Αρχική  >  Ελλάδα  > Β' + Γ'

Η δράση στη Β΄ Εθνική

Football
4273
Τα αποτελέσματα της προτελευταίας αγωνιστικής

Η ΑΤΖΕΝΤΑ ΤΗΣ 29ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο Ιωνικός Νικαίας – Κόρινθος 106-80

Ιπποκράτης Κω-Πανερυθραϊκός 75-70  

Πανελευσινιακός-ΑΕ Ν. Κηφισιάς 99-69  

Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Πρωτέας Βούλας 62-76

Δάφνη Δαφνίου-Παγκράτι 85-80  

Τρίτων-Ηράκλειο 74-61  

Κορωπί-ΓΣ Μάνδρας/Νικηφόρος 89-80

Διαγόρας Δρυοπιδέων-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 98-104

Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (20/5): Ν. Κηφισιά – Ιπποκράτης, ΕΦΑΟΖ – Πανελευσινιακός, Πανερυθραϊκός – Ίκαρος, Πρωτέας – Ιωνικός, Κόρινθος – Δάφνη, Παγκράτι – Τρίτων, Ηράκλειο – Κορωπί, Μάνδρα – Διαγόρας.

Β ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 2017-2018 (1ος ΟΜΙΛΟΣ)

Ομάδα Βαθμ Αγων Νικ Ηττ Μηδ Επιθ Αμυν Διαφ   Βαθ2     Διαφ2     Διαφ3  
ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 57 29 28 1 0 2734 2152 582   0   1   1,270
ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 51 29 22 7 0 2357 2218 139   0   1   1,062
ΑΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ 49 29 20 9 0 2201 2092 109   0   1   1,052
ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ 46 29 17 12 0 2161 2104 57   0   1   1,027
ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 45 29 16 13 0 2061 2022 39   0   1   1,019
ΓΣ ΜΑΝΔΡΑΣ ΝΙΚ. 44 29 15 14 0 2289 2305 -16   3   1,044   0,993
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ 44 29 15 14 0 2154 2158 -4   3   0,957   0,998
ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 42 29 13 16 0 2227 2303 -76   0   1   0,966
ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ 41 29 12 17 0 2073 2159 -86   7   1   0,960
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ 41 29 12 17 0 2169 2257 -88   6   1   0,961
ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ 41 29 12 17 0 2149 2276 -127   5   1   0,944
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 40 29 11 18 0 2213 2308 -95   3   1,068   0,958
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ 40 29 11 18 0 2146 2178 -32   3   0,935   0,985
ΑΕ Ν. ΚΗΦΙΣΙΑΣ 39 29 10 19 0 2148 2260 -112   0   1   0,950
ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ 38 29 9 20 0 2186 2310 -124   3   1,044   0,946
ΑΟ ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ 38 29 9 20 0 1948 2114 -166   3   0,957   0,921

 

Τα φύλλα αγώνα

ΚΟΡΩΠΙ – ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ 89-80
Δεκάλεπτα : 24-16, 51-34, 67-60, 89-80
Διαιτητές : Μπούκας-Γρίβα
Κορωπί (Παπαδόπουλος) : Δενδρινός 15 (3), Μπουρδάνος 12 (2), Αγόρης 2, Σιμιτζής 15 (3), Μαλτέσιος 13, Παπαθεοδώρου, Γκοντόπουλος 5 (1), Πετς 11 (1), Σπανός 16 (1).
Μανδραϊκός (Καλογήρου) : Τζιβελέκας 14 (1), Κούσουλας 11 (3), Καραμπάτσος 2, Γκαϊντάσοφ 15 (1), Μουστόπουλος 8 , Γεωργοπαπαδάκος 3 (1), Ψυλέας 27 (5).

ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 75-70
Δεκάλεπτα: 20-19, 38-31, 60-51, 75-70
Διαιτητές: Κουτσοδήμος, Λεκάτσας
Ιπποκράτης Κω (Κουλουριώτης): Καραθωμάς, Κουμπούρας 20 (1), Τρύπας 5, Σκούφης 4 (1), Ασημακόπουλος 10, Λεκάκης, Χαρίσης 27 (1), Τσακαλέρης 9 (1), Γιοσένογλου, Χατζηπυλιώτης, Ζαμάπας, Καταβαίνης.
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Στεργίου 4, Καλλιανιώτης 6 (2), Δερμιτζάκης 5 (1), Τσακίρης 4, Σκάνδαλος 12 (1), Γιαουρτόγλου 10 (2), Λέπουρης, Αντωνίου 9 (2), Μακρόπουλος 8, Σταθόπουλος 10, Καλούδας, Κωνσταντινόπουλος 2.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ – ΕΦΑΟΖ 98-104
Δεκάλεπτα : 23-24, 41-43, 61-71, 98-104
Διαιτητές : Παπαφωτίου-Αντωνιάδης
Διαγόρας Δρυοπίδεων (Σαμόλης) : Μπιμπούδης, Κουκάς 22 (6), Λυκογιάννης 14 (2), Καραλής 5, Κωνσταντώνης 3 (1), Πέττας 39 (3), Μαυροειδάκος 4, Καρασταμάτης 6 (2), Αλεξανδρόπουλος, Καλλίλας, Κατιάκος 4, Καραβανάς 1.
ΕΦΑΟΖ (Ζήβας) : Παπαφλωράτος 6 (1), Γκόντγουιν 15 (2), Γκαβασιάδης 16 (1), Κοψιάς 3, Ξύδης 28 (8), Σαμοθράκης 9 (1), Τσιτσιάννης 8, Παπαρέγκας 19 (2).

ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 62-76
Δεκάλεπτα : 11-18,35-37,46-58,62-76
Διαιτητές : Πόντας,Λύρας
Ίκαρος Νέας Σμύρνης (Kαρακώστας, Μεγαγιάννης) : Μελισσουργός 2 , Βούζας 11(1) , Ανέστης 12(1) , Ζούκας 6(1) , Βελισιώτης 8(2) , Γραμματικός 4 , Γοργόνης 7(1) , Δορκοφίκης 8 , Μιχαλόπουλος 2 , Λάβαρης 2 , Σπυρόπουλος, Χρυσανθίδης.
Πρωτέας Βούλας (Βλάχος, Τερζής) : Αγγελοπουλος 9(1) , Βαρδαβας 2,   Αθηνιώτης 13(1), Ματαλιωτάκης 13, Μόρφης 10(2) , Μπάλας ,  Τοπάλης  , Καματερός 8, Γάργαλης 8(1) , Αυγενικός 13(3), Κρανιάς , Λάτσης.

ΤΡΙΤΩΝΑΣ – ΗΡΑΚΛΕΙΟ 74-61
Δεκάλεπτα : 19-14, 40-30, 59-47, 74-64
Διαιτητές : Δαρλαμήτσος-Γεράνιος
Τρίτωνας (Μιχελάκος) :Ευστρατίου 5 (1), Κούτουλας 2, Φράγκος , Καλατζής 4, Ζησόπουλος, Ντιμπ 12 (2), Θυμνιός 14, Καραδολάμης 10 (2), Δαμιανάκος, Γκαβανόπουλος 20 (2), Κουκουνιάς 4, Βερτούδος 3 (1).
Ηράκλειο (Μακράκης) : Κίτσος, Γουμενάκης, Μποχωρίδης 2, Λάκκας 15, Πετράκης 5, Λιανός 19 (2), Πρωτογεράκης 3, Καλατζής, Χάλαρης 17.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ – ΝΕΑ ΚΗΦΙΣΙΑ 99-69
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 28-12, 55-39, 77-46, 99-69
Διαιτητές : Τσαρούχα-Ορφανός Ι.
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Χούμπαυλης) : Αβραμίδης 3, Νικολακόπουλος, Κελαϊδής 19 (4), Ρόκκας, Πούρης, Ζούμπος 18 (5), Τζιάλλας 8, Στέφος 10, Δούκας 11 (1), Φωτόπουλος 6 (2), Μαντζιώρης 19 (4), Ηλιάδης 5 (1).
Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ (Λιόγας) : Καμαριανός 9, Μοσχοβίτης 5 (1), Κεφαλάς 9 (1), Μανούσος 5 (1), Ντουζίδης 9 (1), Χαϊκάλης 10 (2), Χατζηνικόλας 13 (2), Κωνσταντακόπουλος, Πρέκας, Ψαρόπουλος 7 (1).

ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 85-80
Δεκάλεπτα: 11-17, 33-39, 57-50, 85-80 
Διαιτητές: Αποστολίδης-Τεφτίκης
Δάφνη Δαφνίου (Σορώτος) : Γεωργούτσος 11, Θεοδοσίου 2, Κουφόπουλος 3, Καπώνης, Χρυσος 4, Σωφρονάς 15 (3), Γκίνης 7(1), Λαμπρόπουλος, Μιχόπουλος 4, Γκιουζέλης 12 (2), Τσιάκος 15, Τσελεμπής 12 (2).
Παγκράτι (Κουστένης) : Κούτρας 5 (1), Καυκής 17 (1), Γιαννίκος, Γεωργοπαπαδάκος 7(1), Λυτόπουλος 5, Σφηκάκης, Τζατζάς 18 (4), Χριστόπουλος 15 (2), Γερονίκος, Ξιούρας, Μπένος 13, Φάσουρας

