Αρχική  >  Ελλάδα  > Β' + Γ'

Έπεσε η αυλαία και στη Γ΄ Εθνική

Football
4323
Με τα εξής αποτελέσματα

1ος ΟΜΙΛΟΣ ΝΟΤΟΥ

Ν. Ιωνια – Οίακας Ναυπλίου  83-85 (71-71 κ.α.)
Ενωση Ιλίου – Καλαμάτα 80  101-50
ΕΑ Πατρών – Γλαύκος  44-77
Κεραυνός Αιγίου – ΚΑΠ  89-84
Απόλλων Σμύρνης – Ακράτα  73-84
Αχαγιά 82 – Εσπερος ΑΟΠΑ  85-93
Ολυμπιάδα Ασσου – Μελίσσια 77-100

* Ανέβηκαν Οίακας, Γλαύκος. Έπεσαν Απόλλων, ΕΑΠ, Καλαμάτα και Ολυμπιάδα. 

Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 2017-2018 (1ος ΟΜΙΛΟΣ)

Ομάδα Βαθμ Αγων Νικ Ηττ Μηδ Επιθ Αμυν Διαφ   Βαθ2     Διαφ2     Διαφ3  
ΟΙΑΞ ΑΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ 48 26 22 4 0 1960 1514 446   3   1   1,294
ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ 48 26 22 4 0 1845 1462 383   3   1   1,261
ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 47 26 21 5 0 1903 1564 339   0   1   1,216
ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ 82 45 26 19 7 0 1804 1670 134   0   1   1,080
ΑΟ ΑΚΡΑΤΑ 43 26 17 9 0 1878 1719 159   0   1   1,092
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 41 26 15 11 0 1804 1827 -23   3   1,044   0,987
ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ 41 26 15 11 0 1774 1685 89   3   0,957   1,052
ΚΑΠ 38 26 12 14 0 1830 1776 54   3   1,127   1,030
ΑΓΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ 38 26 12 14 0 1875 1928 -53   3   0,886   0,972
ΕΣΚΔ Ν. ΙΩΝΙΑΣ 37 26 11 15 0 1833 1757 76   0   1   1,043
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 35 26 9 17 0 1870 1950 -80   0   1   0,958
ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ 30 26 4 22 0 1566 1815 -249   0   1   0,862
ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 28 26 2 24 0 1407 1853 -446   0   1   0,759
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΣ.ΛΕΧ. 27 26 1 25 0 1570 2399 -829   0   1   0,654

 

Τα φύλλα αγώνων:

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ – ΚΑΛΑΜΑΤΑ 80 101-50
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 27-12, 51-25, 80-41, 101-50
Διαιτητές: Αλεβίζος-Κηπώσης
ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ (Κτιστάκης): Βαϊδάκης 9 (3), Μπέλλας Γ. 20 (6), Σκαλωμένος, Φουντάς 5 (1), Πανουσόπουλος 3 (1), Μπολάτογλου 12, Μαγιντόμπε 5 (1), Μπέλλας Οδ. 9 (2), Μανταλβάνος 11, Βαρσαμούλης 4, Τσιουμπρής 19, Θωμόπουλος 4.
ΚΑΛΑΜΑΤΑ 80 (Κορογώνας): Φραγγέας 3 (1), Παπαγεωργίου 2, Χατζής 8 (2), Μπαζιος 4, Βούλγαρης 20, Αναγωνστόπουλος 2, Μέντης 5 (1), Πατικόπουλος, Αρώνης 6.

