Αρχική  >  Ελλάδα  > Β' + Γ'

Τα αποτελέσματα στη Β΄ Εθνική

Football
1954
Για την 26η αγωνιστική είχαμε

Η ΑΤΖΕΝΤΑ ΤΗΣ 26ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Παγκράτι-Ιπποκράτης Κω 89-81 

ΚΑΟ Κορίνθου-ΑΕ Ν. Κηφισιάς 55-65  

Πρωτέας Βούλας-Πανερυθραϊκός 79-61  

Κορωπί-Πανελευσινιακός 85-73  

ΓΣ Μάνδρας Νικηφόρος-Ιωνικός Νικαίας 75-108

ΕΦΑΟΖ-Δάφνη Δαφνίου 69-79  

Διαγόρας Δρυοπιδέων-Τρίτων 84-77  

Ηράκλειο ΟΑΑ-Ίκαρος Ν. Σμύρνης 71-77

Β ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 2017-2018 (1ος ΟΜΙΛΟΣ)

Ομάδα Βαθμ Αγων Νικ Ηττ Μηδ Επιθ Αμυν Διαφ   Βαθ2     Διαφ2     Διαφ3  
ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 51 26 25 1 0 2402 1907 495   0   1   1,259
ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 46 26 20 6 0 2090 1952 138   0   1   1,070
ΑΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ 44 26 18 8 0 1984 1876 108   0   1   1,057
ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ 41 26 15 11 0 1942 1900 42   0   1   1,022
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ 40 26 14 12 0 1938 1935 3   0   1   1,001
ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 39 26 13 13 0 1836 1826 10   3   1,033   1,005
ΓΣ ΜΑΝΔΡΑΣ ΝΙΚ. 39 26 13 13 0 2054 2077 -23   3   0,967   0,988
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ 38 26 12 14 0 1946 1982 -36   0   1   0,981
ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ 37 26 11 15 0 1911 2014 -103   5   1,026   0,948
ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ 37 26 11 15 0 1856 1918 -62   5   0,974   0,967
ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 37 26 11 15 0 1989 2071 -82   2   1   0,960
ΑΕ Ν. ΚΗΦΙΣΙΑΣ 36 26 10 16 0 1947 2023 -76   0   1   0,962
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 35 26 9 17 0 1958 2059 -101   6   1,027   0,950
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ 35 26 9 17 0 1885 1952 -67   6   0,986   0,965
ΑΟ ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ 35 26 9 17 0 1749 1884 -135   6   0,985   0,928
ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ 34 26 8 18 0 1934 2045 -111   0   1   0,945

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Φάρσαλα-Χαρίλαος Τρικούπης 62-80

Στρατώνι-Χαλκηδόνα 69-73  

Ασπίς Ξάνθης-Γέφυρα 53-67

Ερμής Λαγκαδά-Ευρώπη 87 Πευκοχ. 59-64  

Μαχητές Δόξα Πεύκων-Ελίμεια 79-72

Ανατόλια-Τιτάνες Παλαμά 104-78  

Αγρίνιο-Καβάλα 66-62  

Ρεπό: Ίκαροι Σερρών

Β ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 2017-2018 (2ος ΟΜΙΛΟΣ)

Ομάδα Βαθμ Αγων Νικ Ηττ Μηδ Επιθ Αμυν Διαφ   Βαθ2     Διαφ2     Διαφ3  
ΓΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ 45 25 20 5 0 1814 1587 227   0   1   1,143
ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ 43 24 19 5 0 1853 1629 224   0   1   1,137
ΑΣ ΕΥΡΩΠΗ 87 ΠΕΥΚ. 42 24 18 6 0 1647 1464 183   0   1   1,124
ΑΟΚ ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 41 24 17 7 0 1691 1529 162   0   1   1,105
ΣΑΑΚ ΑΝΑΤΟΛΙΑ 40 24 16 8 0 1866 1684 182   0   1   1,108
ΣΑ ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ 39 25 14 11 0 1689 1649 40   0   1   1,024
ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ 38 24 14 10 0 1601 1547 54   0   1   1,034
ΜΑΣ ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 36 24 12 12 0 1612 1603 9   3   1,013   1,005
ΓΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ 36 25 11 14 0 1764 1831 -67   3   0,986   0,963
ΑΣ ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑ ΠΕΥΚΩΝ 35 24 11 13 0 1654 1681 -27   0   1   0,983
ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ 33 24 9 15 0 1508 1656 -148   2   1   0,910
ΓΑΣ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ 33 25 8 17 0 1639 1777 -138   1   1   0,922
ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ 31 24 7 17 0 1570 1675 -105   0   1   0,937
ΓΣ ΕΛΙΜΕΙΑΣ 29 24 5 19 0 1516 1757 -241   0   1   0,862
ΓΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ 25 24 1 23 0 1629 1984 -355   0   1   0,821

