Αρχική  >  Ελλάδα  > Β' + Γ'

Τα αποτελέσματα στη Γ' Εθνική

Football
211
Αναλυτικά είχαμε

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Γ΄ Εθνικής έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος - 22η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Ίκαρος Καλλιθέας - ΚΑΟΚ 54-67

Πεύκη - Δάφνη Δαφνίου 92-99

Ένωση Ιλίου - Καλαμάτα 55-46

Ίκαρος Ν. Σμύρνης - Γλαύκος  66-57

Ερμιόνη - Ακράτα 80-72

Έσπερος ΑΟΠΑ - Άρης Πετρούπολης 71-46

Αχαγιά ’82 - Κεραυνός Αιγίου 74-68

Ρεπό: Πορφύρας

Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 2016-2017 (1ος ΟΜΙΛΟΣ)

Ομάδα Βαθμ Αγων Νικ Ηττ Μηδ Επιθ Αμυν Διαφ   Βαθ2     Διαφ2     Διαφ3  
ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 39 21 18 3 0 1706 1473 233   0   1   1,158
ΑΟ ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ 36 20 16 4 0 1336 1209 127   2   1   1,105
ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ 36 21 15 6 0 1466 1306 160   1   1   1,122
ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ 34 20 14 6 0 1360 1265 95   0   1   1,075
ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 33 20 13 7 0 1467 1362 105   0   1   1,077
ΑΟ ΑΧΑΓΙΑ 82 32 21 11 10 0 1426 1440 -14   6   1   0,990
ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ 32 21 11 10 0 1499 1468 31   5   1   1,021
ΑΟ ΑΚΡΑΤΑΣ 32 21 11 10 0 1455 1471 -16   4   1   0,989
ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ 28 21 7 14 0 1497 1581 -84   2   1   0,946
ΑΓΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ 28 20 8 12 0 1401 1404 -3   1   1   0,997
ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ-ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 27 21 6 15 0 1331 1508 -177   3   1,025   0,882
ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΗΣ 27 20 7 13 0 1258 1422 -164   3   0,975   0,884
ΑΟ ΠΟΡΦΥΡΑΣ 26 20 6 14 0 1311 1412 -101   7   1   0,928
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 26 20 6 14 0 1333 1429 -96   4   1,025   0,932
ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 26 21 5 16 0 1286 1382 -96   4   0,974   0,930

 

Φύλλα αγώνα

Ίκαρος Καλλιθέας - ΚΑΟΚ 54-67

Δεκάλεπτα: 13-15, 29-34, 37-53, 54-67

Διαιτητές: Φάκαρος, Μαρίγλη

Ίκαρος Καλλιθέας (Χαριτάτος): Καράμπελας 13 (1), Μπουργάνος 12 (1), Οικονομάκης, Ψάρας 4, Αλεξανδρόπουλος, Βελίτσης 2, Καλεμτζάκης 13, Τσατάς 2, Σάλεχ 4, Αρναουτάκης 4, Σταθόπουλος, Τζέμης.

ΚΑΟΚ (Νικητόπουλος): Κωνσταντίνου 2, Σακελλαράκης 7, Κατσαμάκης 7(1), Πράττης 14 (2), Κεφαλάς 14 (2), Παβλίσεβιτς 2, Δανιήλ 5 (1), Σταυρόπουλος 5 (1), Θωμόπουλος, Μακρής 11(1).

 

Πεύκη - Δάφνη Δαφνίου 92-99

Δεκάλεπτα: 22-26, 39-60, 64-76, 92-99

Διαιτητές: Αποστολίδης, Αυγερινός 

Πεύκη (Κοντομηνάς): Πατωνίδης 2, Πολύζος, Τσαμπής 24 (2), Κυριαζόπουλος 11 (3), Κεχρής 4, Μελάς 15 (1), Σημαιόπουλος 12 (1), Κουκάκης 4, Χασάπης 2, Τάγαρης 18.

Δάφνη Δαφνίου (Δεσποτάκης): Ρώης, Θεοδοσίου 3, Κωνσταντώνης 10, Παλαντζάς, Γκίνης 17 (5), Μιχόπουλος 26 (6), Κορρές 7 (2), Φιλιππόπουλος 12, Τσελεμπής 7 (1), Αθανασάκης 17.