ΕΑΠ – ΓΛΑΥΚΟΣ 44-77
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 9-26, 20-49, 29-64, 44-77
Διαιτητές: Ελ Ανύ-Λάμπος
ΕΑΠ (Σκροπολίθας): Δούρος 9 (1), Πατούχας, Κυριακίδης 5 (1), Φωτιάδης 6, Ζαβέρδας 3, Φραγκισκάτος, Λαμπρόπουλος 9, Τσουλέας 9 (3), Χουλιάρας 3 (1).
ΓΛΑΥΚΟΣ (Βουρνάς): Νιφόρας 16 (5), Χονδρογιάννης 5 (1), Εφέπουλος 2, Λαμπρόπουλος 14 (4), Σακελλαρόπουλος 7 (1), Σταυράκης 10 (1), Δίπλαρος 2, Κάλλης 5 (1), Αγγελόπουλος 8, Σπυράκος 8.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ – ΚΑΠ 89-84
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 28-19, 19-20, 20-21, 22-24
Διαιτητές: Νάστος-Τσιμπούρης 
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ (Γκοργκόλης): Γκιζογιάννης 35 (1), Φωτίου 11 (1), Μαναβόπουλος 12, Γκόβας 22 (4), Αναστασόπουλος 3 (1), Ζυγάς 2, Καραγιάννης 2, Λαδικός 2, Σωτηρόπουλος, Σταθακόπουλος.
ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Κακαλιάς): Πρίτσος 6, Βουρλιωτάκης 25 (4), Ανδρικόπουλος 5, Κορρές 14, Εντζιάκα 6, Σακελλαρόπουλοε 15 (5), Ροδοστόγλου 7, Τζίμης 6 (2), Κασιαντζάς, Αρσενικός, Ζαχαράκης.

ΑΧΑΓΙΑ 82- ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ 85-93
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-21, 38-43, 60-63, 85-93
Διαιτητές:Κανελλόπουλος-Γεράνιος
ΑΧΑΓΙΑ’82 (Λιόνας): Μοσχοβάκης 7, Σταμόπουλος 13, Δουλγεράκης 4, Νικολάου 12 (1), Γατσούλης 3, Χρυσανθόπουλος, Χαμηλός 12 (3), Λαμπρόπουλος, Δαβάνης 18, Οικονομόπουλος 16 (1).
ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ (Δεράος): Γιαλελής 6, Φραντζής 19 (3), Σερέτης 3, Λαμπρόπουλος 2, Ροκανάς 5 (1), Ζαφείρης 33 (4), Βύρλας 11, Σκόνδρας 9 (1), Αγγελόποπουλος 5, Λ. Καλογιάννης, Νάτσκος, Κατσαβόπουλος.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ-ΑΚΡΑΤΑ 73-84 
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 28-17, 37-33, 54-63, 73-84 
Διαιτητές: Ρίζος-Καρανικόλα Ελ.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ. (Ασημακόπουλος): Οικονομάκης 6 (1), Μπίτσικας, Πρισκομάτης 14 (3), Δρόσος 2, Τσόπελας 1, Λαμπράκης, Καραμπάς 24 (4), Πετρόπουλος 2, Πρόφκα 6 (1), Οικονομόπουλος 10 (1), Ανδρεόπουλος 8 (2), Καλαντζής.
ΑΚΡΑΤΑ (Σκαραφίγκας): Γιόβας 3 (1), Λάφης 4, Γκούρβελος, Κατωπόδης 19, Καλεμτζάκης 8 (1), Τσότσος 8, Οικονομόπουλος, Μαλλής 2, Λυμπέρης 16 (3), Βεσκούκης 23 (2).

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΛΕΧ. – ΜΕΛΙΣΣΙΑ 77-100
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-27, 43-55, 66-74, 77-100
Διαιτητές: Χουγιάζος, Καραμπιτσάκος
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΛΕΧ. (Παπαμιχαήλ-Κτενά): Δοσης 7 (1), Καραμάνη, Λύκος 8 (2), Κρασαδάκης 29 (2), Μπερεδήμας, Ηλιού 3, Ραπανάκης 4, Λενάκος 26 (2), Βασιλείου , Γεωργαρής Απ
ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Σταϊκόπουλος-Μπάρτζος): Κοντός Γ 7 (1), Πανταζής, Σταμέλος 10 (2), Ζήρος 2, Βούλγαρης 24 (5), Κοντός Θ 15 (1), Κυπαρίσσης 1, Βαθρακοκοίλης 10 (1), Καλογερόπουλος 7 (2), Σπυριδάκης 2, Καραχάλιος 21, Κύριος 1

ΕΣΚΔ Ν. ΙΩΝΙΑ – ΟΙΑΚΑΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ 83-85 (κ.α. 71-71)
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-20, 31-33, 54-49, 71-71, 83-85
Διαιτητές:Καμήτσος – Μαρινάκης.
ΕΣΚΔ Ν. ΙΩΝΙΑΣ (Δαμιανίδης) : Καρτέρης 13, Καραθανασόπουλος Αθ. 10 (2), Ηλιόπουλος, Καραθανασόπουλος Αλ., Γεωργίου, Μαυρίδης 2, Λαμπρόπουλος 8, Λίτσιος 18 (2), Σιούτης 14 (2), Βασιλακάκης, Καλασούντας 2, Γεωργίου 16 (2).
ΟΙΑΚΑΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ (Νώντας): Ραζής, Μπούσι 2, Μπουρής , Πελεκάνος 6 (1) , Παπαντωνίου 26 (3), Τσούχλης , Γεωργιάδης 20 (1) , Φρουσκλιάς 13 (1) , Ευστρατίου 3, Μπουρτσουκλής 7 (1) , Ψάλτου 8.