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Γέφυρα-Χαρίλαος Τρικούπης 74-73

Ευρώπη 87 Πευκοχ.-Στρατώνι 71-50  

Ελίμεια-Φάρσαλα 77-56

Τιτάνες Παλαμά-Ίκαροι Σερρών 75-102

Καβάλα-Ερμής Λαγκαδά 86-57  

Ασπίς Ξάνθης-Μαχητές Δόξα Πεύκων 64-66

Αγρίνιο-Ανατόλια 61-74  

Ρεπό: Χαλκηδόνα

Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (20/5): Ανατόλια – Γέφυρα, Χαλκηδόνα – Πευκοχώρι, Στρατώνι – Ελίμεια, Φάρσαλα – Τιτάνες, Ίκαροι – Καβάλα, Ερμής – Ασπίς, Μαχητές – Αγρίνιο.

Β ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 2017-2018 (2ος ΟΜΙΛΟΣ)

Ομάδα Βαθμ Αγων Νικ Ηττ Μηδ Επιθ Αμυν Διαφ   Βαθ2     Διαφ2     Διαφ3  
ΓΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ 50 28 22 6 0 2039 1791 248   0   1   1,138
ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ 48 27 21 6 0 2074 1812 262   0   1   1,144
ΑΟΚ ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 47 27 20 7 0 1956 1725 231   4   1   1,133
ΑΣ ΕΥΡΩΠΗ 87 ΠΕΥΚ. 47 27 20 7 0 1869 1662 207   2   1   1,124
ΣΑΑΚ ΑΝΑΤΟΛΙΑ 46 27 19 8 0 2108 1874 234   0   1   1,124
ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ 42 27 15 12 0 1791 1734 57   0   1   1,032
ΣΑ ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ 41 27 14 13 0 1806 1798 8   3   1,090   1,004
ΜΑΣ ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 41 27 14 13 0 1823 1830 -7   3   0,916   0,996
ΑΣ ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑ ΠΕΥΚΩΝ 40 27 13 14 0 1854 1886 -32   0   1   0,983
ΓΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ 38 27 11 16 0 1890 1992 -102   0   1   0,948
ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ 37 27 10 17 0 1715 1883 -168   0   1   0,910
ΓΑΣ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ 36 27 9 18 0 1778 1923 -145   0   1   0,924
ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ 35 27 8 19 0 1751 1892 -141   0   1   0,925
ΓΣ ΕΛΙΜΕΙΑΣ 33 27 6 21 0 1712 1971 -259   0   1   0,868
ΓΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ 28 27 1 26 0 1850 2243 -393   0   1   0,824

 

Τα φύλλα αγώνα:

ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ – ΣΤΡΑΤΩΝΙ 71-50
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-10, 29-24, 54-34, 71-50
Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Θεοδώρου
ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ ( Μελετιάδης) : Αμπατζιδης 8 (2), Tσιμπής 12 (2), Λαζαρίδης 2, Tζουβάρας 7 (1), Mαυρίδης 10 (1),Καραμπέκης 14 (2) , Kιγμέτογλου 6, Σικαλίδης, Θεοδωρίδης 6, Δανάκης 6.
ΣΤΡΑΤΩΝΙ (Χατζούλης): Σπύρας 4, Μητσάκης 4, Δελίδης 7 (1), Καραμανώλης 3, Φλιάτης Ι. 9, Λευκαδίτης 3 (1), Φλιατης Γ. 9 (1), Πολιτόπουλος 5 (1), Δασκαλόπουλος 6, Πονόπουλος, Σερέτης.

ΑΓΡΙΝΙΟ – ΑΝΑΤΟΛΙΑ 61-74
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ : 11-19, 29-37, 50-56, 61-74
Διαιτητές:Κωνσταντινίδου-Καρπάνος
ΑΓΡΙΝΙΟ (Διαμαντάκος):Τασόπουλος 2, Κυριλής Θ. 9 (1), Μουρατίδης, Γκρέκας 15 (2), Κυριλής Δ. 8 (1), Τάσσος 15, Κασαμπαλής 10, Μήτσου 2, Σταύρου.
Σ.Α.Α.Κ ΑΝΑΤΟΛΙΑ (Γκαϊτατζής): Πουλιανίτης , Πρωτούλης 8, Γαλανίδης 13 (3), Ζαφειρούδης 3 (1), Συμεωνίδης 8, Ξενιτίδης, Σταματογιάννης 6, Ζώτος 13, Βεργίνης 6 , Καραποστόλου 18 (2).

