Αρχική  >  Ελλάδα  > Β' + Γ'

Η δράση στη Β΄ Εθνική

Football
3601
Ανέβηκαν στην Α2 Διαγόρας Δρυοπιδέων και Χαρίλαος Τρικούπης!

ΝΟΤΟΣ

Τα αποτελέσματα της 28ης αγωνιστικής

Πρωτέας Βούλας-Ιπποκράτης Κω 82-69
Πανερυθραϊκός-ΑΕΝ Κηφισιάς 71-67
Διαγόρας Δρυοπιδέων-Πανελευσινιακός 82-81
ΚΑΟ Κορίνθου-Ίκαρος Νέας Σμύρνης 73-64
Παγκράτι-Ιωνικός Νίκαιας 77-104
Ηράκλειο-Δάφνη Δαφνίου 74-77
ΓΣ Μάνδρας/Νικηφόρος-Τρίτωνας 77-63
ΕΦΑΟΖ-Κορωπί 82-85 (παρ.)

Β ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 2017-2018 (1ος ΟΜΙΛΟΣ)

Ομάδα Βαθμ Αγων Νικ Ηττ Μηδ Επιθ Αμυν Διαφ   Βαθ2     Διαφ2     Διαφ3  
ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 55 28 27 1 0 2628 2072 556   0   1   1,268
ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 50 28 22 6 0 2259 2114 145   0   1   1,068
ΑΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ 47 28 19 9 0 2126 2022 104   0   1   1,051
ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ 44 28 16 12 0 2087 2043 44   0   1   1,021
ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 43 28 15 13 0 1985 1960 25   7   1   1,012
ΓΣ ΜΑΝΔΡΑΣ ΝΙΚ. 43 28 15 13 0 2209 2216 -7   6   1   0,996
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ 43 28 15 13 0 2084 2083 1   5   1   1,000
ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ 40 28 12 16 0 1993 2053 -60   9   1,162   0,970
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ 40 28 12 16 0 2108 2183 -75   9   0,860   0,965
ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ 40 28 12 16 0 2069 2191 -122   7   1   0,944
ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 40 28 12 16 0 2142 2223 -81   5   1   0,963
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 38 28 10 18 0 2124 2228 -104   6   1   0,953
ΑΕ Ν. ΚΗΦΙΣΙΑΣ 38 28 10 18 0 2079 2161 -82   5   1   0,962
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ 38 28 10 18 0 2047 2109 -62   4   1   0,970
ΑΟ ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ 37 28 9 19 0 1886 2038 -152   0   1   0,925
ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ 36 28 8 20 0 2082 2212 -130   0   1   0,941

 

ΒΟΡΡΑΣ

Τα αποτελέσματα της 28ης αγωνιστικής

Χαλκηδόνα-Χαρίλαος Τρικούπης 63-74
Αγρίνιο-Γέφυρα 78-61
Φάρσαλα-Πευκοχώρι 70-84
Ικαροι Σερρών-Ελίμεια 85-54
Ερμής Λαγκαδά-Τιτάνες Παλαμά 81-76
Μαχητές Πειραματικού Πεύκων-Καβάλα 58-71
Ανατόλια-Ασπίδα Ξάνθης 100-65
Ρεπό το Στρατώνι

Β ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 2017-2018 (2ος ΟΜΙΛΟΣ)

Ομάδα Βαθμ Αγων Νικ Ηττ Μηδ Επιθ Αμυν Διαφ   Βαθ2     Διαφ2     Διαφ3  
ΓΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ 49 27 22 5 0 1966 1717 249   0   1   1,145
ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ 46 26 20 6 0 1988 1755 233   0   1   1,132
ΑΟΚ ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 45 26 19 7 0 1854 1650 204   4   1   1,123
ΑΣ ΕΥΡΩΠΗ 87 ΠΕΥΚ. 45 26 19 7 0 1798 1612 186   2   1   1,115
ΣΑΑΚ ΑΝΑΤΟΛΙΑ 44 26 18 8 0 2034 1813 221   0   1   1,121
ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ 41 26 15 11 0 1730 1660 70   0   1   1,042
ΣΑ ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ 40 26 14 12 0 1756 1727 29   3   1,090   1,016
ΜΑΣ ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 40 26 14 12 0 1766 1744 22   3   0,916   1,012
ΑΣ ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑ ΠΕΥΚΩΝ 38 26 12 14 0 1788 1822 -34   0   1   0,981
ΓΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ 37 26 11 15 0 1834 1915 -81   0   1   0,957
ΓΑΣ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ 36 27 9 18 0 1778 1923 -145   0   1   0,924
ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ 35 26 9 17 0 1641 1810 -169   0   1   0,906
ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ 34 26 8 18 0 1687 1826 -139   0   1   0,923
ΓΣ ΕΛΙΜΕΙΑΣ 31 26 5 21 0 1635 1915 -280   0   1   0,853
ΓΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ 27 26 1 25 0 1775 2141 -366   0   1   0,829

