Αρχική  >  Ελλάδα  > Β' + Γ'

Τα αποτελέσματα στη Γ' Εθνική

Football
3491
Για την 24η αγωνιστική είχαμε

1ος ΟΜΙΛΟΣ ΝΟΤΟΥ 

Τα αποτελέσματα της 24ης αγωνιστικής
Κεραυνός Αιγ. – Οίακας Ναυπλίου 77-74
ΕΑ Πατρών – Ν. Ιωνία 57-75
Μελίσσια – Καλαμάτα ’80 62-61
Απόλλων Σμ. – Γλαύκος 63-75
Αχαγιά ’82 – ΚΑΠ 65-52
Ολυμπιάδα Λεχ. – Ακράτα 61-83
Ένωση Ιλίου – Έσπερος ΑΟΠΑ 93-73

Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 2017-2018 (1ος ΟΜΙΛΟΣ)

Ομάδα Βαθμ Αγων Νικ Ηττ Μηδ Επιθ Αμυν Διαφ   Βαθ2     Διαφ2     Διαφ3  
ΟΙΑΞ ΑΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ 44 24 20 4 0 1785 1381 404   3   1   1,292
ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ 44 24 20 4 0 1671 1356 315   3   1   1,232
ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 43 24 19 5 0 1737 1461 276   3   1,059   1,188
ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ 82 43 24 19 5 0 1658 1509 149   3   0,944   1,098
ΑΟ ΑΚΡΑΤΑ 39 24 15 9 0 1726 1585 141   0   1   1,088
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 38 24 14 10 0 1651 1685 -34   0   1   0,979
ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ 37 24 13 11 0 1593 1552 41   0   1   1,026
ΚΑΠ 35 24 11 13 0 1663 1616 47   2   1   1,029
ΑΓΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ 35 24 11 13 0 1724 1747 -23   1   1   0,986
ΕΣΚΔ Ν. ΙΩΝΙΑΣ 34 24 10 14 0 1679 1611 68   0   1   1,042
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 33 24 9 15 0 1726 1783 -57   0   1   0,968
ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ 28 24 4 20 0 1472 1648 -176   0   1   0,893
ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 26 24 2 22 0 1296 1681 -385   0   1   0,770
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΣ.ΛΕΧ. 25 24 1 23 0 1445 2211 -766   0   1   0,653

 

Τα φύλλα αγώνα

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΛΕΧ. – ΑΚΡΑΤΑ 61-83
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 25-17, 38-53, 42-70, 61-83
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΛΕΧ.: Δόσης 10 (1), Ε. Καραμάνι, Λύκος 7 (2), Κρασαδάκης 18 (1), Βασιλείου, Ηλιού, Μ. Καραμάνι 4, Δενάκος 6, Απ. Γεωργάρης 10 (2), Αν. Γεωργάρης 6 (2).
ΑΚΡΑΤΑ: Γιοβάς 2, Λάφης 4, Βασιλάτος 3 (1), Κατωπόδης 17, Καλεμτζάκης 8 (2), Τσότσος 8, Δ. Λυμπέρης 11 (3), Βεσκούκης 30 (2).

ΕΑΠ – Ν. ΙΩΝΙΑ 57-75
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-26, 28-40, 46-55, 57-75
Διαιτητές: Ασημακάκη, Μπιστιντζάνος
ΕΑΠ: Δούρος 8 (1), Πατούχας, Κυριακίδης 5 (1), Φωτιάδης 7, Ζαβέρδας, Φραγκισκάτος, Λαμπρόπουλος 4, Παπαδόπουλος 10, Τσουλέας 14, Χουλιάρας 9 (1).
Ν. ΙΩΝΙΑ: Καρτέρης 8 (2), Αθ. Καραθανασόπουλος 2, Ηλιόπουλος, Αλ. Καραθανασόπουλος, Φ. Γεωργίου 15 (3), Μαυρίδης 3 (1), Λαμπρόπουλος 2, Λίτσιος 16 (1), Σιούτης 3 (1), Βασιλακάκης 2, Καλασούντας 3 (1), Γ. Γεωργίου 21 (2).