 

ΝΟΤΟΣ

ΠΑΓΚΡΑΤΙ-ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ 89-81
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 27-26, 45-46, 71-62, 89-81
Διαιτητές: Λιότσιος-Μαντήλας
ΠΑΓΚΡΑΤΙ (Κουστένης): Κούτρας, Καυκής 23 (2), Γιαννίκος 3 (1), Γεωργοπαπαδάκος 35 (3), Λυτόπουλος 2, Τζατζάς, Χριστόπουλος 5 (1), Ξιούρας, Μπένος 19, Φάσουρας 2.
ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ (Κουλουριώτης): Κουμπούρας 20, Τρύπας 2, Ονάσογλου 6 (2), Σκούφης, Καταβαίνης 3 (1), Ασημακόπουλος 12, Λεκάκης 12 (1), Χαρίσης 13 (3), Τσακαλέρης 13.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ-ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 79-61
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 28-18,45-36,64-56,79-61
Διαιτητές: Καραβίτης-Μηλαπίδης
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Βλάχος): Αγγελόπουλος 14, Βαρδαβάς, Αθηνιώτης 5 (1), Ματαλιωτάκης 26, Μόρφης 3 (1), Μπάλας, Τοπάλης, Καματερός 4, Γάργαλης 14 (3), Αυγενικός 12 (1), Ματσάγγος 1, Λάτσης.
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ (Χουχουλής): Κωνσταντινόπουλος, Στεργίου, Καλλιανιώτης 6 (2), Μπακοδήμος, Τσακίρης 5 (1), Σκάνδαλος 12 (1), Γιαουρτόγλου 10 (2), Τσικόπουλος, Λέπουρης, Αντωνίου 9 (3), Μακρόπουλος 8, Σταθόπουλος 11 (2).

ΚΟΡΩΠΙ-ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 85-73
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-16, 45-41, 59-54, 85-73
Διαιτητές: Αποστολίδης Β.-Σκαλτσής
ΚΟΡΩΠΙ (Παπαδόπουλος): Δενδρινός 11 (1), Μπουρδάνος 11 (3), Γκοντόπουλος 9 (1), Αγόρης 2, Σιμιτζής 16 (4), Σπανός 15 (2), Μαλτέσιος 7, Παπαθεοδώρου, Πετς 14 (2).
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Χούμπαυλης): Αβραμίδης 23 (1), Νικολόπουλος 11 (2), Κελαϊδής 15 (3), Ζούμπος 2, Τζιάλλας 2, Στέφος 10, Φωτόπουλος 5 (1), Μαντζιώρης 5 (1).

ΗΡΑΚΛΕΙΟ - ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ 71-77

Δεκάλεπτα: 15-16, 32-35, 47-61, 71-77

Διαιτητές: Καρακάσης, Καρπάνος

Ηράκλειο (Μακράκης): Αλεξάκης, Γουμενάκης, Μποχωρίδης 16(3), Λιανός 22(1), Πρωτογεράκης 6, Καλατζής 3 (1), Χάλαρης 8, Παπαδάκης 3, Στιβακτάκης, Λάκκας 13, Πετράκης.

Ίκαρος Νέας Σμύρνης (Καρακώστας ): Γοργόνης 6, Μελισσουργός 2, Βελιζιώτης 5(1), Γραμματικός 21(5), Σπυρόπουλος, Βούζας 19(2), Σπυρόπουλος, Λάβαρης 2, Δορκοφίκης 8(2), Μιχαλόπουλος 4, Ανέστης, Ζούκας 8, Δαρμόγιαννης 2.

ΓΣ ΜΑΝΔΡΑΣ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 75-108

Δεκάλεπτα: 20-30, 38-58, 56-80, 75-108

Διαιτητές : Φραγκούλη, Πολυχρόνης

ΓΣ Μάνδρας Νικηφόρος (Στρατικόπουλος): Τζιβελέκας 18, Κοτσόπουλος 1, Παπανικολάου 4, Γούσουλας 16, Γεωργοπαπαδάκος 7(1), Γκαϊτάσοφ 10(3), Παπαπέτρος, Μουστόπουλος 7, Βαφιάς 8(2), Ψυλέας 4.

Ιωνικός Νικαίας (Γούναρης): Κοντραφούρης, Καράμπουλας 24(3), Βουγιούκας 16, Πετροδημόπουλος 3, Παλαιοχωρίτης 3(1), Μπατής 4(1), Βασιλόπουλος 22(5), Κανονίδης 19(1), Λεκάκης 2, Κατούφας 10(1), Βασιλόπουλος Θοδ., Παπαδόπουλος 5(1).