 

ΝΟΤΟΣ

Τα φύλλα αγώνα:

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ–ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ 82-69 
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-15,38-36,56-52,82-69 
Διαιτητες: Λογοθέτης-Σταθόπουλος
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Βλαχος): Αγγελόπουλος 16 (1), Βαρδαβάς 2, Αθηνιώτης 2, Ματαλιωτάκης 22, Μόρφης 11 (3), Μπάλας, Τοπάλης 5 (1), Καματερός, Γάργαλης 12 (3), Αυγενικός 12 (2), Ματσάγγος, Λάτσης.
ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ (Κουλουριώτης): Καραθωμάς 4, Κουμπούρας 26 (2), Τρύπας 3 (1), Σκούφης 2, Ασημακόπουλος 17 (1), Λεκάκης 1, Χαρίσης 11, Τσακαλέρης 5 (1), Καταβαίνης.

ΕΦΑΟΖ–ΚΟΡΩΠΙ 82-85 (παρ.)
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 26-9, 43-37, 58-58, 76-76 (κ.α.), 82-85
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος-Τσαχάκης
ΕΦΑΟΖ (Ζήβας): Παπαφλωράτος 11 (3), Γκόντγουϊν 16 (5), Γκαβασιάδης 16 (2), Κοψιάς 2, Ξύδης 15 (2), Σαμοθράκης 4, Στάθης 4, Τσιτσιγιάννης 9 (1), Γεωργιάδης 2, Παπαρέγκας 3.
ΚΟΡΩΠΙ (Παπαδόπουλος): Δενδρινός 7 (1), Μπουρδάνος 10 (2), Γκοντόπουλος 19 (3), Αγόρης, Σιμιτζής 18 (2), Σπανός 21 (4), Μαλτέσιος 10, Πετς.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ-ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 82-81
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-13, 48-29, 63-53, 82-81
Διαιτητές: Αργυρούδης-Τσολάκος
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ (Σαμόλης): Μπιμπούδης, Κούκας 19 (5), Λυκογιάνης 7 (1), Καραλής 5 (1), Κωνσταντώνης 9 (3), Πέττας 20, Καρασταμάτης, Κατιάκος 15, Καλλίλας, Καραβανάς 7.
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Χούμπαυλης): Νικολακόπουλος 3 (1), Κελαϊδής 31 (7), Ηλιάδης 5, Ρόκκας 5 (1), Ζούμπος 16 (3), Τζιάλας 2, Στέφος 12, Φωτόπουλος 3 (1), Ματζιώρης 4.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ-ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 77-104
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-27, 41-57, 55-87, 77-104
Διαιτητές: Φραγκούλη-Ουσταμπασίδης
ΠΑΓΚΡΑΤΙ (Κουτσένης): Κούτρας 9 (1), Καυκής 9 (1), Χριστόπουλος 7 (1), Γεωργοπαπαδάκος 14 (2), Γιαννίκος 3 (1), Σφηκάκης, Τζάτζας 9 (3), Λυτόπουλος 2, Φάσουρας 3, Ξιούρας 4, Μπένος 15, Γερονικος 2.
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Γούναρης): Κοντραφούρης 3, Καράμπουλας 23, Κατράνης, Πετροδημόπουλος 6, Παλαιοχωρίτης 3 (1), Μπατής 7 (1), Βασιλόπουλος 24 (5τρ., 13ασ.), Κανονίδης 19 (2), Κατούφας 9, Βασιλόπουλος Θ., Παπαδόπουλος 7 (1), Κουντουράς 3 (1).

ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 74-77
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-22, 23-38, 43-57, 74-77
Διαιτητές: Κωνσταντινίδου-Νάστος
ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Μακράκης): Γουμενάκης, Λάκκας 8, Μηλαθιανάκης, Παπαδάκης 5, Λιανός 15 (1), Πρωτογεράκης 4, Καλατζής 2, Χάλαρης 26, Πετράκης 14 (1).
ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ (Σορώτος): Γεωργούτσος 8, Κουφόπουλος, Καπώνης 4, Χρυσός, Σοφρωνάςς 6 (2), Γκίνης 17 (4), Μιχόπουλος 8 (1), Γκουζέλης 10 (1), Τσιάκος 15, Τσελεμπής 9 (1).

ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ-ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ 73-64
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 24-9, 40-29, 59-45, 73-64
Διαιτητές: Μακρής-Τσιμπούρης
ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ (Νικητόπουλος): Πράτης 9 (3), Σακελλαράκης 12, Μακρής 11 (1), Κατσαμάκης 5, Κεφαλάς 8 (1), Δανιήλ 12 (2), Γεωργούλης 2, Αντωνόπουλος 5, Σκορδάς, Γιανναλέτσος 9.
ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ (Καρακώστας): Γοργόνης 4, Μελισσουργός 6, Βελιζιώτης 4 (1), Γραμματικός 4, Σπυρόπουλος 3 (1), Βούζας 22 (1), Λάβαρης 5 (1), Δορκοφίκης 6 (1), Μιχαλόπουλος 2, Ζούκας 8.

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ-ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 71-67
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-16, 31-36, 46-53, 71-67
Διαιτητές: Αναστασίου-Γιακείμμη
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ (Χουχουλής): Στεργίου, Καλλιανιώτης 21 (6/8τρ., 12ρ.), Δερμιτζάκης 2, Τσακίρης 2, Σκάνδαλος 4, Γιαουρτόγλου 18 (3), Λέπουρης, Αντωνίου 13 (2), Μακρόπουλος 6 (11ρ.), Σταθόπουλος 5, Καλούδας, Κωνσταντινόπουλος.
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ (Λιόγας): Καμαριανός 16, Μοσχοβίτης 7, Κεφαλάς 7 (1), Μαρίνος, Μανούσος, Ντουζίδης, Χαϊκάλης 4, Χατζηνικόλας 9, Πρέκας 2, Ψαρόπουλος 22 (2).

ΓΣ ΜΑΝΔΡΑΣ – ΤΡΙΤΩΝΑΣ 77-63

Δεκάλεπτα : 22-13, 41-37, 59-52, 77-63

Διαιτητές : Παπαθανασίου-Πλιάκας

ΓΣ Μάνδρας (Καλογήρου) : Τζιβελέκας 8 (2), Κωτσόπουλος, Παπανικολάου, Κούσουλας 25 (2), Καραμπάτσος 6 (2), Παπαπέτρος, Γκαϊντάσοφ 4, Μουστόπουλος 14, Βαφειάς 2, Γεωργοπαπαδάκος 10 (1), Ψυλέας 8 (1).

Τριτωνας (Μιχελάκος) : Ευστρατίου, Κούτουλας 2, Φράγκος, Καλατζής, Ζησόπουλος, Ντίμπο 13 (1), Θυμνιός 21, Καραδολάμης 8, Δαμιανάκος, Γκαβανόπουλος 10 (1), Κουκουνιάς 6, Βερτούδος 3.

ΒΟΡΡΑΣ

Τα φύλλα αγώνα:

ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ–ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ 63-74
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-20, 39-37, 47-56, 63-74
Διαιτητές: Παγώνης-Ευφραιμίδης
ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ (Τουλούμης): Πετρίδης 9 (1), Μαρκίδης 4, Μαραπίδης 6 (1), Παπαδόπουλος, Λαΐδης, Πεταλωτής 20, Σεφερίδης 1, Μάντσος 3 (1), Μπατάκας 5, Κουζογιάννης 10, Παναγιώτου 5 (1).
ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ (Δημητριάδης): Βουρνάς 2, Ντόβας 11 (2), Ξηρός 2, Μουράτογλου 12 (1), Σταυρόπουλος 7, Περρωτής 8, Καραγκιολίδης 8, Αδαμόπουλος 10, Πολίτης 14 (1).

ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ ΠΕΥΚΩΝ-ΚΑΒΑΛΑ 58-71
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 8-20, 31-42, 45-53, 58-71
Διαιτητές: Ταρενίδης Στ.-Φακίτσας
ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ ΠΕΥΚΩΝ (Γεροφώτης): Βογιατζής 6 (2), Καραγιαννίδης, Αρνίδης 3, Δήμας 7, Χατζημιχαηλίδης 11 (2), Στόλης 10, Κωνσταντινίδης 2, Μπάκος 9 (2), Βαγιάτης, Βαϊντερλής, Βελισσαρίου 10 (2).
ΚΑΒΑΛΑ (Καραπιπεριδης): Ερεμπενάζιε, Παντόπουλος, Μιχάλογλου 9 (1), Καπινιάρης 7 (1), Τάγαρης, Αθανασιάδης 22 (5), Κουμλέλης 13, Πιεβάλιτσα 5 (1), Καραθανάσης, Παππάς 9 (1), Χονδρόπουλος 6 (2).