 

Ένωση Ιλίου - Καλαμάτα 55-46

Δεκάλεπτα: 12-7, 27-17, 40-28, 55-46

Διαιτητές: Κρεσταινίτης, Μαραγκάκης 

Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης): Βαϊδάκης 10 (1), Μπέλλας Ι. 13 (3), Αρχιμανδρίτης, Φουντάς 4, Πανουσόπουλος Θ., Σκαλωμένος 9, Μπέλλας Ο. 2, Πανουσόπουλος Κ. 5, Στρατομήτρος 6 (1), Βαρσαμούλης 6.

Καλαμάτα (Γιαννακόπουλος): Κίσσας 3 (1), Τσικούρης 2, Μαγιντόμπε 12 (3), Μπάκας 11, Γιαννουκάκης 3 (1), Γεωργανάς 2, Τριανταφυλλόπουλος 3, Δελής 10, Κουτίβας.

 

Ίκαρος Ν. Σμύρνης - Γλαύκος 66-57

Δεκάλεπτα: 19-17, 39-32, 49-41, 66-57

Διαιτητές: Μπανασάκης, Ροδίτης 

Ίκαρος Ν. Σμύρνης (Παπαδάτος): Γιαννακόδημος, Μελισσουργός 6 (1), Βελιζιώτης 17 (2), Γραμματικός 12 (2), Βούζας 2, Λάβαρης, Δορκοφίκης 6, Μιχαλόπουλος 6, Παπαδάκης 17 (1), Πασπαλάς.

Γλαύκος (Πολυδωρόπουλος): Γιαλελής 2, Σερέτης 10 (1), Βεργανελάκης, Λαμπρόπουλος 14 (3), Αδαμόπουλος 8, Παπαβασιλόπουλος 5 (1), Σταυράκης, Κάλλης 4, Λιούρδης 5 (1), Αναγνωστόπουλος 9 (2).

 

Ερμιόνη - Ακράτα 80-72

Δεκάλεπτα: 12-25, 43-43, 57-56, 80-72

Διαιτητές: Καλαϊτζάκης, Μαυρέλης

Ερμιόνη (Καλαϊτζάκης): Ευστρατίου Πετ. 9 (1), Αγγελής , Θωμάς 17 (2), Αμπάλοφ, Γκολέμης 7 (2), Βανδώρος , Δεβελέκος 2 , Δημαράκης, Ευστρατίου 13, Τζουμάκας, Διαμαντόπουλος 28 (4), Πουλής 4.

Ακράτα (Ζωντός): Γιοβάς , Λάππας 18 (2), Ζέρβας, Ολύμπιος 9 (3), Κατωπόδης 2, Λάφης 5, Μαντάβαλος Γ. 10 (1), Οικονομόπουλος 4, Μάλλης 4, Μαντάβαλος Κ. 2, Βεσκούκης 18 (3).

 

Έσπερος ΑΟΠΑ - Άρης Πετρούπολης 71-46                   

Δεκάλεπτα: 24-7, 37-25, 56-37, 71-46                   

Διαιτητές: Νάκας, Ασημακάκη 

Έσπερος ΑΟΠΑ (Γκοργκόλης): Διαμαντόπουλος, Φραντζής 7 (1), Λαμπρόπουλος 11 (2), Ροκανάς 5, Θανόπουλος 17 (3), Παπαγεωργίου 3 (1), Πελεκούδας 2, Σερέτης 2, Δ. Λυμπέρης, Αγγελόπουλος 3, Οικονομόπουλος 20, Παπανικολόπουλος 1.

Άρης Πετρούπολης (Παπαδόπουλος): Κεφαλάς 3 (1), Βενιτουδάκης 2, Δρακόπουλος, Κωνσταντακόπουλος, Κωνσταντίνου 3, Μπαζιώτης 15 (4), Μπούτρης 7, Σταύρος 8, Κυρίτσης 2, Τασούλας 2, Μακρόπουλος 4, Δρικόγιας.

 

Αχαγιά ’82 - Κεραυνός Αιγίου 74-68                                

Δεκάλεπτα: 15-23, 35-38, 52-56, 74-68                                

Διαιτητές Χρηστίδης Π., Σιδέρης

Αχαγιά ’82 (Λιόνας): Μοσχοβάκης 28, Σταμόπουλος 2, Γατσούλης 2, Νικολάου 3, Χαμηλός 12 (4), Τσινόπουλος 5 (1), Δαβάνης 10, Νικολόπουλος 12 (2).

