Αρχική  >  Ελλάδα  > Β' + Γ'

Η δράση στη Γ΄ Εθνική

Football
3541
Για την 23η αγωνιστική είχαμε

1ος ΟΜΙΛΟΣ ΝΟΤΟΥ

Οίακας Ναυπλίου – Απόλλων Σμύρνης 85-45
Ν. Ιωνία – Κεραυνός Αιγίου 79-71
Καλαμάτα 80 – ΕΑ Πατρών 63-55
Γλαύκος – Αχαγιά 82 64-59
ΚΑΠ – Ολυμπιάδα Ασσου 96-68
Ακράτα – Ενωση Ιλίου 57-80
Εσπερος ΑΟΠΑ – Μελίσσια 74-69 (κ.α. 62-62)

Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 2017-2018 (1ος ΟΜΙΛΟΣ)

Ομάδα Βαθμ Αγων Νικ Ηττ Μηδ Επιθ Αμυν Διαφ   Βαθ2     Διαφ2     Διαφ3  
ΟΙΑΞ ΑΟ ΝΑΥΠΛΙΟΥ 43 23 20 3 0 1711 1304 407   0   1   1,312
ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ 42 23 19 4 0 1596 1293 303   0   1   1,234
ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 41 23 18 5 0 1644 1388 256   3   1,059   1,184
ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ 82 41 23 18 5 0 1593 1457 136   3   0,944   1,093
ΑΟ ΑΚΡΑΤΑ 37 23 14 9 0 1643 1524 119   0   1   1,078
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 36 23 13 10 0 1589 1624 -35   3   1,044   0,978
ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ 36 23 13 10 0 1520 1459 61   3   0,957   1,041
ΚΑΠ 34 23 11 12 0 1611 1551 60   0   1   1,038
ΑΓΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ 33 23 10 13 0 1647 1673 -26   0   1   0,984
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 32 23 9 14 0 1663 1708 -45   3   1,011   0,973
ΕΣΚΔ Ν. ΙΩΝΙΑΣ 32 23 9 14 0 1604 1554 50   3   0,988   1,032
ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ 27 23 4 19 0 1415 1573 -158   0   1   0,899
ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 25 23 2 21 0 1235 1619 -384   0   1   0,762
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΣ.ΛΕΧ. 24 23 1 22 0 1384 2128 -744   0   1   0,650

 

Τα φύλλα αγώνα

ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ – ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 74-69 (κ.α. 62-62)
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-14, 23-28, 38-46, 62-62, 74-69.
Διαιτητές: Κουτσοδήμος και Τσιμπούρης.
ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ (Δεράος): Γιαλελής 4, Φραντζής 17 (3), Σερέτης 3, Λαμπρόπουλος 3 (1), Ροκανάς 8 (2), Ζαφείρης 17 (3), Βύρλας 9, Καλογιάννης, Νάτσκος, Σκόνδρας 6, Αγγελόπουλος 7.
ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Σταϊκόπουλος): Κύριος 2, Τζωρτζόπουλος 8 (2), Ξηρός 4, Βούλγαρης 9 (2), Κυπαρίσης 4, Βαθρακοκοίλης, Καλογερόπουλος 2, Παλάντζας 13 (3), Καραχάλιος 16 (1), Τζέμης 5, Σπυριδάκης 6.

ΟΙΑΚΑΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 85-45
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-16, 40-27. 60-32, 85-45.
Διαιτητές: Κρεσταινίτης – Γεράνιος
ΟΙΑΚΑΣ Ν. (Νώντας): Ραζής 2, Μπόυσι 11(1) , Μπουρής 16 (2), Πελεκάνος 10, Παπαντωνίου 1, Τσούχλης, Γεωργιάδης 13, Φρουσκλιάς 17 (2), Ευστρατίου 9, Μπουρτσουκλής, Ψάλτου 6.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ. (Ασημακόπουλος): Οικονομάκης 2, Μπίτσικας 8 (2), Πρισκομάτης 17 (3), Καραμπάς 4 (1), Πρόφκα, Οικονομόπουλος 10 (2), Ανδρεόπουλος 4, Δρόσος.

