Αρχική  >  Ελλάδα  >  Stoiximan.gr Basket League  > Ρέθυμνο

Φιλική ήττα για το Ρέθυμνο

11398
Το Ρέθυμνο ηττήθηκε 75-69 από τη Χάποελ Ιερουσαλήμ, σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο «Μελίνα Μερκούρη» και η οποία ήταν το πρώτο εντός έδρας παιχνίδι της κρητικής ομάδας για την αγωνιστική περίοδο 2018-19.

Οι γηπεδούχοι «πλήρωσαν» το κακό ξεκίνημά τους στον αγώνα, αφού βρέθηκαν πίσω στο σκορ, με αποτέλεσμα η Χάποελ να «χτίσει» διψήφια διαφορά και να κρατάει το άνετο προβάδισμα για τρία δεκάλεπτα. Στην τέταρτη περίοδο οι Κρήτες ανέβασαν την απόδοσή τους και πλησίασαν στο 37ο λεπτό στο -1 (67-68), ωστόσο η Χάποελ είχε τις... απαντήσεις και πήρε τη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 14-26, 29-41, 48-59, 69-75