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ – ΤΡΙΤΩΝΑΣ 84-77

Δεκάλεπτα: 16-27, 36-39, 68-57, 84-77

Διαιτητές: Στρέμπας, Λύρας

Διαγοράς Δρυοπιδέων (Σαμόλης): Κουκάς 16(4), Καραλής 15(5), Κωνσταντώνης 5, Πέττας 28(1), Μαυροειδάκος 2, Καρασταμάτης 5(1), Λυκογιάννης 4, Κατιάκός 5, Καραβανάς 4.

Τρίτωνας (Μιχελάκος): Κούτουλας 4, Καλατζής, Ντίμπ 11(3), Καραδολάμης 19(3), Δαμιανάκος 2, Γκαβανόπουλος 23(3), Κουκουνιάς 5, Τασσόπουλος 13.

ΕΦΑΟΖ - ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 69-79

Δεκάλεπτα: 10-15, 31-36, 47-69, 69-79

Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος, Γιακείμη

ΕΦΑΟΖ (Ζήβας): Γκόντγουιν 10(1) Γκαβασιάδης 20, Κόψιας 5, Ξύδης 7(1) Στάθης 4, Σαρλής, Παπαρέγκας 7.

Δάφνη Δαφνίου (Σορώτος): Γεωργούτσος 3, Κουφόπουλος, Καπώνης 4, Χρυσός 8(1), Σοφρωνάς 8(2), Γκίνης 2, Μιχόπουλος 16(4), Γκιουζέλης 19(2), Τσιάκος 19.

ΚΟΡΙΝΘΟΣ – ΝΕΑ ΚΗΦΙΣΙΑ 55-65
Δεκάλεπτα :
 15-20, 30-41, 41-52, 55-65
Διαιτητές : 
Ρίζος-Σταθόπουλος
Κόρινθος (Νικητόπουλος): Πράτης 6(2), Σακελλαράκης 8, Μακρής, Κατσαμάκης 9(1), Κεφαλάς 5, Δανιήλ 5(1), Γεωργούλης 5(1), Σκόρδας 2, Γιανναλέτσος 15.
Νέα Κηφισιά (Λιόγας): Καμαριανός 9, Μοσχοβίτης 15, Κεφαλάς 13(1), Μαρίνος, Μανούσος, Ντουζίδης 4, Χαϊκάλης, Χατζηνικόλας 2, Πρέκας 2, Ψαρόπουλος 20(3).

 

ΒΟΡΡΑΣ

ΑΝΑΤΟΛΙΑ- ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ 104-78 
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 31-15, 52-42, 76-55, 104-78
Διαιτητές: Μελανίδης- Χατζηχαρίσης
ΑΝΑΤΟΛΙΑ (Γκαϊτατζής): Πουλιανίτης 6, Πρωτούλης 6, Ψυχίδης, Γαλανίδης 16 (2), Ζαφειρούδης 10 (1), Συμεωνίδης 14, Ξενιτίδης 5 (1), Σταματογιάννης 18, Ζώτος 9, Βεργίνης 4, Καραποστόλου 16 (2).
ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛ.(Αρχοντούλης): Μπιζιώτης, Τσούμας 2, Γεωργαντζάς 20 (2), Κατσαδούρος 3 (1), Τσικούρτος, Αρχοντούλης 2, Μακρής 8 (2), Μούμογλου 8, Μανδαλάκης 28 (1), Αποστολάκης 7.

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ – ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ 59-64
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-14, 31-34, 45-53, 59-64
Διαιτητές: Φακίτσας-Ξέρας
ΕΡΜΗΣ ΛΑΓ. (Τσούρμας): Μήνου 5 (1), Αμπατζάς 15, Ελευθεριάδης 5 (1), Τοπουζίδης 15 (2), Μάρουσιτς, Παρίτσης 5 (1), Γκαμούρας 6, Κοτσάνος 8.
ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ ( Μελετιάδης) : Αμπατζίδης, Tσιμπής 7, Λαζαρίδης,Tζουβάρας, Mαυρίδης 7 ,Καραμπέκης, Mυλωνίδης 11 (3), Kιγμέτογλου 13, Σικαλίδης 13 (1), Θεοδωρίδης 3, Δανάκης 10 (1).