ΑΚΡΑΤΑ – ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 57-80
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-19, 30-46, 44-63, 57-80
Διαιτητές: Νάστος-Σταθόπουλος
ΑΚΡΑΤΑ (Σκαραφίγκας): Γιόβας, Λάφης 7, Κατωπόδης 8, Καλεμτζάκης 10 (1), Τσότσος 8, Οικονομόπουλος, Μαλλής 3, Λυμπέρης 7 (1), Βεσκούκης 14 (2)
ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ (Κτιστάκης): Βαϊδάκης 17 (1), Μπέλλας Γ. 9 (2), Σκαλωμένος 6, Φουντάς 9 (1), Πανουσόπουλος Θ., Μπολάτογλου, Μαγιντόμπε 3 (1), Μπέλλας Ο. 10, Πανουσόπουλος Κ. 8, Μανταλβάνος 12, Θωμόπουλος 3 (1)

ΚΑΛΑΜΑΤΑ – ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ 63-55
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-18, 29-33, 44-42, 63-55.
ΚΑΛΑΜΑΤΑ ΄80 (Κορογώνας): Μεντής 3, Πετρόπουλος, Φραγκέας 10, Χατζής 6 (2), Μπάζιος 8, Κοντόπουλος 19 (2), Βούλγαρης 14, Σκοπέτος 3 (1).
ΕΑΠ (Σκροπολίθας): Σαρίκας 23 (1), Δούρος 2, Κυριακίδης 2, Φωτιάδης 12, Ζαβέρδας, Παπαδόπουλος 8, Τσουλέας 2, Χουλιάρας 6 (1).

ΓΛΑΥΚΟΣ – ΑΧΑΓΙΑ ’82 64-59
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-19, 33-27, 52-43, 64-59.
Διαιτητές: Παναγιώτου, Δημόπουλος
ΓΛΑΥΚΟΣ (Βουρνάς): Χονδρογιάννης 7 (1), Κάλλης 3, Β. Λαμπρόπουλος 13 (2), Νιφόρας 6, Αγγελόπουλος 21, Σταυράκης, Σπυράκος 3, Τσεκλένης 11 (1), Σακελλαρόπουλος.
ΑΧΑΓΙΑ ΄82 (Λιόνας): Σταμόπουλος 3, Χαμηλός 5, Μοσχοβάκης 17, Οικονομόπουλος 2, Δαβάνης 13, Γατσούλης 8 (1), Νικολάου 5, Χρυσανθόπουλος 2, Λαμπρόπουλος Π. 4.

Ν. ΙΩΝΙΑ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ 79-71
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-14, 34-33, 58-49, 79-71
Διαιτητές: Φάκαρος, Ντάνος
ΕΣΚΔ Ν. ΙΩΝΙΑΣ (Δαμιανίδης): Καρτέρης 11 (3), Καραθανασόπουλος 9, Μαυρίδης 2, Γεωργίου 2, Λαμπρόπουλος 2, Λίτσιος 35 (3), Σιούτης 10 (3), Γεωργίου 8 (2).
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓ. (Γκοργκόλης): Αναστασόπουλος 15 (5), Φωτίου 4, Ζυγάς 2, Μαναβόπουλος 15, Γκόβας 14 (3), Καραγιάννης 4, Γκιζόγιαννης 17 (1).

