πολιτόπουλος, Ζήρος 1, Τρίχας, Καραχάλιος 26(1), Καραβανάς 12.

ΕΦΑΟ Ζωγράφου (Ζήβας, Αποστολόπουλος): Παλλαντζάς 7(2), Γκόντουιν 4, Ζαρμακούπης 20, Δρίβας 11(2), Σπανός 23(5), Κανελλόπουλος 6, Βαρνάβας 4, Οκεκουοιιεν, Δήμου 2.

 

Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας - Κορωπί 62-67

Διαιτητές: Ζιώγας, Κούλης

Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας (Γιαννακόπουλος): Καλογερόπουλος 5, Χωματάς 7(1), Τσίρος 15(3), Σιγκούνας 6, Γαλιατσάτος, Σιλιτζίρης 9(1), Σταμέλος2, Ζερβός 10, Σβαρνάς 8(1), Κορομηλάς.

Κορωπί (Κακιούζης): Καμαρινός 5(1), Τζακισβίλι 2, Σβορώνος 10(2), Αγόρης 19(1), Καραδολάμης 22(1), Μερκούρης, Κουτουφάς 9(1), Παπαδημητρίου, Χρονόπουλος.

 

Καλλιθέα - Λοκρός Αταλάντης 51-62

Δεκάλεπτα: 12-13, 21-38, 36-50, 51-62

Διαιτητές: Αυγερινός, Τηγάνης

Καλλιθέα (Μπίλιας): Χατζηγεωργίου, Ματσαμάς 2, Τσακίρης 10(1), Παναγιωταράκος 6, Γυφτάκης, Μπιλλιάς, Παρδακάς 15(3), Κανύχης 7, Μήτσης, Σκορδάλης 6(1), Εκινέ 5.

Λοκρός Αταλάντης (Ζαρονικόλας): Φωτητζόγλου 19(5), Κετεμά, Κεχρής 2, Πασσάς 2, Παπαηλίου, Μάτος Αν. 13, Μάτος Αγγ. 25(4), Δουρούκης, Ψάλτου 1.

 

ΚΑΠ - Χαλκίδα 79-86

Δεκάλεπτα: 23-19, 39-39, 51-63, 79-86

Διαιτητές: Μαρίγλη, Ξυλάς

ΚΑΠ (Κακαλιάς, Γαρδέλης): Μόκκας 5(1), Βενιτουράκης 3(1), Χανιάς, Βαφιάς 4, Χρονόπουλος 20(1), Φασιανός 2, Μαυροειδάκος 20, Παπανίκος, Τσιρίμπασης, Γαρδέλης, Τσαμπής 17, Καρυπίδης 8.

Χαλκίδα (Δεμέναγας): Θεοδωράκος Β., Κουτσόγιαννης 4(1), Σέττος 14(1), Μπάλας, Θεοδωράκος Π. 3, Ξιούρας 15(2), Μανταλβάνος 4, Μανιάτης 15 (3), Γκιζόγιαννης 21 (2), Λουκάς, Γεωργουσόπουλος 10.

 

ΒΑΟΛ Χίου - Άρης Θήβας 88-71

Δεκάλεπτα: 21-11, 36-24. 62-46, 88-71

Διαιτητές: Ροδίτης, Γεράνιος

ΒΑΟΛ Χίου (Βούλικας): Σαμιώτης 14, Σερέπας 1, Ανδρουλάκης 6, Σουλίκας 16(1), Φουντουλάκος, Αγγελίδης 12, Καραφαντής, Τσουρής 9(1), Κουϊμτζής 8, Τροβάς 5, Σουλινάρης 4, Κωνσταντινάκος 13(3).

Άρης Θήβας (Ματσαγγούρας): Γεωργούτσος 13, Μελετίου 1, Ματσαγγούρας 1, Γκόλιας 9(2), Καδηγιαννόπουλος 2, Παναγιωτίδης 7, Καλεμτζάκης 11(3), Κουμπές, Δαχρετζής 7, Ντέντα 12, Πανδής.

3ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΟΚ Βέροιας – Εύαθλος Μακ. 58-49
Καλαμπάκα – Μαντουλίδης 71-73
Μελίκη – Ολυμπιακός Βόλου 78-73
ΑΓΣ Ιωαννίνων – Ίκαροι Τρικάλων (Αναβλήθηκε)
Τιτάνες Παλαμά – Πρωτέας Γρεβενών (Αναβλήθηκε)
Δόξα Λευκάδας – ΠΑΣ Γιάννινα 78-66
Ρεπό: Νικόπολη Πρέβεζας

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: ΠΑΣ Γιάννινα 9, Δόξα, Μαντουλίδης 8, ΑΓΣΙ, Εύαθλος, Μελίκη 7, Πρωτέας, Βέροια, Ολυμπιακός Β., Τιτάνες 6, Καλαμπάκα, Νικόπολη 5, Ίκαροι 4.