ΦΑΡΣΑΛΑ – ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ 62-80
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:: 08-28, 34-46, 47-65, 62-80
Διαιτητές: Σιμητόπουλος-Τζίμα
ΦΑΡΣΑΛΑ (Φόρος): Νικολόπουλος, Ντίνος, Σαββίδης 2, Χαιρετίδης, Αναγνωστόπουλος Χ. 9 (2), Σιόλογκας 15, Συνετός, Αναγνωστόπουλος Γ. 18, Λιούπης 5 (1), Καραδήμας, Μακρής 13.
ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚ. (Δημητριάδης) Γυφτάκης, Βουρνάς 8, Ντόβας 9 (2), Ξηρός 2, Μουράτογλου 1, Σταυρόπουλος 8, Περρωτής 22, Καραγκιολίδης 7, Αδαμόπουλος 6, Πολίτης 17 (3).

ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ ΠΕΥΚΩΝ – ΕΛΙΜΕΙΑ 79-72 
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-12, 48-30, 62-48, 79-72
Διαιτητές: Ντόγκας-Παζώλης 
ΜΑΧΗΤΕΣ (Γεροφώτης): Βογιατζής 9 (2),Καραγιαννίδης 3 (1), Αρνίδης 6 (2), Δήμας 13, Παπαδόπουλος 11 ,Χατζημιχαηλίδης, Στόλης 20 (2), Μπάκος, Βαγιάτης 4, Βαιντέρλης 2 Βελισσαρίου 11 (3).
ΕΛΙΜΕΙΑ (Δημοπουλος): Μαλούτας 18 (4), Σούπουρας, Μάκρης 15 (5), Τσιμίδης 12 , Τσίρκας 2, Μαλλιούρας 4,Τσούκας 7 (1), Πεχλιβανίδης 3(1), Τσιάμης 3 (1), Κούβελας 8 (2).

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ – ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ 53-67
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 11-15, 27-24, 41-50, 53-67
Διαιτητές : Δημάδης-Εκίζογλου
ΑΣΠΙΔΑ Ξ.  (Ιωαννίδης): Αμούτζιας, Παπαδάκης 5 (1), Γρούδος 2, Τσιόγκας 6 (2), Στεφανίδης 3 (1), Κλωνάρας 11 (1), Σαββίδης 2, Κουτσογιάννης 9, Γκέλιος 12 (1), Απιδόπουλος 1, Θεοδωρίδης, Μασμανίδης 2
ΓΕΦΥΡΑ (Ροδάς): Νικολαΐδης, Καζαμίας, Κολοκοτρώνης 1, Γαρέζος 16 (2), Παπαδόπουλος 2, Σιώπης 25 (6), Σαραντίδης 6, Ταουσάνης, Σιώμος 17, Μπίσκας 6, Ευσταθιάδης.

ΣΤΡΑΤΩΝΙ–ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ 69-73
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-20, 36-33, 56-53, 69-73
Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Ταρενίδης Κ.
ΣΤΡΑΤΩΝΙ (Χατζούλης): Σπύρας, Μητσάκης 8 (1), Καραμανώλης 3 (1), Δελίδης 8 (2), Φλίατης Ι. 6 (2), Λευκαδίτης 17 (2), Φλιάτης Γ. 9 (1), Δασκαλόπουλος 18.
ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ (Τουλούμης): Πετρίδης 2, Μαρκίδης 5, Μαραπίδης 10 (2), Παπαδόπουλος, Πεταλωτής 16, Σεφερίδης 5, Μάντσος 21 (3) Ματάκος 6, Κοτζαγιάννης 8, Παναγιώτου.

ΑΓΡΙΝΙΟ - ΚΑΒΑΛΑ 66-62

Δεκάλεπτα: 19-15, 34-34, 50-50, 66-62.

Διαιτητές: Καμήτσος, Κανελλόπουλος.

Vivechrom Α.Ο. Αγρινίου (Διαμαντάκος): Τασόπουλος, Μπερερής 10, Κυριλής Θ., Μουρατίδης 15(3), Γκρέκας 4, Κυριλής Δ., Τάσσος 6, Κασαμπαλής 12, Μήτσου 11(1), Σταύρου 2, Ρέντζιος, Τάγκας 6(2).

Ε.Κ. Καβάλας (Καραπιπερίδης): Ερεβμπενάζιε 20, Παντόπουλος, Μιχάλογλου 23(3), Καπινιάρης 10(1), Τάγαρης 1, Αθανασιάδης, Πιεβάλιτσα, Καραθανάσης 3(1), Παππάς, Χονδρόπουλος 5(1).

 


διαβάστε επίσης

comments powered by Disqus

"Στο www.basketnet.gr είμαστε απλά... ερωτευμένοι με το μπάσκετ. Αγαπάμε την πορτοκαλί μπάλα. Λατρεύουμε τον ήχο της όταν σκάει στο παρκέ... Αυτό είναι το μπάσκετ! Έρωτας με την πρώτη... μπαλιά!"

Newsletter

Εγγραφείτε στο Newsletter του Basketnet.gr.

Back to Top