Αρχική  >  Ελλάδα  >  Stoiximan.gr Basket League  > Παναθηναϊκός

''Άλωσε'' ξανά το ΟΑΚΑ η Φενερμπαχτσέ

249
Δεύτερη σερί ήττα με 75-80 γνώρισε ο Παναθηναϊκός από την Φενέρ (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Παναθηναϊκός ξεκίνησε εντυπωσιακά, παίρνοντας το πρόβαδισμα με 14-6 με βολές του Σίνγκλετον. Οι Τούρκοι αντέδρασαν και με σερί 2-12 πήραν το προβάδισμα με 16-18 ενώ το δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με 20-22.

ίδια εικόνα και στο δεύτερο δεκάλεπτο, με τις δύο ομάδες να είναι πολύ κοντά στο σκορ και τον Μπουρούση να κάνει το 41-40, στο οποίο απάντησε η Φενέρ για το 43-45 στο 20'.

Ο Παναθηναϊκός προσπάθησε και στο τρίτο δεκάλεπτο, ωστόσο στα περισσότερα σημεία οι Τούρκοι ήταν αυτοί που είχαν το προβάδισμα. Σλουκας και Ντίξον έκαναν το 54-61, ενώ το δεκάλεπτο έκλεισε με 59-63.

Στην τελευταία περίοδο ο Παναθηναϊκός έκανε την αντεπίθεση και πήρε το προβάδισμε με 68-65 με τον Γκιστ, όμως δεν το κράτησε για πολύ καθώς οι φιλοξενούμενοι έκαναν το 68-74 και τελικά πήραν τη δέυτερη συνεχόμενη νίκη τους με 75-80.

Τα δεκάλεπτα:20-22,43-45,59-63,75-80