Αρχική  > EOK

Τζάμπολ στο Κύπελλο

Football
502
Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής  * Ποια τα ζευγάρια της 2ης αγωνιστικής

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ

Α’ ΦΑΣΗ

1η Αγωνιστική

Ιωνικός Νίκαιας – Διαγόρας Δρυοπιδέων 91-80 
ΚΑΟΚ – Ηράκλειο 73-65
ΕΦΑΟΖ – Παγκράτι 66-68 
Μανδραϊκός – Ιπποκράτης Κω 85-71
Τρίτων – Δάφνη Δαφνίου 79-74 
Πανερυθραϊκός – Πανελευσινιακός 72-77
Ν. Κηφισιά – Πρωτέας Βούλας 54-48 
Κορωπί – Ίκαρος Ν. Σμύρνης 61-64 
Ελίμεια – ΓΣ Φαρσάλων 82-58 
Πιερικός Αρχέλαος – Χαρίλαος Τρικούπης 0-20 (ά.α.)
Μαχητές Πειραματικό Πεύκων – Καβάλα 55-63 
Χαλκηδόνα – Πευκοχώρι 44-58
Αγρίνιο – Ερμής Λαγκαδά 81-60
Γέφυρα – Στρατώνι 70-66
Ανατόλια – Ασπίδα Ξάνθης 70-56
Τιτάνες Παλαμά – Ίκαροι Σερρών 81-90 

2η Αγωνιστική - Σάββατο 16/09/2017 
17. ΚΑΒΑΛΑ - ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 
18. ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ - ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ 
19. ΕΛΙΜΕΙΑ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 
20. ΠΑΓΚΡΑΤΙ - ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ 
21. ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ - ΑΕ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 
22. ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ - ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 
23. ΑΝΑΤΟΛΙΑ - ΑΕ ΛΑΡΙΣΑΣ 
24. ΑΓΡΙΝΙΟ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ 
25. Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ - ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ ΛΑΡ. 
26. ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 
27. ΚΑΟΚ - ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 
28. ΙΩΝΙΚΟΣ Ν. - ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 
29. ΤΡΙΤΩΝ - ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 
30. ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ - ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ 
31. ΓΕΦΥΡΑ - ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ 
32. ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ - ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ 

 

Φύλλα αγώνα

ΑΟ Ιωνικός Νικαίας – ΑΣ Διαγόρας Δρυοπιδέων 91-80

Διαιτητές: Σκούτας, Ορφανός Ιορδ.

Δεκάλεπτα: 25-12, 47-35, 68-58, 91-80

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Γούναρης): Βασιλόπουλος Θοδ. 2, Κοντραφούρης, Καράμπουλας 20(1), Βουγιούκας 12, Πετροδημόπουλος 7, Παλαιοχωρίτης 3(1), Μπατής 6(1), Κατούφας 5, Παπαδόπουλος 6(2), Βασιλόπουλος Φώτης 16(3), Κανονίδης 14(1).

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ (Σαμόλης): Κουκάς 5(1), Κολλιδάς, Καραλής, Καράμπαμπας 3(1), Πέττας 20(3), Μαυροειδάκος, Καρασταμάτης 13(3), Παπαδολιάς 6, Λυκογιάννης 11, Κατιάκος 13, Εμίρης 9(3).

 

ΕΦΑΟ Ζωγράφου – ΑΟ Παγκρατίου 66-68

Δεκάλεπτα: 15-19, 31-35, 47-52, 66-68

Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος, Τσολάκος

ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Ζήβας): Γρατσιάτος 18(5), Εμανουηλίδης 7(1), Σαρλής, Κοψιάς 2, Στάθης 4(1), Τσιτσιγιάννης 2, Σαμοθράκης 3, Καστανιώτης 8(1), Γκαβασιάδης 17, Γκουντγουιν, Οκενόουιεν 5, Αλεξανδρόπουλος.

ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ (Χούμπαυλης): Τόρρες, Καυκής 6, Λυτόπουλος 2, Γεωργοπαπαδάκος 20(4), Μήτσιαλος 5, Τζάτζας 4, Φάσουρας 2, Χριστόπουλος 15(2), Μπένος 8, Γερονίκος 4.

 

Μανδραϊκός - Ιπποκράτης Κω 85-71

Δεκάλεπτα: 23-16, 43-33, 67-50, 85-71

Διαιτητές: Μαρίγλη, Ροδίτης

Μανδραϊκός (Μπεκές): Τζιβελέκας 10, Δούκας, Παπανικολάου, Βαφιάς 16(4), Καραμπάτσος 10(1), Γκαϊντάσοβ 10(1), Ντότσι, Γεωργοπαπαδάκος 14(2), Μουστόπουλος 8, Κούσουλας 3(1), Ψυλέας 14.

Ιπποκράτης Κω (Κουλουριώτης): Καραθωμάς 4, Κουμπούρας 1, Τρύπας 3 (1), Ονάσογλου 12 (1), Σκούφης, Παπαδημητρίου 4, Ασημακόπουλος 7 (1), Λεκάκης 12 (2), Χαρίσης 17 (1), Τσακαλέρης 6, Χατζηπυλιώτης 5 (1), Ζαμάγιας.

 

Πανερυθραϊκός - Πανελευσινιακός 72-77

Δεκάλεπτα: 27-12, 41-35, 61-55, 72-77

Διαιτητές: Μηλαπίδης, Σπυρόπουλος

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 5, Στεργίου, Καλλιανιώτης 18(4), Δερμιτζάκης 16(3), Τσακίρης 8, Σκάνδαλος 3(1), Γιαουρτόγλου 7(1), Αντωνίου 2, Μακρόπουλος 7, Σταθόπουλος 6, Καλούδας, Κωνσταντινόπουλος.

Πανελευσινιακός (Τσαουσίδης): Αβραμίδης 13, Κελαϊδής 8(2), Ρόκας, Χόρτσας 2, Ζούμπος 7(1), Τζιάλλας 5, Στέφος 12, Δούκας 6, Κεφαλάς, Ματζιώρης 20(4).

 

Χαλκηδόνα - Ευρώπη Πευκοχωρίου 44-58

Δεκάλεπτα: 15-10, 23-33, 34-49, 44-58

Διαιτητές: Ντούρας-Μπακάλης

Χαλκηδόνα (Οκλαλιώτης ) : Πετρίδης 5, Μαρκίδης, Σιδηρόπουλος 7(1), Μαραπίδης, Παπαδόπουλος 7(1), Λαΐδης 2, Μπατάκος 4, Σεφερίδης, Μάντσος 9(1), Κουλαξής, Κοτζαγιάννης 2, Παναγιώτου 8.

Ευρώπη Πευκοχωρίου (Πλατής): Δανάκης 4, Τσιμπής 4, Λαζαρίδης 3(1), Τζουβάρας 7, Μαυρίδης 12, Καραμπέκης 4, Μυλωνίδης 5, Παπαδημητρίου, Κιγμέτογλου 11, Σικαλίδης 6, Θεοδωρίδης 2, Σμυρλής.

 

Τιτάνες Παλαμά - Ικαροι Σερρών 81-90

Δεκάλεπτα: 21-18, 37-38, 53-68, 81-90

Διαιτητές: Ταρενίδης Κ., Ντόγκας

Τιτάνες Παλαμά (Φόρος): Αντωνίου 4(1), Μούμογλου 19(3), Μηλιώνης 12(2), Γεωργαντζάς 16(3), Αποστολάκης 6, Μανδυλάκης 12, Μακρής 7(2), Κατσαδούρος 2, Μπιζιώκης 3(1), Αρχοντούλης, Φαλιάκης Β.

Ικαροι Σερρών (Ποργιόπουλος): Γεωργιανός 16, Γρίψιος 14(4), Γκατζιάς 21(3), Φώτογλου 5(1), Κακιούζης 28, Σιδερίδης 6(1), Δαλαγκόζης, Γκούτζιας, Πιπίλιος, Μιχαηλίδης.