Κεραυνός Αιγίου (Κοτσώνης): Στογιάνοβιτς 8, Δούρος 3 (1), Χριστοδουλόπουλος 6, Φωτίου 18 (2), Σκλάβος 18, Αγγελόπουλος 8 (1), Καραγιάννης 7.

 

2ος Όμιλος - 20η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Έσπερος Λαμίας - Σαντορίνη 112-104 

Πεντέλη - Ιπποκράτης Κω 78-69

Πόλις Καλλιθέας - Πανναξιακός 73-64

Άρης Νίκαιας - ΟΦΗ 79-85

Κάδμος - Διαγόρας Δρυοπιδέων 78-82

Προμηθέας Χαλ. - Λοκρός Αταλάντης 41-72

Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 2016-2017 (2ος ΟΜΙΛΟΣ)

Ομάδα Βαθμ Αγων Νικ Ηττ Μηδ Επιθ Αμυν Διαφ   Βαθ2     Διαφ2     Διαφ3  
ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 35 18 17 1 0 1526 1166 360   0   1   1,308
ΑΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ 33 18 15 3 0 1406 1145 261   0   1   1,227
ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ 32 19 13 6 0 1419 1346 73   0   1   1,054
ΓΣ ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 31 18 13 5 0 1450 1308 142   0   1   1,108
ΑΣ ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ 29 18 11 7 0 1411 1329 82   2   1   1,061
ΟΦΗ 29 19 11 8 0 1411 1361 50   1   1   1,036
ΕΣ ΚΑΔΜΟΣ 28 19 9 10 0 1294 1318 -24   0   1   0,981
ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΓΝΟ 26 18 8 10 0 1286 1275 11   0   1   1,008
ΑΕ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗΣ 25 19 6 13 0 1446 1646 -200   0   1   0,878
ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟΝ 24 19 5 14 0 1249 1359 -110   3   1,092   0,919
ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 24 18 6 12 0 1301 1446 -145   3   0,915   0,899
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΧΑΛ. 21 19 3 16 0 1126 1415 -289   3   1,035   0,795
ΠΟΛΙΣ ΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 21 18 3 15 0 1193 1404 -211   3   0,965   0,849

 

Φύλλα αγώνα

Έσπερος Λαμίας - ΑΕ Σαντορίνης 112-104

Δεκάλεπτα: 28-28, 49-53, 76-73, 112-104

Διαιτητές: Αντωνιάδης, Μαρουδιάς

Έσπερος (Σοφογιάννης): Ρόκας 8(2), Σέττος 27(6), Αργύρης, Ξηρός, Παναγιωτίδης 20(1), Φύκας 4, Σοφογιάννης Μ. 18(3), Φούντας 2, Ζαχαράκης 14(4), Τσαπούρνας, Σκαρμούτσος, Παπαργυρόπουλος 19.

ΑΕ Σαντορίνης (Πεταλωτής): Μιχαλέλης, Δουλγεράκης 6, Σταύρου, Νικολαΐδης 33(5), Μπουραντάς, Κυριακόπουλος 15(1), Βουρτζούμης 12(2), Παπαδόπουλος 4, Σάκοτα 28, Λουίζη 3(1), Πετράκης 3(1).

 

Προμηθέας Χαλανδρίου - Λοκρός Αταλάντης 41-72

Δεκάλεπτα: 9-11, 20-47, 27-68, 41-72

Διαιτητές: Ρίζος, Τσιμπούρης

Προμηθέας Χαλανδρίου (Μελέτης): Σβαρνάς 3, Ανδρικόπουλος 6(1), Κορομηλάς 4, Παπαδημητρίου 9(1), Σαμιώτης 15(2), Τσιγγελόπουλος, Πεζός, Μάνδαλος, Σαρλής 4.

Λοκρός Αταλάντης (Ζαρανικόλας): Διαμαντής 5(1), Ρούζιος 2, Ρουμελιώτης 13(1), Κοσμετάτος 9(1), Ντέντα 2, Παπαηλιού 4, Μπόλματης 4, Μάτος Αν. 22, Μάτος Αγγ. 4(1), Θώδος 4, Σοροπάνης 3(1), Γκρέκος.