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ 93-73
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 25-20, 52-34, 68-54, 93-73 
Διαιτητές: Χουγιάζος και Κατσαπρακάκης.
ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ (Κτιστάκης): Βαϊδάκης 11 (1), Ι. Μπέλλας 20 (5), Σκαλωμένος 8 (2), Φουντάς 14 (1), Θ. Πανουτσόπουλος 3, Μπολάτογλου 6, Μαγιτόμπε, Οδ. Μπέλλας 13 (2), Κ. Πανουτσόπουλος, Μανταλβάνο 14, Βαλσαμούλης 4, Κατσαρός.
ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ (Δεράος): Γιαλελής 6 (1), Φραντζής 26 (4), Σερέτης, Λαμπρόπουλος 12 (2), Ροκανάς 10 (1), Ζαφείρης 6, Βύρλας 13, Καλογιάννης, Κουτσπούκος, Νάτσκος Σκόνδρας.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓ. – ΟΙΑΚΑΣ Ν. 77-74
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-15, 40-33, 62-62, 77-74
Διαιτητές: Τζίμης, Λαζαρίδης. 
ΚΕΡΑΥΝΟΣ: Μαναβόπουλος 22, Γκιζογιάννης 19 (1), Γκόβας 24 (3), Φωτίου 4, Ζυγάς 3 (1), Καραγιάννης 2, Αναστασόπουλος 3 (1).
ΟΙΑΚΑΣ: Ευστρατίου 4, Παπαντωνίου 18 (1), Μπουρής 2, Πελεκάνος 25, Φρουσκλιάς 11 (2), Μπούσι 7 (1), Γεωργιάδης 7, Ραζής, Μπουρτζουκλής.

Αχαγιά ’82 - ΚΑΠ 65-52

Δεκάλεπτα: 20-19, 35-34, 49-43, 65-52

Διαιτητές: Κουτσοδήμος, Καββαδάς 

Αχαγιά ’82 (Λιόνας): Μοσχοβάκης 18 (2), Δαβάνης 24, Σταμόπουλος 4, Οικονομόπουλος 12 (2), Νικολάου 2, Γατσούλης 2, Χαμηλός 3 (1), Χρυσανθόπουλος.

ΚΑΠ (Κακαλιάς): Περδικάρης 18 (1), Ροδοστόγλου 4, Κορρές 4, Πρίτσος 11 (1), Ανδρικόπουλος 2, Ζαχαράκης 5 (1), Σακελλαρόπουλος 6 (2), Ίβκοβιτς 2, Τζίμης, Ετζιάκα.

Απόλλων Σμύρνης - Γλαύκος 63-75

Δεκάλεπτα: 16-19, 29-39, 48-61, 63-75

Διαιτητές: Λιότσιος, Καρανικόλα Αλ.

Απόλλων Σμύρνης (Ασημακόπουλος): Οικονομάκης 11(3), Μπίτσικας 7(1), Πρισκομάτης 10, Δρόσος, Οικονομόπουλος 17(3), Καραμπάς 11(2), Ανδρεόπουλος 7.

Γλαύκος (Βουρνάς): Νιφόρας 9, Χονδρογιάννης 20(3), Λαμπρόπουλος 16(2), Σακελλαρόπουλος, Σταυράκης 2, Κάλλης 5(1), Αγγελόπουλος 14, Τσεκλένης 5, Σπυράκος 4

Μελίσσια - Καλαμάτα ’80 62-61

Δεκάλεπτα: 12-12, 29-21, 45-49, 62-61

Διαιτητές: Κιουλάφας, Μαραγκάκης

Μελίσσια (Σταϊκόπουλος): Σπυριδάκης 2, Ζήρος 2, Βούλγαρης 12(2), Κοντός 4, Κυπαρίσσης 2, Βαθρακοκοίλης 8, Καλογερόπουλος 4, Παλαντζάς 2, Καραχάλιος 18(1), Σταμέλος 8(2), Κύρος, Πανταζής.