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (25/11): Μαντουλίδης – Βέροια, Ολυμπιακός Β. – Καλαμπάκα, Ίκαροι – Μελίκη, Πρωτέας – ΑΓΣΙ, Εύαθλος – Δόξα, ΠΑΣ – Νικόπολη.

Φύλλα αγώνα

ΑΟ Καλαμπάκα-Μαντουλίδης 71-73

Δεκάλεπτα: 25-13, 40-33, 55-50, 71-73

Διαιτητές: Σαρακενίδης, Χατζημπαλίδης

ΑΟ Καλαμπάκα (Σδράκας): Μασάδης 3(1), Μπαλωμένος, Ούτος,  Σπανός, Γαϊτανίδης 12(3), Παουλεάνου 4, Σούλκο 5(1), Στούκας 5(1), Γκάτζιας 18(1), Τούλας, Παπακώστας 24(2), Κιουρτζίδης.

Μαντουλίδης (Νικολαῒδης Ι., Καραμανώλης): Νικολαῒδης 26(3), Τάκης, Μπέλλος 2, Ρεφατλλάρι 12(4), Γκαντίδης, Ντίαθ 2, Καλόγηρος 22(3), Φόρογλου 7(1), Λαγός, Μαλανδρής 2, Κεραμάρης, Σίμογλου.

 

ΑΟΚ Βέροιας-Εύαθλος Πολυκάστρου 58-49

Δεκάλεπτα: 10-9, 23-22, 38-40, 58-49

Διαιτητές: Γαζέτας-Τζιοπάνος Γ.

ΑΟΚ Βέροιας (Ηλιάδης) : Καραθανάσης, Στοϊτσης 10(2), Γκανάς, Βλάχος 11(2), Μαυρίδης 15(3), Καραδήσογλου 2, Κασαμπαλής 9, Ιωαννίδης 2, Χατζηλαμπρινός 9, Χαραλαμπίδης.

Εύαθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος Γ.): Παπαδόπουλος Σ. 9(2), Ημερίδης 17(1), Μαρκόπουλος, Αθανασίου, Γιαμπατζίδης, Γκαντίδης 8(2), Ζωιτσούδης, Τσελέκης 2, Σιδηρόπουλος 7, Κουτούλας 6(2).

 

Δόξα Λευκάδας-ΠΑΣ Γιάννινα 78-66          

Δεκάλεπτα: 18-8, 41-16, 59-38, 78-66

Διαιτητές: Τσιαπλής-Κατωτικίδης

Δόξα Λευκάδας (Γιασσάρης): Νικολόπουλος 13(3), Αργυρός, Αναγνωστόπουλος 11(1), Τσιαβές 16(2), Βαγενάς 11(1), Γεωργάκης, Μακρόπουλος 4, Γερονάτσιος, Βλαχάκης, Τριχόπουλος 16(3), Ζαμπάκης 7(1), Κελάριου.

ΠAΣ Γιάννινα (Κωστόπουλος): Γεωργίου 8, Πανάρας 6, Tσίρμπας 2, Πρέντζας 10(1), Kαραγκιολίδης 13(1), Mάντζιος Π. 2, Mάντζιος Δ. 4, Πάτρας 17, Πανταζής 2, Πιστιόλης, Γιωτάκης 2.

 

ΓΑΣ Μελίκη-Ολυμπιακός Βόλου  78-73

Δεκάλεπτα: 21-16, 32-37, 55-56, 78-73

Διαιτητές: Σιταρίδης-Δέλλας

ΓΑΣ Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 14(2), Μαυρίδης Β. 12(1), Κυριακού 3(1), Καποδίστριας, Λέφας 7, Μαγαλιός, Καρατζάς, Πεϊμανίδης, Σταυρουλάκης 16(3), Κοτζαμπάσης 16(3), Λαπατούρας 10, Ρογγότης.

Ολυμπιακός Βόλου (Γκουγκουτούδης): Στύλας 3(1), Ιλτσογλου 11, Κυριακόπουλος 8, Μπόγδανος 24(1), Αγγελακόπουλος, Μουστάκας, Μπράμι, Μπουσκολίτης 12(2), Σκαμάγκας 5(1), Αναστασόπουλος 8, Χαρχαρής, Λουλούδης 2.