ΚΑΠ – ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΛΕΧ. 96-68
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 30-27, 22-14, 24-17, 20-10
ΚΑΠ (Κακαλιάς-Μακρής): Ανδρικόπουλος, Κορρές 7(1), Ετζιάκα 7(1), Καγιάτζας, Ζαχαράκης 3(1), Πρίτσος 10(2), Ροδοστόγλου 27(5), Περδικάρης 28(3), Θεοδωράκης 1, Σακελλαρόπουλος 9, Τζίμης 4
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΣΣΟΥ-ΛΕΧΑΙΟΥ (Παπαμιχαήλ-Κτενά): Κρασαδάκης 30(1), Λενάκος 17(3), Αμπαδιωτάκης 6, Δόσης 4, Ραπανάκης 4, Τσάτσαρης 2, Ηλίου 2, Λύκος 3(1)

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ ΝΟΤΟΥ 

ΠΟΚ Έσπερος – Κρόνος Αγ. Δημ. 83-72
ΑΟΚ Χανιά – ΑΕ Πεντέλης 61-82
Άρης Νίκαιας – ΟΦΗ 77-68
Λοκρός Ατ. – Νίκη Αμ. 78-77
Ερμής Σχημ – Παναγίτσα 71-58
Έσπερος Λαμίας – Άρης Πετρούπολης 93-69
ρεπό: ΒΑΟΛ Χίου

Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 2017-2018 (2ος ΟΜΙΛΟΣ)

Ομάδα Βαθμ Αγων Νικ Ηττ Μηδ Επιθ Αμυν Διαφ   Βαθ2     Διαφ2     Διαφ3  
ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ 38 21 17 4 0 1668 1478 190   0   1   1,128
ΓΣ ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 37 21 16 5 0 1614 1536 78   0   1   1,050
ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ 36 21 15 6 0 1525 1383 142   0   1   1,102
ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 35 21 14 7 0 1608 1494 114   0   1   1,076
ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 34 21 13 8 0 1498 1427 71   3   1,032   1,049
ΑΣ ΛΟΚΡΟΣ 34 21 13 8 0 1661 1602 59   3   0,968   1,036
ΟΦΗ 31 21 10 11 0 1495 1429 66   0   1   1,046
ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 30 21 9 12 0 1541 1551 -10   2   1   0,993
ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΑΟΛ ΧΙΟΥ 30 21 9 12 0 1371 1449 -78   1   1   0,946
ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 28 21 7 14 0 1398 1535 -137   7   1   0,910
ΑΕΕ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑΣ 28 22 6 16 0 1505 1657 -152   6   1   0,908
ΑΟΚ ΧΑΝΙΑ 28 22 6 16 0 1473 1637 -164   5   1   0,899
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 23 22 3 18 1 1552 1731 -179   0   1   0,896

 

Τα φύλλα αγώνα

ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜ. – ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ 71-58
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 25-11, 40-24, 55-43, 71-58
Διαιτητές: Πλιάκας-Τηγάνης.
ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ (Τσαούσης): Ζήμπρας, Πανταζής 14, Θωμάς 5, Γκρινιάρης 16 (1), Λούκας, Κώνστας, Φλώτσιος 12 (1), Κουτής, Αγγελέτος 7 (1), Τσιριμώκος, Γυφτονικολός 4, Σπηλιώπουλος 13 (1).
ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ (Βελισσαράκος): Σκεμπές, Καρβούνης 4, Σπύρου, Μούντριχας, Θεοδωράκος 13 (2), Μαντζάκος, Ντουζίδης, Μπέλλος 2, Γκιζόγιαννης 12, Χοτζάλι, Δρακάκης 6, Σβορώνος 21 (5).

ΑΟΚ ΧΑΝΙΑ – ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ 61-82
ΑΟΚ ΧΑΝΙΑ (Θεοδωράκης): Σταθόπουλος, Αράπης 12 (2), Αλεξίου 4, Υφαντόπουλος 3 (1), Σαράντης 6, Μπαγάκης, Πούρος 2, Σκαμνάκης 6, Κολαρετάκης 5, Αδοντάκης 10, Τασιούδης 10, Παπαδάκης 3 (1).
ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ (Χαρτοματσίδης): Παπανδρέου 10, Μάντζιος 2, Γεωργακόπουλος 8, Λίτσο 15 (4), Αποστολόπουλος 5 (1), Κωνσταντάτος, Νάσσης-Ντάνιας 3 (1), Νιφόρας 2, Μούλας, Μπίγκος 11, Σαλτουρίδης 10, Μαλούκος 16