Καλαμάτα ’80 (Κορογώνας): Σκοπέτος 8, Παπαγεωργίου 14(1), Χαντζής 3(1), Μπάζιος 3(1), Κοντόπουλος 10(3), Βούλγαρης 22, Αναγνωστόπουλος 1, Φραγγέας, Μέντης, Πατικόπουλος.

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ ΝΟΤΟΥ 

Τα αποτελέσματα της 24ης αγωνιστικής
ΟΦΗ – Λοκρός 91-86 (κ.α. 76-76) (5/5)
ΒΑΟΛ – Χανιά 62-58 (5/5)
Πεντέλη – Έσπερος Καλ. 74-70 (κ.α. 66-66)
Κρόνος Αγ. Δ. – Άρης Νίκ. 89-82
Νίκη Αμαρουσίου – Ερμής Σχηματαρίου 70-74
Παναγίτσα – Έσπερος Λαμίας 78-73
Ρεπό: Άρης Πετρούπολης

Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 2017-2018 (2ος ΟΜΙΛΟΣ)

Ομάδα Βαθμ Αγων Νικ Ηττ Μηδ Επιθ Αμυν Διαφ   Βαθ2     Διαφ2     Διαφ3  
ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ 39 22 17 5 0 1738 1552 186   0   1   1,119
ΓΣ ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 38 22 16 6 0 1687 1614 73   3   1,013   1,045
ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ 38 22 16 6 0 1599 1453 146   3   0,986   1,100
ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 37 22 15 7 0 1697 1576 121   0   1   1,076
ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 36 22 14 8 0 1572 1497 75   0   1   1,050
ΑΣ ΛΟΚΡΟΣ 35 22 13 9 0 1747 1693 54   0   1   1,031
ΟΦΗ 33 22 11 11 0 1586 1515 71   0   1   1,046
ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΑΟΛ ΧΙΟΥ 32 22 10 12 0 1433 1507 -74   0   1   0,950
ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 31 22 9 13 0 1623 1640 -17   0   1   0,989
ΑΕΕ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑΣ 30 23 7 16 0 1583 1730 -147   0   1   0,915
ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 29 22 7 15 0 1468 1609 -141   4   1   0,912
ΑΟΚ ΧΑΝΙΑ 29 23 6 17 0 1531 1699 -168   2   1   0,901
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 23 22 3 18 1 1552 1731 -179   0   1   0,896

 

Τα φύλλα αγώνα

ΟΦΗ – ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ 91-86 (κ.α. 76-76)
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-15, 37-35, 49-58, 76-76, 91-86
Διαιτητές: Χρηστίδης-Λαζόγκα
ΟΦΗ (Ράλλης): Μητρόπαπας 7, Κριθινάκης, Μαϊστρέλης, Τσερκιτζόγλου 17 (5), Χαρωνίτης 5 (1), Καρλάφτης, Αγαπιάδης 28 (2), Βασιλειάδης 4, Καραλής 20 (3), Πάλλης 10.
ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ (Ζαρονικόλας): Διαμαντής 2, Ρούζιος 14 (1), Μπολμάτης 11 (2), Μάτος Αν. 26 (2), Μάτος Αγ. 24 (2), Ρετσινάς 9.

ΒΑΟΛ – ΑΟΚ ΧΑΝΙΑ 62-58
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-9, 38-27, 43-43, 62-58
ΒΑΟΛ (Βουλίκας): Χριστοβασίλης, Καραφάτης, Ανδρουλάκης 5 (1), Σουλίκας 10, Βούτας 2, Αγγελίδης 7, Σαμιώτης 6, Τσουρής 6, Μπούλος, Τρόβας 4 (1), Μπούμπαρης 16, Κωνσταντινάκος 6 (2).
ΑΟΚ ΧΑΝΙΑ (Θεοδωράκης): Σταθόπουλος 2, Κουτσαβδής, Παπαδάκης, Υφαντόπουλος 9 (3), Σαράντης 22 (4), Μπαγάκης 1, Πούρος 3, Σκαμνάκης 8, Κολαρετάκης 6, Αδοντάκης 2, Τασιούδης 5.