 

Ανατόλια - Ασπίδα Ξάνθης 70-56

Δεκάλεπτα: 17-15, 32-27, 55-36, 70-56

Διαιτητές: Τσουμαχίδης-Δολγύρας

Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Πουλιανίτης 2, Πρωτούλης 6, Βλάχος 10(2), Λεμονάκης 2, Γαλανίδης 8(1), Ζαφειρούδης 6, Συμεωνίδης 10, Ξενιτίδης 2, Σταματογιάννης 4, Ζώτος 4, Βεργίνης 3, Καραποστόλου 13(1). 

Ασπίδα Ξάνθης (Ιωαννίδης): Αμούτζιας 5, Ιορδάνογλου 5, Τσιώγκας 8, Γρούδος 4, Κουτσογιάννης 17(1), Γκέλιος 11(1), Σαββίδης 6, Απιδόπουλος.

 

ΓΣ Ελίμειας - ΓΣ Φαρσάλων 82-58

Δεκάλεπτα: 30-15, 45-31, 65-51, 82-58

Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου, Σιταρίδης

ΓΣ Ελίμειας: Μαλούτας 17(3), Πεχλιβανίδης 3(1), Μαλιούρας 12, Κούβελας 11(1), Τσιμίδης 5, Νικολάου 13(1), Μακρής 21(5), Τσιρέκας, Σταυράκης

ΓΣ Φαρσάλων: Ντίνος 7(1), Αναγνωστόπουλος Χ. 5(1), Αναγνωστόπουλος Γ. 27(3), Λούτας 2, Καραδήμας 17(2), Αλεξόπουλος, Λιούπης.

 

ΑΟ Αγρινίου - Ερμής Λαγκαδά  81-60

Δεκάλεπτα: 21-16, 40-30, 62-40, 81-60

Διαιτητές: Τσιαπλής, Κατωτικίδης

ΑΟ Αγρινίου (Μυριούνης): Τασόπουλος, Μπερερής, 9(1), Στάνκοβιτς, Μουρατίδης 16(4), Κοσκινόπουλος, Τάσσος 11, Κυριλής 11(2), Μήτσου 4, Σταύρου 16(1), Κασαμπαλής 12, Ρέντζιος 2.

Ερμής Λαγκαδά (Τσούρμας): Καϊκλής 6(2), Αμπατζάς 10(1), Καμπέρης 2, Μήνου 1, Αβοκάτος, Τοπουζίδης 6(1), Παρίτσης 3, Πιλκούδης 12, Μέλλιος, Γκαμούρας 11, Κοτσάνος 9.

 

ΚΣ Γέφυρας - Στρατώνι  70-66

Δεκάλεπτα: 15-19, 36-32, 46-46, 70-66

Διαιτητές: Παπαδόπουλος, Μελανίδης

ΚΣ Γέφυρας (Δαμαλής, Τσίμπος): Νικολαϊδης 8, Κολοκοτρώνης 14(2), Γαρέζος 9(1), Παπαδόπουλος 12(3), Σιώπης 4, Ταουσάνης 9, Σιώμος 8, Αζίζης, Μπίσκας 6(1), Καζαμίας, Ευσταθιάδης, Σαραντίδης. 

Στρατώνι (Χατζούλης, Μιχαηλίδης): Σπύρας 3, Μητσάκης 14(2), Καραμανώλης 3, Δελίδης 20(5), Στοϊτσης, Σαμαράς, Φλιάτης Ι. 5, Λευκαδίτης 6(2), Φλιάτης Γ. 10, Πολιτόπουλος 5(1), Δασκαλόπουλος.

 

Κορωπί - Ίκαρος Νέας Σμύρνης 61-64

Δεκάλεπτα: 12-23, 25-35, 46-52, 61-64

Διαιτητές: Αναστασίου, Λύρας

Κορωπί (Κατσούνης): Μπουρδάνος 15, Σερέτης, Αγόρης 10(1) , Σιμιτζής 2, Σπανός 11(1), Τσατάς, Μαλτέσιος 18, Γκίνης 3, Θεοδωράκος 2, Πετς.