ΛΟΚΡΟΣ ΑΤ. – ΝΙΚΗ ΑΜΑΡ. 78-77
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 25-17, 46-38, 66-58, 78-77
Διαιτητές: Καμίτσος-Ασημακάκη.
ΛΟΚΡΟΣ (Ζαρονικόλας): Διαμαντής, Ρούζιος 2, Μπόλματης 6 (2), Μπουλαντζάς, Νικολάου, Παναγιωτίδης 11 (1), Σάκοτα 20, Μάτος Αν., Μάτος Αγγ. 17 (5), Ρετσινάς 2.
ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ (Καλλιώρας): Τσεκίνης 5 (1), Δαμάς 10 (2), Μιχαλάκης, Σταμάτης 17 (3), Κοντογιάννης, Κυπριτζόγλου 29, Πολυμενάκος, Σκούταρης, Κουκάκης 4, Ντέντα 12 (1).

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ – ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 93-69
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-19, 46-41, 69-53, 93-69
Διαιτητές: Γερακίνης-Φακίτσας.
ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ (Σοφογιάννης): Στογίλκοβιτς 2, Μπερτσιμάς, Σέττος 16 (2), Πάππος 13 (1), Ρουμελιώτης 5 Μαντζούκας, Φύκας 28 (5), Παπαργυρόπουλος 17 (1), Φούντας, Δαχρετζής 2, Κατράνας 10 (2), Παπανικολάου.
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Αρχιμανδρίτης): Μόκκας 14 (2), Βενιτουράκης, Γλύκος 3 (1), Κουλούρης 21 (3), Σασώνης 2, Μπούντρης 7, Κυρίτσης, Μπέλη 16, Γιαννακόπουλος, Γιατράκος 6.

Άρης Νικαίας - ΟΦΗ 77-68

Δεκάλεπτα: 25-18, 46-38, 64-53, 77-68

Διαιτητές: Μακρόπουλος, Κανελλόπουλος

Άρης Νικαίας (Ζερβουλάκος): Καρυπίδης 16(1), Στογιάνοβιτς 7, Καννάς 7, Κοροπούλης 6(2), Θαλασσινός 7(1), Γαλίτης, Κόλλιας 12, Καπετάνιος 5, Δρίβας 12(2), Χατζόγλου 5(1), Βλάμης.

ΟΦΗ (Ράλλης):  Μητρόπαππας 3, Κριθινάκης 9(1), Τσερκιτζόγλου, Χαρωνίτης, Καρλάφτης 2, Αγαπιάδης 7(1), Βασιλειάδης 4, Χρηστάκης, ταράκης 1, Τσιλόγλου, Πάλλης 27, Καραλής 15(1).

ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ – ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. 83-72
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-16, 48-35, 72-54, 83-72.
Διαιτητές: Γιακείμη, Τσολάκος.
ΕΣΠΕΡΟΣ (Μάντζαρης, Γράψας): Αγγελόπουλος 8, Καραγιαννίδης 15 (1), Χατζηκίδης 8 (2), Καρλάφτης 4 (1), Χαρούνι Ν. 3, Κατσούρης 10 (1), Κρητικός 13 (1), Βλασόπουλος 2, Χαρούνι Κ. 6, Καράμπελας, Βάρσος 2, Πρόγκας 12.
ΚΡΟΝΟΣ (Παπαμάρκος): Ζαραϊδὠνης 18, Στραγανιώτης 7, Νάτσο 3, Σιούρας, Χρονόπουλος 9 (1), Πουρνάρας 1, Κόης 17 (5), Κοσμετάτος, Σολωμός 15, Μαλτέζος, Πετράκος, Ανδρεάτος 2.