Κρόνος Αγίου Δημητρίου - Άρης Νικαίας 89-82

Δεκάλεπτα: 30-22, 51-42, 68-61, 89-82

Διαιτητές: Σκαλτσής, Τηγάνης

Κρόνος Αγίου Δημητρίου (Παπαμάρκος): Ζαραϊδώνης 18(1), Στραγανιώτης 20(1), Νάτσο 11(1), Ξιούρας 13(3), Χρονόπουλος 7(1), Κακαργιάς 2, Κόης 3(1), Κοσμετάτος, Σολωμός 10, Μαλτέζος, Πετράκος, Ανδρεάτος 5(1).

Άρης Νικαίας (Ζερβουλάκος): Καρυπίδης 19(2), Στογιάνοβιτς 5(1), Καννάς 3(1), Κοροπούλης, Θαλασσινός 25(4), Γαλίτης, Κόλλιας 9, Καπετάνιος 9, Δρίβας 8(1), Χατζόγλου 4, Βλάμης.

 

ΑΕΕ Παναγίτσας - Έσπερος Λαμίας 78-73

Δεκάλεπτα: 22-22, 46-35, 62-55, 78-73

Διαιτητές: Δελαγραμμάτικας, Χριστοδουλάκης

ΑΕΕ Παναγίτσας (Βελισσαράκος): Σκεμπές 5(1), Καρβούνης 17(3), Μούντριχας, Θεοδωράκος 20(6), Μντζάκος, Ντουζίδης, Μπέλλος 3, Γκιζόγιαννης 17(3), Χοτζάλι, Δρακάκης 16, Σβορώνος.

Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης):  Στογίλκοβιτς, Μπερτσιμάς, Σέττος 8(2), Πάππος, Ρουμελιώτης 20(2), Παπαργυρόπουλος 7, Φύκας 13(1), Μαντζούκας, Φούντας 2, Δαχρετζής 6, Κατράνας 17(3), Παπανικολάου.

 

Πεντέλη - Έσπερος Καλλιθέας 74-70 (66-66 κ.α.)

Δεκάλεπτα: 19-20, 38-38, 48-53, 66-66, 74-70 (παρ.)

Διαιτητές: Πολυχρόνης, Ζιώγας

Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Παπανδρέου 3(1), Μάντζιος 5(1), Γεωργακόπουλος 9(1), Λίτσο 7(1), Αποστολόπουλος 10(3), Ντάλλης, Νιφόρας, Μουλάς 2, Μπίγκος 12(1), Σαλτουρίδης, Μαλούκος 26.

Έσπερος Καλλιθέας (Γράψας, Μάντζαρης): Αγγελόπουλος 2, Καραγιαννίδης 2, Χατζηκίδης 13(3), Καρλάφτης 9(1), Χαρούνι Ν. Κατσούρης, Κρητικός 5, Βλασόπουλος 2, Χαρούνι Κ. 22, Καράμπελας, Βάρσος, Πρόγκας 2.

 

Νίκη Αμαρουσίου - Ερμής Σχηματαρίου 70-74

Δεκάλεπτα: 23-17, 42-44, 51-60, 70-74

Διαιτητές:  Κώτσου, Κωτσίρης

Νίκη Αμαρουσίου (Χρυσόγελος): Τσέκενης Ι. 3(1), Δανάς 11(3), Μιχαλάκης 12(2), Σταμάτης 5, Κοντογιάννης 4, Κυπριτζόγλου 12(2), Σκούταρης 13(1), Κουκάκης 6, Ντέντα 4.