Ίκαρος Νέας Σμύρνης (Παπαδάτος): Γοργόνης 7(1), Μελισσουργός, Βελιζιώτης 2, Γραμματικός 21(4), Ανέστης 2, Βούζας 13, Λάβαρης, Δορκοφίκης 6, Μιχαλόπουλος 9, Ζούκας 4.

 

Μαχητές Πειραματικού Πεύκων - ΕΚ Καβάλας  55-63

Δεκάλεπτα: 14-14, 26-32, 38-49, 55-63

Διαιτητές: Ελευθεριάδης, Παπαγεωργίου

Μαχητές Πειραματικού Πεύκων (Γεροφώτης): Βογιατζής 5(1), Βελισσαρίου 16(3), Ζάχαρης, Αρνίδης 7(1), Δήμας 14(1), Παπαδόπουλος, Χατζημιχαηλίδης 2, Στόλης 4, Κωνσταντινίδης 4, Μπάκος 3(1), Κουνατίδης.

ΕΚ Καβάλας (Καραπιπερίδης): Ερεμπενάγκμπε 5(1), Καπνιάρης 10(1), Μιχάλογλου 4, Πλιούκας 7(1), Χονδρόπουλος, Αθανασιάδης 9(1), Κουμλελής 22, Πιεβάλιτσα, Καραθανάσης 3(1), Παπάς 3(1).

 

ΚΑΟ Κορίνθου – Ηράκλειο ΟΑΑ 73-65

Δεκάλεπτα: 21-21, 37-39, 50-56, 73-65

Διαιτητές: Γιακείμη, Φασούλης

ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ (Νικητόπουλος): Γεωργούλης, Κωνσταντίνου 1, Σακελάρακης 3, Μακρής 22(1), Τράτης 2, Κεφαλάς 12(1), Καρούζος 8(2), Δανιήλ 6(1), Αντωνόπουλος 11(1), Σκορδάς, Γιανναλέτσος 6.

ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ (Μακράκης): Μαρνελλάκης, Γουμενάκης, Σταμπουλής 12, Μποχωρίδης 13(3), Πετράκης 6(1), Λιανός 9(3), Πρωτογεράκης, Καλατζής 6(2), Χάλαρης 7(1), Παπαδάκης 2, Λάκκας 10(1), Κίτσος.

 

ΑΟ Τρίτων – Δάφνη Δαφνίου 79-74

Δεκάλεπτα: 22-22, 41-39, 62-57, 79-74

Διαιτητές: Μπούκας, Σκαλτσής

Tρίτων (Μιχελάκος):Ευστρατίου,Κούτουλας 10(2), Kοντινός, Kαλατζής 3(1), Tασόπουλος 19, Nτιπ 12(2), Θυμνιός 5, Kαραδολάμης 5(1), Ντρόμπαρης, Γκαβανόπουλος 25(3), Kουκουνιάς, Φράγκος.

Δάφνη Δαφνίου (Pήγγας): Γεωργούτσος 16, Kαπώνης 2, Kουφόπουλος, Διαμαντόπουλος, Xρυσός 2, Kοροβέσης, Γκίνης 22(3),  Σοφρωνάς 3(1), Mιχόπουλος 16(4), Γκιουζέλης 6, Tσιάκος, Τσελεμπής  7.

 


διαβάστε επίσης

comments powered by Disqus

"Στο www.basketnet.gr είμαστε απλά... ερωτευμένοι με το μπάσκετ. Αγαπάμε την πορτοκαλί μπάλα. Λατρεύουμε τον ήχο της όταν σκάει στο παρκέ... Αυτό είναι το μπάσκετ! Έρωτας με την πρώτη... μπαλιά!"

Newsletter

Εγγραφείτε στο Newsletter του Basketnet.gr.

Back to Top