 

Κάδμος - Διαγόρας Δρυοπιδέων 78-82

Δεκάλεπτα: 15-21, 30-44, 52-58, 78-82

Διαιτητές: Καρανικόλα Αλ., Χριστινάκης

Κάδμος (Αναστασίου): Πανταζής 17, Γκρινιάρης 14(2), Χαρατσής 11(2), Τσαπρούνης 10, Σπηλιόπουλος 10(1), Τσιριμώκος 10(2), Μπένος 6.

Διαγόρας Δρυοπιδέων (Σαμόλης): Παπαποστόλου, Ζακυνθινός 16(2), Καραλής, Διαμαντόπουλος 2, Καραμπαμπάς 16(2), Μαυροειδάκος 2, Καρασταμάτης 9(1), Παπαδολιάς 12, Εμίρης 7, Ντιφαντής 18.

 

Άρης Νικαίας - ΟΦΗ 79-85

Διαιτητές: Μακρόπουλος, Καββαδάς.

Δεκάλεπτα: 21-33, 41-48, 62-63, 79-85.

Άρης Νικαίας (Πανούλιας): Γεωργουσόπουλος 2, Καρβούνης 4, Σκιαθίτης, Θαλασσινός 19, Αγγελίδης 2, Κόλλιας 19, Στέφος 14, Δρίβας 5, Αντωνούτσος, Καρυπίδης 14.

ΟΦΗ (Κόκκινος): Μητρόπαπας 6, Κριθινάκης 3(1), Μαϊστρέλης 5(1), Ξενάκης 20(1), Μπουμπάρης 15, Καρλάφτης, 5(1), Αγαπιάδης 27(1), Πρωτογεράκης, Κυρίτσης 3(1), Μουλάς 1.

 

Πεντέλη - Ιπποκράτης Κω 78-69

Διαιτητές: Λογοθέτης, Κανελλόπουλος

Δεκάλεπτα: 17-13, 25-34, 44-53, 78-69

Πεντέλη (Χαροματσίδης): Κέκκης, Μάντζιος 4, Νάσσης, Λίτσος 12(3),Τσουπάκης 9(3), Πορτελάνος 4, Καρούζος 12(2), Πατεράκης, Μπίγγος 17(2), Φούφας, Μαλούκος 19.

Ιπποκράτης Κω (Καπλανίδης): Κουκουράβας 6 (2),Τρύπας, Μποδούρ, Παπαδημητρίου, Ασημακόπουλος 27(3), Γκορατσάς 3(1), Χαρίσης 13(1), Χρυσής 11(1), Χατζηγιακουμής 2, Χρήστου 7.

 

Πόλις Καλλιθέας - Πανναξιακός 73-64

Διαιτητές: Ντάνος, Λεκατσάς

Δεκάλεπτα: 22-18, 41-35,52-51,73-64

Πόλις Καλλιθέας (Έξαρχος): Μπογδανίδης 7(1), Κακαργιάς, Θεοδωράκος 3(1), Ευστρατίου 18, Αρκουμάνης 17(3), Τσελέκος 2, Λυγγερίδης 7, Λάμπος 6, Ξιούρας 13(3).

Πανναξιακός (Βάβουλας): Πολίτης 6(2), Σβορώνος 7(1), Γεωργιάδης 5(1), Τζίμης 15(2), Μάκαρης 9, Δαχρετζής 11, Καδηγιαννόπουλος 2, Μυλωνάς 9.

 

3ος Όμιλος - 20η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Νικόπολη Πρέβεζας - Απόλλων Καλαμαριάς 69-78

ΠΣ Ευκαρπίας - Αριστοτέλης Φλώρινας 78-73

Διόσκουροι Κοζάνης - ΓΣ Φαρσάλων 52-59

Εύαθλος Πολυκάστρου - Βίκος Ζαγοροχώρια 74-48

ΑΓΣ Ιωαννίνων - ΓΑΣ Μελίκης 97-97(α΄παρ.), 111-110 (β΄ παρ.)