Ερμής Σχηματαρίου (Τσαούσης): Ζήμπρας, Πανταζής 13(1), Γκρινιάρης 18, Κολοβός 5, Θωμάς, Κώνστας 3(1), Φλώτσιος 5(1), Κουτής, Αγγελέτος 6(1), Τσιριμώκος 6(2), Γυφτονικολός 9, Σπηιώπουλος 9.

 

1ος ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ

Τα αποτελέσματα της 24ης αγωνιστικής
Νίκη Β. – Νικόπολη Πρ. 75-62
Φίλιππος Β. – Φαίακας Κερκ. 71-55
Ίκαροι Τρ. – Πρωτέας Γρεβ. 78-59
Εύαθλος – Ιωνικός Ιωνίας 79-66 παρ.
ΓΕ Αγρινίου – Ζέφυρος 66-58
ΑΓΣ Ιωαννίνων – ΑΟΚ Βέροιας 60-69
Ρεπό: ΑΠΣ Πτολεμαΐδας

Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 2017-2018 (3ος ΟΜΙΛΟΣ)

Ομάδα Βαθμ Αγων Νικ Ηττ Μηδ Επιθ Αμυν Διαφ   Βαθ2     Διαφ2     Διαφ3  
ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 41 22 19 3 0 1749 1418 331   0   1   1,233
ΚΕ ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡ. 40 23 17 6 0 1615 1514 101   0   1   1,066
ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 37 22 15 7 0 1675 1559 116   0   1   1,074
ΦΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 35 22 13 9 0 1623 1470 153   0   1   1,104
ΑΣΑΑ ΖΕΦΥΡΟΣ 02 34 22 12 10 0 1526 1455 71   0   1   1,048
ΣΚ ΝΙΚΟΠΟΛΗ ΠΡΕΒΕΖΑΣ 33 22 11 11 0 1469 1458 11   7   1   1,007
ΜΠΑΣ ΕΥΑΘΛΟΣ ΜΑΚ. 33 22 11 11 0 1590 1532 58   6   1   1,037
ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 33 23 10 13 0 1641 1672 -31   5   1   0,981
ΑΟΚ ΒΕΡΟΙΑΣ 32 22 10 12 0 1445 1456 -11   3   1,095   0,992
ΑΜ ΙΚΑΡΟΙ ΤΡΙΚ. 32 22 10 12 0 1474 1579 -105   3   0,912   0,933
ΑΣ ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ 31 22 9 13 0 1500 1538 -38   0   1   0,975
ΓΕ ΑΓΡΙΝΙΟΥ 26 22 4 18 0 1390 1741 -351   0   1   0,798
ΑΠΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ 25 22 3 19 0 1361 1666 -305   0   1   0,816

 

Φύλλα αγώνα 

ΓΕ Αγρινίου-Ζέφυρος  66-58

Δεκάλεπτα: 22-11, 37-27, 50-44, 66-58

Διαιτητές: Καμήτσος, Μαρινάκης 

ΓΕ Αγρινίου (Φαράντος): Χειμώνας, Αϋφαντόπουλος, Βακουφτσής, Σταμουλάκης 7, Ντάλας, Μπαρούχας 26(5), Σαπλαούρας, Τσώλος 2, Μπεκατώρος 13(3), Δάρλας 6(2), Βούλγαρης, Βασιλείου 10.

Ζέφυρος (Τσολάκης): Μυτιληναίος 9(3), Νικολαῒδης 4, Ματενίδης 4, Τσαμόγλου, Τσιόγκας 19, Μυστιλιάδης 22(2).

 

Εύαθλος Πολυκάστρου - Ιωνικός 79-66 (66-66 κ.α.)

Δεκάλεπτα: 16-23, 28-37, 47-51, 66-66, 79-66 (παρ.)

Διαιτητές: Καρακώστας, Κοντογιάννης

Εύαθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος): Παπαδόπουλος Σ. 10(2), Ημερίδης 18(2), Τασούδης 3(1), Τσινόπουλος 20(2), Τσελέκης 8, Σιδηρόπουλος 14(1), Κουτούλας 6(2).