 

1ος ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ

Νικόπολη Πρεβέζης – Ικαροι Τρικάλων 63-55
Φαίακας Κέρκυρας – Νίκη Βόλου 75-69
Πρωτέας Γρεβενών – Εύαθλος Πολυκάστρου 67-64
Ιωνικός Ιωνίας- ΓΕ Αγρινίου 86-64
Ζέφυρος 02 – ΑΓΣ Ιωαννίνων 57-67
ΑΟΚ Βέροια – Πτολεμαΐδα 75-58
Ρεπό: Φίλιππος Βέροιας

Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 2017-2018 (3ος ΟΜΙΛΟΣ)

Ομάδα Βαθμ Αγων Νικ Ηττ Μηδ Επιθ Αμυν Διαφ   Βαθ2     Διαφ2     Διαφ3  
ΚΕ ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡ. 39 22 17 5 0 1560 1443 117   2   1   1,081
ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 39 21 18 3 0 1678 1363 315   1   1   1,231
ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 35 21 14 7 0 1600 1497 103   0   1   1,068
ΦΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 34 21 13 8 0 1564 1392 172   0   1   1,123
ΑΣΑΑ ΖΕΦΥΡΟΣ 02 33 21 12 9 0 1468 1389 79   0   1   1,056
ΣΚ ΝΙΚΟΠΟΛΗ ΠΡΕΒΕΖΑΣ 32 21 11 10 0 1407 1383 24   4   1   1,017
ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 32 22 10 12 0 1581 1603 -22   2   1   0,986
ΜΠΑΣ ΕΥΑΘΛΟΣ ΜΑΚ. 31 21 10 11 0 1511 1466 45   0   1   1,030
ΑΟΚ ΒΕΡΟΙΑΣ 30 21 9 12 0 1376 1396 -20   7   1   0,985
ΑΜ ΙΚΑΡΟΙ ΤΡΙΚ. 30 21 9 12 0 1396 1520 -124   5   1   0,918
ΑΣ ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ 30 21 9 12 0 1434 1459 -25   3   1   0,982
ΑΠΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ 25 22 3 19 0 1361 1666 -305   0   1   0,816
ΓΕ ΑΓΡΙΝΙΟΥ 24 21 3 18 0 1324 1683 -359   0   1   0,786

 

Τα φύλλα αγώνα

ΝΙΚΟΠΟΛΗ ΠΡ. – ΙΚΑΡΟΙ ΤΡ. 63-55
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-20, 33-37, 46-44, 63-55
ΝΙΚΟΠΟΛΗ ΠΡ. (Μυριούνης): Βαγενάς 16, Αργυρός 6, Σουλιώτης 3, Μίχος, Σταμούλης 1, Παπαμιχαήλ 4, Γεωργάκης 10, Νίκας 5, Μακρόπουλος 18, Ρέμπης 
ΙΚΑΡΟΙ ΤΡ. (Μητσιάδης): Κορδέας, Φουντάς Ζ., Στάνκοβιτς 2, Αργύρης Κ. 12, Μέξης 2, Χατζής 2, Ντούρβας 9, Μπαρμπαρούσης 2, Αργύρης Σ. 5, Φουντάς Γ. 21

ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ – ΕΥΑΘΛΟΣ ΠΟΛ. 67-64
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-19, 42-40, 55-55, 67-64
Διαιτητές: Θεοδώρου-Δέλλας
ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ (Μουρουζίδης): Μαρκόπουλος 6(2), Τακίδης, Κλωνάρας 8, Γράβας 5(1), Μιχαηλίδης 13(3), Ρίγκος, Συλάκος, Κόττας 10, Μπόζιαρης 9, Καλογεράτος 13(3), Τζήμας 3(1), Χατζόβουλος.
ΕΥΑΘΛΟΣ ΠΟΛΥΚΑΣΤΡΟΥ (Παπαδόπουλος): Ημερίδης 15(3), Βλέτσης 3(1), Ζωϊτούδης, Τασούδης 4, Τσινόπουλος 21(1), Τσελέκης 12, Κουτούλας 9(3).