Πρωτέας Γρεβενών - ΓΣ Ελίμειας 63-62

Αιγινιακός - Τιτάνες Παλαμά 49-70

Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 2016-2017 (3ος ΟΜΙΛΟΣ)

Ομάδα Βαθμ Αγων Νικ Ηττ Μηδ Επιθ Αμυν Διαφ   Βαθ2     Διαφ2     Διαφ3  
ΓΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ 37 20 18 2 0 1542 1237 305   0   1   1,246
ΓΣ ΕΛΙΜΕΙΑΣ 36 20 16 4 0 1427 1240 187   0   1   1,150
ΑΣ ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ 34 20 14 6 0 1418 1229 189   6   1,067   1,153
ΓΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ 34 20 14 6 0 1494 1308 186   6   1,018   1,142
ΣΚ ΝΙΚΟΠΟΛΗ ΠΡΕΒΕΖΑΣ 34 20 14 6 0 1428 1313 115   6   0,920   1,087
ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 31 20 11 9 0 1454 1478 -24   0   1   0,983
ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ 30 20 10 10 0 1380 1387 -7   2   1   0,994
ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛ. 30 20 10 10 0 1423 1419 4   1   1   1,002
ΕΥΑΘΛΟΣ ΜΑΚ. ΠΟΛΥΚ 29 20 9 11 0 1290 1279 11   0   1   1,008
ΦΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 28 20 8 12 0 1204 1274 -70   0   1   0,945
ΓΑΣ ΜΕΛΙΚΗΣ 27 20 7 13 0 1380 1492 -112   0   1   0,924
ΦΣΦ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛΩΡ. 24 20 4 16 0 1255 1415 -160   0   1   0,886
ΒΙΚΟΣ ΖΑΓΟΡΟΧΩΡΙΑ 23 20 3 17 0 1024 1349 -325   0   1   0,759
ΑΟΚ ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ 22 20 2 18 0 1175 1474 -299   0   1   0,797

 

Φύλλα αγώνα

Διόσκουροι Κοζάνης - ΓΣ Φαρσάλων 52-59

Δεκάλεπτα: 10-6, 27-33, 39-48, 52-29

Διαιτητές: Αγραφιώτης Ι., Γραικός

Διόσκουροι Κοζάνης (Χωλόπουλος): Σισμάνης 4, Σκορδάρης 5 (1), Ντόβας 14 (3), Γκουτζομήτρος 2, Μαυρίδης 11, Ζολώτας 4, Καρανώτας Στ. 2, Καρανώτας Τ. 8.

ΓΣ Φαρσάλων (Λιάγκας): Παπακώστας 18 (1), Ντίνος 9 (3), Ίλτσογλου, Αναγνωστόπουλος Χρ. 7 (1), Ντόνας, Αναγνωστόπουλος Γ. 7, Μακρής 1, Λούτας, Φούντας 15 (2), Κούργιας 2.

 

Πρωτέας Γρεβενών - ΓΣ Ελίμειας  63-62

Δεκάλεπτα: 21-16, 36-28, 47-44, 63-62

Διαιτητές: Μελανίδης, Ντόγκας

Πρωτέας Γρεβενών Χασιώτης): Μητρόπουλος, Χατζόβουλος, Μπαρτζώκας 2, Ρίγκος 7 (1), Κολοβός, Συλλάκος 13 (2), Κιούρκας 9 (1), Μπόζιαρης, Κλωνάρας 14 (1), Κόττας 18 (3).

ΓΣ Ελίμειας (Καραγιαννίδης): Μαλούτας 17 (4), Βλάχος 7, Τσαμπούρης, Κατσέλας, Τσαούσης 12 (2), Μαλλιούρας 11, Μακρής 8 (2), Νικολάου 7.

 

Νικόπολη Πρέβεζας - Απόλλων Καλαμαριάς 69-78

Δεκάλεπτα: 12-20, 31-33, 45-54, 69-78

Διαιτητές: Κατωτικίδης, Τσιρόγλου

Νικόπολη Πρέβεζας (Παπίρης): Βαγενάς 4, Αργυρός 5 (1), Κιτσαντάς, Τσιτσώνης 12 (4), Ροντογιάννης, Πολίτης 5, Παπαμιχαήλ, Βαβέτσης, Νίκας 24 (2), Μακρόπουλος 6, Αγραπιδάκης, Μπάλλας 13.

Απόλλων Καλαμαριάς (Γεωργιάδης, Γιαννικόπουλος) : Χατζημιχαϊλίδης 6 (1), Αποστόλου 11 (1), Γαϊτανίδης, Σουλούγγας 15, Κακουλίδης 2, Αναστασίου 11, Μωυσίδης, Χατζής, Καλαμπόκης 4, Στυλιανίδης 10 (1), Δοξάκης 11 (1), Χατζίδης 8.