ΦΑΡΣΑΛΑ–ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ 70-84
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 24-31, 49-52, 54-67, 70-84
Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Θεοδώρου
ΦΑΡΣΑΛΑ (Φόρος): Νικολόπουλος 13 (2), Ντίνος 2, Σαββίδης, Χαιρετίδης 11 (2), Αναγνωστόπουλος Χ. 18 (4), Συνετός, Αναγνωστόπουλος Γ. 13 (1), Λούτας, Λιούπης 2, Καραδήμας 1, Μακρής 10.
ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ (Μελετιάδης): Αμπατζίδης 6 (2), Tσιμπής 3, Λαζαρίδης, Tζουβάρας 6, Mαυρίδης 13, Καραμπέκης 4, Kιγμέτογλου 22 (1), Σικαλίδης, Θεοδωρίδης 12, Δανάκης 18 (3).

ΑΝΑΤΟΛΙΑ–ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ 100-65
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-17, 50-36, 80-50, 100-65
Διαιτητές: Μελανίδης-Χατζηχαρίσης
ΑΝΑΤΟΛΙΑ (Γκαϊτατζής): Πουλιανίτης 3 (1), Πρωτούλης 8, Γαλανίδης 22 (5), Ζαφειρούδης 10 (1), Συμεωνίδης 5, Ξενιτίδης 3 (1), Σταματογιάννης 18, Ζώτος 10, Βεργίνης 6, Καραποστόλου 15 (2).
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Ιωαννίδης): Αμούτζιας 5 (1), Παπαδάκης 1, Γρούδος 5 (1), Τσιώγκας 11 (3), Στεφανίδης 5 (1), Κλωνάρας 8 (1), Ανθής 2, Κουτσογιάννης 10, Θεοδωρίδης 2, Μασμανίδης 16, Σαββίδης.

ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ – ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ 78-61
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 28-18, 46-38, 56-50, 78-61
Διαιτητές: Μακρόπουλος – Γεράνιος.
ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Διαμαντάκος): Τασόπουλος 6, Κυριλής Θ. 11(1), Μουρατίδης 10(1), Γκρέκας 4(1), Κυριλής Δ. 7(1), Τάσσος 7, Κασαμπαλής 20, Μήτσου 10(2), Ρέντζιος, Τάγκας 3(1).
ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ (Ροδάς): Νικολαΐδης 12, Καζαμίας, Κολοκοτρώνης 17(5), Γαρέζος 16(4), Παπαδόπουλος 3, Σιώπης 11(2), Σαραντίδης, Ταουσάνης 2, Μπίσκας, Ευσταθιάδης, Αζίζης.

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ-ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ 81-76
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 27-18, 45-38, 60-55, 81-76
Διαιτητές: Δημάδης, Ζαχαριάδης
ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ (Τσούρμας): Μήνου 11 (1), Αμπατζάς 5 (1), Δημητρακάς 4, Ελευθεριάδης 8, Τοπουζίδης 6, Μάρουσιτς 11 (1), Παρίτσης 4, Χριστοδούλου 8, Αβοκάτος 7 (1), Γκαμούρας 12, Μέλλιος 3 (1), Κοτσάνος 2.
ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ (Αρχοντούλης): Μπιζιώτης 7 (1), Τσούμας, Γεωργαντζάς, Κατσαδούρος 2, Τσιμούρτος, Αρχοντούλης, Μακρής 12 (4), Μούμογλου 19 (2), Μανδαλάκης 25 (2), Αποστολάκης 11.

ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ-ΕΛΙΜΕΙΑ 85-54
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 27-14, 43-27, 62-43, 85-54
Διαιτητές: Αγραφιώτης-Πράττος
ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ (Ποργιόπουλος): Δαλαγκόζης 2, Γρίψιος 10 (1), Σιδερίδης 11 (3), Γεωργιανός 6 (2), Τράκας 5 (1), Γκάτζιας 22 (2), Φώτογλου 8, Γκούτζιας 2, Τοπάλης, Τσέλιος 2, Κακιούζης 17.
ΕΛΙΜΕΙΑ (Δημόπουλος): Τσιρέκας, Μαλούτας, Σαπούρας 3 (1), Τσιάμης 6 (2), Πεχλιβανίδης, Τσούκας 11 (3), Μαλλιούρας 11 (1), Μακρής 18 (6), Τσιμίδης 5.

 

 


διαβάστε επίσης

comments powered by Disqus

"Στο www.basketnet.gr είμαστε απλά... ερωτευμένοι με το μπάσκετ. Αγαπάμε την πορτοκαλί μπάλα. Λατρεύουμε τον ήχο της όταν σκάει στο παρκέ... Αυτό είναι το μπάσκετ! Έρωτας με την πρώτη... μπαλιά!"

Newsletter

Εγγραφείτε στο Newsletter του Basketnet.gr.

Back to Top