4ος ΟΜΙΛΟΣ

ΜΕΝΤ – Μακαμπή 86-76
Αστέρας Σίνδου – Ασπίδα Ξάνθης 49-69
Πολύγυρος – ΔΕΚΑ 80-68
ΒΑΟ – Ν. Μουδανιά 85-62
ΓΑΣ Κομοτονή – Αίας Ευόσμου 79-63
Ζέφυρος 02 – Λεύκιππος Ξάνθης 72-63
Ευκαρπία – Απόλλων Καλαμαριάς 103-68

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Ευκαρπία, ΜΕΝΤ, Πολύγυρος 9, Αίας, ΒΑΟ, Κομοτηνή, ΔΕΚΑ, Ασπίς, Απόλλων 8, Ζέφυρος, Μακαμπή 7, Λεύκιππος 6, Αστέρας, Ν. Μουδανιά 5.

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (25/11): Ασπίς – ΜΕΝΤ, ΔΕΚΑ – Αστέρας, Ν. Μουδανιά – Πολύγυρος, Αίας – ΒΑΟ, Κομοτηνή – Ζέφυρος, Μακαμπή – Ευκαρπία, Απόλλων – Λεύκιππος.

Φύλλα αγώνα

ΒΑΟ - ΠΟ Νέων Μουδανιών 85-62

Δεκάλεπτα: 19-20, 46-31, 61-46, 86-62

Διαιτητές:  Γιαννούλης Αν., Νέδογλου

ΒΑΟ (Νομικός, Κατσής): Μπαγκντασαριάν 12, Πετρίδης 11, Τζουβάρας 11(3), Ζησόπουλος 5, Ταζόπουλος 1, Χότζα 7, Μαδεμλής 15(1), Πισιώτης 6, Βουνάκης 2, Γιαννούλης 3, Πυδαράκης 7, Καδηγιαννάκης 5.

ΠΟ Νέων Μουδανιών (Παναγιωτόπουλος, Τσοπουρίδης): Ψαρράς, Κασσανανώλης, Φιλοξενίδης 11, Τσιγγελίδης 2, Τεζετζίδης 2, Κουτζούχας 11, Ευγενείου 2, Τσοπουρίδης 7, Ζάχαρης 13, Τογανίδης 4, Θαλασσινός 10(1), Καρατζίδης.

 

ΠΣ Ευκαρπίας-Απόλλων Καλαμαριάς 103-68

Δεκάλεπτα: 32-20, 50-37, 73-56, 103-68

Διαιτητές: Λουλουδιάδης, Γραικός

ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου): Χαρτόπουλος 5, Πρεδάρης 4, Κιούρκας 18 (3), Τσολακίδης 5 (1), Γκαβέζος Αρ. 11, Βαρύτης 9 (1), Χολέβας 19, Πλεξίδας 17 (1), Κοσμίδης 2, Γκαβέζος Αντ. 11.

Απόλλων Καλαμαριάς (Καραμιχάλης): Κουκουλίδης 5, Αποστόλου 3, Μαχαιριανάκης 8, Μυθιλλου 3 (1), Τσιμπής 12, Σαμαράς 11 (3), Αγραφιώτης, Μόρας, Ακριτίδης 13, Αθαναηλίδης 9, Γουναρόπουλος 4.

 

Αστέρας Σίνδου-Ασπίδα Ξάνθης 49-69

Δεκάλεπτα: 14-21, 24-37, 32-50, 49-69

Διαιτητές: Χρυσάφης, Χατζηκώστας

Αστέρας Σίνδου (Μπαλογιάννης, Βουδούρης): Ταβλαρίδης 3(1) Παπαπασχάλης 8, Ιωαννίδης 8, Πετρίδης 9, Αντωνιάδης 3(1), Ιατρίδης Ζ. 7, Μπακάλης Δημητριάδης 1, Μέλλιος 5, Μυσιρλόγλου, Τσίγκας 3(1), Ιατρίδης Α.2

Ασπίδα Ξάνθης (Στεφανίδης, Καταρτζίδης): Παπαδάκης 10(1) Άλκης, Τέλος 10(1) Θεοδωρίδης, Αναστασιάδης 2, Κάσουρας 4, Μανδαλάκης 16, Κουτσογιάννης 15, Μασμανίδης, Καραμανώλης 10(2), Παπαδόπουλος.