 

Εύαθλος Πολυκάστρου - Βίκος Ζαγοροχώρια 74-48

Δεκάλεπτα: 18-7, 43-28, 59-39, 74-48

Διαιτητές: Χρυσάφης, Χατζημπαλίδης

Εύαθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος): Παπαδόπουλος 10 (1), Ημερίδης 11 (1), Ταπούτος 4, Ζεμπεκίδης 3 (1), Ζωιτσούδης, Χατζόπουλος 5 (1), Βλέτσης 5 (1), Πολυχρονίδης 2, Τσελέκης 10, Σιδηρόπουλος 20 (2), Παπαρίδης, Κούτουλας 4.

Βίκος Ζαγοροχώρια  (Παπαγγέλης): Μιχαήλ 10 (2), Κάκος 6 (2), Βάτσιος Β., 18 (1), Αντωνίου 5 (1), Νικηφορίδης 5, Τάσης 4, Λάμπρου, Γιωτάκης, Βάτσιος Αλ, Παπαγγέλης, Λάμπρου.

 

Αιγινιακός - Τιτάνες Παλαμά 49-70

Δεκάλεπτα: 13-21, 28-48, 38-65, 49-70

Διαιτητές: Λουλουδιάδης, Παπαθανασίου

Αιγινιακός  (Λοτζανιώτης): Κατσιάνος 6 (2), Κουμανδέρης, Παρίσης 2, Παουλεάνου 15, Μανωλόπουλος, Αργυρόπουλος 8 (2), Κυρητζώτης 7 (1), Αναστασιάδης 7 (1), Τσουτσούκας.

Τιτάνες Παλαμά (Φόρος): Μπιζιώτης 5 (1), Πανάρας 22 (3), Αργύρης 2, Γεωργατζάς 5 (1), Δερμιτζάκης 2, Αρχοντής, Φαλιάκης Σ., Αντωνίου 4 (1), Μούμογλου 17 (1), Χατζής 11, Αποστολάκης 2.

 

ΠΣ Ευκαρπίας - Αριστοτέλης Φλώρινας 78-73

Δεκάλεπτα: 27-16, 35-30, 58-48, 78-73

Διαιτητές: Κέτουλας, Δολγύρας

ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου): Ψευτογκάς 16 (2), Πούλιος, Κολότσιος 13 (3), Θεοδωρόπουλος, Κοσμίδης 13 (1), Χατζηπαππάς 2, Γαϊτάνης 2, Χολέβας 28 (1), Γκαβέζος 4.

Αριστοτέλης Φλώρινας (Μαυρουδίου): Τούζος 11 (2), Νικολαΐδης, Γκατζόπουλος, Γυμνόπουλος 18, Τέρπος 14 (1), Παπαδόπουλος, Σκαρλάτος 9 (1), Μήλλιος 2, Καραβατάκης, Βασιλείου 19.

 

ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – ΜΕΛΙΚΗ 111-110 (κ.α. 87-87)
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-26, 44-42, 67-62, 87-87, 97-97, 111-110
ΑΓΣΙ (Τσουκανέλης): Γεωργίου, Μπαρτζώκας 34, Πρέντζας 8, Μουζακίτης 23(4), Μάκης 5, Τζίμας 2, Αυγερινός 28(5), Μπαζάκας 2, Τσιόκας 1, Φίλιος 8
ΜΕΛΙΚΗ (Ασλανίδης): Λιόλιος 13, Μαυρίδης 18(2), Κυριάκου 3, Γιαννόπουλος 2, Κουτζιαμπασόπουλος 31(5), Τζαφέρης, Σαζαλκίδης, Παραπούρας 29(4), Ρογγότης 7

 

4ος Όμιλος - 20η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Χαλκηδόνα - Μακεδονικός 84-73

Μαντουλίδης - Αστέρας Καβάλας 85-56

Ικαροι Σερρών - ΓΑΣ Κομοτηνή 73-58

Παναθλητικός Πειραματικό - ΠΚ Νεάπολης 89-54

Ζέφυρος - Ιωνικός 74-71

Αγία Βαρβάρα - Ορφέας Ν. Σκοπού 54-83

ΑΕ Κομοτηνής - ΠΟ Νέων Μουδανιών 68-38

Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 2016-2017 (4ος ΟΜΙΛΟΣ)