ΖΕΦΥΡΟΣ – ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 57-67
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 8-23, 32-32, 49-47, 57-67
Διαιτητές: Παργιανόπουλος-Τσουμαχίδης
ΖΕΦΥΡΟΣ (Τσολάκης): Μυτιληναίος, Aλεξανδρίδης 5, Ματενίδης 4, Pουσομάνης, Tσάμογλου, Kαναράς 7(1), Μαυροματίδης 22(1), Tσιόγκας 2, Zελενίτσας, Mυστηλιάδης 17(5), Mάρκου.
ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ (Τσουκανέλης): Δημητρίου 15(2), Zαμπέτης 17(2), Mπαρτζώκας 21, Kαφαλίδης, Aντωνίου 4, Tζίμας, Mάκης 2, Eξαρχόπουλος 3(1), Φίλιος 2, Θώδης 3, Kαννής.

ΑΟΚ ΒΕΡΟΙΑΣ – ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ 75-58
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 28-24, 47-29, 60-46, 75-58
ΑΟΚ ΒΕΡΟΙΑΣ: Ουσουλτζόγλου 2, Σισμάνης 8, Γκανάς, Βλάχος 22, Μαυρίδης 11 (2), Ντουλαβέρης 2, Λέφας 3 (1), Μπαρμπαρούσης 5, Χατζηλαμπρινός 6, Γιαννουζάκος 16 (2)
ΑΠΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ: Παπαδόπουλος 3, Σαχπατζίδης; 13 (3), Πουτούκης 4, Νεοφυτίδης 7, Πανίδης 4, Πέπα, Σαρρής 19 (2), Αργυρόπουλος 8

ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ – ΓΕ ΑΓΡΙΝΙΟΥ 86-64
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 26-10, 43-29, 68-44, 86-64
Διαιτητές: Θεοδωρίδης, Κολοκυθάς
ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ (Πετρόπουλος): Μητακίδης 9, Ιγγλέζος 3(1), Αναστασιάδης 11(3), Γεωργιάδης 8, Κούτε 3, Μαδεμλής 7(1), Χαριστός 2, Δελλής 2, Γιαννούλης 9(2), Παουλεάνου 6(2), Βαρίτης 11(3), Σιδηροηλίας 11(1).
ΓΕ ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Φαράντος): Αϋφαντόπουλος, Βακουφτσής 2, Σταμουλάκης 13(2), Μπαρούχας 23(3), Δάρλας 5(1), Βούλγαρης 4, Βασιλείου 15(1).

Φαίακας Κέρκυρας-Νίκη Βόλου  75-69

Δεκάλεπτα: 20-17, 37-38, 55-58, 75-69

Διαιτητές: Παπαγερίδης, Ντόγκας

Φαίακας Κέρκυρας (Κοντογιάννης): Βογιατζής 8, Ματενίδης 17, Νεδέλκος 4, Μακρίδης, Χατζόπουλος 10, Μαγκανάς 11(2), Περούλης 25(3), Αγάθος.

Νίκη Βόλου (Πρέκας, Τύμπας): Διγενής 4, Γεωργίου 15(3), Αναγνωστόπουλος 2, Καφάσης, Κουτίνας 20(2), Τσαβές 3, Βλήτσιος 2, Τσώλης 16(3), Παπαζήσης, Παπακώστας 5, Τοκατκλίδης 2.

2ος ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ

Κένταυρος Καλ/τειας – Μακεδονικός 60-84
ΧΑΝΘ – Πολύγυρος 85-72
ΓΑΣ Κομοτηνή – Αστέρας Σίνδου 72-76
Ευκαρπία – Ελευθερούπολη 77-89
ΜΕΝΤ – ΑΕ Κομοτηνής 93-77
Απόλλων Καλαμαριάς – Αίας Ευόσμου 62-76
Ορφέας Ν. Σκοπού – Μαντουλίδης 57-95

Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 2017-2018 (4ος ΟΜΙΛΟΣ)