Ιωνικός (Πετρόπουλος): Μητακίδης 2, Παουλεάνου, Γεωργιάδης 13, Κούτε 4, Μαδεμλής, Βαρίτης 13, Δελής 9, Σιδηροηλίας 9, Αναστασιάδης 16.

 

Ικαροι Τρικάλων - Πρωτέας Γρεβενών  78-59

Δεκάλεπτα: 22-15, 40-30, 59-47, 78-59

Διαιτητές: Τσουμαχίδης, Δόλγυρας

Ίκαροι Τρικάλων (Μητσιάδης): Φούντας Φ. 5, Στάνκοβιτς 2, Αργύρης Κ. 26, Μέξης 4, Χατζής 2. Ντούρβας 9, Μπαρμπαρούσης 2, Αργύρης Σ. 2. Φούντας Γ. 24, Θεοδώρου 2, Κορδέας.

 

Νίκη Βόλου - Νικόπολη Πρέβεζας 75-62

Δεκάλεπτα: 15-12, 27-28, 52-41, 75-62

Διαιτητές: Λουλουδιάδης, Παπαθανασίου

Νίκη Βόλου (Πρέκας, Τύμπας): Διγενής, Ρουσιώτης, Γεωργίου 12, Αναγνωστόπουλος 12(1), Καφάσης, Κουτίνας 29(3), Τσαβές 6, Βλήτσιος, Παπαζήσης, Παπακώστας 10, Τοκατλίδης 6.

Νικόπολη Πρέβεζας (Μυριούνης): Βαγενάς 13(2), Αργυρός 9(2), Σουλιώτης, Τσιτσώνης 6(2), Σταμούλης 5(1), Παπαμιχαήλ, Γεωργάκης 4, Νίκας 5, Μακρόπουλος 8(2), Μπάλλας 12.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ Β. – ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡ. 71-55
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-13, 42-21, 54-39, 71-55
Διαιτητές : Φουτζήλας και Παπαδόπουλος Χ
ΦΙΛΙΠΠΟΣ Β. (Γκίμας-Μπλατσιώτης): Μόρας 2, Βάλλιος 9(3), Τσιακλάγκανος 4, Κοθράς 21(5), Παραπούρας 16(4), Σουτζόπουλος 11(1), Καντάρκος 4, Καβαργύρης, Μαρκόπουλος 2, Τόκας Π., Τόκας Α., Τσεσμετζίδης 2.
ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ (Κοντογιάννης –Αργαλιάς): Ματενίδης14(2), Νεδέλκος3(1), Χατζόπουλος 14, Σπιτιέρης 4, Μακρίδης, Μαγκανάς, Βογιατζής 4, Α. Περούλης 12(2), Πάλλης 2, Ούστογλου, Αγάθος, Σκούρτης 2.

ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – ΑΟΚ ΒΕΡΟΙΑΣ 60-69
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10-22, 30-44, 47-57, 60-69
ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ: Γεωργίου 16, Ζαμπέτης 2, Μπαρτζώκας 12, Αντωνίου 6, Καννής 3, Γιάκας 4, Εξαρχόπουλος, Φίλιος 13, Θώδης 4
ΑΟΚ ΒΕΡΟΙΑΣ: Τρομπούκης, Ουσουλτζόγλου, Σισμάνης 15 (1), Γκανάς 7 (1), Βλάχος 15 (2), Μαυρίδης 7, Ορφανίδης, Ιωαννίδης, Λέφας 8, Μπαρμπαρούσης 4, Χατζηλαμπρινός, Γιαννουζάκος 13 (2)

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ

Τα αποτελέσματα της 24ης αγωνιστικής
Πολύγυρος – Κένταυρος Καλ. 86-50
Αστέρας Σίνδου – ΧΑΝΘ 61-71
Μαντουλίδης – ΓΑΣ Κομοτηνής 67-56 
Μακεδονικός – Ευκαρπία 96-82
Ελευθερούπολη – ΜΕΝΤ 94-89
ΑΕ Κομοτηνής – Απόλλων Καλ. 83-73 
Αίας Ευόσμου – Ορφέας Ν. Σκ. 101-37

Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 2017-2018 (4ος ΟΜΙΛΟΣ)

Ομάδα Βαθμ Αγων Νικ Ηττ Μηδ Επιθ Αμυν Διαφ   Βαθ2     Διαφ2     Διαφ3  
ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ 46 24 22 2 0 2055 1654 401   0   1   1,242
ΑΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ 44 24 20 4 0 1884 1624 260   0   1   1,160
ΑΟ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ 41 24 17 7 0 1940 1756 184   0   1   1,104
ΑΠΣ ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ 39 24 15 9 0 1814 1562 252   7   1   1,161
ΧΑΝΘ 39 24 15 9 0 1798 1596 202   6   1   1,126
ΜΕΝΤ 39 24 15 9 0 1908 1807 101   5   1   1,055
ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ 37 24 13 11 0 1902 1793 109   0   1   1,060
ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 36 24 12 12 0 1722 1760 -38   4   1   0,978
ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ 36 24 12 12 0 1715 1655 60   2   1   1,036
ΜΑΣ Ε.ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ 35 24 11 13 0 1735 1696 39   0   1   1,022
ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΙΝΔΟΥ 32 24 8 16 0 1611 1719 -108   0   1   0,937
ΜΓΣ ΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ 29 24 5 19 0 1583 1819 -236   0   1   0,870
ΑΣ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΚΑΛ/ΤΕΙΑΣ 27 24 3 21 0 1497 1857 -360   0   1   0,806
ΟΡΦΕΑΣ Ν.ΣΚΟΠΟΥ ΣΕΡΡΩΝ 24 24 0 24 0 1216 2082 -866   0   1   0,584

 

Τα φύλλα αγώνα

ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΙΝΔΟΥ-ΧΑΝΘ 61-71
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-21, 35-38,47-51, 61-71
ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΙΝΔΟΥ (Μπαλογιάννης)Λεπτοκαρίδης 12, Σταυρακίδης, Παπαπασχάλης 2, Ιωαννίδης 15, Πετρίδης, Μπίλιος, Γιαννόπουλος, Αγραφιώτης 20(3), Ιατρίδης, Ακριτίδης 2, Μισιρλόγλου 10(2), Αθανασιάδης.
ΧΑΝΘ (Ζαφειρούδης):Παπαζούδης 6(2), Χατζηβούρκογλου, Ακεψιμαϊδης 15(3), Ναλμπάντης, Ζιάκας, Θωμαϊδης 6, Γεωργάκης 10, Πέτροβιτς 28(5), Κουτσοκώστας, Μακούλης, Βλαγκόγιας 6, Ζεκιριέ.

ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ-ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ 67-56 
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10-10, 38-23, 49-42, 67-56 
ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ(Ντολόπουλος): Γεωργίου 1, Ρόπουτης 6(1), Τάκης 12(3), Μπέλλος 13(3) Ρεφατλάρι 6(2),Γραβάνης 6, Καλόγηρος 13, Τσιριλάκης 8, Γκίζης 2.
ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ(Λεμονίδης): Σκεμπή 3, Αθανασίου 2, Λεχούδης 12(1), Γιωτόπουλος 5(1), Σιμάκης 18(1), Παλάσκας 6(2), Μπίτατζης, Χαλίλ 10, Μαρκογιαννάκης.

ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ- ΜΕΝΤ 94-89
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 29-20, 50-45, 71-66, 94-89
ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ (Παπαδόπουλος): Στυλίδης 20(3), Θεοδωράκος 20(6), Απαζίδης 16, Μανάκας 6, Ιωάννου 11(3), Βοϊβατόπουλος 21 Μασάδης. 
ΜΕΝΤ (Νομικός): Αμπατζάς, Καλπακτσίδης 8, Μιχαηλίδης 33(3), Μπουραζάνης 2, Καρανώτας 10, Παπαδόπουλος Αγ 16(3), Ακσεχέρογλου 7, Γιαννούλης 13.

ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ- ΟΡΦΕΑΣ Ν. ΣΚΟΠΟΥ  101-37
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 30-15, 53-26, 71-34, 101-37
ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ (Γυμνόπουλος-Κόρκας): Βαρδής 6, Δοξάκης 12(4), Μπαλτζόπουλος 8(1), Νικολούδης 37(7), Περιστεράκης 4, Νησιώτης, Σίσιου, Σεκαδάκης Γ 6, Νέσης 18(1), Λίσελης, Σεκαδάκης Δ 11.
ΟΡΦΕΑΣ Ν. ΣΚΟΠΟΥ (Σίσκος): Καραμπατζάκης 2, Γεωργόπουλος2, Δροσινός 7(1), Χατζής 5, Αχτσής 2, Θεοδωρόπουλος 1, Καρακάσης, Γάτος 13, Σίμος 3, Σουρίδης, Φραντζέσκος 2

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ –ΕΥΚΑΡΠΙΑ 96-82
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-17, 45-40, 71-61, 96-82
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ(Μύθου); Παπαγρηγορίου, Κοντσές 12(1), Ντισλής 11(1), Κουντουρατζόγλου 19(1), Βούλγαρης, Μπαρζού 11, Χαλάτσης 14, Κομμάτας, Πηλακούτας 23(3)Λυχριδάς, Κασούρας 6, Μαργαρίτης. 
ΕΥΚΑΡΠΙΑ(Νίκου): Ψευτογκάς 18(5), Πούλιος 2, Κολλώτσιος Β, Καρακώστας, Γκαβέζος Αριστ 7, Γαϊτάνης 14(2), Ρεδάρης 3(1), Κολλώτσιος Α 2, Ουλουσίδης 11(2), Κόκκουρας 14, Κιούρκας 9, Γκαβέζος Αν 2.

ΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 83-73
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-14, 47-38, 62-54, 83-73
ΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ (Δάφτσης): Καραμανλής 6, Παπαδόπουλος 3(1), Κιμπάρης, Καραμπίνης 2, Μαγουλάς 25(2) Δάτσης 5, Γκιρίτσης, Κυφωνίδης 16(1) Φωτακάκης, Σπέντζος 12(3), Θεοδωρίδης 11.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Κεσίδης-Γεωργιάδης): Χασιώτης, Αποστόλου 29(5) Μυσιρλού 6(1), Τσαματάνης, Κουκουλίδης 12(1), Ανδρεάδης, Καλαμπόκης 6, Κιότης 11(1), Χατζίδης 9.

ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ-ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ 86-50
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-15, 36-26, 60-36, 86-50 
ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ(Χαλκιάς): Χατζηκυριακίδης 2, πιπιλιάρης 6, Τσιούντος 15 2, Τσίγκας 2, Μαυρουδής , Παυλέας 7, Μπέγας 13(1) Καραγιαννάκης 12(1), Νικολόπουλος 7 (1), Νούκαρης 18(4), Αποστολίδης 4. 
ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑΣ (Βλόστος): Πιτσούλης 2, Τσελάνι, Φωτιάδης 4, Χανιωτάκης 14(1), Παρασκευάς 6, Ανφιμιάδης, Ρέμπελος 10(1), Δασκαλάκης 4, Ζωγράφος 10.


διαβάστε επίσης

comments powered by Disqus

"Στο www.basketnet.gr είμαστε απλά... ερωτευμένοι με το μπάσκετ. Αγαπάμε την πορτοκαλί μπάλα. Λατρεύουμε τον ήχο της όταν σκάει στο παρκέ... Αυτό είναι το μπάσκετ! Έρωτας με την πρώτη... μπαλιά!"

Newsletter

Εγγραφείτε στο Newsletter του Basketnet.gr.

Back to Top