 

ΜΕΝΤ-Μακαμπή 86-76

Δεκάλεπτα: 21-22, 47-34, 71-63, 86-76

Διαιτητές: Αγραφιώτης Ιωάν., Βασιλόπουλος

ΜΕΝΤ (Καραμουσαλίδης, Κεραμιδάς): Ζεϊμπέκης, Βελέντζας, Ντισλής 22 (3), Μιχαηλίδης, Μητακίδης, Νικολούδης 30 (1), Παπαδόπουλος 14 (2), Κατσούλης 4, Χατζηλάμπρου, Ακσεχέρογλου 3 (1), Καρανώτας 13, Καρατόλιος.

Μακαμπή (Κοντός): Παπαμαστοράκης 9 (3), Θεολόγης 17 (1), Σκουφέζης 9, Σαμαράς 2, Πετράκης 3 (1), Μπαδής 4, Σαββίδης 7, Αρούχ 14 (2), Μύζιου, Αργυρίου 11, Βάρδαβας, Χατζηκυριακίδης.

 

Ζέφυρος-Λεύκιπος Ξάνθης 72-63

Δεκάλεπτα: 12-11, 32-30, 50-39, 72-63

Διαιτητές: Παζώλης, Κοντογιάννης

Ζέφυρος (Αλεξανδρίδης): Μυτιληναίος 7 (2), Καλπαξίδης 8, Ματενίδης 9, Γιαννάκης, Τσάμογλου 8 (2), Κανάρας 6 (1), Τσιόγκας 15, Βούλγαρης 7 (1), Ζωγράφος, Τσιούντος 8 (2), Πάρος 1, Μάρκου 3 (1), Τσιπης.

Λεύκιπος Ξάνθης (Κοκκινόπουλος): Κουμπάνης, Νταβουρτζόπουλος 2, Δώδος, Στεργίου, Σταματέλος 4 (1), Κυφωνίδης 13 (2), Δάτσης, Κάλφας, Σταμπουλής 11, Παλάκης 11 (1), Στασινόπουλος 5, Πράζης Παντελ 17.

 

ΓΑΣ Κομοτηνή-Αίας Ευόσμου 79-63

Δεκάλεπτα: 26-16, 46-30, 62-48, 79-63

Διαιτητές: Μπακάλης, Ζαχαριάδης

ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Ιορδάνογλου 18(2), Καρκατσέλης 2, Ζολώτας 4(1), Αθανασίου 2, Λεχούδης 15(1), Λεμονίδης, Κουτσοβασίλης 4, Μαγουλάς 17 (1), Μαστροδήμος, Παλάσκας 6 (2), Μπορμπίδης, Χαλίλ 11.

Αίας Ευόσμου (Γυμνόπουλος, Κόρκας): Μπρούκς, Βαρδής, Σκεμπής 6 (2), Λαζαρίδης 12 (3), Γαϊτάνης 6, Ρόπουτης 2, Καρασίμος, Σαββίδης 4, Παντόπουλος 9, Περιστεράκης, Σεκαδάκης 4, Νέσης 20.

 

ΑΟ Πολυγύρου-ΔΕΚΑ 80-68

Δεκάλεπτα: 12-15, 34-33, 59-52, 80-68

Διαιτητές: Ελευθεριάδης, Λαδάς

ΑΟ Πολυγύρου (Τσολάκης): Νικολαΐδης 8(2), Πιπιλιάρης 7, Κουλαξής 7, Ρίζος 5(1), Μπάρδος, Αζίζης 14(1), Στυλιανίδης 6, Νικολόπουλος 3(1), Νουκάρης 16(3), Σπουργίτης, Λευκαδιτης 17(2).

ΔΕΚΑ (Κυριαζής): Δημητριάδης, Βογιατζής Δ. 9(2), Χαρταβέλας 5, Κοϊμτζόγλου 21(2) , Παπασάβογλου 11, Μπακος 4(1), Κρίτσικας 2, Πρωτούλης 17.


διαβάστε επίσης

comments powered by Disqus

"Στο www.basketnet.gr είμαστε απλά... ερωτευμένοι με το μπάσκετ. Αγαπάμε την πορτοκαλί μπάλα. Λατρεύουμε τον ήχο της όταν σκάει στο παρκέ... Αυτό είναι το μπάσκετ! Έρωτας με την πρώτη... μπαλιά!"

Newsletter

Εγγραφείτε στο Newsletter του Basketnet.gr.

Back to Top