Ομάδα Βαθμ Αγων Νικ Ηττ Μηδ Επιθ Αμυν Διαφ   Βαθ2     Διαφ2     Διαφ3  
ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ 44 23 21 2 0 1961 1565 396   0   1   1,253
ΑΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ 42 23 19 4 0 1788 1542 246   0   1   1,159
ΑΟ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ 39 23 16 7 0 1854 1706 148   0   1   1,086
ΜΕΝΤ 38 23 15 8 0 1819 1713 106   0   1   1,061
ΑΠΣ ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ 37 23 14 9 0 1713 1525 188   3   1,172   1,123
ΧΑΝΘ 37 23 14 9 0 1727 1535 192   3   0,852   1,125
ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ 36 23 13 10 0 1820 1697 123   0   1   1,072
ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 35 23 12 11 0 1649 1677 -28   4   1   0,983
ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ 35 23 12 11 0 1659 1588 71   2   1   1,044
ΜΑΣ Ε.ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ 33 23 10 13 0 1668 1640 28   0   1   1,017
ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΙΝΔΟΥ 31 23 8 15 0 1550 1648 -98   0   1   0,940
ΜΓΣ ΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ 27 23 4 19 0 1500 1746 -246   0   1   0,859
ΑΣ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΚΑΛ/ΤΕΙΑΣ 26 23 3 20 0 1447 1771 -324   0   1   0,817
ΟΡΦΕΑΣ Ν.ΣΚΟΠΟΥ ΣΕΡΡΩΝ 23 23 0 23 0 1179 1981 -802   0   1   0,595

 

Τα φύλλα αγώνα

ΜΕΝΤ – ΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ 93-77
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-22, 44-46, 69-56, 93-77
Διαιτητές: Ζαχαριάδης-Λάλλα
ΜΕΝΤ (Νομικός-Δασκαλάκης): Αμπατζάς 2, Παπαδόπουλος Π. 8, Μιχαηλίδης 23(4), Μπουραζάνης 4, Καρανώτας 9(1), Παπαδόπουλος Α. 14(1), Κάππος 2, Ακσεχέρογλου, Μπαγκντασαριάν, Γιαννούλης 27, Κούρκουλας 2, Βελέντζας 2.
ΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ (Δαφτσής): Καραμανλής 6, Καραμπίνης 4, Μαγούλας 15(2), Κυφωνίδης 25(4), Φωτάκης, Σπέντζος 17(1), Θεοδωρίδης 4, Παπαδόπουλος 6(2).

ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΙΝΔΟΥ 72-76 
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-19, 41-45, 56-55, 72-76 
ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ(Λεμονίδης): Τσορμπατζόγλου, Μπορμπίδης, Σκεμπή 8(1) Αθανασίου, Λεχούδης 19, Χατζηδημητρίου 6, Γιωτόπουλος 10(2) Σιμάκης 24(2), Παλάσκας, Μπίτατζης 1, Χαλίλ Καδίρ 4.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΙΝΔΟΥ (Μπαλογιάννης): Λεπτοκαρίδης 8(1), Παπαπασχάλης 4, Ιωαννίδης 15, Πετρίδης 5, Μπίλιος 3, Αγραφιώτης 19(3), Μησιρλόγλου 11(3) Ιατρίδης 2, Ακριτίδης 7, Σπουργίτης 2.