Ομάδα Βαθμ Αγων Νικ Ηττ Μηδ Επιθ Αμυν Διαφ   Βαθ2     Διαφ2     Διαφ3  
ΑΟΚ ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 38 20 18 2 0 1505 1197 308   0   1   1,257
ΑΕΣ ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ 37 20 17 3 0 1442 1099 343   3   1,144   1,312
ΜΓΣ ΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ 37 20 17 3 0 1409 1223 186   3   0,874   1,152
ΓΑΣ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ 35 20 15 5 0 1486 1298 188   2   1   1,144
ΑΣ ΑΝ. ΑΚΤΗΣ ΖΕΦΥΡΟΣ 02 35 20 15 5 0 1477 1271 206   1   1   1,162
ΑΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ 32 20 12 8 0 1524 1358 166   0   1   1,122
ΟΡΦΕΑΣ Ν.ΣΚΟΠΟΥ ΣΕΡΡΩΝ 30 20 10 10 0 1341 1346 -5   0   1   0,996
ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ 29 20 9 11 0 1314 1370 -56   0   1   0,959
ΑΣ ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ 28 20 8 12 0 1411 1393 18   0   1   1,012
ΣΑ ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ 27 20 7 13 0 1438 1529 -91   0   1   0,940
ΜΑΣ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ 26 20 6 14 0 1279 1354 -75   0   1   0,944
ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ 24 20 4 16 0 1259 1510 -251   0   1   0,833
ΜΠΑΣ ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ ΠΕΝΤΑΚ 22 20 2 18 0 968 1509 -541   0   1   0,641
ΠΟ Ν.ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ 20 20 0 20 0 1074 1470 -396   0   1   0,730

 

Φύλλα αγώνα

Ζέφυρος - Ιωνικός 74-71

Δεκάλεπτα: 17-10, 35-22, 51-44, 74-71

Διαιτητές: Πετανίδου, Τοκμακίδης

Ζέφυρος (Τσολάκης, Βουλκίδης): Μυτιληναίος 12 (2), Μυλωνάς 6, Χατζηνικολάου, Ουρκέρογλου 1 2(2), Τσούντος 10 (1), Καμπακάκης, Πατίκας 9 (3), Τσόγκας 2, Σταφυλάς 1, Μυστιλιάδης 22 (3), Κλουντζός,

Ιωνικός (Καραμουσαλίδης): Μητακίδης, Σαρησάββας, Παναγιώτου 3 (1), Τουβετζίδης 6, Ιγγλέζος, Γκούμας 3 (1), Σιδηροηλίας 2, Παπαδόπουλος 18 (1), Κουλαξής 18 (2), Καλογεράτος 21 (1), Κουτέ, Κεσίδης.

 

Μαντουλίδης - Αστέρας Καβάλας 85-56

Δεκάλεπτα: 18-13, 39-26, 57-41, 85-56

Διαιτητές: Τσουμαχίδης, Σαρακενίδης

Μαντουλίδης (Ντολόπουλος): Γκύζης 18 (1), Ρόπουτης 6 (1), Τάκης 7, Τσιριλάκης 4, Μπέλλος 2, Γκαντίδης 4, Γιαννάκος 15 (3), Ρεφατλάρι 10 (2), Γκαβέζος, Κουτουξίδης 15 (3), Θώμος 4.

Αστέρας Καβάλας (Μαγιάννης): Παπαζώτος 5 (1), Μαραβέγιας 8 (1), Μπόζης 9 (2), Μαρκόπουλος 4, Γ. Σουλίδης, Αθανασιάδης 10, Π. Τσάμης, Χαριζάνης 6, Μυζίου 9 (1), Ζαρωτιάδης 5, Μυτικόπουλος.

 

Ικαροι Σερρών - ΓΑΣ Κομοτηνή 73-58

Δεκάλεπτα: 20-17, 33-31, 52-40, 73-58

Διαιτητές: Εκίζογλου, Μαλτέσιος

Ικαροι Σερρών (Ποργιόπουλος) Γιαννούλης, Γρίψιος Π 11, Γεωργιανός 18, Τράκας 22(2), Γρίψιος Γκούντζιας 10 Σταματόπουλος, Παρχαρίδης 3 (1), Θολιώτης 11 (1), Φώτογλου.

ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης) Σαββίδης 2, Σκέμπη 6, Αθανασίου 3 (1), Χατζηδημητρίου 7, Κανάρας 6 (1), Σιμάκης 11, Καλατζής 7, Καραμπέκης 6, Χαλίλ 10.