2ος ΟΜΙΛΟΣ ΝΟΤΟΥ

ΑΟΚ Χανιά – ΠΟΚ Εσπερος  60-66
ΒΑΟΛ – Αρης Νικαίας 84-78 
Πεντέλη – Λοκρός Αταλάντης  83-66
Κρόνος Αγ. Δημητρίου – Ερμής Σχηματαρίου  84-56
ΟΦΗ – Εσπερος Λαμίας  61-64
Νίκη Αμαρουσίου – Αρης Πετρούπολης 86-72
Ρεπό η Παναγίτσα

* Ανέβηκαν Έσπερος, Έσπερος Λαμίας. Έπεσαν Νίκη, Χανιά και Άρης Πετρ.

Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 2017-2018 (2ος ΟΜΙΛΟΣ)

Ομάδα Βαθμ Αγων Νικ Ηττ Μηδ Επιθ Αμυν Διαφ   Βαθ2     Διαφ2     Διαφ3  
ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ 43 24 19 5 0 1886 1682 204   0   1   1,121
ΓΣ ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 42 24 18 6 0 1841 1755 86   3   1,013   1,049
ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ 42 24 18 6 0 1776 1603 173   3   0,986   1,107
ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 40 24 16 8 0 1858 1717 141   0   1   1,082
ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 39 24 15 9 0 1696 1647 49   0   1   1,029
ΑΣ ΛΟΚΡΟΣ 38 24 14 10 0 1898 1853 45   0   1   1,024
ΟΦΗ 35 24 11 13 0 1713 1647 66   3   1,073   1,040
ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΑΟΛ ΧΙΟΥ 35 24 11 13 0 1587 1667 -80   3   0,931   0,952
ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 33 24 9 15 0 1785 1818 -33   0   1   0,981
ΑΕΕ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑΣ 32 24 8 16 0 1656 1792 -136   3   1,052   0,924
ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 32 24 8 16 0 1634 1771 -137   3   0,949   0,922
ΑΟΚ ΧΑΝΙΑ 30 24 6 18 0 1591 1765 -174   0   1   0,901
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 25 24 3 20 1 1686 1890 -204   0   1   0,892


ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ, -1(Αρ.7) 

Τα φύλλα αγώνων:

ΑΟΚ ΧΑΝΙΑ – ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ 60-66
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-17, 28-40, 45-59, 60-66
Διαιτητές: Χαλαμπαλάκης-Μαραγκάκης
ΑΟΚ ΧΑΝΙΑ (Θοεδωράκης): Σταθόπουλος 4, Σειραδάκης, Αλεξίου 10 (1), Υφαντόπουλος 6 (2), Σαράντης 9 (3), Μπαγάκης, Πούρος, Σκαμνάκης 2, Κολαρετάκης 4, Αδοντάκης 6, Τασιούδης 17, Παπαδάκης 2.
ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ (Γράψας – Μάντζαρης): Αγγελόπουλος 5 (1), Καραγιαννίδης, Χατζηκίδης 5 (1), Κακαβούλας, Χαρούνι Ν. 10, Κατσούρης 13 (2), Κρητικός 2, Βλασσόπουλος 2, Χαρούνι Κ. 9, Καράμπελας 11 (1), Βάρσος 2, Πρόγκας 8.

ΟΦΗ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 61-64
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-14, 25-31, 48-44, 61-64.
Διαιτητές: Αναστόπουλος-Καραπάνος.
ΟΦΗ (Ράλλης): Μητρόπαπας 2, Κριβινάκης, Μαϊστρέλης, Τσερκιτζόγλου 1, Χαρωνίτης, Καρλάφτης, Αραπιάδης 22 (3), Καμπάκας, Χρηστάκης, Σταράκης 4, Καραλής 21 (2), Πάλης 11.
ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ (Σοφογιάννης): Στογίλκοβιτς, Παπαργυρόπουλος 19, Σέττος 4, Πάππος 7 (1), Ρουμελιώτης 16 (2), Μαντζούκας, Φύκας 2, Μπερτσιμάς, Φούντας 2, Δαχρετζής 5 (1), Κατράνας 9 (1), Παπανικολάου.