ΕΥΚΑΡΠΙΑ- ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ 77-89
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-27 36-44, 55-68, 77-89
ΕΥΚΑΡΠΙΑ(Νίκου) Ψευτογκάς, Γκαβέζος Αρ. 5, Γαϊτάνης 8(2), Ρεδάρης , Κολώτσιος Αλ 22(4), Ουλουσίδης 16(2), Κόκκουρας 6, Κιούρκας 7(1), Γκαβέζος Αντ 13
ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ(Παπαδόπουλος): Παπαγεωργίου 2, Στυλίδης 28(2), Γαϊτανίδης, Μασάδης 8(1), Θεοδωράκος 23(7), Απαζίδης 2, Μανάκας 24, Ιωάννου, Βοϊβατόπουλος 2.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ – ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ 62-76
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-24, 32-38, 48-61, 62-76
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ(Γεωργιάδης- Κεσίδηςε) Αποστόλου 13(1), Μηθιλού 10(2), Σταματέλος 16(3), Κουκουλίδης 7(1), Ανδρεάδης, Σπυρόπουλος 4, Τσουτσούκας, Καλαμπόκης 2, Κιότης, Χατζίδης 10(1), Χασιώτης, Τσαματάνης
ΑΙΑΣ (Γυμνόπουλος- Κόρκας) Βαρδής 6(2), Δοξάκης 11(3), Μπαλτζόπουλος 6, Νικολούδης 22(1), Περιστεράκης, Νησιώτης 26, Σίσιου 1, Σεκαδάκης Γιωργ, Νέσης 4, Λίσελης, Σεκαδάκης Δημ.

ΧΑΝΘ – ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ 85-72
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-18, 52-40, 75-59, 85-72
ΧΑΝΘ (Ζαφειρούδης): Παπαζούδης 3(1), Φιλοξενίδης 18(3), Χατζηβουρκόγλου Ακεψιμαϊδης 6(2), Ζιάκας 11(1), Θωμαϊδης 12(2), Γεωργάκης 10, Πέτροβιτς 21(3), Κουτσοκώστας, Κωστίκας, Βλαγκόγιας 4, Ζεκίρ Χασάν 
ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ (Χαλκιάς): Χατζηκυριακίδης, Πιπιλιάρης 2, Τσιούντος 24(2), Παυλέας 12, Πέγος 5(1), Καραγιαννάκης 4, Νικολόπουλος 5(1), Νουκαρης 20(2), Αποστολίδης

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΚΑΛ. – ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ 60-84
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-26, 27-46, 39-70, 60-84
ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑΣ(Βλόστος) Πιτσούλης, Σελάνι, Φωτιάδης 9(1), Χανιωτάκης, Παρασκευάς 5, Ανθυμιάδης 2, Ρέμπελος 2, Δέτσικας 18, Δασκαλάκης 14(2), Ζωγράφος 10, Κωνσταντινίδης. 
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ(Μύθου): Παπαγρηγορίου 4, Κοντσές 4, Νσιλής 17(1), Κουντουρατζόγλου 10(1), Βούλγαρης 5(1) Μπαρζού 2, Χαλάτσης 11(1), Κομμάτας 2, Πηλακούτας 22(3), Λυχριδάς, Κασούρας, Μαργαρίτης 7.

ΟΡΦΕΑΣ Ν. ΣΚΟΠΟΥ- ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ 57-95
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-22, 30-46 42-77, 57-95
ΟΡΦΕΑΣ Ν. ΣΚ. (Σίσκος): Καραμπατζάκης 6, Καντζουρίδης, Δροσινός 11 (2), Χατζής 16, Αχτσής 5 (1), Θεοδωρόπουλος 2, Καρακάσης, Γάτος 8, Φραντζέσκος, Σίμος 7, Σουρίδης 2.
ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ (Ντολόπουλος): Γεωργίου 7(1) Ρόπουττης 11(1), Τάκης 4, Καλόγερος 9(1), Μπέλος, Τσιριλάκης 6, Γιαννακός 9(1), Ρεφατλάρι 5(1), Γκίζης 14, Σίμογλου 6, Γραβάνης 15(1), Γάκης 9(1).


διαβάστε επίσης

comments powered by Disqus

"Στο www.basketnet.gr είμαστε απλά... ερωτευμένοι με το μπάσκετ. Αγαπάμε την πορτοκαλί μπάλα. Λατρεύουμε τον ήχο της όταν σκάει στο παρκέ... Αυτό είναι το μπάσκετ! Έρωτας με την πρώτη... μπαλιά!"

Newsletter

Εγγραφείτε στο Newsletter του Basketnet.gr.

Back to Top