Αρχική  >  Ελλάδα  >  Stoiximan.gr Basket League  > Ολυμπιακός

Εύκολα ο Ολυμπιακός τα Τρίκαλα

203
Εύκολο απόγευμα είχε ο Ολυμπιακός που επικράτησε με 79-61 των Τρικάλων

Ο Ολυμπιακός ξεκίνησε δυνατά και προηγήθηκε με 12-3 με τον Πρίντεζη, με το Μάντζαρη να σκοράρει για το 16-8. Τα Τρίκαλα μείωσαν σε 19-11 που ήταν και το σκορ του δεκάλεπτου.

Στη δεύτερη περίοδο, Παπαπέτρου και Αγραβάνης έκαναν το 26-16, ενώ στο 18' ο Παπανικολάου με τρίποντο ανέβασε τη διαφορά σε 37-24. Τα Τρίκαλα προσπάθησαν και μείωσαν στο ημίχρονο σε 37-30.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός πίεσε περισσότερο και με το Μάντζαρη έκανε το 46-32 στο 23'. Ο Μιλουτίνοφ που ήταν εξαιρετικός μαζί με τον Πρίντεζη διαμόρφωσαν το 59-41 στο 30'.

Το τελευταίο δεκάλεπτο ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα με τον Ολυμπιακό να παίρνει εύκολα τη νίκη με 79-61.

Τα δεκάλεπτα: 19-11, 37-30, 59-41, 79-61