ΒΑΟΛ -ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 84-78
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-21, 52-38, 66-58, 84-78
Διατητές: Μαρίγλη-Ροδίτης
ΒΑΟΛ (Βούλικας): Χριστοβασίλης, Σαμιώτης 4, Ανδρουλάκης 2, Σουλίκας 16 (2), Βούτας 5, Αγγελίδης 10, Καραφάντης, Τσουρής 17 (1), Τρόβας 3, Μπούμπαρης 21, Κωνσταντινάκος 6 (2).
ΑΡΗΣ Ν. (Ζερβουλάκος): Καρυπίδης 21 (1), Στογιάνοβιτς 3, Κοροπούλης 10 (2), Θαλασσινός 22 (4), Γαλίτης, Κόλλιας 14, Καπετάνιος 2, Χατζόγλου 6, Βλάμης.

ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ-ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 86-72
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-15, 33-35, 60-53, 86-72
Διαιτητές: Λαζόγκα-Καλογριάς
ΝΙΚΗ ΑΜ. (Χρυσόγελος): Σκούταρης 24 (8), Δανάς, Ευαγγελούλης 2, Κυπριτζόγλου 12 (1), Πολυμενάκος 7 (1), Σταμάτης 19 (4), Μιχαλάκης 2, Γιούλης, Κανύχης 8, Τσέκενης 6 (2).
ΆΡΗΣ ΠΕΤΡ. (Αρχιμανδρίτης): Μόκκας 24 (3), Γλυκός 3 (1), Κουλούρης 17 (1), Κάκαλης, Γιατράκος 5 (1), Κυρίτσης, Χριστόπουλος 6 (1), Μπέλη 15 (1), Γιαννακόπουλος 2.

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ-ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 84-56
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-14, 50-24, 65-41, 84-56
Διαιτητές: Φάκαρος-Αντωνίου.
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Παπαμάρκος): Ζαραϊδώνης 16 (1), Στραγανιώτης 15 (4), Νάτσος 11 (4), Σιούρας 2, Χρονόπουλος 5, Κακαριάς, Κόης 12 (1), Κοσμετάτος 3 (1), Πουρνάρας 4, Πετράκος, Ανδρεάτος.
ΕΡΜΗΣ ΣΧ. (Τσαούσης): Ζήμπρας, Πανταζής 14, Θωμάς 5, Γκρινιάρης 11, Κολοβός, Κώνστας 9 (3), Φλώτσιος, Κουτής, Αγγελέτος 2, Τσιρμώκος 3 (1), Γυφτονικολός, Σπηλιώπουλος 12.

ΠΕΝΤΕΛΗ-ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ 83-66
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 26-22, 47-34, 64-45, 83-66
Διαιτητές: Μακρής-Κώτσου.
ΠΕΝΤΕΛΗ(Χαρτοματσίδης): Παπανδρέου 8, Γεωργακόπουλος 9 (1), Λίτσο 21 (5), Αποστολόπουλος 7 (1), Νάσης 3 (1), Πάλλης 10 (2), Μπίκος 5 (1), Μπαλούκος 20.
ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛ. (Ζαρονικόλας): Διαμαντής 2, Ρούζιος,  Μπόλματης 2, Μπουλαντζάς, Σάκοτα 19, Μάτος Αν. 14, Μάτος Αγγ. 21 (2), Ρετσινάς 8 (1).

1ος ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ

Φαίακας Κέρκυρας – Νικόπολη Πρεβέζης  58-85
Φίλιππος Βέροιας- Πρωτέας Γρεβενων  79-63
Νίκη Βόλου – Ιωνικός Ιωνίας  20-0 α.α.
Ικαροι Τρικάλων – Ζέφυρος 02  78-55
Εύαθλος – ΓΕ Αγρινίου  65-63
ΓΕ Αγρινίου – Πτολεμαίδα 20-0 α.α.

Ρεπό: Ιωάννινα

* Ανέβηκαν Φίλιππος, Φαίακας. Έπεσαν Ιωνικός, Αγρίνιο και Πτολεμαϊδα.

Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 2017-2018 (3ος ΟΜΙΛΟΣ)

Ομάδα Βαθμ Αγων Νικ Ηττ Μηδ Επιθ Αμυν Διαφ   Βαθ2     Διαφ2     Διαφ3  
ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 44 24 20 4 0 1888 1547 341   0   1   1,220
ΚΕ ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡ. 41 24 17 7 0 1673 1599 74   0   1   1,046
ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 40 24 16 8 0 1762 1642 120   0   1   1,073
ΦΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 38 24 14 10 0 1769 1616 153   0   1   1,094
ΣΚ ΝΙΚΟΠΟΛΗ ΠΡΕΒΕΖΑΣ 37 24 13 11 0 1620 1576 44   3   1,008   1,027
ΜΠΑΣ ΕΥΑΘΛΟΣ ΜΑΚ. 37 24 13 11 0 1722 1657 65   3   0,991   1,039
ΑΜ ΙΚΑΡΟΙ ΤΡΙΚ. 36 24 12 12 0 1634 1703 -69   3   1,065   0,959
ΑΣΑΑ ΖΕΦΥΡΟΣ 02 36 24 12 12 0 1643 1600 43   3   0,938   1,026
ΑΟΚ ΒΕΡΟΙΑΣ 35 24 11 13 0 1591 1585 6   4   1   1,003
ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 35 24 11 13 0 1719 1733 -14   2   1   0,991
ΑΣ ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ 31 24 9 14 1 1569 1640 -71   0   1   0,956
ΓΕ ΑΓΡΙΝΙΟΥ 29 24 5 19 0 1474 1824 -350   0   1   0,808
ΑΠΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ 25 24 3 20 1 1422 1764 -342   0   1   0,806


ΑΣ ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ -1 β. (ΑΡΘΡΟ 7) ΑΠΣ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ -1 β. (ΑΡΘΡΟ 7) 

Τα φύλλα αγώνων:

ΙΚΑΡΟΙ ΤΡΙΚΑΛΩΝ – ΖΕΦΥΡΟΣ 02 78-55
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-10, 44-23, 64-43, 78-55
Διαιτητές: Παργιανόπουλος-Τσουμαχίδης 
ΙΚΑΡΟΙ ΤΡ.( Μητσιάδης):Φούντας Φ. 4, Στάνκοβιτς 6, Αργύρης Κ. 17, Μέξης 12, Χατζής . Ντούρβας 12, Μπαρμπαρούσης, Αργύρης Σ. 6. Φούντας Γ. 21, Θεοδώρου.
ΖΕΦΥΡΟΣ (Τσολάκης): Μυτηλιναίος , Νικολαῒδης , Αλεξανδρίδης , Ματενίδης , Καναράς , Μαυροματίδης , Τσιόγκας, Μυστιλιάδης.

Εύαθλος Πολυκάστρου-ΑΟΚ Βέροιας 65-63

Δεκάλεπτα: 9-14, 26-30, 38-48, 65-63

Διαιτητές: Αγραφιώτης, Μαλτέσιος

Εύαθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος): Παπαδόπουλος 7(2), Ημερίδης 11, Τασούδης 3(1), Βλέτσης 3(1), Τσινόπουλος 11, Τσερνικούδης, Τσελέκης 10, Σιδηρόπουλος 8, Κουτούλας 12(2).

ΑΟΚ Βέροιας (Ηλιάδης): Τρομπούκης 7, Ουλσουτζόγλου 5, Σισμάνης 5(1), Γκανάς 19(5), Βλάχος 9, Μαυρίδης 5, Ιωαννίδης, Ντουλαβέρης 3(1), Ορφανίδης, Χαραλαμπίδης 4, Βοργιαζίδης, Γιαννουζάκος 6(1).

 

Φίλιππος Βέροιας-Πρωτέας Γρεβενών  79-63

Δεκάλεπτα:  25-16, 44-35, 64-50, 79-63

Διαιτητές:  Πετανίδου, Καρκαλέτσης

Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Μόρας, Τόκας Α., Τσεσμετζίδης 4, Τόκας Π., Βάλλιος 10(2), Τσιακλαγκάνος 13(3), Μαρκόπουλος 2, Καβαργύρης 6, Κοθράς 15(1), Παραπούρας 9(2), Σουτζόπουλος 11(1), Καντάρκος 9.

Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Γούλας, Γράβας 1, Μιχαηλίδης 5(1), Ρίγκος 4, Κλωνάρας 13, Μπόζιαρης 5, Κόττας 8, Καλογεράτος 10(2), Τζήμας 3(1), Χατζόβουλος 2, Τακίδης 10, Χειλάκος 2.

 

Φαίακας Κέρκυρας-Νικόπολη Πρέβεζας 58-85

Δεκάλεπτα: 17-22, 28-44, 48-62, 58-85

Διαιτητές: Κατωτικίδης, Παπανικολάου

Φαίακας Κέρκυρας (Κοντογιάννης): Βογιατζής 9(1), Κατέχης 4(1), Ματενίδης 8(2), Νεδέλκος 10, Σπιτέρης 16, Σκούρτης 2, Γιώργος, Πάλλης, Ουστόγλου, Μαγκανάς  2, Περούλης 7(1), Αγάθος.

Νικόπολη Πρέβεζας (Μυριούνης): Βαγενάς 9(1), Αργυρός 2, Σουλιώτης 4, Τσιτσώνης 6(2), Σταμούλης 9(1), Παπαμιχαήλ 2, Γεωργάκης 2, Νίκας 20(3), Μακρόπουλος 16, Μπαλλάς 15.

2ος ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ

ΧΑΝΘ – Κένταυρος Καλ/τειας 70-53
Αίας Ευόσμου – ΓΑΣ Κομοτηνής 60-53
Αστέρας Σίνδου – Ευκαρπία 62-63
Πολύγυρος – ΜΕΝΤ 69-79
Μακεδονικός – Απόλλων Καλαμαριάς 82-76
Ελευθερούπολη – Ορφέας Ν. Σκοπού 79-42
ΑΕ Κομοτηνης – Μαντουλίδης 68-73

* Ανέβηκαν Ελευθερούπολη, Μακεδονικός. Έπεσαν Αστέρας, ΑΕ Κομοτηνής, Κένταυρος και Ορφέας. 

Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 2017-2018 (4ος ΟΜΙΛΟΣ)

Ομάδα Βαθμ Αγων Νικ Ηττ Μηδ Επιθ Αμυν Διαφ   Βαθ2     Διαφ2     Διαφ3  
ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ 50 26 24 2 0 2215 1763 452   0   1   1,256
ΑΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ 48 26 22 4 0 2057 1784 273   0   1   1,153
ΑΟ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ 44 26 18 8 0 2105 1924 181   0   1   1,094
ΧΑΝΘ 43 26 17 9 0 1939 1714 225   0   1   1,131
ΑΠΣ ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ 42 26 16 10 0 1938 1684 254   4   1   1,150
ΜΕΝΤ 42 26 16 10 0 2071 1967 104   2   1   1,052
ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ 40 26 14 12 0 2054 1951 103   0   1   1,052
ΜΑΣ Ε.ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ 39 26 13 13 0 1877 1828 49   0   1   1,026
ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 38 26 12 14 0 1865 1923 -58   4   1   0,969
ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ 38 26 12 14 0 1833 1786 47   2   1   1,026
ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΙΝΔΟΥ 35 26 9 17 0 1761 1855 -94   0   1   0,949
ΜΓΣ ΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ 32 26 6 20 0 1729 1952 -223   0   1   0,885
ΑΣ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΚΑΛ/ΤΕΙΑΣ 29 26 3 23 0 1623 2015 -392   0   1   0,805
ΟΡΦΕΑΣ Ν.ΣΚΟΠΟΥ ΣΕΡΡΩΝ 26 26 0 26 0 1318 2239 -921   0   1   0,588

 

Τα φύλλα αγώνων:

ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ – ΜΕΝΤ 69-79 
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10-23, 28-40, 47-65, 69-79 
Διαιτητές: Καλέσης-Ελευθεριάδης 
ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ (Χαλκιάς-Βακυρτζής) Χατζηκυριακίδης, Πιπιλιάρης 12, Τσιούντος 18 (2), Παυλέας 5, Μπέγας 4, Καραγιαννάκης 4, Νικολόπουλος 8 (1), Νουκάρης 14, Αποστολίδης 4.
ΜΕΝΤ (Νομικός-Δασκαλάκης): Καλπαξίδης 15, Μιχαηλίδης 29 (3), Καρανώτας (2), Κούρκουλας, Βελέντζας, Ακσεχέρογλου 13 (1), Μπαγκντασαριάν 11.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΙΝΔΟΥ -ΕΥΚΑΡΠΙΑ 62-63 
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-21, 29-36, 42-44, 62-63
Διαιτητές: Πράττος-Κουκουλεκίδης
ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΙΝΔΟΥ (Μπαλογιάννης): Λεπτοκαρίδης 9, Σταυρακίδης 3 (1), Παπαπασχάλης 1, Ιωαννίδης 6, Πετρίδης 6, Μπίλιος 2, Αγραφιώτης 25 (5), Ακριτίδης 5, Ιατρίδης 5, Σπουργίτης. 
ΕΥΚΑΡΠΙΑ(Νίκου- Δαδάλας): Πούλιος 8 (2), Καρακώστας, Γκαβέζος Αρ 10, Γαϊτάνης 9 (1), Καμμενίδης, Πρεδάρης 10 (2), Κολώτσιος , Ουλουσίδης 13(3), Κόκουρας 4, Γκαβέζος Αν 9.

ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ- ΟΡΦΕΑΣ Ν. ΣΚΟΠΟΥ  79-42
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-11, 32-25, 60-34, 79-42
Διαιτητές:  Λάλλα-Παναγιωτίδης
ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ(Παπαδόπουλος): Παπαγεωργίου 7 (1), Κελαηδάκης, Στυλίδης 17 (1), Γαϊτανίδης 3 (1), Πασάλης 2, Κουκουλίδης 4, Κωνσταντάρας 6, Απαζίδης 16 (1), Μανάκας 8, Ιωαννίδης 5 (1), Λογοθέτης 9, Βοϊβατόπουλος 2. 
ΟΡΦΕΑΣ Ν. ΣΚΟΠΟΥ (Σίσκος): Γεωργόπουλος, Δροσινός 4, Χατζής 12, Αχτσής 1, Θεοδωρόπουλος, Καρακάσης 6 (2), Γάτος 8, Καντσουρίδης, Σίμος 8 (1), Σπυρίδης 2.

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 82-76
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 25-20, 40-39, 63-54, 82-76 
Διαιτητές:Αγραφιώτης Ιωάν.-Παπαθανασίου 
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ(Μύθου): Παπαγρηγορίου 2, Κοντσές 13, Ντσιλής 27 (5), Κουντουρατζόγλου 14(5), Μπαρζού 6, Χαλάτσης 7, Κομμάτας, Πηλακούτας 5(1), Λυχριδάς 4, Κασούρας 4, Μαργαρίτης. 
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γεωργιάδης- Κεσίδης-Κότης): Αποστόλου 14 (1), Μυθίλου 5 (1), Σταματέλος 13 (3), Κουκουλίδης 9, Ανδρεάδης, Σπυρόπουλος 8, Τσουτσούκας 2, Καλαμπόκης 3, Χατζίδης 22 (1), Χασιώτης, Τσαματάνης.

ΑΕ Κομοτηνής-Μαντουλίδης 68-73

Δεκάλεπτα: 18-18, 33-36, 45-50, 68-73

Διαιτητές: Παπαγεωργίου, Λαδάς

ΑΕ Κομοτηνής (Δαφτσής): Τσαμουρτζής, Παπαδόπουλος 5(1), Καραμανλής 2, Μαγουλάς 20(4), Δαφτσής 4, Κυφωνίδης 15(2), Φωτακάκης, Σπέντζος 20(1), Θεοδωρίδης 2.

Μαντουλίδης (Ντολόπουλος): Γεωργίου 12(2), Ρόπουτης 4, Τάκης 9(1), Μπέλος 4, Ντίαθ, Γιαννακός 6, Ρεφατλάρι 12(3), Κεραμάρης, Γραβάνης 24(2), Γάκης, Γκαντίδης 2.

 

 


διαβάστε επίσης

comments powered by Disqus

"Στο www.basketnet.gr είμαστε απλά... ερωτευμένοι με το μπάσκετ. Αγαπάμε την πορτοκαλί μπάλα. Λατρεύουμε τον ήχο της όταν σκάει στο παρκέ... Αυτό είναι το μπάσκετ! Έρωτας με την πρώτη... μπαλιά!"

Newsletter

Εγγραφείτε στο Newsletter του Basketnet.gr.

Back to Top