 

Αγία Βαρβάρα - Ορφέας Ν. Σκοπού 54-83

Δεκάλεπτα: 16-18, 26-39, 49-63, 54-83

Διαιτητές: Κοντογιάννης, Γεωργούλης

Αγία Βαρβάρα (Καμαράκης): Σαμαράς 7 (2), Σιδεράς 4, Μητρούλης 3 (1), Καντζάλης, Παϊτάρης, Χρονόπουλος, Δανίκας 21, Συρόπουλος 4, Παπακωνσταντίνου 12 (2), Σκοπίδης 3 (1)

Ορφέας Ν. Σκοπού (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 3 (1), Ταϊρης 2, Γκανόγλου, Ποδώνης, Χατζής 27 (3), Καντζουρίδης, Τσανάκας 9 (3), Σύρπας 7 (1), Χατζηανδρέου 27 (1), Ιωσηφίδης 8, Καρακάσης, Χαβαλές.

 

Παναθλητικός Πειραματικό - ΠΚ Νεάπολης  89-54

Δεκάλεπτα: 24-18,51-27,62-43,89-54

Διαιτητές: Τσούλης, Πράττος

Παναθλητικός Πειραματικό (Γεροφώτης): Βογιατζής 12(3),Πράντζος 5, Τσεσμετζής, Φωτιάδης 15(3), Χατζημιχαηλίδης 3(1),Καλούτσικος 14, Κοϊμτζόγλου, Αρνίδης 11(3), Τσιακίρης 6(1), Μπάκος 15(2), Κασούρας 6, Μαδεμλής 2.

ΠΚ Νεάπολης (Τασόπουλος): Νικολαΐδης 5, Χριστοδούλου 4, Αποστολίδης 7(1), Χύτας , Ζεϊμπέκης 11(1), Χριστοφόρης 8(1), Καραγιαννάκης 11(1), Καζής , Δημητρόπουλος 4(1), Τσιώρας, Ταουκίδης 4.

 

Χαλκηδόνα - Μακεδονικός 84-73

Δεκάλεπτα: 19-29, 45-45, 65-60, 84-73

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χ., Βασιλόπουλος

Χαλκηδόνα (Οκλαλιώτης): Τουλούμης 9 , Μαρκίδης 14 2, Σιδηρόπουλος, Μαραπίδης 20 4, Παπαδόπουλος, Λαϊδης, Μπατάκος 21, Σεφερίδης 5 1, Κεσίδης, Μακαλέκας, Κοτζαγιάννης 8, Χαρτόπουλος 7.

Μακεδονικός (Μύθου): Σκουφεζής Ε., Κοντσές 13, Ντσιλής 20(4), Μπαρζού 3 (1), Παπαγρηγορίου, Ρίζος, Χαλάτσης 12 (1), Σκουφεζής Α 2, Πηλακούτας 16 (1), Λυχριδάς 7, Μαργαρίτης.

 

ΑΕ Κομοτηνής - ΠΟ Νέων Μουδανιών 68-38

Δεκάλεπτα: 19-8, 38-15, 55-19, 68-38

Διαιτητές: Ζαχαριάδης, Λάλλα

ΑΕ Κομοτηνής (Κοκκινόπουλος): Σταματέλος 7, Χονδρόπουλος 15 (5), Βάκρινος 3, Λεχούδης 5, Βακχαρίδης 3, Κουτσοβασίλης 7, Καραμπέκης 13, Παλάκης 5, Λέφης 6, Μπορμπίδης 1, Καραμανλής 3, Λαγαμτζής.

ΠΟ Νέων Μουδανιών (Παναγιωτόπουλος): Παπαδόπουλος 2, Βέτσος 4, Τεζετζίδης, Τσιγγελίδης 6 (1), Χαρίστος 3, Κουτζούχας 5, Κοκκίνης 6 (2), Φιλοξενίδης 9 (1), Χατζόπουλος, Χαρίστος Σ. 2, Σερέτης 1.

 

 


διαβάστε επίσης

comments powered by Disqus

"Στο www.basketnet.gr είμαστε απλά... ερωτευμένοι με το μπάσκετ. Αγαπάμε την πορτοκαλί μπάλα. Λατρεύουμε τον ήχο της όταν σκάει στο παρκέ... Αυτό είναι το μπάσκετ! Έρωτας με την πρώτη... μπαλιά!"

Newsletter

Εγγραφείτε στο Newsletter του Basketnet.gr.

Back to Top