Κ.Σ ΓΕΦΥΡΑΣ- ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ 74-73
Δεκάλεπτα :  14-20, 35-38, 53-56, 74-73  
Διαιτητές: Τσιαμπλής-Κατωτικίδης
Κ.Σ.Γέφυρας (Ρόδας) : Νικολαίδης 11(2), Κολοκοτρώνης 9(2), Γαρέζος 13(1), Παπαδόπουλος 5(1), Σιώπης 16(4), Ταουσάνης 2, Σιώμος 14, Μπίσκας 4.
Γ.Σ.Χαρίλαος Τρικούπης Μεσολογγίου (Δημητριάδης): Βουρνάς 8, Ντόβας 11(3), Ξηρός, Μουράτογλου 9, Σταυρόπουλος 9(1), Περρωτής 10, Τριπολίδης Δ., Καραγκιολίδης 8, Αδαμόπουλος, Πολίτης 18(4).

ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ – ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 75-102
Δεκάλεπτα: 17-37, 40-59, 57-83, 75-102
Διαιτητές: Ταρενίδης Κ.-Παπαγερίδης
Τιτάνες Παλαμά (Αρχοντούλης): Μπιζιώτης 2, Γεωργαντζάς 23 (3), Μακρής 11 (2), Μούμογλου 10, Μανδαλάκης 24, Αποστολάκης 5.
Ίκαροι Σερρών (Ποργιόπουλος): Δαλαγκόζης , Γρίψιος 17 (2), Σιδερίδης 12 (2), Γεωργιανός 13 (3), Τράκας 2, Γκάτζιας 16 (2), Φώτογλου 13 (1), Γκούτζιας 5, Κεμανετζής 5 (1), Θολιώτης 5 (1), Πιπιλιός, Κακιούζης 14

ΓΣ ΕΛΙΜΕΙΑΣ – ΓΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ 77-56
Δεκάλεπτα : 15-22, 37-28, 58-43, 77-56
Διαιτητές : Πετανίδου-Κοϊμτζόγλου
Ελίμεια (Δημόπουλος) : Τσιρέκας, Μαλούτας 13 (1), Σούπουρας 12 (2), Τσιάμης, Πεχλιβανίδης 3 (1), Κούβελας 3 (1), Τσούκας 17 (3), Μούσιος 2, Μαλιούρας 8, Μακρής 8 (1), Τσιμίδης 11.
ΓΣ Φαρσάλων (Φόρος) : Νικολόπουλος 6 (1), Ντίνος 10 (2), Σαββίδης 2, Χαιρετίδης, Αναγωνστόπουλος Χ. 5 (1), Συνεντός 10, Αναγνωστόπουλος Γ. 7 (1), Λούτας, Λιούπης 3 (1), Καραδήμας 3 (1), Μακρής 10.

ΚΑΒΑΛΑ - ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 86-57
Δεκάλεπτα: 24-20, 44-31, 69-48, 86-57.
Καβάλα: Ετινόσα 13, Παντόπουλος, Μιχάλογλου, 14, Καπινιάρης 8, Τάγαρης 4, Μπανάσας, Αθανασιάδης 6, Κουμλέλης 17, Καραθανάσης 2, Χονδρόπουλος 12, Παππάς 10.
Ερμής Λαγκαδά: Μήνου, Αμπατζάς 10, Δημητράκας 5, Ελευθεριάδης 7, Τοπουζίδης 3, Μαρούσιτς 10, Παρίτσης 3, Χριστοδούλου 4, Αβοκάτος 2, Γκάμουρας 10, Νότης, Κοτσάνος 3.

Ξάνθη-Μαχητές Πεύκων 64-66
Δεκάλεπτα: 14-15 31-27 45-48, 64-66
Διαιτητές:  Ευφραιμίδης, Παπαγεωργίου  
Ξάνθη (Ιωαννιδης): Αμουτζιας 4, Παπαδακης 11, Γρουδος 9, Τσιόγκας 3(1), Κλωναρας 10(1), Κουτσογιάννης 14(1), Γκελιος 6, Απιδοπουλος 4, Μασμανιδης, Σαββιδης 3(1), Στεφανιδης
Πεύκα (Γεροφωτης): Βογιατζης , Καραγιαννίδης 4,Αρνιδης 3(1), Δημας 13(3),Παπαδόπουλος 7, Χατζημιχαηλιδης 5, Στολης 16, Κωνσταντινιδης 3, Μπάκος 9(2),Βελισσαρίου 6(2),Βαιντερλης


διαβάστε επίσης

comments powered by Disqus

"Στο www.basketnet.gr είμαστε απλά... ερωτευμένοι με το μπάσκετ. Αγαπάμε την πορτοκαλί μπάλα. Λατρεύουμε τον ήχο της όταν σκάει στο παρκέ... Αυτό είναι το μπάσκετ! Έρωτας με την πρώτη... μπαλιά!"

Newsletter

Εγγραφείτε στο Newsletter του Basketnet.gr.

Back to Top